Jeugdprijsvraag BEZORGING Eerste avond van RPF in De Hoeksteen Peuleyen 15, telefoon2604 Quizavond bij Be Fair NIEUW J AARSZITTING VAN GOUWESLOBBERS In het najaar zijn automobilisten in de verkeersbrigadiertjes. te alsmede de WADDINXVEEN Vrijdagavond 13 HEFBRUG Zoals gebruikelijk wordt iedere werk- ders geverbaliseerd. Tijdens alcohol controles werd 28 keer een proces verbaal opgemaakt wegens het rijden onder invloed. zingen voor de provinciale staten van Zuid-Holland dit voorjaar. Daarnaast is de heer Roffel lid van het landelijk be stuur van de RPF. WADDINXVEEN Het plaatselijk comité van de Reformatorische Poli tieke Federatie (RPF) houdt donderda gavond 26 januari in De Hoeksteen de eerste openbare vergadering. Op deze avond, die om acht uur begint, zal spre ken de heer H. Roffel, gemeentesecre taris van Nieuwerkerk aan den IJssel en van dat diploma en weer anderen met de opleiding ter verkrijging van ge- Hefmerendeel van het (jeugdige) poli- noemd diploma zijn begonnen. Deze meldingen over van alles en nog wat) ook in de openbaarheid wil spreken is en verkeer (783 meldingen over ver keersongevallen, gat in de weg enz.). crea tieve daden brengen, waaruit zal blij ken dat de molen niet is weg te denken uit het Hollandse landschap. In teke- collages en modelbouwwerkstukken nu weer blijk geven van haar creatieve talenten, waarmee de nationale jury het zonder meer moeilijk zal krijgen. Het nationale thema ”de Hollandse molen” is ditmaal bewust gekozen om de aandacht te vestigen op een stuk na tionaal monumentenbezit dat alleszins waard is aandacht te krijgen. Tien pro cent van wat wij honderd jaar geleden nog aan molenbezit hadden, is nog overgebleven. Negenhonderd van de negenduizend. En daar moeten we zuinig mee zijn! Tal van instanties en stichtingen beijveren zich om dit mo lenbezit in stand te houden en te doen bewaren voor het nageslacht. In 1973 vonden door gerichte acties; alcohol controle, verlichtingscontrole, techni sche controles enz. Regelmatig is toezicht en controle ge houden op de in de gemeente Wad- dinxveen optredende Controles op de verlichting van fiet sen en bromfietsen gebruikt door de J .1 en i- morgenuren, wanneer zij zich naar school begaven. Wanneer de verlich ting defect bleek te zijn, werd - gelet op de leeftijd van de bestuurder - een waarschuwing gegeven, daarnaast werd een brief gezonden aan de ouders, waarbij op hun een beroep werd ge daan medewerking te verlenen om het e.e.a. te controleren en te doen herstel len. een aanzienlijk geldbedrag beschikbaar J_ n.'-L.' 51TX. TT—11 Molen”, waarmee een fonds werd ge vormd, waaruit herstel en restauratie 1978 worden afgehaald op het kantoor van molens wordt gefinancierd. De Ra- van Openbare Werken en -Bedrijven, bobank is derhalve nauw betrokken bij Henegouwerweg 43, alhier. het molenbezit. Tot dusver is van 60 molens de restauratie voltooid; 17 mo lens zijn volledig hersteld en van 118 molens zijn de werkzaamheden in uit voering of in een voorbereidend sta dium. Een dankbaar onderwerp voor de Ne derlandse jeugd om in 1978 langs crea tieve weg de aandacht te vestigen op behoud van het bezit van de Hollandse molen. Het is alleszins verantwoord om zó met de jeugd bezig te zijn. De internationale hoofdprijzen zijn: vluchten boven Europa met kinderen uit alle deelnemende landen. Nationale hoofdprijzen: vluchten boven de Ne derlandse molens. Verder vele andere prachtige prijzen. Jongens en meisjes van 6 tot en met 18 jaar kunnen mee doen. Daarvoor kunnen zij vanaf 15 ja nuari 1978 bij de dichtsbijzijnde Rabo bank een deelnemingsformulier krij gen. WADDINXVEEN Vorig jaar zijn er bij de rijkspolitie in Waddinxveen 3240 meldingen vanuit het publiek binnen gekomen om assistentie. Dat zijn er bijna net zoveel als in 1976 toen er sprake was van 3265 impulsen (zoals de politie dat noemt). De gevraagde poli- tiehulp had te maken met criminaliteit (692 meldingen van diefstal, inbraak enz.), openbare orde (258 meldingen van baldadigheid, ordeverstoringen), maatschappelijke zorg (711 gevallen van burenruzie, overbrengen bericht enz.), overige assistentieverlening (796 Wetshandhaving heeft vorig jaar na ast de routinecontroles, ook plaats ge- pische Spelen, Dieren, Techniek, Ge- j j :_u._ schiedenis, Olympische Winterspelen en de Natuur. Binnen het kader van deze thema’s bestonden de hoofdprij zen eveneens uit 14-daagse vliegreizen voor 14 kinderen uit 7 Europese landen naar respectievelijk München, Kenya, Japan, Innsbrück en Canada. Het algemene thema van de 8e Interna tionale Jeugdprijs voor het jaar 1978 luidt: ’’Ontdek Europa”. De jeugd in elk der deelnemende landen zal de op dracht krijgen werkstukken te leveren, die zijn georiënteerd op een internatio naal onderwerp. De Nederlandse jeugd krijgt de opdracht werkstukken te ma ken over het onderwerp ”de Hollandse molen”. Over de Hollandse molen is veel te zeggen en veel te doen. De in- in de residentie van de Waddinxveense carnavalsvereniging De Gouweslob- bers, café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost, een bollen waren op en de kerstboom weer terdag 28 januari een 1 opgeruimd, zodat nogal wat Wad- kindercarnavalmiddag houden en vrij- dinxveners WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 11 JANUARI 1978 püblïëkVroeg politie'sEf 32401VT A AT. O1VI HULP die jaarlijks in Europees verband voor de jeugd in zeven landen wordt gehou den. De Internationale Jeugdprijsvraag wordt jaarlijks uitgeschreven door de Rabobankorganisatie in Nederland in samenwerking met zusterorganisaties in België, Frankrijk, West-Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland en Italië. Jaar lijks wordt internationaal een prijs- vraagthema bepaald, op basis waarvan de Europese jeugd opdracht krijgt creatieve werkstukken in te zenden, waaruit door nationale jury’s uit elk der landen op beste resultaten worden ge kozen, die voor prijstoekenning in aan- De internationale Jeugdprijsvraag heeft grote bekendheid verworven en is in de afgelopen zeven jaren van haar bestaan tot een begrip geworden, dat enkele miljoenen Eu ropese kinderen in diverse leeftijds groepen heeft geactiveerd tot creatieve bezigheden. Naast de zeer vele aantrekkelijke prij zen die worden toegekend in de diverse -i aan twee kinderen per deelnemend land hoofdprijzen toegekend, die betrekking hebben op het gekozen prijsvraagt- hema. In 1970 was dit thema ’’Ruimte vaart”. De hoofdprijs was toen een 14- daagse vliegreis naar Amerika met een bezoek aan het Ruimtevaartcentrum lampen enz.' te Houston, waar het internationale ge- zelschap van in totaal 14 kinderen werd voornameiijK gedurende de Ook werd verkeersvoorlichting gege- ontvangen door wijlen Dr. Wernher ven via de krant. von Braun. In de daarop volgende jaren waren de onderwerpen achtereenvolgens Olym- Henegouwerweg-B rugweg- - j 1 n- - Gouwe. Op dit kruispunt wordt tijdens bedrag, bedroegen deze opgetreden om een vlotte afwikkeling Jeugd van het verkeer te bevorderen. Uit recentelijk gehouden verkeerstel- Moerkapelle. Ten aanzien van het tijdstip der meldin gen is het zo dat het totaal tussen 7.00 en 23.00 uur 37 keer was en 9 keer tus sen 23.00 en 07.00 uur. Al deze meldin gen bleken achteraf ’’loos” te zijn. Geen enkele melding is binnengeko men, die betrekking had op het onbe voegd betreden van het betreffende perceel, noch één, die betrekking had op het plegen van een misdrijf. ’’Door dergelijke gevallen kan de gemoti veerdheid van het personeel nadelig beïnvloed worden”, aldus de adjudant. HlIllmerking komen. I januari houdt de voetbalvereniging Be Fair een quizavond voor de A-, B- en C-junioren. In de kantine in het Burge meester Warnaarplantsoen wordt om zeven uur begonnen. groepsbureau aan de Kerkweg-Oost is het ’’vaste station”. Van deze installatie wordt dag en nacht gebruik gemaakt. TELEX Het groepsbureau is aangesloten op het politie-telexnet. In 1977 is dit apparaat 176 uur in bedrijf geweest en werden hiermee 139 telexberichten verzonden. Het aantal vrijwilligers van de reserve- tijkspolitie bedraagt nu zeven man. Vo rig jaar meldde zich één persoon aan als vrijwilliger. SURVEILLANCES Ten aanzien van de surveillancedien sten hebben zich geen veranderingen voorgedaan, in vergelijking met de ja ren hiervoor. De diensten tussen 23.00 en 07.00 uur ’s nachts vinden nog steeds plaats in regioverband in het kader van de samenwerking met andere groepen der rijkspolitie binnen het gebied van ’’Hollands Midden”. Dit samenwer- kingsverband heeft vorig jaar optimaal lijstrekker voor de RPF bij de verkie- gefunctioneerd. A~ Ook in 1977 is door de politie vele ma- Jen assistentie verleend aan politie korpsen elders. 4.000 kerstbomen in brand gestoken. Voor deze jaarlijkse ”fik”, georgani seerd door de Waddinxveense vrijwil- ningen, schilderijen, schilderstukjes, lige brandweer, bestond weer - on- danks het gure weer - een behoorlijk Zal de Nederlandse jeugd ook publieke belangstelling. Zoals gebrui- karabijn, kelijk was aan de kerstboomverbran- schiet- ding een verloting verbonden. De uit slag daarvan is als volgt: Waardebonnen a 2,50 gevallen op de volgende lotnummers: 548 rood, 468 rood, 851 wit, 574 wit, 878 rood, 746 wit, 530 rood, 742 wit, 462 rood, 464 rood. Waardebonnen a f 5,- gevallen op de volgende lotnummers: 900 wit, 274 rood, 605 rood. Waardebon a f 7,50 gevallen op lotnummer: 46 rood. Hoofdprijs waardebon a f 10,- geval len op lotnummer: 484 rood. De hoofd prijs werd gewonnen door Hans Möhle. werd door de Rabobankorganisatie ter De navolgende prijzen werden nog niet gelegenheid van haar 75-jarig bestaan mobilofooninstallatie aanwezig. Op het afgehaald: 468 rood, 851 wit, 878 rood, 746 wit, 530 rood, 742 wit, 462 rood, gesteld aan de Stichting ”De Hollandse 464 rood. Deze prijzen kunnen tot 31 januari politie bekend geworden verkeersongevallen voorgedaan. Van die aan rijdingen waren er 257 met alleen materiele schade. In 38 gevallen was er sprake van lichamelijk letsel. In 3 gevallen had dit de dood tot gevolg. Het aantal processen-verbaal dat door dag door de politie toezicht gehouden het personeel in het verslagjaar werd op de verkeers-afwikkeling op het krui- opgemaakt, terzake overtredingen van spunt I' de Wegenverkeerswetgeving bedroeg Kerkweg-Oost bij de hefbrug over de in totaal 1958. Van hen ’’schikten” er '"‘p Alt tiyunc 623. Gespecificeerd naar de categorie het spitsuur (16.30-18.00 uur) regelend voertuig en l transacties als volgt: 344 x ƒ15,- 5160,-; 122 x 10,- 1220,-en 157 x f 5>- f 785,-. Dit bracht in totaal lingen is gebleken, dat van de Hene- 7165,-in de politiekas. gouwerweg, per etmaal, 15960 motor- Vorig jaar werden 272^>nelheidsovetre- voertuigen gebruik maken en dat via de hefbrug 10827 motorvoertuigen per et maal passeren. De hefbrug - die dag en nacht bezet is door personeel van de Provinciale Waterstaat, behalve op de zondag - werd in 1977 gemiddeld 72 keer per dag geopend voor de scheep vaart in de Gouwe. dat in steeds meer bdrijven en wonin gen beveiligingssystemen worden aan- In Waddinxveen heeft zich in mei een gebracht. Dit heeft tot gevolg, dat het begin van ordeverstoring voorgedaan bij herhaling voorkomt, dat een alarm- in de omgeving van de tuinbouwveiling melding wordt gegeven. Het blijkt dat Gouda en omstreken aan de Bredeweg. een dergelijke melding meestal als Dit naar aanleiding van de chaufeurs- ’’loos alarm” moet worden beschouwd, staking in het Westland, betrekking zulks tengevolge van een technische hebbende op de groententransporten storing, dan wel door een menselijke naar het buitenland. Door de politie is fout. Vorig jaar werd in totaal 46 maal uitsluitend regelend opgetreden, terwijl een dergelijke alarmmelding gegeven, het niet tot enige actie is gekomen. Hiervan waren er 34 in de gemeente Een punt waarover adjudant Ruissen Waddinxveen en 12 in de gemeente Een beeld van de "nieuwjaarszitting" van de Waddinxveense carnavalsvereniging De Gouweslobbers. Op de foto staat rechts prins John de Eerste. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN Zaterdagavond is nieuwe jaar gezellig bij elkaar te komen om elkaar de hand te drukken, wensen uit te wisselen, een dansje te maken en aan een kwisje mee te doen. Het eerste drukbezochte drankje werd zaterdagavond aangebo- nieuwjaarszitting gehouden. De olie- den door de Gouweslobbers, die op za- 7 - c 2? Jgecostumeerd opgeruimd, zodat nogal wat Wad- kindercarnavalmiddag houden en vrij- dinxveners van de gelegenheid gebruik dagavond 3 februari hun gecostumeerd maakten in de eerste week van het carnavalsbal. In 1977 298 verkeersongevallen WADDINXVEEN In Waddinxveen hebben zich vorig jaar 298 bij de ACTIVITEITEN gelegenheid gesteld om de verlichting Het verkeer nam dus ook vorig jaar van hun voertuigen, bij de plaatselijke waarderingscategorieën, worden weer heel wat tijd en aandacht in beslag garagehouders pro-deo te laten contro- van de Waddinxveen rijkspolitie. Wat leren. Van deze gelegenheid hebben het politietoezicht betreft zijn in 1977 ongeveer 150 personen gebruik ge- nog de volgende activiteiten aan de dag maakt. Gebleken is, dat 70% van de ter gelegd: zaamheden dienden te worden Bij politie werken 26 man, dfit 7iin pr S fp wpinip *n W W/WADDINXVEEN Op het parkeer- ternationale Jeugdprijsvraag zal de Ne- terrein in het sportpark ”de Sniep” zijn derlandse jeugd ongetwijfeld tot WADDINXVEEN Bij de groep Waddinxveen van de rijkspolitie overige specialistische opleidingen, vorige week woensdagavond ruim werken 26 man, terwijl de organieke sterkte 34 man bedraagt. Hoewel zoals mobiele eenheid-opleiding, ka- A het er drie man meer zijn dan in 1976 is er nog altijd een personeelste- derschool, recherche-opleiding enz. kort van 8 man (23,52 procent). worden ‘f d>enstüjd gegeven en op ko sten van het rijk. Adjudant M. A. Ruissen tracht voort- vakbekwaamheid, alsmede voor zijn al- Iedere politieman is voorzien van een durend om dit tekort te beperken, door gemene r voortgezette opleiding te volgen. In mige gevallen ook van een 1 - t Voor het onderhouden van de schiet- kort, alsmede de werkdruk, kan vol- politiediploma B behaald, terwijl eni- vaardigheid daarvan zijn in 1977 oefe- gens de groepscommandant worden ge- gen slaagden voor een bepaald gedeelte ningen gehouden op de schietbanen te zegd dat de gezondheidstoestand van van dat diploma en weer anderen met Bergschenhoek en die het politiepersoneel goed is de opleiding ter verkrijging van ge- Gravenhage (Waalsdorp). Het merendeel van het (jeugdige) poli- noemd diploma zijn begonnen. Deze tiepersoneel dient, ten behoeve van de voortgezette opleiding, alsmede de WAGENPARK Het wagenpark van onze rijkspolitie bestaat uit: 1 groepssurveillanceauto, 1 regiosurveillanceauto, 1 kleine surveil- lanceauto, 1 onopvallende surveillan- ceauto en 1 ultra-licht-motorrijwiel. Vorig jaar werd met deze voertuigen in totaal 19.3795 km gereden. Het aantal verbruikte liters benzine bedroeg 23867. In de surveillance-auto’s is een leren. Van deze gelegenheid hebben ongeveer 150 personen gebruik ge- controle aangeboden voertuigen, werk- richt, zoals juiste afstelling, vervanging vakbekwaamheid, alsmede voor zijn al en persoonlijke vorming, nog vuistvuurwapen (pistool), en in som de districtsleiding in Den Haag hierop een te wijzen. Ondanks het personeelste- 1977 hebben twee personeelsleden het

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 5