Ruim 22 mille bestemd voor St. Jozefschool Antiekwinkel ’’Den Biencorf Gemeente koopt pand Onderweg 5 Met geld wordt o.a. gemeenschapsruimte ingericht Plannen voor B rugcentrum en Brugweg nog niet klaar Klei-oven voor Eben Haëzer- school een publicatie van de Gemeente Waddinxveen Goedgekeurd Filmavond in Vrouwentref centrum Gouda Gouwebrug Gemeentelijke dinxveense gemeenteraad aan de Stich- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 11 JANUARI 1978 OPENBARE VERGADERINGEN VERGADERING GEMEENTERAAD: woensdag 18 januari a.s., aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. VERGADERING COMMISSIE RUIMTELIJKE ORDE NING EN WONINGBOUW: dinsdag 17 januari a.s., aan vang 16.30 uur in het gemeentehuis. SPREEKUUR SPREEKUUR BURGEMEESTER: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. WADDINXVEEN De gemeente is er niet in geslaagd in een jaar tijd nieuwe bestemmingsplannen voor het Brugcentrum en de Brugweg klaar te L." 1 is dan ook brug in rijksweg A 12 (Den Haag- gevraagd volgende week woensdaga- i...2 :r 1 l'~Z" sluit voor deze bestemmingsplannen te AANVRAAG OM BOUWVERGUNNING De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat met ingang van 12 januari 1978 gedurende 14 dagen ter gemeente secretarie, bureau ruimtelijke ordening c.a., voor een ieder ter inzage is gelegd de aanvraag om bouwvergunning van de Coöp. Tuiniersvereniging ’’Gouda e.o.” voor het oprichten van een opslagruimte met kantoor nabij het veilingcomplex aan de Bredeweg. Burgemeester en wethouders zijn voornemens de gevraagde bouwvergunning te verlenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woningwet. Gedurende bovengenoemde termijn kan door een ieder voor ziening gevraagd worden tegen de eventuele verlening van de vergunning, zulks bij voormeld college, Zuidkade 8 te Waddinxveen. Waddinxveen, 11 januari 1978. De burgemeester voornoemd, Mr. A. G. Smallenbroek. WADDINXVEEN De hervormde Eben Haëzerschool (Jan Dorrekenskade-Oost) heeft 1.363,- gevraagd voor de aanschaf van een klei-oven. Het betreft hier voor deze school een eerste aanschaffing, van daar dat B. en W. de verstrekking van een extra krediet gerechtvaardigd vin den. Dit is Wanda Kloppenburg, die vanaf donderdag 19 januari aan de Kerkweg-Oost 151a haar eigen kunst- en antiekwinkel "Den Biencorf' heeft. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom}. WADDINXVEEN het -college van Burgemeester en Wethouders heeft de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad gevraagd f 22.263,67 beschikbaar te stellen voor de inrichting van on der meer de gemeenschapsruimte in de St. Jozefschool aan de Kanaal- weg. Dat betekent dat een bedrag van f 305,40 (bestemd voor hang- WADDINXVEEN/GOUDA In het Goudse vrouwentrefcentrum (georga niseerd door de Stichting Vrouwenhuis Gouda) wordt donderdagavond 14 ja nuari de film ’’Taking.Off’ vertoond. Deze film is een schildering van het verschil in twee generaties, enerzijds Jeannie, de dochter, die schuchter haar eigen weg wil gaan; anderzijds de ou ders die haar nog altijd als kind behan delen en willen beschermen tegen za ken die het meisje allang heeft beleefd. Om de kosten van deze film enigszins te drukken, is bij wijze van uitzondering een toegangsprijs van f 2,50 inge steld. Niet te duur voor een film, die de moeite van het zien zeker waard is. Na de film, die ongeveer anderhalf uur duurt, kan er nog wat nagepraat en iets gedronken worden. Het Vrouwentrefcentrum is in gebouw ’’Ruimte”, Regentesseplantsoen 8a Gouda. Vanaf 20.15 uur is de deur open en om 20.45 uur start de film. Het zou prettig zijn als iedereen op tijd aanwe zig is. Alle vrouwen zijn van harte wel kom. Voor verdere inlichtingen tele foon 01820-17732. een aantal jaren geleden stelde de raad een krediet beschikbaar voor de aan schaffing van materialen voor dit vak. Door de raad werd eerder ook mede werking verleend voor de inrichting van een documentatiecentrum in de St. Jozefschool. Het destijds geldende normbedrag werd toen nagenoeg opge maakt. B. en W. menen echter dat er nu toch aanleiding is, gezien het aanwe zige meubilair in de school, om het ge vraagde krediet voor de bibliothee- krekken beschikbaar te stellen. De aanschaffing van de rekken ware aan te merken als een gewenste aanvulling op het in de school aanwezige meubilair. de volgende besluiten: vaststelling van de tweede herziening van het bestem mingsplan ’’Regeling Kom bij p x-x-it: -j x ij_ op het beheer van de Commissie van Bestuur voor de Samenwerkingsschool voor Havo/Atheneum te Waddinxveen. begrotingsbehandeling is door de raad het zgn. kernenbeleid besproken. In AANVRAAG OM BOUWVERGUNNING De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat met ingang van 12 januari 1978 gedurende 14 dagen ter gemeente secretarie, bureau ruimtelijke ordening c.a., voor, een ieder ter inzage is gelegd de aanvraag om bouwvergunning van de heer H. R. Luiten voor het vergroten van diens woning Julianastraat 14 te Waddinxveen met een achtergevelaan- bouw. Burgemeester en wethouders zijn voornemens de gevraagde bouwvergunning te verlenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woningwet. Gedurende bovengenoemde termijn kan door een ieder voor ziening gevraagd wórden tegen de eventuele verlening van de vergunning, zulks bij voormeld college, Zuidkade 8 te Waddinxveen. Waddinxveen, 11 januari 1978. De burgemeester voornoemd, Mr. A. G. Smallenbroek. AANVRAAG OM BOUWVERGUNNING De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat met ingang van 12 januari 1978 gedurende 14 dagen ter gemeente secretarie, bureau ruimtelijke ordening c.a., voor een ieder ter inzage is gelegd de aanvraag om bouwvergunning van N.K.F. Kabel N.V. voor het oprichten van een kantoor gebouw met 4 verdiepingen op het terrein van de Waddinx- veense vestiging van het bedrijf, Noordkade 64. Burgemeester en wethouders zijn voornemens de gevraagde bouwvergunning te verlenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woningwet. Gedurende bovengenoemde termijn kan door een ieder voor ziening gevraagd worden tegen de eventuele verlening van de vergunning, zulks bij voormeld college, Zuidkade 8 te Waddinxveen. Waddinxveen, 11 januari 1978. De burgemeester voornoemd, Mr. A. G. Smallenbroek. van groot belang. Weliswaar betreft het hier een incidentele zaak, doch nu zich J voor- wijziging van de gemeentebegroting en sloopkosten). De koopsom bedraagt doet menen B. en W. - vooruitlopend WADDINXVEEN De Waddinxveense Wanda Kloppenburg-Maat (37) opent donderdagmiddag 19 januari om half twee aan de Kerkweg-Oost 151a haar kunst- en antiekwinkel ”Den Biencorf’. De winkel is gevestigd in het pand waar een jaar geleden de AMRO-bank is uitgetrokken. Ter gelegenheid van de ope ning wordt er een week lang ’’open huis” gehouden, waarbij een drankje niet ontbreekt. Wanda Kloppenburg, sinds maart 1970 wonend aan de Jan Dorrekenskade-Oost 50, ziet met haar eigen kunst- en antiekwinkel een wens in vervulling gaan. Antiek is haar hobby. Jarenlang ’’beursde” ze voor het waren huisconcern Vroom en Dreesman, terwijl ze ook - en dat blijft ze doen - elke maand assisteert bij de antiekbeurs in het Larense Hamdorff. De Wad dinxveense is afkomstig uit een artistieke familie. Haar grootvader was compo nist en een broer kunstschilder-beeldhouwer, terwijl acteur Guus Hermus een neef is. Zijzelf doorliep de Vrije Academie, deed aan modetekenen en volgde een cursus kunstgeschiedenis. In Waddinxveen kent men Wanda Kloppenburg, getrouwd met een hoofd van de buitendienstorganisatie van een verzekering smaatschappij, van het peuterspeelwerk, dat zij hielp opzetten, en de hand- en spandiensten. In de kunst- en antiekwinkel ”Den Biencorf” is 60 vierkante me ter beschikbaar voor onder andere bureaus, eettafels, olielampen, kandelaars en erg veel uurwerken. Van staande klokken tot horloges. Daaruit blijkt de inte resse van Wanda’s man. Zijzelf verzamelt Hollands zilver en ook daar zal wel wat van te merken zijn aan de Kerkweg-Oost 151a. In "Den Biencorf’ wordt de nadruk gelegd op kwaliteit voor een betaalbare prijs. En het is er ook niet alle maal antiek wat er staat. Er is ook ruimte ingeruimd voor mooie oude dingen. Maar voor namaak is er geen plaats. De Waddinxveense kunst- en antiekwinkel, waaraan behoefte was sinds Carla en Arie de Jong hun antiekzaak aan de Dorp straat sloten, is geopend op dinsdag-, donderdag- en vrijdagmiddag van 13.30- 17.00 uur, op donderdagavond van 19.00-21.00 uur, op zaterdag van 11.00-18.00 uur en volgens afspraak. WADDINXVEEN Het provinciaal bestuur van Zuid-Holland heeft aan de volgende Waddinxveense raadsbeslui ten goedkeuring gehecht: verkoop van een perceeltje grond aan de Spireaweide aan de heer J. Tuinstra te Waddinxveen; aan- en verkoop van perceeltjes grond en het laten vervallen en vestigen van erfdienstbaarheden van overpad aan het Klaverveld en Papaverveld; wijziging van de gemeentebegroting 1976 (reservering Streekmuziek- school); wijziging van de gemeentebegroting 1977 (renovatie gymnastieklokaal Jan Ligthartschool); wijziging van de gemeentebegroting 1977 (extra aanvullend krediet recons tructie Noordeinde); 1977 (krediet voorzieningen vierklas- sige houten noodschoot Prins Alexan- derstraat); wijziging van de gemeentebegroting 1977 (herstel dakbedekking Prof. Kohnstammschool); wijziging van de gemeentebegroting 1977 (aanschaffing meubilair Bethel school); wijziging van de gemeentebegroting 1977 (aanschaffing kasten St. Paulus- school en Mgr. Bekkerschool); wijziging van de begroting van het Gemeenschappelijk Antennesysteem- bedrijf 1977 (aanleg C.A.I. Noordkade en oostzijde Gouwe); wijziging van de begroting van het Grondbedrijf 1977 (afwerking bouw- rijpmaken complex Wilhelminakade/- Broekhuizen); wijziging van de begroting van het Grondbedrijf 1977 (afwerking bouw- rijpmaken complex Kanaaldijk/Sniep- weg); aangaan van vaste geldleningen gedu rende het jaar 1978. Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland hebben geen bezwaar tegen de volgende besluiten: krediet tentoon stelling Caroluskring, verhoging subsi die Ammanstichting en subsidieverle ning Chr. Blindenbibliotheek. Door Gedeputeerde Staten van Zuid- o x Holland werd de beslissing verdaagd op Utrecht) een aantal dagen zijn ges tremd voor het scheepvaartverkeer. Dat is van vrijdag 20 januari om 22 uur, tot maandag 23 januari om 5 uur; van -- '9 uur tot maandag komen. Met deze voorbereidingsbe- - - -- ontwikkelingen in het plangebied wor den tegengegaan. mappen, maar B. en W. menen dat dit geld gehaald moet worden door de school uit de exploitatievergoeding) is geschrapt. Op 16 januari 1977 verleende de Wad- en de inrichting van een hoofdenka- dinxveense gemeenteraad aan de Stich- mer. De totale kosten worden blijkens ting voor Katholiek Onderwijs ”St. Vic- de ter inzage liggende begroting ge- tor” medewerking voor de realisering raamd op 22.569,07. van een gemeenschapsruimte in de St. In verband met het verzoek om inrich- Jozefschool. Gelijktijdig werd toen het ting van een hoofdenkamer merken B. benodigde krediet beschikbaar gesteld, en W. op dat de thans op de begane Bij de behandeling van dit voorstel ter- grond liggende hoofdenkamer, die so- afzonderlijk krediet zou worden genomen als "kamer leerkrachten”. De WADDINXVEEN In verband met herstelwerkzaamheden zal de Gouwe- krijgen. De gemeenteraad vond opnieuw een voorbereidingsbe- - - 1 nemen om weer een jaar de tijd te heb ben om tot algehele herziening ervan te j de tot iJ Brug”; vaststelling van de Verordening vrijdag 27 januari, 10 30 januari .5 uur en van vrijdag 3 fe- sluiten in de hand kunnen ongewenste bruari om 10 uur, tot zaterdag 4 fe bruari om 9 uur. WADDINXVEEN Burgemeester en het kader van de uitvoering daarvan Wethouders hebben de gemeenteraad met betrekking tot het gebied Dorps- voorgesteld het onlangs leeggekomen traat en omgeving acht het college de pand Onderweg 5 aan te kopen en in verwerving van het onderhavige pand verband daarmee een krediet van f 200.000,- beschikbaar te stellen. In dit bedrag zitten de koopsom, notaris- de gelegenheid tot verwerving f 175.000,-. op een meer planmatige aanpak - toch Voor deze aankoop zijn door het col- daartoe te moeten overgaan. ”Der- lege onderhandelingen gevoerd met het halve mag dus niet geconcludeerd wor- bestuur van de Vereniging voor den dat ons college reeds een actieve Protestants-Christelijk Onderwijs te grondpolitiek in dit gebied voert”, al- Waddinxveen. Bij de laatstgehouden dus het raadsvoorstel. Gelet op de slechte staat waarin het pand verkeert, lijkt sloop vooralsnog de meest voor de hand liggende aanwen ding. Tot deze sloop zal evenwel niet worden overgegaan, zolang dit voor de uitvoering van het plan niet noodzake lijk is en het pand nog voor tijdelijke huisvesting kan worden benut. van een gemeenschapsruimte in de St. benodigde krediet beschikbaar gesteld. zake is destijds medegedeeld dat nog ber is ingericht, in gebruik zal worden -J 1--I- 1- 41^* 1 rinrlzrn/-‘Pl t a Ï~N gevraagd voor de inrichting van deze nieuwe hoofdenkamer ligt op de ver- ruimte. dieping van het schoolgebouw naast de Het schoolbestuur heeft nu deze mede- gemeenschapsruimte. De opgenomen werking gevraagd voor de inrichting post van f 305,40 voor hangmappen van deze gemeenschapsruimte, incl. de schrapt het college. daarin ondergebrachte handenarbei- Voor het vak handenarbeid wordt uit- druimte en het documentatiecentrum, sluitend het meubilair gevraagd. Reeds

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 13