OPEN BRIEF Concordia, Gouwe Sangheis Lezers schrijven Kerst-Inn, Vox Jubilans b v PASSAGEBURO's VANT.O.O.S wmi oinkd ’’Nieuwjaarsnacht voor mij ’n hel” Van Vuuren verslaat Joosten voor een wereldreis ifl Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. of desgewenst het eenvoudigste treinbiljet- je. Een busreis of een bootreis of een autoreis. Wanneer en waarheen Alles kunt U overleg gen met de adviseurs of adviseuses van ons reisburo. Dit keer een extra aansporing voor treinreizen. REIS-^FEN PASSAGEBUr,: WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 4 JANUARI 1978 "zijn” fanfarecorps Concordia, dat optrad in Huize Souburgh. (Foto: (Advertentie) ■S 03404- der vaak gezongen composities. Fris en helder zong het Jeugdkoor, dat vooral uitstekend werk deed in het syncopi sche ’’Shepherds Pipe Carol” van Sc- hlutter, de tenor Marius van Altena -1-X- LJ x 1 deze tijd avond aan avond in touw is) en Robert Holl, die zoals altijd de grote ruimte geheel beheerste. Het Geweste lijk Orkest voor Zuid-Holland, klave- cinist Tijn van Eijk en organist Jacques van Oortmerssen vervulden hun taak voortreffelijk, en zo was alles de leven dige bijval van het publiek ten volle waard. jij de boom kan worden voor MORGEN” Misschien zouden de anderen mijn voorbeeld wel volgen ik ben nu verbaasd, verdrietig en ook verbolgen Van hem ging ik houden hij werd mijn vriend daarom deed ik nog eens extra mijn best Weekblad voor Dirigent G. de Knegt voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom en hij had lol Want op een morgen kwam hij buiten en zag de eerste groene spruiten mijn blad was ontloken maar mijn soortgenoten bleven hiervan verstoken Aan mijn vriend heb ik toen gevraagd waarom 1 Als antwoord kreeg ik toen te horen; ”Jij bent nu herboren Ik wilde aan iedereen bewijzen dat door Liefde, Geduld en goede Zorge n maar jullie maakte mij kapot. In de algemene beschouwingen voor het jaar 1978 van de fractievoorzitter van het CDA, de heer C. van ’t Hoog, troffen wij in het Weekblad voor Wad dinxveen aan onder het hoofd ’’Sport” de opmerking: ’’Anders is het met de vraag of nu ook iedereen naar eigen aard en vermogen aan sportbeoefening kan deelnemen. Bij practisch alle sportbeoefening ligt de nadruk vooral op prestaties, wedij ver en wedstrijdverband.” Hoewel wij ons als vereniging niet aan gesproken behoeven te gevoelen, ach ten wij deze opmerking toch wel weinig genuanceerd. Door de algemeenheid van de opmerking wordt nl. de indruk gewekt, dat bij een sportvereniging slechts prestaties worden benadrukt, terwijl er voor ”niet-medaille win naars” nauwelijks plaats of aandacht zou zijn. De opmerking wordt ontkracht, indien wij ons ledental projecteren tegen het aantal werkelijke kampioenen. Boven dien wijst dat ledental ook niet bepaald op niet ’’naar eigen aard en vermogen aan sportbeoefening kunnen deelne men.” Wij zouden willen stellerr, het tegen deel blijkt waar, men voelt zich kenne lijk wel bij de geboden mogelijkheden en de daaraan verbonden begeleiding. Natuurlijk is er binnen onze vereniging ook een beperkt aantal leden, dat voor wedstrijdsport kiest. Er is ook niets op tegen, dat men het prettig vindt, door meer training en inzet te trachten in zijn sport prestaties te leveren. Er is ook niets tegen, dat men die prestaties met die van anderen wil meten. Het zou een slechte zaak zijn, indien een vereniging niet ook aan deze leden een goede begeleiding gaf. Hoewel misschien wat buiten dit be stek, willen wij toch nog even stilstaan bij de topsport. Topsport wordt en kan alleen worden bedreven door mensen, die kiezen voor er veel, zo niet alles voor over te hebben in hun sport het hoogste niveau te bereiken. Daar is ook niets tegen, mits alle waar borgen voor een goed verloop aanwe zig zijn. Daar een topsporter komt uit een vereniging en daar naast zijn cen trale training buiten die vereniging, ook blijft meedraaien, behoort de optimale begeleiding van een topsporter voor een belangrijk deel ook weer tot de taak van zijn vereniging. Wij nemen aan te hebben duidelijk ge maakt, als vereniging onze verantwoor delijkheden tegenover gymnasten, wedstrijdsporters en topsporters, kor tom tegenover al onze leden, te kennen en er naar te handelen. Wij hopen door een en ander de op merking als zodanig wat te hebben ’’bijgesteld.” F. WINKEL, Voorzitter Gymnastiekvereniging TOOS Peuleyen 178. WADDINXVEEN Op de laatste donderdag in 1977, werden er voor de competitie van de Waddinxveense Schaakvereniging WSV, toch nog en kele belangrijke wedstrijden gespeeld. Van Vuuren, nog lang niet uitgescha keld voor het kampioenschap, be haalde een mooie overwinning op kop loper Joosten. Ook Wim van Os deed wat men van hem mocht verwachten, en won op overtuigende wijze van Wim van Oort. Kardol is blijkbaar wat uit vorm, hij verloor nu van de goed spe lende Philipse. De verdere uitslagen werden als volgt genoteerd. v.d. Starre-de Roodt0-1 H. van Gils-P. Broer‘/j-Vj Hamming-Bloem 1-0 Smitskamp-Ellers Littooy-A. van Oort 1-0 Burger-Verhammen1-0 Torenbeek-van RheeVj-'/j van Krimpen-Ket 0-1 Bij de jeugd werden de volgende resul taten geboekt: Robert Ritter-Sipke Bremer1-0 Peter Doornenbal-Donald v. Gasteren 1-0 Claudia Torenbeek-Arie v. Dijk 1-0 Ronald Best-Hans Woudenberg 1-0 en op langen lest begon ik in oktober nog te bloeien het deed wel even pijn toen mijn vriend de takjes bij ging snoeien Maar ik was nu een echte BOOM 2 januari zag ik mijn vriend weer staan ik keek hem huilend aan Daar lag ik nu geknakt en vertrapt ik voel nog wel sap door mijn botten stromen waarom is de politie niet gekomen? Kon zij dan niet bevroeden dat die VANDALEN zich naar de PASSAGE zouden spoeden? Nieuwjaarsnacht was voor mij een hel WADDINXVEEN De Kerstdagen hebben in Waddinxveen voor drukbe zochte evenementen gezorgd. Een goed gevulde Ontmoetingskerk lui sterde vrijdagavond naar het algemeen mannenkoor ”Die Gouwe Sanghers”. Een overvolle Bethelkerk was zaterda gavond getuige van de kerstzangavond van de Hervormd Gemengde Zang vereniging Vox Jubilans met jeugd- en kinderkoren. De op Tweede Kerstdag in de hervormde Immanuëlkerk en de protestants-christelijke Koningin Wilhelmina-MAVO gehouden Kerst- Inn bracht 1.200 man op de been die in totaal zorgden voor een opbrengst van 1.500 voor het SOS-kinderdorp Dha- ramsala in India. Vrijdagavond trad in Huize Souburgh het fanfarecorps Con cordia op. Tot de aanwezigen behoor den ook burgemeester mr. A. G. Smal- lenbroek en zijn vrouw. VOX JUBILANS Stampvol was de Grote Doelenzaal ’s morgens op Tweede Kerstdag, toen daar de Hervormde Gemengde Zang vereniging ”Vox Jubilans” met het Jeugdkoor uit Waddinxveen onder lei ding van Jan Bonefaas het traditionele Kerstconcert gaven. Het grote koor liet fraaie zang horen met galnsrijke sopra nen en warme altstemmen, en de ver houdingsgewijs weinige mannen wisten zich goed te handhaven zowel in de be kende Kerstliederen als in enige min- Den Haag Zeist Ik werd geplant op het Daarom deed ik nog eens extra mijn ’’PASSAGE-plein” best KERST-INN De organisatoren van de Kerst-Inn t>p Tweede Kerstdag (jongerenclub Toget her van de hervormde Immanuëlkerk en enkele rooms-katholieke jongeren) kunnen terugzien op een geslaagde Kerst-Inn 1977 en wel in velerlei op zichten: bezoekersaantal, opbrengst, sfeer etc. Het werk, wat door jongeren club Together en enkele r.k.-jongeren is verricht heeft zijn vruchten dubbel en dwars afgeworpen. Meer dan dui zend mensen bezochten de sfeervol in gerichte ruimten van de hervormde Im manuëlkerk aan de Prinses Beatrixlaan en de aangrenzende MAVO. Rond kof- (aan wie weleens was te horen dat hij in fietijd - de deuren waren nog maar net open - was het al een gezellige drukte. Men dronk een kopje koffie, was crea tief bezig (wat de gehele dag een groot succes was, vooral voor de kinderen,), deed een spelletje met anderen, of ver maakte zich met het kijken naar een film. In de middaguren begon het storm te lopen, veroorzaakt door de verschil lende georganiseerde activiteiten, o.a. bingo, volksdansen, poppenkast en een klaverjas toernooi. Ondanks de vele ac tiviteiten liepen de mensen de in de hal opgestelde kraampjes voor de S.O.S.- kinderdorpen niet voorbij. En niet ten onrechte, want men kon er leuke din gen kopen. De opbrengst van deze ver koop was ca. f 600, ’s Avonds was er een overvol pro gramma, waar vooral jongeren op af kwamen. De ruim driehonderd bezoe kers konden genieten van een gran dioos optreden van de folk-groep Super Nova, een iets minder geslaagd optre den van het Positief Intellectueel Caba ret en van het sluitstuk van de avond, een uurtje klassiek in een popjasje van de Waddinxveense band Oase. Gezellig vol was het ook in het Oosters inge richte Turks café, waar men Turkse drankjes en spijzen kon proeven of lui steren naar de muziek van een Turkse saz-speler. Moe maar voldaan konden de organisatoren om 24.00 uur terug blikken op een gezellige Kerst-Inn. Daarbij moet aangetekend worden dat dit alles ook tot stand is gekomen m.b.v. de Waddinxveense midden stand, bedrijven e.a. Mede door deze hulp kan een bedrag van 1500,- naar de S.O.S.-kinderdorpen overgemaakt worden. Iedereen hartelijk bedankt! dat vond ik fijn. Ik kwam daar voor de sier dat deed ieder plezier Maar al spoedig werd ik vergeten, de zon brandde op mijn kop Ik snakte naar water dat maar niet wilde komen zo verging het ook de andere bomen. Toen was er één die mij zag staan hij was met mijn lot begaan Zijn handen betastten mijn bast die al begon te schrompelen en ik hoorde hem mompelen Daar ga ik wat aan doen Ik zal je WATER geven dan zal je spoedig weer gaan LEVEN Ik kreeg water met emmers vol en zoog het gretig op, tot boven in mijn tegen jou zeg ik DANK JE WEL!! bol Ik was zo blij ik verlangde weer naar de zon Nog meer zou ik mijn best doen en groeien wat ik kon Maar het is voorbij Ik ga DOOD WAAROM? Heeft Plantboomdag nog wel zin? Hebben ze daar nu zelf wel erg in? hij voor hen geen water draagt 1978, zeg maar dag met je handje wat leven jullie toch in een vreemd landje Voor de gekste zaken lopen jullie je rot WAAROM? HENK J.ZEYPVELD ’’ARTI-FLEUR” Passage 230. Twee muzikanten van het fanfarecorps Concordia. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen! Sjaak Noteboom Waddinxveen Gouda Den Haag Zeist Passage 222 Korte Tiendewegj De La Reijweg Tl Slotlaan 231 01828- 2-4 ©070- - 7522’ ©01820-21922’ 469648’ I 25824’

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 3