Huurhuizen aan maar ’n hele verdieping "Dat is geen dakkapel, Peuleyen komen niet te koop Mr. Opticien J.Grit |B8Ptieh F*— HET HELI JMRDOORl^ De zonnebril is een praktisch en ook bilonskunt u natuurlijk m<t oogmeting terecht L. H. van ’t Wout wil groter huis aan Onderweg 1 99 Een bril van Grit...die staat...die zit! BRIL”II\1NU WETENSWAARD I i - W] I 4 Heel belangrijk in deze tijd: een goede bril, die past bij uw uiterlijk en bij uw kleding. De mode is duidelijk veranderd,óók de brillen mode. Komt u eens kijken naar onze zeer uitgebreide kollektie modieuze brillen, van alle bekende modehuizen. Dan zult u zien, dat u met ons advies altijd een bril krijgt die bij u past. Contactlensspecialist ANVC - Optometrist OV Korte Tiendeweg 12, Gouda, tel. 01820- 13033 Kleiweg 108, Gouda, tel. 01820 - 16033 Winkelcentrum Bloemendaal 41, Gouda, tel. 01820- 18492 Winkelcentrum de Passage 220, Waddinxveen, tel. 01828 - 4303 Kom eens praten over contactlenzen bij uw ANVC contactlensspecialist. Dan weet u zeker dat u goede informatie krijgt over alles wat met contactlenzen te maken heeft. U kunt bij ons terecht voor een eerste kennismaking met contactlenzen. Wij beschikken over goed geschoolde mensen en moderne apparatuur. Wij kunnen u uitvoerig advi seren over de verschillende soorten contactlenzen, die op het ogenblik beschikbaar zijn. Bovendien kunnen wij vaststellen wat voor u de beste oplossing is: contactlenzen of toch liever een bril. x' modieus gebruiksartikel, dat niet alleen bestemd is^^ voor zonnige zomerdagenOok in voor- of najaar is de zonnebril nuttig, als de zonnestand laag is. Vooral automobilisten hebben dan veel plezier van een paar beschermende glazen voor de ogen. Zelfs in de winter is de zonnebril nuttig, bijvoorbeeld als u met vakantie gaat. Wij hebben een kollektie zonnebrillen, die veilig zijn voor uw ogen. Goede zonnebrillen, die werkelijk comfort bieden, zoals die met zelfkleurende glazen. Als leveranciers van “gezichtshulpmiddelen leggen wij grote nadruk op een “goede bril”. Omdat dit voor ons, als gespecialiseerd opticien-optometrist het belangrijk ste is. In onze eigen werkplaatsen zorgen wij voor een nauwkeurige verwerking van de glazen in het door u gekozen montuur. De waarde van uw bril wordt immers niet bepaald door de prijs, maar door het vakmanschap, de service en de nazorg. Dat zijn dingen waar u op moet letten als het om uw gezichtsvermogen gaat. I gezicht: ccccr ui heeft de Waddinxvenef dan ook een beroepschrift ingediend bij de gemeenteraad, die mogelijk daaro ver vanavond aan de hand van het berekening van de maten van mijn aan gevraagde dakkapel: hoogte 21 cm (10 TE KLEIN VOOR 1 DUIF ”Nu krijg ik van de gemeente een Zo ziet het "dakkapel” eruit dat de heer L. H. van ’t Wout op het achter geveldak van zijn huis aan de Onderweg 1 zou willen hebben. WADDINXVEEN De heer L. Dorpstraat dwars^door heen zou kun- H. van ’t Wout krijgt van B. en W. geen toestemming een (groot) dak kapel op het achtergeveldak van zijn huis aan de Onderweg 1 neer te zetten. Tegen het niet verlenen van Bij ons kunt u rechtstreeks terecht voor uw nieuwe bril of voor contactlenzen. Onze ervaren en volledig gediplomeerde opticiens zorgen voor een exacte oogmeting, met behulp van de allernieuwste optische meetinstrumenten. Hiermee wordt de glassterkte van de bril die u nodig heeft bepaald. Dit doen we trouwens al jaren, want de oogmeting is een belangrijk onderdeel van ons bedrijf. “In eigen huis” bepalen we de juiste brilsterkte én verzorgen wij de aanpassing van de nieuwe bril. Alles in één hand. Dat is gemakkelijk en gaat bovendien snel. procent van de hoogte achtergevel), breedte 80 cm. (10 procent van de breedte achtegevel). Dat is waarlijk een vooruitgang! Zelfs nog te klein om er één duif in te houden. Het beest zou kramp in de nek krijgen, dus laat staan een mens die vooruit wil en zelf initia tieven neemt. Overal wordt het verbe teren van woningen gestimuleerd en gesubsidieerd, maar bij ons kan dat dus niet. En hoelang blijven we in onzeker heid? B. en W. noemen geen termijn. Dat kan dus variëren van 1 tot 8 jaar. Dus gaan wij als bewoners nog een sombere tjd tegemoet,”. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 16 NOVEMBER 1977 Wij zijn lid van de Optometristen Vereniging en de Algemene Nederlandse Vereniging van Contactlensspecialisten. Een garantie voor kennis en vakmanschap. advies van de kortgeleden over deze zaak vergaderd hebbende raadscommissie voor de bezwaar- en de beroepschriften een oordeel kan vellen. B. en W. houden het echter niet alleen op een botte weigering van de bouw vergunning, maar tekenen bij hun be slissing gelijk aan dat deze niet inhoudt, dat er in het geheel geen mogelijkhe den zouden bestaan tot het plaatsen van een dakkapel op het achtergevel dak. De gevraagde vorm is echter vol gens het college niet meer als een dak kapel te bestempelen. ”Er zal in elk ge val enig deel van het bestaande dakvlak gehandhaafd moeten worden, willen wij niet - zoals nu - in conflict komen met de mogelijkheden, die het bestem mingsplan ons geeft”, aldus B. en W. die de heer Van ’t Wout hebben geadvi seerd contact met de gemeente op te nemen over een andere, wel toegesta- ne, uitbreiding van zijn huis. Het college zegt geen ander standpunt te hebben kunnen innemen, omdat het huis waar het dakkapel moet komen staat in het gebied van het in 1975 vast gestelde en door de provincie goedge keurde bestemmingsplan ’’Dorpstraat na 2e herziening”. De grond van de huizen daar heeft nu nog de bestem ming ’’groenvoorziening”, hoewel daar als alles goed gaat verandering in gaat komen. Voor het gebied Kleikade/On- derweg wordt namelijk een nieuw bes temmingsplan voorbereid, dat uitgaat van de bestaande woningen, zij het dat er een aantal toch weg zullen moeten (waaronder het huis van de heer Van ’t Wout) in verband met een eventueel aan te leggen omleidingsweg ten wes ten van de Dorpstraat. Het enige dat B. en W. voorlopig zouden kunnen toes taan is een vergroting van het huis met niet meer dan 10 procent. DA’S EEN VERDIEPING Wat de heer Van ’t Wout en straks wellicht ook zijn broer H. van ’t Wout (Onderweg 3) willen is volgens het col lege geen dakkapel meer te noemen, maar gaat het om een verdieping erbij. Want het betekent dat de achtergevel van 2,10 meter zou moeten gebracht op 5 meter en dat - met behoud van de oorspronkelijke nokhoogte - het bes taande achtergeveldak geheel wordt vervangen door een nieuw achtergevel- dakvlak, dat de verbinding vormt tus sen de te handhaven nok en de ver hoogde achtergevel. Uitgaande van de regel dat de hoogte en het bebouwde oppervlak van het huis met niet meer dan 10 procent mag worden vergroot betekent dat dat er geen 2,90 mag bijkomen, maar slechts 0,21 meter. Verder is het zo dat het huis van de heer Van ’t Wout staat op de plek waar straks misschien de omleidingsweg komt. ’’Voor het kopen van uw huis zullen we bij u komen. Alleen kan ik niet zeggen wanneer precies, maar we komen aan de deur. Kom alvast maar eens praten met de gemeente, want ze ker is dat de investeringen die u nu wilt plegen er straks niet uit zullen komen bij de verkoop van uw huis via een min nelijke schikking of een onteigening sprocedure”, lichtte wethouder P. F. J. van Schie (CDA) nog toe in de laatstge houden vergadering van de raadscom missie voor de bezwaar- en beroep schriften, waar hij als gast aanwezig was. OOK BIJ U THUIS? ’’Gezien de vele dakkapellen aan de Kleikade en de Onderweg is dat van mij de eerste dat zou worden geweigerd”, schrijft de heer Van ’t Wout. ’’Bij ons is die nieuw te maken woonruimte hard nodig, omdat wij dan ook eindelijk eens een badkamer kunnen maken en een toilet binnen. En dan is het ook niet meer nodig dat de kinderen altijd door de ouder-slaapkamer naar hun eigen slaapkamer behoeven te gaan. Ik denk dat dit niet het geval is bij u thuis”, staat er in het beroepschrift aan de gemeen- teraad, waaruit duidelijk blijkt dat hij de tijd niet meer heeft gezien zijn ge zinssituatie om nog langer te wachten. Mocht het dakkapel of een wat grotere uitbouw op de bovenverdieping toch niet doorgaan, dan hoort de heer Van ’t Wout graag een andere mogelijkheid van B. en W. Hij wijst in dit verband op de informatiebijeenkomst deze zomer voor de bewoners van de Kleikade en de Onderweg over de toekomst van dit woongebiedje, waarvoor eerst de bull dozers werden klaargezet om er gras te kunnen laten groeien en waar ook nog een omleidingsweg voor de WADDINXVEEN De bewoners van de huurhuizen aan de Peuleyen in Groenswaard 2 hebben tevergeefs geprobeerd hun huizen te kopen van Nationale-Nederlanden/Vastgoed. Deze huizenbezitter is niet van plan de eigen huur-eengezinswoningen aan deze weg in Waddinxveen te verkopen, respectievelijk aan de huurders te koop aan te bieden. waren het huis te kopen, indien zij met de eigenaresse over de voorwaarden van de koop overeenstemming konden nen gaan lopen. De poging om de hui zen daar voor een belangrijk deel weer gelegaliseerd te krijgen komt volgens de heer Van ’t Wout negen jaar te laat. Intussen hebben de bewoners niet stil- LVllVU. 1 VEI Vil 11VL 111VL VU11U11U11 V Ö11 i i r 1 deze benodigde bouwvergunning 8“ ,en h.u"nt±„ThX P P Eerbiedig de plannen van de bewo ners”, aldus de heer Van ’t Wout. slag 1975 nog had over de mogelijke af stoting van het huurhuizenbezit, ge- Namens 94 (92 procent) van hen moch- wend om nadere informatie. Reeds ten de beide Peuleyen-bewoners con- geruime tijd zouden hardnekkige tact opnemen met Nationale- geruchten de ronde doen, dat de huizen Nederlanden/Vastgoed. Welgeteld 89 aan Peuleyen binnen afzienbare tijd te (87 procent) waren van plan het huis te koop zouden worden aangeboden, hoe- kopen, indien daarover overeenstem- wel Nationale-Nederlanden/Vastgoed ming kon worden bereikt. Een na het en ha .r huizenbeheerster makelaars- versturen van de gezamenlijke brief ge- kantoor Rijnland BV dat steeds catego- houden gesprekje met de huiseigenaar risch hadden tegengesproken. heeft echter niet geleid tot het door Voordat de brief aan de huiseigenaar Nationale-Nederlanden/Vastgoed in werd geschreven hielden de heren genomen standpunt dat zij vooralsnog Korfker en Schuurs eerst nog een en- geen reden ziet de eigen huur- quete om te weten te komen hoeveel eengezinswoning aan de Peuleyen in Peuleyen-bewoners eigenlijk van plan Waddinnxveen van de hand te doen. Peuleyen-bewoners H. Korfker en J. N. A. Schuurs hebben dat te horen gekre gen van de Nationale- Nederlanden/Vastgoed. Namens 94 be- bereiken. Van de 116 enqueteformu- woners hadden zij zich schriftelijk tot lieren die werden verzonden kwamen de huiseigenaar, die het in het jaarver- er 102 terug.

Weekblad voor Waddinxveen | 1977 | | pagina 22