Nieuwe leidster van Welfarewerk Brandweerlieden hadden het druk met Kerstmis en rustig met Oudjaar Opper-Volta terug naar burgerbewind TOMA Peuleyenl5 telefoon 2604 Moeder en kind verdronken Vernielzucht vierde op KW- plein en in de Passage hoogtij Dit hebben B. en W. besloten KLACHTEN BEZORGING Klimopgroep krijgt 1700,- van Anjerfonds voor zeilboot K' fcl r&i I?S Grenzen van huur- en koop prijzen per 1 januari verhoogd ^^WADDINXVEEN S’ een ochtend speciaal voor mannen ge- sche Unie (UDV-RDA). Binnen deze gelegen aan de Zesde Tochtweg, aan te WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 4 JANUARI T978 >k ie danig gehinderd door de baldadige jeugd, dat zij zich genoodzaakt zagen rechtsomkeert te maken. Nederland-verband”, te vertonen met een nieuw volwaardig schip. oude lappen in de fornuisla was achter gebleven toen de oven van het fornuis werd aangestoken. Bij aankomst was het begin van brand echter al geblust. VERNIELINGEN Vernielingen werden er in de Nieuw- 4: 1- :1. Voor de niet-militairen varr”de genera tie na de onafhankelijkheid”, die bin nen alle politieke partijen nog altijd de hoofdrol spelen, is de nieuwe grondwet een laatste kans. Falen ze dan zal het leger, waarbinnen jonge officieren staan te trappelen van ongeduld, de macht voor lange tijd weer in handen nemen. Hun onderlinge verdeeldheid en het feit dat geen van hen in staat is een onbetwistbare machtspositie te veroveren maken het echter twijfelach- woren was, konden de mannen gelijk doorgaan naar de Peppelhorst voor een brandmelding. ’’Spelende jeugd” had zich namelijk door het afzagen van een aantal takken uit de gemeentelijke bep lantingen een hut gebouwd en daarin een vuurtje gestookt, wat, aangewak- kerd door de harde wind, ernstige vor men dreigde aan te nemen. De auto- spuit hoefde echter niet in actie te ko men, omdat een van de brandweerman nen het vuur kon uittrappen. Ook Eerste Kerstdag werd de brand weerlieden geen rust gegund. Rond half één die middag moest worden uit gerukt naar een woning in de Koning Willem II-straat, waar een gasfornuis in brand was geraakt omdat een aantal met haar 9-jarige dochtertje Fabiola verdronken, toen de auto waarin ze za ten tussen Boskoop en Waddinxveen gevoerd heeft het zijn krachten een be door nog onbekende oorzaak een langs etje ’’verbruikt. de Henegouwerweg op Reeuwijks Inmiddels is er tussen de ’’oude poli- Woningbezit Groenswaard zal op 10 ja» WADDINXVEEN Jaarlijks worden zijn val. Maar verstoken als hij blijft van zijn burgerrechten, die niemand hem op korte termijn lijkt te willen te ruggeven, kan hij niet in eigen persoon naar de gunst van de kiezers dingen. Vandaar dat hij’zijn zoon Herman op pad heeft gestuurd. Deze heeft de na tionale Unie voor de verdediging van de democratie opgericht. Deze aanhoudende, rivaliteit lijkt het staatshoofd overigens goed van pas te komen. Na de val van het bewind- Yameogo, tien jaar geleden, aan de macht gekomen wegens het simpele feit dat hij de oudste officier in de hoogste rang was, heeft generaal Lami- zana in de loop der tijd de smaak van het regeren te pakken gekregen. On danks zijn enigszins verlegen en goe daardige karakter weet hij wat hij wil. Net als alle andere militairen die aan de macht zijn gekomen na de val van de bij de onafhankelijkheid uitgeroepen burgerregimes droomt hij ervan door de bevolking op handen gedragen te worden. Met dit verschil dat hij zich niet als een volksmenner voordoet. Op het ogenblik is zijn hoop dan ook geve stigd op de blijvende verdeeldheid van zijn rivalen en hun vertoon van on macht. jaar geleden, wordt het partijleider- van hen is de in 1967 afgezette presi dent Maurice Yameogo. ’’Meneer Maurice”, zoals in de volksmond wordt een WADDINXVEEN/GUAGADOUGOU Onlangs heeft de bevolking van Opper-Volta, het Afrikaanse land waar mee Waddinxveen bindingen heeft (landbouwproject in Torna) en waaro ver in het Weekblad voor Wad dinxveen tot nu toe actie-informatie verstrekte, met een overweldigende meerderheid haar goedkeuring gehecht aan een nieuwe ontwerp-grondwet. Het belangrijktse uitvloeisel van dit ont werp is dat het leger over een paar uit het Brabantse Klundert is samen maandennaardekazernesterugzalke- ren tien jaar een tolerant, maar weinig opzienbarend bewind te hebben van zijn eigen kiesdistrict overschrijdt en in geen verhouding staat tot de re sultaten van zijn bewind ten tijde van lijk voor een schoorsteen op het dak van de meubelshowroom van de firma Snijder aan de Brugweg, welke van het dak dreigde te waaien. Om ongevallen te voorkomen werd de schoorsteen door de brandweerlieden omgetrok ken. De volgende melding kwam van een woonhuis uit de Kanaalstraat in verband met afwaaiende dakpannen. Terloops werd op het Koningin Wilhel- minaplein een omgewaaide boom op geruimd en de volgende gang was naar het rijks politiebureau aan de Kerkweg- Oost waar de zinken dakbedekking van een dakkapel was afgewaaid. De brandweer verhielp de hierdoor delijk. De heer Nelson moet in een no- officieren een stellingenoorlog ont gal scherpe bocht van de weg de macht staan, die niet meer is terug te draaien, over het stuur zijn kwijtgeraakt. De Aldus de mening van Le Monde- auto schoot via de berm en na een bot- journalist Pierre Biarnes, wiens verhaal sing tegen een boom de langs de weg wij hierbij overnemen. Over een half jaar zullen er, als alles i en een paar weken later presidentsverkie- - zingen worden gehouden. Sinds begin dit jaar zijn politieke partijen weer offi cieel toegestaan. Onder het militaire bewind hebben ze trouwens hun activi teiten nooit helemaal gestaakt. Van de zeven thans bestaande partijen zullen na de verkiezingen alleen de drie parti jen met de meeste stemmen overblij ven. De overige formaties zullen nood gedwongen een fusie moeten aangaan. Nu al vallen ze in twee, tamelijk onsta biele kampen uiteen. Vijf partijen din gen naar de gunst van de kiezers i’n het westen van het land en, voor een deel, in de hoofdstad. Het oosten en midden staan hoofdzakelijk onder invloed van van Opper-Volta, een plaatselijke tak van WADDINXVEEN De Waddinxveense vrijwillige brandweer heeft een druk Kerstweekeinde en een betrekkelijk rustige jaarwisseling ach ter de rug. Werd het optreden met Kerstmis door de bevolking op prijs gesteld, in de nacht van Oud op Nieuw maakten de spuitgasten het mee dat ze knallend vuurwerk kregen toegeworpen, waarop ze dan ook weer vertrokken. De jaarwisseling verliep niettemin voor de brandbestrijders gelukkig rustig. Even na de klok van twaalf kwam al leen een melding binnen, dat de jeugd zich over de op het Koningin Wiltiel- minaplein staande kerstbomen van de Oranjeplein-winkeliers had ontfermd benevens over een hoeveelheid ander brandbaar materiaal en daar van mid den op het kruispunt Koningin Wilhel- liana van Stolberglaan een omvangrijke We hopen wel dat het El,L'.j werden de brandweerlieden echter dus- winkelcentrum gaat STORM De hevige storm, die zaterdag voor - kerst woedde, heeft echter de Wad dinxveense brandweer heel wat werk bezorgd. Om negen uur die morgen jaarsnachtöok aangerïcht in’het win- kwam de eerste melding binnen, name- kelcentrum ”de Passage”, waar een door de Anjerfondsen van het Prins Be- rnhardfonds de Anjeractie gevoerd. Uit de opbrengsten van deze actie worden door deze fondsen subsidies verleend, o.a. aan diverse jeugdgroepen. Aan de waferpadvindsters van de Wad dinxveense Klimopgroep is nu een bij- WADDINXVEEN/REEUWIJK De drage verleend van ƒ1.700,-, welke is 41-jarige mevrouw Joh. Nelson-Winde bedoeld als eerste aanbetaling voor aankoop van een zeilboot. Essentieel bij het spelen van het spel der water- padvindsters is uiteraard het bezit van een goede boot. In de 6 jaar van het bestaan van de Kli- de Henegouwerweg op Reeuwijks Inmiddels is er tussen de ’’oude poli- mopgroep, welke ’’vanaf de grond” is grondgebied lopende sloot inreed. De opgebouwd, is het nog nooit voorgeko- bestuurder men dat deze groep kans heeft gezien echtgenoot geld vrij te maken voor aankoop van f een zgn. Lelievlet (een door’’Scouting- genomen. Nederland” ontworpen stalen zeilboot' De oorzaak van het ongeluk is niet dub politiek aangetrokken voelende, jonge met 12 m2 zeil, waarmede o.a. ook wed- delijk. De heer Nelson moet in een no- officieren een stellingenoorlog ont strijden met andere Scouting-groepen kunnen worden gevaren). Dank zij de subsidie van het Anjerfonds ”Zuid- Holland”, is het nu, óók voor deze groep, mogelijk zich, in ’’Scouting- lopende sloot in. De vrouw en haar c._. l._” -dochtertje kwamen door verdrinking goed gaat, algemene^verki'ezingen om het leven. WADDINXVEEN Het Welfare werk van het Rode Kruis in Wad dinxveen heeft op Nieuwjaarsdag een tici”, die weer aan de macht hopen te van de auto, de 37-jarige komen zpnder evenwel onderling eens en vader van de slachtof- te kunnen worden, het staatshoofd, ge- fers, is in een ziekenhuis in Gouda op- neraal Lamizana, die kennelijk niet van genomen. plan is af te treden, en de zich tot de WADDINXVEEN Uittreksel van de besluitenlijst van en mededelingen uit de vergaderingen van het college van burgemeester en wethouders: WONINGZOEKENDEN Ingeschrevenen op de lijst van woning zoekenden zal een vragenlijst ter invul ling worden toegezonden. Mede aan de hand van de door ingeschrevenen vers trekte gegevens zal vervolgens worden vastgesteld of zij wel dan niet op de lijst kunnen worden gehandhaafd, terwijl in het eerste geval tevens de urgentie na der zal worden gehandhaafd. PREMIE KOOPWONINGEN Met de Stichting Bevordering Eigen nuari 1978 een gesprek worden gevoerd •over de realisering van premiekoopwo- ningen in het plan Zuidkade I (start 4e kwartaal 1978). STANDPUNT Van B. en W. van Gouda is binnen het kader van het voorgeschreven vooro verleg ter kennisneming ontvangen het ontwerp-bestemmingsplan ”Den Uitert II”. Aan ’’Gouda” zal als voorlopig standpunt van ons college - de commis sie voor de ruimtelijke ordening en de woningbouw is terzake nog niet ge hoord - worden bericht, dat het ge wenst is in het verlengde van de Win terdijk, die onder de Rijksweg zal door lopen, een verbinding te maken met het Groenhovenpark, terwijl voorts teleur stelling zal worden uitgesproken over het feit dat het uitgangspunt voor be drijfsvestigingen zo Gouds is gericht, dat in het geheel geen rekening is ge houden met de regionale werkgelegenheidsproblematiek. RECREATIESCHAP Met het dagelijks bestuur van het re creatieschap Reeuwijkse Plassen heeft op 22 december 1977 een eerste" ge sprek plaats gevonden naar aanleiding van de door de gemeenteraad op 16 no vember 1977 aangenomen motie tot wijziging van de verdeelsleutel voor de omslag van de kosten van het schap ten gunste van de gemeente Waddinxveen. Voor nadere bestudering van het vraag stuk is een werkgroep gevormd, waarin namens de gemeente Waddinxveen zit ting hebben de burgemeester en de chef van de afdeling financiën, de heer F. Th. Brenkman. ONDERHOUD Met het bestuur van de Stichting ’’Ten nispark de Buitenhof’ zal op een nader te bepalen datum in de maand januari een gesprek plaatsvinden onder meer inzake het onderhoud van tennisbanen in 1978. SNACKBAR Besloten wordt aan de heer G. J. van der Loo te Waddinxveen tot 1 januari 1985 toestemming te verlenen tot het exploiteren van een ’’snackbar gelegenheid” nabij de Elzenhorst in dien de huidige pachter vertrekt. AANKOOP GROND Aan de gemeenteraad zal na de com missies van advies terzake te hebben ge hoord, worden voorgesteld een perceel grond met een oppervlakte van 4,5 ha, jaarden. - mag zich in alle aandacht van gelegen aan de Zesde Tochtweg, aan te de bevolking verheugen. Bij deze pl- kopen, ten behoeve van verplaatsing aatselijke Rode Kruis-activiteit zijn on van glastuinbouwbedrijven, die elders in de gemeente plaats moeten maken voor woningbouw. ontstane lekkage door het spannen van een dekzeil over de dakkapel. Hierna kwamen de meldingen aan de lopende band binnen. Zij bleken alle afkomstig van woonhuizen in de diverse wijken en betroffen voornamelijk afwaaiende dakpannen of andere dakbedekking, tiental brooddronken jongelui de daar Nadat rond kwart over één 's middags staande bakken met bloemen, planten de laatste assistentie was verleend, kre- en ander groen vernielden. ”Het is al- gen de mannen een ogenblik rust, maar lerschandaligst wat hier gebeurd is”, niet voor lang, want rond kwart over vertelde ons Passage-voofzitter A. drie meldde het hoofd van de brand- Kooyman. ”Het lijkt wel of er hier een weer (burgemeester mr. A. G. Smallen- wervelstorm doorheen is gegaan. Het is broek) dat ook van zijn pas betrokken dan ook volstrekt zinloos wat hier in de woning aan de Weidezoom 25 dakpan nacht van Oud op Nieuw is gebeurd, nen dreigden af te waaien. Dat heeft naar mijn mening niets met Nadat ook hier het ergste gevaar bez- mïnadeïnAvi^ feestvreugde of lolmaken te maken. - --4''* u~t om een inciden- fik aan het stoken was. Bij aankomst te.e^ optreden van deze jongeren in ons DEN HAAG/WADDINXVEEN In de gemeenten zoals Waddinxveen waar de Woonruimtewet 1947 nog van toe passing is, is vanaf 1 januari 1978 een SLIEDRECHT vergunning nodig voor het in gebruik ’s Avonds bleek er echter meer werk geven of nemen van een woning waar aan de winkel, toen de melding binnen van de zogenaamde kale huurprijs niet kwarh, dat bij de speelgoedfabriek van meer is dan ƒ510 per maand (was de fa. Sliedrecht aan de St. Victorstraat 470) of de kale koopprijs niet meer dan een container met houtafval in brand 200.000 (was 160.000). was geraakt. Bij aankomst van de brandweer bleek de container al in In de ’’Woonruimtebeschikking 1974” lichterlaaie te staan. Door nog onbe- waarin dit is geregeld, is voorts een kende oorzaak is vermoedelijk een nieuwe bepaling opgenomen. Als ge- vonk in de afzuiginstallatie voor het volg daarvan behoeft een gemeentebe- houtafval (krullen, zaagsel e.d.) geko- stuur geen woonvergunning meer af te men, welke het in de container aanwe- geven aan de nieuwe eigenaar-bewoner zige afval in brand zette. Door de als de laatste bewoner-tevens-eigenaar enorme hitte van het brandende hou- niet ten minste zes maanden onafge- tafval werde de metalen container ge- broken in de woning heeft gewoond, heel ontzet. Onder de oude bepaling bestond de De brandschade wordt geschat op mogelijkheid dat een huurwoning voor- 15.000,- waarbij nog aan overige be- dat de huurder ging verhuizen voor de drijfsschade, omdat het bedrijf enkele vorm eerst aan hem en daarna aan een dagen niet kon werken, een bedrag van nieuwe eigenaar-bewoner werd ver- 10.000,- wordt geraamd. kocht. Op deze wijze werd de eis van Tweede Kerstdag moest een tweetal economische gebondenheid die de ge- brandweerlieden naar een flatwoning meente anders aan de nieuwe eigenaar- aan de Passage voor een meting op bewoner kon stellen, ontdoken. De be- koolmonoxyde. Een defecte geyser doeling van deze wijziging is, dit zoveel bleek namelijk de oorzaak dat afge- mogelijk tegen te gaan. werkte gassen daaruit zich in de woning dag in het nieuwe jaar heeft K. Snijders-Holm Nilsen van i Beatrixlaan 50 (tel. 2246) de werkzaam heden overgenomen van mevrouw J. 2.: St. Huijbregtsgeregt 3. Mevrouw Hoen- leer en pitnet gewerkt kan worden. 1 1 1. J' J 14.m npt q 1 Iac r-t-1 orr” kot het plaatselijk Welfarewerk om. van het Welfarewerk in Waddinxveen, vrijwilligster met het werk verbonden. Het Welfarewerk in Waddinxveen - be gin vorige maand nog naar buiten op tredend met de verkooptentoonstelling in het Anne Frankcentrum, waar voor 5.000,- aan artikelen werden ver- 1 J - --'-• door Waddinxveense patiënten en be- trum (elke woensdagmorgen van half tien tot half twaalf) en in Huize Sou- burgh (dinsdagmiddag om de veertien nieuwe leidster gekregen. Öp die eerste dagen tussen twee uur en half vier). mevrouw Daar wordt dan geborduurd, genaaid, de oude Democratische Unie de Prinses gebreid, gehaakt en wat dies meer zij. 7 Eens in de 6 a 8 weken wordt er ook -de voormalige Afrikaanse Democrati- osche Unie (UDV-RDA). Binnen deze M. Hoenderdos-Schumacher van het houden, waar dan bijvoorbeeld met partij, die op de aanhang van de groot st. Huijbregtsgeregt 3. Mevrouw Hóen- Jeer en pitriet gewerkt kan worden. ste bevolkingsgroep, de Mossis, kan re- derdos beëindigde haar taak als leidster ’’Niets moet, alles mag”, is het parool kenen, heeft zich een splitsing voorge- van het plaatselijk Welfarewerk om. van het Welfarewerk in Waddinxveen, persoonlijke redenen. Zij blijft wel als dat menige oudere het broodnodige verzetje geeft. De vrijwilligsters bezoe ken in het dopr ook regelmatig 32 oplopende persoonlyke rivaliteiten de grondleg- tig dat ze geheel alleen een van de 25 armste landen ter wereld kunnen bestu ren. Vandaar dat geleidelijk de gedachte terrein wint dat het huidige staat shoofd, wiens gezag over het leger nog tamelijk groot is, de macht met enkele van zijn concurrenten zou kunnen de len. Inmiddels heeft al een aantal min der belangrijke figuren geluiden in die richting laten horen. ners van het Anne Frankcentrum en Huize Souburgh die aan het welfare- ste bevolkingsgroep, de Mossis, kan re- daan. Bovendien lijkt de kans dat deze partij weer aan de regering komt door hoog J -ver- thuiswonenden, de ongeveer 50 bewo- keken. Sinds de dood van ger van de UDV-RDA, bijna twintig werk meedoen niet meegerekend. Eens schap door vier mensen betwist. Eén kocht die uitsluitend waren gemaakt in veertien dagen komen ze op be- i zoek voor een praatje, maar ook om te dent Maurice Yameogo. helpen met het creatief bezig zijn en om de daarvoor benodigde materialen genoemd, lijkt op het ogenblik _j„af te geven. Iedereen pleegt iedereen populariteit te genieten die de grenzen geveer 30 vrijwilligsters betrokken. Zij weer te ontmoeten op de koffieochten- -1 J --=-• -«--= -■• dragen zorg voor het verloop van de den die tweemaal per jaar door het welfare-uren in het Anne Frankcen- Welfarewerk worden georganiseerd.

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 11