gemeente f 7.400 Herstel kleuterschool b i V PASSAGEBURO's CDA niet tegen prestatie en wedijver Lezers schrijven ”De Duiventil” kost de 9 Raad f 360.000,- wnwww voor nieuwe weg NCVB OVER WADDINXVEEN Voor het maken IZ TTK'TK' van een ontsluitingsweg tussen de JT IIL" Z/K1 1 KIM In Spanje bakt de zon ze bruin Ruilbeurs in Boskoop weer bijeen ’’Een kern waar pit in zit” WADDINXVEEN/ARNHEM Op 5 Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Zeker is zeker. Zoek de zon op en ga dan daar waar zonkansen het grootst zijn. En verder heeft Spanje als vakantieland nog veel aantrek kelijke pluspunten meer. En waar en hóé U daar logeertalles maken wij voor U vóóraf perfekt naar uw zin in orde. Daar zijn wij tenslotte reis- vakmensen voor. REISA^EN PASSAGEBUf verbetering voorbeeld. Zeist Akkerwinde 55 bij de Rabokantoren. •Sf 03404 25824* WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 11 JANUARI 1978 TOOS) haar verantwoordelijkheden te genover haar leden kent en daar naar handelt. Ik heb alle waardering voor datgene wat de sportverenigingen in Waddinxveen voor hun leden doen. Voor een goed begrip van mijn woor den is het echter wèl nodig mijn door de heer Winkel geciteerde opmerking in haar totale verband te plaatsen. Namens de C.D.A.-fractie heb ik in de gemeenteraad gezegd: Uitgangspunt voor ons is, dat iedereen aan sport behoort te kunnen deelne men. Nu de voorzieningen in Wad- i dinxveen bijna ideaal te noemen zijn en er veel geld aan subsidies in deze sector besteed wordt, dienen wij ons temeer af te vragen of dit nu ook inderdaad voor iedereen naar vermogen het geval is. Dan denk ik vanzelfsprekend niet in eerste instantie aan degene die al of niet als lid van een vereniging reeds kennelijk tevreden van de geboden fa ciliteiten gebruik maken. Dan gaat het vooral om die mensen, die dat wel zou den willen, maar voor wie de mogelijk heden er toch nog zeer beperkt of hele maal niet zijn. Geestelijk- of lichame lijk minder validen, bejaarden en ande ren met beperkte capaciteiten voor wie er om welke reden dan ook nog obsta kels en drempels zijn. Een misschien relatief niet zo groot aantal, maar voor wier welzijn wij allen toch vooral ver antwoordelijk zijn en voor wie met name de receatieve sportbeoefening vaak zo belangrijk is. Ik meen dat enerzijds het tot de taak en ten van een groenstrook, het plaatsen verantwoordelijkheden van de vereni- «--«---gj-p- j of er voor deze groepen voldoende mo- Kromme Esse en de Henegouwerweg ry rT'rriT^ w t WADDINXVEEN Woensdagavond 18 januari om kwart voor acht houdt de afdeling Waddinxveen van de Neder landse Christen Vrouwenbond (NCVB) in de hal van de Ontmoetingskerk (Groensvoorde) zijn eerste vergadering in het nieuwe jaar. Op deze avond zal mevrouw Halenbeek, medewerkster per- van (je voorlichtingsdienst van Melitta Nederland BV, een praatje houden over het onderwerp ”Is koffiezetten een kunst of een sprookje?”. Volgens het bestuur van de NCVB belooft het een gezellige avond te worden, waar voor belangstellenden van harte wel kom zijn. herstelwerkzaamheden voor een deel kunnen worden aangemerkt als kosten voor ’’buitengewoon onderhoud”. Op gemerkt hierbij wordt - gelijke opmer king maakten B. en W. in hun voorstel van 2 december 1977 inzake herstel werkzaamheden bij de hervormde kleuterschool ”De Morgenster” - dat de aan het herstel van openbare scho len verbonden kosten deel uitmaken van de exploitatiekosten van deze scho len en derhalve worden opgenomen in de kleuterschool De Duiventil. Intus sen zijn de aanvankelijk met de brief meegestuurde offertes vervangen door andere, terwijl er ook door het school bestuur een nieuwe brief is geschreven. De nieuwe paperassen hebben te ma ken met het feit dat de in de eerste ko stenopzet ook schilderwerk was opge nomen, dat geen betrekking had op het te vervangen houtwerk. De uitsluitend met het herstel verband houdende ko sten bedragen volgens de laatste brief van het schoolbestuur 22.132,83. Tot herstelwerkzaamheden moeten heeft hét college van B. en W. aan de gemeenteraad een krediet van 360.000,- gevraagd. Zoals bekend gingen de raadsleden in oktober vorig jaar al akkoord met de grondruiltran- sactie met de meubelfabriek Bruwa BV. Hierbij wordt aan Bruwa BV een perceel grond met opstallen (kantoor van Openbare Werken en -Bedrijven) aan de Henegouwerweg overgedragen en wordt in ruil aangenomen een p— ceel grond met opstal aan de Schie- landstraat, alsmede een perceel grond met opstallen aan de Jan. Dorrekenskade-Oost. Voor de aanleg van de ontsluitingsweg tussen de Kromme Esse en de Hene gouwerweg is een bedrag nodig van f 360.000,-, inclusief renteverlies en onvoorzien en het verleggen van kabels c.a. WADDINXVEEN/BOSKOOP De Nederlandse Vereniging De Verzame laar, afdeling Rijn/Gouwestreek, houdt op zaterdag 14 januari in Boskoop (ge- ƒ7.400,- voor rekening bouw Beurshal aan A. P. van Neslaan) i een grote ruilbeurs. Op deze beurs zul- mening dat met deze gemeentelijke bij len zijn postzegels, mineralen, munten. -------- - Kaarten, curiosa, enz. De beurs is ge opend van 11-17 uur. Waddinxveen Gouda Den Haag Passage 222 Korte Tiendeweg De La Reijweg 111 Slotlaan 231 01828- 2-4 S'070- - 7522* S 01820 21922* 469648* "Onze fractie is met uw college van mening dat de sportvoorzieningen in onze gemeente in de komende jaren geen grote uitbreiding meer behoeven. Anders is het met de vraag of nu ook iedereen naar ei gen aard en vermogen aan sportbeoefe ning kan deelnemen. Bij praktisch alle sportbeoefening ligt de nadruk vooral op prestatie, wedijver en wedstrijdverband. Niet dat deze zaken daarin niet thuis ho ren. maar sport heeft als wezenlijk doel bij te dragen tot een harmonische ontwikke ling van lichaam en geest. Ook en vooral voor degenen, die in dit opzicht beperkte capaciteiten hebben is aandacht nodig en moet dan ook de mogelijkheid aanwezig -v.i om aan sport te kunnen doen, zonder januari is de Vereniging Koninklijke dat de medaille, de beker of het kampioen- Nederlandsche Heide Maatschappij schap er aan te pas komen. Wij menen egentig jaar geworden. Negentig jaar, jal er nOg een belangrijke taak voor uw deze vereniging, kortweg college aan de afdeling sportzaken ligt om KNHM, steeds heeft gewerkt aan de bierin bij de verschillende sportvereni- verbetering van de leefomgeving. Ter gingen stimulerend te werken en te bevor- gelegenheid daarvan heeft de KNHM deren dat deze mogelijkheden er meer dan het initiatief genomen om opnieuw de tot nu toe komen." aandacht te richten op de leefbaarheid van de menselijke omgeving. Dit initia tief heeft de vorm gekregen van een ’landelijke leefbaarheidswedstrijd’, met de naam ”Een kern waar pit in zit’. Deelnemers zijn inwonersgroepen van dorpen en uit stadsbuurten en derge lijke, in het algemeen ’kernen’ te noe men. Zij hebben tot 30 juni 1978 de tijd zich aan te melden. Waar iemand ook woont, in de stad of in een dorp, iedereen heeft te maken met anderen om zich heen en met de plaatselijke leefsfeer. En elke plek heeft zo zijn eigen charme, maar ook tekortkomingen. En vaak kan daar heel wat aan verbeterd worden, als men dat wil. De competitie ’Een kern waar pit in zit’, wil dat graag stimuleren door de mensen de kans te bieden om, gedu rende de komende twee jaar, in een milde vorm van competitie, te gaan werken aan de verbetering van hun ei gen leefomgeving. WADDINXVEEN De Wad- dinxveense gemeenteraad komt woensdagavond 18 januari om half acht weer in het gemeente huis in vergadering bijeen voor de afhandeling van deze agenda: 1Vaststelling van de notulen van de vergaderingen van 25/26/27 oktober, 8 en 16 no vember 1977. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het gebied van het be stemmingsplan ’’Brugcen- trum”. 4. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het gebied van het be stemmingsplan ’’Brugweg”. 5. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de aanleg van de ontsluitingsweg tussen de Kromme Esse en de Hene gouwerweg. 6. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor buitenge wone herstelwerkzaamheden aan de Chr. Nationale kleu terschool ”De Duiventil” aan de Staringlaan. 7. Voorstel tot het beschikbaar stellen van aanvullende kre dieten voor de verbouw en uitbreiding van de kleuter school aan de Heggewinde en de lagere school aan de Lin- dengaarde. 8. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor de aan schaffing van een klei-oven ten behoeve van de Eben Haëzerschool. 9. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor de inrich ting van onder meer de ge meenschapsruimte in de St. Jozefschool. 10. Voorstel tot het benoemen van leden van het algemeen bestuur van de ’’gemeen schappelijke schoolartsen- en logopedische dienst”. 11. Voorstel tot wijziging van de begroting 1976 en 1977 voor de Samenwerkingsschool voor Havo/Atheneum. 12. Voorstel tot vaststelling van de begroting 1978 van de Sa menwerkingsschool voor Havo/Atheneum. 13. Voorstel tot goedkeuring be groting 1978 van de Christe lijke Openbare Uitleenbiblio- theek. 14. Voorstel tot aankoop van het perceel Onderweg 5. 15. Voorstel tot verkoop van grond aan de heer L. Besemer 16. Voorstel tot het verlenen van een uitkering ineens aan het gemeentepersoneel in ver band met nacalculatie trend 1977. 17. Voorstel tot wijziging van de Verplaatsingskostenverorde- ning. 18. Begrotingswijzigingen. 19. Rondvraag. Anderzijds is het een taak van de ge meente hierin stimulerend op te treden en waar nodig en mogelijk drempels weg te nemen. Dat is waar wij het col lege om hebben gevraagd. richting,de woonomgeving en het mi- uit mijn hierboven geciteerde woorden moge blijken, dat wij geen enkel bez waar hébben tegen prestatie, wedijver -, getracht een gendeel. Ook die elementen horen sportbeoefening naantal van TOOS, maar ook uit de grote belangstelling voor de Sportieve Recreatie van de KNVB in de sporthal en sportzaal. Ik hoop hiermee mijn «nu.aev. «viuvi z.ai uc woorden enigszins te hebben verduide- KNHM de komende maanden door het lijkt en vertrouwder op dat de vereni- hele land i gaan houden. Deze bijeenkomsten worden aangekondigd door middel van advertenties en berichten in de regionale- en huis aan huis bladen. Bo- vendien nog eens door aanplakbiljetten fractievoorzitter van het CDA, Nederlandsche Heide Maatschappij schap waarin vereniging, kortweg WADDINXVEEN Voor herstelwerkzaamheden aan de protestants- christelijke kleuterschool De Duiventil (Staringlaan) krijgt het school bestuur 7.400,- van de gemeente, indien de gemeenteraad volgende week woensdagavond met dit krediet instemt. De gemeentelijke bij drage heeft te maken met de als ’’buitengewoon onderhoud” aan te merken Voorzieningen. Vorig jaar september kwam de Stich- ronderwijs al met het verzoek op de aantal raamkozijnen en daklijsten. Het proppen om mee te betalen aan de bui tengewone herstelwerkzaamheden aan king voor dat deel /4p> Ir^iitprcpbnnl FAi 11 vp»n111 Tntiic_ ’L»!I-zrxtiric»t- merkt. Blijkens een rapport van Open bij de bouw constructiefouten ge maakt; de nu uit te voeren werkzaam heden hadden wel grotendeels voorko men 1- - houdswerkzaamheden uit te voeren. Gelet op het rapport van openare wer ken zijn B. en W. met het schoolbe stuur van mening dat de kosten van - worden gerekend de vervanging van de ting voor Christelijk Nationaal Kleute- houten puien en de vervanging van een schoolbestuur vraagt thans medewer- .1 van de kosten dat als ’’bijzonder herstel” kan worden aange- de ’’lokaalvergoeding” aan de bijzon- dere scholen. bare Werken en Bedrijven zijn destijds Een extra vergoeding aan de besturen Hoewel ik van mening ben, dat open van de bijzondere scholen voor kosten brieven niet het juiste middel zijn om van onderhoud, voor zover deze kosten met elkaar van gedachten te wisselen, ii uauuvn wvi de gemiddelde kosten bij het openbaar meen ik toch op de open brief van de kunnen worden door tijdig onder- onderwijs niet te boven gaan, zou in heer F- Winkel, voorzitter van de gym- feite een dubbele vergoeding inhouden, nastiekvereniging TOOS in het Week- -blad voor Waddinxveen van 4 jan. j.l. kort te moeten reageren, omdat zijn in- voorzieningen worden getroffen, terpretatie en bijstelling” van mijn het normaal onder- woorden aanleiding kunnen zijn voor misverstanden. EEN PAAR VOORBEELDEN In het deelnemersboekje van ’Een kern waar pit in zit’ staan tientallen voor beelden. Enkele daaruit: het aanplan- van een bankje, zorg voor bejaarden, gmgen behoort voortdurend na te gaan het inrichten van heemtuinen of een <r J onkruidenakker, herstellen en schoon- gelijkheden zijn en waar verbeteringen maken van mooie hoekjes en dorpsge- kunnen worden aangebracht in facili- zichten. Maar ook zaken als het organi- feiten en/of begeleiding. Het recente seren van een muziek-, dans- of her- verzoek van de tafeltennisvereniging denkingsfeest. Kwiek om aanpassingen in hun accom- De KNHM heeft als doelstelling bijge- modatie is van het eerste een goed dragen te leveren aan de kwaliteit van 'J het fysieke milieu, aan de menselijke omgeving. De werkzaamheden bestaan de laatste jaren (sinds de verzelfstandi gen van de werkorganisatie tot N.V. Heidemaatschappij Beheer) vooral uit het geven van voorlichting over landin- j_ i -• lieubesef. Daarnaast wordf nu door de organisatie van deze leefbaarheidscom- petitie, - waar iedereen groepsgewijs en wedstrijdverband in de sport. Inte- aan kan deelnemen -, getracht een gendeel. Ook die elementen horen er- daadwerkelijke bijdrage te leveren aan de oplossing van een probleem dat alle Nederlanders aangaat. Voor wie méér wil weten over deze wedstrijd en de te behalen prijzen (in totaal is er een prijzenpot van 100.000 gulden), is er een informatiefolder. bij. Belangrijk voor iedere vereniging en voor elke tak van sport is echter de plaats die prestatie en wedijver inneemt ten opzichte van recreatie. Dat aan re- creatieve sportbeoefening veel be- Aanvragen: Vereniging KNHM, sekre- h°efte is,blijkt niet alleen uit het lede- tariaat’Een kern waar pit in zit’, Lovin- TfV'C A“ klaan 1, Arnhem. De folder ligt ook bij alle vestigingen van de Rabobank, die de actie steunt door middel van een financiële bijdrage. Verder zal de voorlichtingsbijeenkomsten g*n8en (ook TOOS) nog eens willen ir-<—overwegen hoe zij in die zin een bij drage kunnen leveren. C. VAN 'T HOOG, Er is derhalve slechts dan grond voor het verlenen van ’’medewerking” wan neer i die de grenzen van houd duidelijk te boven gaan. Rest dus het vaststellen welk deel van de kosten als kosten wegens buitenge- De heer Winkel begint met op te mer- woon onderhoud moet worden aange- ken dat zijn vereniging zich door mijn merkt. Met het schoolbestuur is intus- woorden niet behoeft aangesproken te sen overeenstemming bereikt over de voelen, doch verdedigt daarna onmid- kostenverdeling; deze verdeling houdt dellijk het door TOOS gevoerde beleid, in dat van de totale kosten van Dit laatste was voor wat mij betreft niet 22.132,83 een bedrag van (afgerond) nodig geweest, daar ik er reeds van 7 van de ge- overtuigd was dat TOOS (en niet alleen meente zou komen. Het college is van drage de als ’’buitengewoon onder houd” aan te merken voorzieningen voor rekening van de gemeente zijn genomen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 7