IESEGANGA33 combi FOTO l foto sjaak noteboom bij het notariaat in Waddinxveen T a a I I I Redelijke opkomst bij verkiezing bestuur Schieland PRISMA KIJKERS Wij wensen iedereen een prettige kerst en een gelukkig 1978 Jubileum wordt 30 december in Party Home gevierd Annie Dijkman 40 jaar werkzaam f/~ '11*1 3Q «W o ■■■■■■■■■■■■I I het winkelcentrum ”de Passage”. Deze receptie O Spoel voor bijna een .0 o inclusief draagtas 0 7x35 f 77.50 7x40 ƒ79.50 10x50 ƒ115.— Volautomati sche diaprojec tor in gedistin geerd matzwar- te uitvoering. Halogeenlamp 24 V/150 W met spaarschakeling ingebouwde diaviewer en enkelbeeld- i schacht. Combifotoprijs 219,- Autofocus 325,- Fujica P400 SilmaS122XF Lichtmeting door de lens. Groot zoom- bereik. Motorzoom. Lichtsterke projec tor Vooruit- en terugprojectie. Ook slow-motion en stilstandprojectie 'n Prachtpakket voor de Combi foto prijs van 589,- 0~~ De straks jubilerende mejuffrouw A. Dijkman achter haar bureau in het notariskantoor aan de Prinses Beatrixlaan iijksvoltrekkingen. In de oorlogsjaren Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). Fujica P300 SilmaS110XL Filmcamera met zoomlens. Reflex- zoeker Automa tische belichtings- regeling. Projector met veel mogelijk- i heden. Zoomlens. Spoel voor bijna een I half uur projekteren. Twee beeldsnelheden. ’n Feestpakket voor n j Combifoto prijs 450,- LO-GROEP Ook op het notariskantoor was het voor mejuffrouw Dijkman te merken dat Waddinxveen groeide en groeide. Ze was de motor van deze ’’nieuwbouw-projecten”. In de periode dat notaris Van der Most de pensioen gerechtigde leeftijd ging bereiken (en dan bedoelen we de tijd dat onze oud- notaris 65-70 jaar was) draaide het kan toor op de jubilerende Waddinxveense, die ontegenzeggelijk op haar wijze de naam van het notariaat hoog hield. ”Ze gaat ook op een bijzonder rustige en in nemende manier om met het publiek”, vertelt notaris In ’t Hol ons desge vraagd. ”Ze heeft een bijzondere gave om met mensen om te gaan. Hulpvaar digheid en waardigheid zijn kenmerken van haar karakter”. Annie Dijkman - zoals zeer velen haar kennen - heeft natuurlijk een dagtaak aan het notariaat, maar in haar vrije tijd was ze ook actief op kerkelijk en maat schappelijk gebied. Zij was bijvoor beeld diaken van de Gereformeerde Kerken en ze was actief voor het kerke lijk bureau van deze kerk, dat zich be last met het' in- en uitschrijven van nieuwe leden en het regelen van de diensten van de kerk, vooral bij huwe- Passage 47, Waddinxveen, tel. 2477 WADDINXVEEN Bij de verkiezing van het algemeen bestuur van het Hoogheemraadschap van Schieland te Rotterdam op 14 december is 20,5 pro cent van het totaal aantal stemmen uit gebracht. In verhouding tot percenta ges bij verkiezingen in andere water schappen is dit redelijk te noemen. De verkiezing bij Schieland kon door het uitblijven van tegenkandidaten overigens beperkt blijven tot het Rotte- district, waar in de categorie onge bouwd één tegen-kandidaat was ge steld. Deze kandidaat, de heer J. A. M. van Dijk uit Bergschenhoek behaalde 345 stemmen; de kandidat die door het bestuur van het Rottedistrict was ge steld, de heer K. P. Janse uit Zoeter- meer, kreeg 163 stemmen, zodat de heer Van Dijk in het algemeen bestuur (de Verenigde Vergadering) van Schie land is gekozen. Het nieuwe bestuur van Schieland, dat begin volgend jaar zal gaan functione ren, ziet er nu voor het Ringvaartdis- trict (waartoe Waddinxveen behoort) als volgt uit: Ringvaartdistrict, leden ongebouwd: A. Vonk Noordegraaf te Rotterdam, M. J. Oudijk te Wad dinxveen, C. Segers te Nieuwerkerk aan den IJssel, P. Oudijk te Wad dinxveen. Leden gebouwd: H. T. den Dunnen te Ridderkerk, Ir. J. C. Gou- driaan te Capelle aan den IJssel, D. van Hengel te Nieuwerkerk aan den IJssel, W. Baggerman te Rotterdam. De ver tegenwoordigers voor de waterkwali teit in onze streek zijn: A. B. van der Wel te Gouda en Ir. W. van Duyven- booden te Moordrecht. Ze zijn be noemd door de gemeenteraden van de overigen gemeenten, zoals Wad dinxveen, die geheel of gedeeltelijk ge legen zijn in het gebied van Schieland. heeft de Waddinxveense zich als lid van ningen, van welke activiteiten de voed de LO-groep Waddinxveen energiek seltransporten een belangrijk deel uit ingezet voor hulp aan onderduikers en maakte. leden van geallieerde vliegtuigbeman- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 21 DECEMBER 1977 WADDINXVEEN Maandag 2 januari 1978 staat mejuffrouw A. Dijkman stil bij het feit dat het dan 40 jaar geleden is dat zij ging werken bij notaris D. B. van der Most, de voorganger van haar huidige werkge ver notaris J. in ’t Hol. Aangezien haar bijdrage aan de notariële bedie ning in Waddinxveen welhaast niet meer weg te denken is en velen haar met dit jubileum willen gelukwensen biedt de heer In ’t Hol zijn trouwe medewerkster op vrijdagmiddag 30 december om drie uur een receptie aan in Party Home in -- duurt tot vijf uur. We schreven januari 1938 toen de aan de leplaan 92 wonende Annie (Anna) Dijkman (56) als notarisklerk in dienst trad bij Waddinxveens toenmalige no taris D. B. van der Most, die juist daar voor bij Koninklijk Besluit van 16 juli 1937 in dit Gouwedorp was benoemd. Het notariaat van de nu bijna 80-jarige en in Waalwijk wonende heer Van der Most was toen gevestigd op het adres Kerkweg 165, welk pand thans eigen dom is van de Stichting Streekmuziek- school Waddinxveen. Annie Dijkman ging bij de notaris werken, nadat zij haar MULO-diploma had behaald. De opleiding in het notariaat ge schiedde door de oud-notaris. In het kleine Waddinxveen van toen was er ook een klein notariskantoor. Een groot aantal jaren - de jaren gedurende de Tweede Wereldoorlog vooral - was zij het enige personeelslid. Sinds 1967 wordt het notariaat uitgeoefend door de heer J. in ’t Hol, waar mejuffrouw Dijkman de aan haar zorgen toever trouwde zaken op uitstekende en zeer accuratie wijze - zo vertelde de notaris ons - verricht. Haar plichtsbetrachting en inzet zijn spreekwoordelijk. Werken er 10 jaar geleden nog vijf man bij het notariaat in Waddinxveen, het zijn er nu 18. Combifoto Kerstver ras singen Feestelijke meevallers voor filmeren fotograaf mmSI

Weekblad voor Waddinxveen | 1977 | | pagina 11