Een Privé-Rekening bij de Rabobank Rabobank Q maakt dedingen zoveel makkelijker! Aanwending subsidie muziekschool CDA-raadsleden informeren achterban 1 Waddinxvener op reis met Beter met Max 1 B. en W. contra de heer Joh. Nobel IBr ’Tonedkleding’ kan naar De Bonkelaar Expositie Caroluskring II III Ml Bijkantoren t it e i- Kon. Wilhelminaplein 2 Groensvoorde14 Hoofdkantoor: Kerkweg 161 si üü-r-nr-i: ij- :n. n it WADDINXVEEN De Max Tailleur Stichting (Beter met Max), die kort- college eens zijn geen aanlegvergun- ning af te geven. op 3 november 1976 mededeling ge daan, dat het voorlopige tekort over het boekjaar 19757’76 ca. ƒ48.000,- den liggende binnen het kader van de muziekschool. instantie toch anders beslist heeft het geen zin om iemand ter plaatse een on derzoek te laten instellen en een advies te laten uitbrengen”, moppert de heer :se 'at ijn lil- is- an en sr- :ld 37.' e r- n 6 it er sn :h ar ;e- en ks vij kis 'P <e ie P- sn b- in geld en goede raad Telefoon alle kantoren 01828-4566 1 f WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 16 NOVEMBER 1977 je kunt er je salaris, loon of andere ontvangsten op laten storten, je geld is bij ons veilig, je krijgt er rente over en je kunt er over beschikken, wanneer je maar wilt. geef ons een betalingsopdracht met het bankgiroformulier of een acceptgirokaart, wij zorgen dat degene aan wie je iets te betalen hebt zijn geld krijgt. automatisch betalen? automatisch sparen? snel geregeld! je kunt eventueel gebruik maken van Eurocheques of betaalcheques. als je soms even krap komt te zitten vinden wij daar samen wel een oplossing voor. dankzij de rekening-afschriften kun je later nog eens zien waar je geld vandaan kwam of gebleven is. ”Ook wil ik er hierbij op wijzen, dat heel Nederland de mond vol heeft over het creëren van arbeidsplaatsen. Eén hectare grasland is een minimum van arbeid. Op één hectare sierteeltgrond kan minstens één man, misschien wel twee, een volledige dagtaak hebben. Ik zie niet in waarom een agrariëer de dupe moet zijn van de behoefte (wie toont die aan?) aan kijkgroen”. De heer Nobel laat niet onbesproken dat het voor hem een belangrijk punt is dat met het beginnen met de sierteelt voor zijn zoon als bedrijfsopvolger goede toekomstmogelijkheden worden ge schapen. iet ing ip- ol- ^en i in ing eid der nit- eid eur sch wel ste en, aan om >es- een :lke den, zodat aan het scheuren van het grasland niet te ontkomen valt om er een sierteeltbedrijf van te maken. Hij erop dat er namens de hoofdingenieur-directeur van de Land- richting iemand bij hem is komen en dat de door deze man het t er iwe :ali- taat al hel- erd. tsen •ven leid lan- ion- d is vol- aat- amd haf- rven gu' r bij zo >falt. neer i bij- ged- WADDINXVEEN Het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bon kelaar kn weer diverse oude spul len gebruiken, zo vertelde ons Sjaak Feijen. De kinderclubs van De Bonkelaar willen namelijk graag hun voorraad toneelkleding uitbreiden. ’’Oude kleding kan ie dereen naar ons doorspelen. Ook oude sokken die niet al te erg be schadigd zijn, kunnen wij gebrui ken. Met lapjes stof, closetrollen en noem maar op bezorgen wij de kinderen menig gezellig uurtje. Dus gooi die oude rommel voor taan niet zo snel weg maar kijk even of de kinderclubs er iets mee kunnen doen. Bent u niet in de gelegenheid zelf te komen, bel dan even 7272, en wij komen wel bij u langs. Bij voorbaat hartelijk dank,” aldus Sjaak Feijen, die nog zegt: ”Ten behoeve van het jongeren werk zijn wij op zoek naar oude bankstellen, tapijten, affiches. Heeft u iets voor ons staan, laat het ons dan even weten. Uw oude bankstelletje betekent nog vele plezierige uren voor menige Wad- dinxveense jongere.” FOTOGRAFIE De eerste cursus Fotografie voor beginners in De Bonkelaar is suc cesvol verlopen. De Wad- dinxveense docenten Hans Dae- ter en Guido de Bruyn willen weer met een tweede cursus Fo tografie beginnen. Zij die interes se hebben of inlichtingen hiero ver willen wenden zich dan tot Hans Daeter, tel. 4751, Guido de Bruyn, tel. 6007. Hoe kom je aan al dat gemak Even bij een Rabobank binnen wippen. Met 3100 kantoren is er altijd wel een in de buurt. WADDINXVEEN ’’Samen verantwoordelijk” zorgt voor een goed functioneren van de democratie. Een ieder die verantwoording krijgt, moet die ook kunnen en willen afleggen. Dat behoort tot het blijvend goed functio neren van de democratie.” Aldus de in- leidende woorden van CDA- fractievoorzitter in de Waddinxveense gemeenteraad, ing. C. van ’t Hoog, op de laatstgehouden CDA- ledenvergadering. Alle CDA- fractieleden waren aanwezig en elk deed op het eigen terrein zijn of haar zegje over de kortgeleden gehouden al gemene beschouwingen over het gemeentelijk huishoudboekje voor 1978. Ing. Van ’t Hoog legde de nadruk op het totstandkomen van een sociaal- cultureel plan voor de gemeente. Het beter laten functioneren van de speci fieke kernen in de gemeente noemde hij zeer gewenst. ”Het wonen, win kelen en werken bij elkaar”, aldus de christen-democratische fractievoorzit ter. Wethouder P. F. J. van Schie sprak o.a. over de nu nog te bouwen 130 wonin gen per jaar in Waddinxveen, met een mogelijke uitbreiding van dit aantal in de nabije toekomst tot 200. Hierbij geldt: ’’Niet Waddinxveen laten groeien om de groei zelf’, aldus de christen-democratische wethouder. Op de CDA-bijeenkomst kwam vooral het welzijnsbeleid in onze gemeente in de gevoerde discussie ter sprake. ”Een goed welzijnsbeleid moet een college- beleid zijn, en moet niet in handen va: één wethouder worden gelegd”, zo memoreerde fractievoorzitter Van ’t Hoog. Wel kan volgens hem gedacht worden aan een beleidsambtenaar, die adviserend optreedt en alles op een rij tje zet. "De suggesties zullen wij in elk geval in het te ontvouwen plan van har te tegemoet zien”, stelde de CDA- voorzitter P. v.d. Meyden aan het slot van de goed bezochte ledenvergad- rring. WADDINXVEEN In maart 1966 en in juli 1969 heeft een groep beeldhou wers uit ’s-Gravenhage en omgeving, verenigd in de ’’Caroluskring”, een expositie gehouden in het Warnaarp- lantsoen en wat 1966 betreft eveneens in enkele bankgebouwen ter plaatse. Beide exposities hebben zich in een vrij grote belangstelling van de bevolking mogen verheugen en het is dan ook om die reden dat B. en W. hebben gemeend te moeten informeren naar de mogelijkheden met betrekking tot een expositie in voorjaar of zomer van 1978. Blijkens een recente prijsopgave van de ’’Caroluskring” moet voor de huren van een expositie van ca. dertig beel den worden gerekend op een bedrag van ca. ƒ2.000,-, inclusief B.T.W., doch onverminderd verzekeringskos ten ad ca. 500,- per drie weken. Voor de kosten van opening en onvoorzien moet een bedrag van ca. 500,- wor den uitgetrokken. B. en W. hebben de gemeenteraad voorgesteld aan de ’’Caroluskring” opdracht te doen geven tot het verzor gen van een beeldenexpositie en daar toe ten laste van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1978 een bedrag van ƒ3.000,-, incl. B.T.W., beschikbaar te stellen. weidebedrijf voorop staat en waar an dere vormen van agrarisch bodemge- bruik slechts bij uitzondering zijn toe- Gouda door te kunnen laten gaan met gestaan. Daarbij komt dat zowel de het volbouwen van Bloemendaal. De hoofdingenieur-directeur van de Lan- betreffende grond is altijd door familie dinrichting in Zuid-Holland als de na- van de heer Nobel (schoonvader) en nu tuurbeschermingsconsulent het met het al 30 jaar door hemzelf bewerkt, maar _.ii i die ene overgebleven hectare zegt hij geen kant op te kunnen omdat er al te veel zuivel in ons land is, over een paar jaar de melkbussen gaan verdwij nen voor het tank-melken en omdat hij door verschillende omstandigheden over een paar jaar het bedrijf aan zijn zoon wil overdoen. Het beroepschrift is in feite een vervolg op het tevergeefs ingediende bezwaarschrift tegen het ontwerp-bestemmingsplan Landelijk WADDINXVEEN Door het bestuur gebied-Oost. van de Stichting Streekmuziekschool is Het wëigeren van de aanlegvergunning door B. en W. had de heer Nobel ver wonderd en teleurgesteld. Voor hem zou het uitoefenen van een weidebed- minder zal bedragen dan in de gemeen- rijf op 1 hectare onmogelijk zijn gewor- begroting 1976 is geraamd. In overleg met het bestuur hebben B. en W. besloten een deel van dit ’’over schot” door het bestuur te laten beste- wijst den voor aanschaf van instrumenten ter waarde van 19.000,-. Voor wat bet reft het resterende deel ad 29.000,- is kijken geleden een inzamelactie van gedragen het college van mening dat dit bedrag gemaakte aantekeningen in een geheel K - r. j__ moet worden teruggstort in de gemeen- andere richting zouden gaan dan nu tekas, doch besteedbaar dient te blijven zou blijken. ”Als de directeur van deze voor de muziekschool. In verband hiermede is de gemeen- Geen sierteeltbedrijf aan de Bloemendaalseweg WADDINXVEEN De gemeente wil de Gouwenaar Joh. Nobel van de Bloemendaalseweg 58 niet .toestaan dat hij aan die weg op Waddinx- veens grondgebied zijn weidebedrijf omzet in een sierteeltbedrijf. Al in december vorig jaar had hij hierom gevraagd, maar B. en W. zijn niet bereid de benodigde aanlegvergunning ten behoeve van het scheuren van het grasland te verlenen, omdat zijn grond ligt in een beschermd agrarisch gebied. Tegen deze zienswijze heeft de heer Nobel bezwaar aangetekend. Dinsdagavond 22 november om kwart over zeven gaat de raadscommissie voor de bezwaar- en de beroepsschriften zich onder voorzitterschap van de heer W. L. M. Kruijk (CDA) met deze zaak bezighouden. B. en W. wijzen erop dat de nog over- WONINGBOUW GOUDA wegend als weidegrond in gebruik zijn- De Landrichtings-man voert ook aan de landerijen in het betreffende deel dat nieuwe boomkwekerijen en sier- van het bestemmingsplan Landelijk ge- teeltbedrijven op die plek niet mogen bied Oost wegens de landschappelijke komen. Overigens geeft hij toe dat over en natuurwetenschappelijke betekenis deze zaak van mening kan worden ver zijn bestemd tot beschermd agrarisch schild, omdat de heer Nobel eerst een gebied, waar de uitoefening van het melkveehoudersbedrijf met 14 hectare grasland exploiteerde, maar daarvan is maar liefst 13 hectare afgegaan om kleding heeft gehouden in Wad dinxveen, laat weten dat de opbrengst zodanig is dat één inwoner een gratis vakantiereis kan' maken. En wel op 2 - maart 1978. De Max Tailleur Stichting teraad voorgesteld voor het resterende heeft het Waddinxveense gemeente- deel van het subsidie-overschot ad bestuur gevraagd de naam van de daa ƒ29.000,- te reserveren voor doelein- Nobel, die nog aanvoert de door B. en voor in aanmerking komende Wad- den liggende binnen het kader van de W. genoemde natuurbeschermingscon- dinxvener te noemen. muziekschool. sulent helemaal niet te hebben gezien.

Weekblad voor Waddinxveen | 1977 | | pagina 21