W’veense lieverdjes: gemiddeld drie gaatjes Verkoop grond aan L. Verbakel DIJKGRAAF SCHIELAND OVERLEDEN Jaarverslag Sticht. Jeugdtandverzorging ’Midden-Holland’ Koningin Julianaschool krijgt naam op de gevel Ruzie bij Concordia: vervolg van pagina 1 r iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihitiiiiiiiin iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin geacht. l WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 14 DECEMBER 1977 P. Baas. Op de tweede rij C. van Ringelenstein, Joh. v.d. Water, sche foto van deze Waddinxveense Op deze foto ziet u de openbare school aan de Kerkweg omstreeks 1900, met daarvóór hoofdonderwijzer C. C. Regt. Meester Regt was een zeer bekend en bekwaam man. Hij was tekenaar en historieschrijver, maar ook, muzikaal rezen problemen moeten toch in goed WADD1NXVEEN/BOSKOOP De tandverzorging Midden Holland” overleg en met gebruikmaking van het gezonde verstand zijn op te lossen. n- A- n- ;1- il, a- n- an iio iet in ;st nd ;er )e ed ;rs an 17 ag WADDINXVEEN De Waddinxve- ner L. W. Verbakel van de Stationss traat 33 heeft B. en W. verzocht een perceeltje grond te mogen kopen, gele gen benoorden een reeds aan hem ver kocht bouwperceel aan de Noordkade. De heer Verbakel wil dit perceeltje grond, groot circa 36 m2 gaarne aan zijn eigendom toevoegen, om op die manier een groter bouwperceel tot zijn be schikking te hebben. Bij de gemeente bestaat er tegen inwil liging van zijn verzoek geen bezwaar. Met de heer Verbakel is overeenstem ming bereikt over de verkoop van bo venbedoelde grond tegen een prijs van f 175,- per m2 (excl. BTW), zodat de totale koopsom 6.300,(excl. BTW) bedraagt. De gemeenteraad is gevraagd met deze grondverkoop in te stemmen. muziekvereniging te plaatsen, al heb- Antwerpen kostte toen f 2,70. U ziet Woerlee en vervolgens weer zittend: Krans, L. C. Amerlaan, Ant Kwaak ben zich de laatste weken wat moei- zittend op de eerste rij van links naar J. Hofman, C. v.d. Berg, W. Goor, en G. Schellingerhout. vinciale staten van Zuid-Holland. Hij heeft jarenlang deel uit gemaakt van verschillende provinciale commissies. Voorts is hij lid geweest van de staat- commissie voor de waterschapswetge- ving; voorzitter van de studiekring voor waterschapsrecht en waterschapsbe- heer van het Instituut voor Bestuurswe tenschappen; lid van het dagelijks be stuur van de Unie van Waterschappen en voorzitter van vele commissie van deze Unie. Ook was hij vele jaren lang voorzitter of secretaris van de kerke- raad van de Doopsgezinde gemeente Rotterdam en omgeving; van 1969 tot 1972 voorzitter van het gewest Rotter dam van de Partij van de Arbeid; vele tientallen jaren bestuurslid van de NV Rotterdamsche Maatschappij ten dien ste der Volkshuisvesting te Rotterdam en commissaris van de Raad van Toe zicht van de Maatschappij voor Volks woningen te Rotterdam. De heer Schiithuis heeft op diverse ak- tiviteiten en werkzaamheden door zij<| specifieke inbreng een persoonlijk stempel gedrukt. Hij werd algemeen gekenschetst als een zeer sociaal voe lend mens. Alle werkzaamheden op so ciaal, maatschappelijk en kerkelijk ge bied voerde hij pro deo uit. Hij was bo vendien een zeer gewaardeerde schrij ver en inleider over waterstaatszaken in Nederland. De crematie heeft in stilte plaats gevonden. gebitten van alle deelnemende kinde ren gecontroleerd en zonodig behan deld. Van de 20.894 schoolgaande kin deren in het gebied kwamen er 9562 op de stoel van de tandarts, dat is 46% van het totaal aantal schoolkinderen. In de gebitten van de deelnemende 9562 kinderen moesten 18.055 vullin gen worden aangebracht, dat is een ge middelde van 1,89 per kind. Dat gemid delde vullingsgetal verschilt nogal van school tot school. Het hoogste gemid delde (4) was het resultaat van het on derzoek op een lagere school in Wad- Voor ons is het 80-jarig bestaan van de harmonie Concordia op 18 maart daan. Deze foto 1978 alle aanleiding nog een histori- gemaakt op het festival te Antwerpen ningen op 10 augustus 1903. Een retourtje zit J. Klopper. Staande: dirigent T. Woerlee, T. v.d. Berg, Joh. v.d. WADDINXVEEN De gemeente- ganda voor een goede gebitsverzorging raad is gevraagd ƒ1.770,- (incl. btw) beschikbaar te stellen om op de gevel van de protestants-christelijke Konin gin Julianaschool (Peter Zuidlaan) de naam van de school aan te brengen, droegen in het afgelopen schooljaar Daarom had het bestuur van de Vereni- derwijs het gemeentebestuur gevraagd. de gevelbelettering op de RUZIE Intussen heeft de geldinzamelingsactie van Concordia gezorgd voor de nodige spanning, ruzie en irritatie. Het heeft maar een haar gescheeld of ere-voorzitter G. L. de Knegt was woedend opgestapt. Hij was namelijk door het bestuur op het matje geroepen, omdat hij twee weken geleden het Weekblad voor Waddinxveen van informatie had voorzien en in de een zijdige taakopvatting van dat bestuur kwam dat als ongepast voor. ”Ja, nu mag ik helemaal niets meer zeggen. Het zal je maar gebeuren dat je als 66-jarige met zo’n staat van dienst een spreekver bod krijgt opgelegd. Nou, ze zoeken het maar uit, maar ik bemoei me er niet meer mee”, aldus een zeer ontmoedige dse heer De Knegt gisteravond. Door de opz wepende en ongemotiveerde publiciteit rond de actie hebben de spanningen bin nen het door de heer J. H. van Hoven ge leide bestuur vrij spel gekregen. Vanuit de bevolking is met irritatie ge reageerd op de inzamelingsactie van de harmonie Concordia. Het zette nogal veel kwaad bloed dat de muzikanten de afge lopen week rustig tot negen uur ’s avonds met een geluidswagen door de woonwijk gingen (in de Groenswaarden bijvoor beeld), terwijl zelfs dinsdagavond tot te- lijkheden binnen dit korps voorge- rechts: C. P. Broer, A. v.d. Water, J. Adr. Baas, J. J. Dannijs en J. W. van WADDINXVEEN Mr. U. G. Schiit huis, dijkgraaf van het Hoogheemraad schap van Schieland te Rotterdam is vrijdag op 65-jarige leeftijd te Rotter dam overleden. Hij is geruime tijd ern stig ziek geweest. Mr. Ulferdus Gerhardus Schiithuis is sedert 18 maart 1965 dijkgraaf van Schieland geweest. Hij werd algemeen beschouwd als één van de meest voor aanstaande deskundigen op het gebied van de waterschappen in Nederland. Daarnaast heeft hij tal van funkties be kleed op sociaal, maatschappelijk, poli tiek en kerkelijk terrein. Óp 4 novem ber jl is hij tijdens de officiële opening van het nieuwe gemaal van Schieland aan het Oostplein te Rotterdam, dat naar hem is genoemd, benoemd tot Ridder van de orde van de Nederlandse Leeuw; hij kreeg op die dag bovendien de erepenning van de stad Rotterdam. De heer Schiithuis is ruim 35 jaar advo caat en procureur geweest in Rotter dam, waarbij hij in heel Nederland naam verwierf als gerenommeerd wa terstaatsadvocaat. Hij is aanvankelijk part-time dijkgraaf van Schieland ge weest en per 1 januari 1976 full-time. Hij heeft Schieland sedert 7 september 1954 gediend; aanvankelijk als hoofdin geland en als hoogheemraad. Onder zijn leiding zijn de taken en werkzaam heden van het hoogheemraadschap sterk uitgebreid en zijn diverse belan grijke projekten tot stand gekomen. Mr. Schiithuis is vanaf 26 april 1960 Concordia werd van Os, J. van 't Woud, H. van Wage- Lonkhuizen. Staande op de derde rij: onafgebroken lid geweest, yan de pro- en dinxveen, het laagste vullingsgetal vier dentalcars van de stichting Jeugd- (0,86) leverde het onderzoek op een la- ’’Midden Holland” gere school in Lekkerkerk. hebben in het schooljaar 1976/1977 alle Trouwens over alle scholen berekend 132 scholen in het gebied bezocht en de kwam Waddinxveen het slechts uit de bus. Gemiddeld moesten daar te aan zien van elk deelnemend Wad- dinxveens schoolkind 3,01 gaatjes wor den gevuld. Voor enkele andere ge meenten waren deze gemiddelden: Gouda 2,14, Boskoop 2,67, Driebrug- gen 2,22, Reeuwijk 1,76, Schoonhoven 1,86, Waddinxveen, waar het onder zoek zich overigens over de kinderen van vier klassen uitstrekte, 3,01 Aan 411 van de 9562 deelnemende kin deren werd een verwijzing meegegeven voor regulatie van het gebit. Bij 239 kinderen werd de behandeling voortge- lossing hiervan, omdat de uniformen al zijn besteld en gepast. Is dat niet het ge val dan zal het nieuwe donkerblauwe Financieel gezien moet er op gerekend pak met rode bries de fanfare behoor- worden dat er uitzicht komt op een op- lijk gaan opbreken. begaafd als hij was, dirigent van diverse koren en de eerste dirigent van het fanfarekorps "Concordia”. gen half acht - na de nodige reprimandes 1978 in het Gereformeerd Verenigings- van de zijde van het gemeentebestuur, gebouw geplande receptie van de dan die daarvoor slechts tot zeven uur vergun- 80-jarige harmonie Concordia door dit ning had verleend - in het Brugcentrum alles niet in het water zal vallen. De ge bet irritante geluid van de geluidswagen u -1 was te horen. ”Ja, het is een beetje uit de hand gelopen, eind vorige week”, verdui delijkte ons de heer Van Hoven.-’’Maar we hebben direct maatregelen getroffen om herhaling te voorkomen”. DEUR DICHTGESMETEN De muzikanten van Concordia zijn ook geregeld geconfronteerd met Wad- dinxveners die de deur voor hen dicht smeten of begonnen te schelden. De gekozen wijze van actievoeren, de overlast van de geluidswagen en het feit dat Concordia ”ons alleen weet te vin den als er geld nodig is” - zo werd gezegd - heeft er toe bijgedragen dat er teleurstelling heerst in kringen van de harmonie over de ’’maar” f 7.000,- die de bevolking bereid was op tafel te leg gen. Worden deze feiten gevoegd bij het feit dat het gemeentebestuur nota bene ere-voorzitter De Knegt de les heeft ge lezen - zelfs in die mate dat de betrok kene op wilde stappen, maar dat in het belang van de harmonie uiteindelijk niet heeft gedaan - dan zal het duidelijk zijn dat de recente inzamelingsactie aan de vooravond van het 80-jarig be staan de nodige verontrustende sporen heeft achtergelaten. De beschermheer van het fanfarecorps, burgemeester mr. A. G. Smallenbroek, zit met de kater dat zijn oproep op offervaardigheid onvoldoende effect heeft gehad en ook nicest hebben omdat de verwachtingen tot buiten proporties waren gestegen. GOED OVERLEG Het valt te hopen dat de op 18 maart zet, 108 kinderen werden in observatie genomen en 64 kinderen werden niet verder behandeld. De stichting deed ook veel aan propa- op de scholen. De zes voorlichsters be zochten 125 kleuter-, vier basis- en alle b.l.o.-scholen in het gebied. De kosten van de stichting per kind be- 71,68. Omdat de laatste jaren het aantal ging voor Protestants Christelijk On deelnemende kinderen afneemt wor- derwijs het gemeentebestuur gevraagd, den de kosten per kind in het lopende Met betrekking tot het voor het aan- schooljaar op 90,56 begroot. De bij- brengen van de gevelbelettering op de drage per particulier verzekerde be- Koningin Julianaschool beschikbaar te draagt in het lopende cursusjaar f 55 stellen krediet schrijven B. en W. nog (was f 47,50), die van de ziekenfond- aan de raad dat het uiteindelijke bedrag sen wordt voorlopig geschat op 58,91 lager is dan de oorspronkelijk over- (was 53,76) per kind. legde kostenbegroting, omdat die vol- gens het college te hoog moest worden o

Weekblad voor Waddinxveen | 1977 | | pagina 27