Welke school heeft het WEEKBLAD - SPORT Waddinxveense sportspetters De Bron sponsort Florida sterkste damvijftal Basketballers TOOS goed van start in het nieuwe jaar Schooldamtournooi 1978 begint weer Volleybalsters Be Fair 1 winnen van Roswell 2 Klimopgroep krijgt eigen clubhuis Badmintonners naar de hoofdklasse? Aspiranten Excelsior koploper I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 11 JANUARI 1978 A:0-3; Dames jun. B-Zevenklappers A: nieuwe jaar goed begonnen door hun thuiswedstrijd tegen P 74 3 uit Delft met 76-43 te winnen. De eerste 5 minu- PROGRAMMA Donderdag 12 januari: Heren senioren 2: 19.30 uur WIK 2- TOOS 2 Wassenaar 6- 10 7- 10 8- 10 6- 2 7- 2 op schot (18-13 voor Toos), maar hierna liepen de Toos-heren langzaam verder uit, en via een 40-27 ruststand behaalden zij een ruime 76-43 overwin- rie heeft. De openbare Leon van Gelderschool (Essengaarde) is als kampioen van 1977 met vijf vijftallen weer goed vertegen woordigd. Grootste concurrent zal on getwijfeld de protestants-christelijke Savornin Lohmanschool i en ter- na de zijkant liep, omdat '':een van de MSV meisjes de bal nog in het net, en tot grote verbazing van alle aan- WADDINXVEEN Ruim 6 jaar gele den werd in Waddinxveen de ’’Klimop groep” opgericht. Deze ’’Klimop groep” is een waterpadvindstersgroep, welke in deze 6 jaar is gegroeid tot een sterkte van 21 kabouters; 28 junioren en 15 senioren, dus in totaal 64 leden waarbij nog komen 9 personen voor de leiding. In al deze zes jaar heeft men, niet de beschikking hebbende over een eigen clubhuis, gebruik gemaakt van de club huizen van andere in Waddinxveen werkzame padvindersgroepen. Op 5 ja nuari jl. was het ook voor de ’’Klimop groep” zo ver, dat ze over een eigen clubhuis beschikken. Op die datum ria- melijk, vond de overdracht aan de "Klimopgroep” plaats van het ex- clubhuis van de ’’Hockeyclub Wad dinxveen”, welke aan de Sniepweg een nieuw ruimer clubhuis betrokken heb ben. Het voormalig clubhuis van de hockeyclub, gelegen in de door de ge meente Waddinxveen te wijzigen groenstroken en WSE-sportvelden in de Oranjewijk zal door uit de ouders van de leden van de ’’Klimopgroep” geformeerde ’’technische ploegen”, in snel-tempo geschikt worden gemaakt voor het spelen, van het spel der pad- vindsters. Het clubhuis heeft een oppervlakte van ca. 90 m2 en is voorzien van toiletten en opbergruimten voor de vele zaken, welke een waterpadvindstersgroep nu eenmaal bezit. Daarnaast is er de mo gelijkheid de zeil- én roeiboten op het voormalig terras naast het clubhuis, te laten overwinteren en aan het begin van het seizoen weer vaarklaar te ma ken. Kortom, de ’’Klimopgroep” heeft hier een ideaal en riant onderkomen verkregen, waar ze nog vele jaren hun watersport kunnen uitvoert De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen van Zuid-Holland, waaraan dit seizoen in totaal 644 teams van 118 verenigingen deelnemen. Flo- klasse zal kunnen promoveren. Ko- rida 1 heeft kortgeleden de eerste mende zondag wordt namelijk in de plaats moeten afstaan na een 3-5 neder- sporthal ”de Sniep” ’s middags van één laag in en tegen Voorburg. WADDINXVEEN Komende zater dag 14 januari gaat het grootste Neder landse schooldamtournooi - zo bewe ren tenminste de organisatoren (de Waddinxveense damclub Excelsior en de afdeling Waddinxveen van de Vere niging voor Ópenbaar Onderwijs VOO) - van start in het Gereformeerd Vereni gingsgebouw aan de Stationsstraat. Er wordt die dag ’s morgens om half tien begonnen. Dan gaan 115 eerste en (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer duivensportVereniging De Vogelvrienden zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe (zwemmen, poloën) Basketbalvereniging TOOS (basketbal). senaar. volgde er een goede tweede en een 55- 20 overwinning. Score: Lia Mounts en v__ Addy Ruts 16, Joke Hamer 12 en An- gefloten. Vooral na afloop van de wed- nelies Wesseling 11. J Links tekent Teun Bron van Sporthuis De Bron, rechts vertegenwoordigers van de badmintonclub Florida. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN Gisteravond tot ongeveer vijf uur de beslissende (dinsdag) is in de sporthal ”de Sniep” badmintonwedstrijd tussen Florida 1 en een sponsorovereenkomst getekend Lisse 1 gespeeld om het kampioen- tussen sporthuis De Bron van de Eiken- schap in de overgangsklasse en daar- 1 koopse) badmintonclub Florida. De de hoogste klasse (8 teams) in de dis foto laat dat' moment zien. Op het trictskompetitie ogenblik stellen de badmintonners zich de vraag of Florida 1 naar de hoofd- WADDINXVEEN Dames 1 van Be Fair-volleybal heeft met 3-2 gezege vierd over Roswell 2. De Wad dinxveense meisjes speelden zonder Helma van de Willigen, Ineke Deumers (met ernstige brandwonden in het zie kenhuis), Jeanette van de Berg (niet opgesteld) en Thea Mensink (herstel lend van een enkelblessure en op de tri bune aanwezig), maar weer met Mar griet Croes en Marjan van de Pligt en dames 2-speelsters Riet Klerk tegen een eveneens gehandicapt Roswell 2. In de eerste twee sets werd vlot afstand genomen via 15-4 en 15-9. Daarna na men de Haagse dames het initiatief over: 10-15. De vierde periode toonde bij 12-10 nog een voorsprong. Ondanks drie prachtige taktische aanvallen van Jannie Zeeman werd deze toch nog net verspeeld: 14-16. Een vergelijkbare si tuatie in het laatste bedrijf, bij de wissel Riet Klerk/Marjan van de Pligt was het nog 12-9, Roswell serveerde tweemaal fout. Astrid van Dijk scoorde tweemaal rechtstreeks uit een lateraal overge speelde stop en weer maakte Jannie Zeeman het karwei af: 15-12! Dosko 2-Dames 2: 03 Alleen in de eerste set hadden Wil Boom c.s. duidelijk last van de kleine Stolwijkse behuizing. Tot 8-8 ging de strijd gelijk op. Daarna werd de over macht heel duidelijk in de volgende cij fers: 8-15, 3-15 en 5-15. Dames 3-Dos 322 In dit duel waren rechtstreeks de pro motiekansen van twee teams in het ge ding, waarbij Be Fair ernstig gehandi capt was door het ontbreken van Wilma Schouten en Gonnie Masten broek. In de uitslagen van de eerste twee sets is dit ook duidelijk te merken: 10-15 en 7-15. Het pleit echter voor de pupillen van coach Hans Blokland: er werd, gesteund door een fanatiek mee levend publiek, doorgevochten. Ge volg: twee nipte maar verdiende seto- verwinningen: 16-14 en 15-13. Heren 1-Gemini/K: 3-1 Be Fair’s eerste keus draaide nog niet zo erg in de eerste set. Eigen verdedi- gingsfouten hielpen de mannen uit Voorschoten: 14-16. In de tweede set werd vlot een 6-1 voorsprong genomen. Drie mooie taktische aanvallen van aanvoerder Gert Koele en een schitte rende redding in het achterveld van Wim van de Burgh zorgden voor de rest: 15-3. De derde periode was uiter mate spannend. Via 6-7, 9-9 en 14-12 ging het bijna gelijk op. Goede reddin gen van Jack Rothuizen en opnieuw Wim van de Burgh werden met een 16- 14 winst beloond. Het vierde bedrijf zou ook het laatste worden. Een goede service op de onzeker wordende num mers 16 en 70 was succesvoi. Na enkele mooie tweeslagen werd het 12-2. Twee fraaie tactische ballen van Gert Koele rondden de zaak af: 15-3. Heren 3-Heren 2: 03 Een minder overtuigende overwinning dan in eerste instantie lijkt. Zowel in de eerste als in de tweede set nam heren 3 een duidelijke voorsprong. Werd de eerste keer de strijd nog bij 13-15 be slist, de tweede set ging door tot 17-19. Toen was heren 3 ook mentaal door de knieën. De laatste set werd een forma liteit: 4-15. Verdere uitslagen: Heren 4-Heren 5: 2-2 (6-15, 15-12, 15-8 en 10-15); Heren 6-Agon 4: 0-3; Heren 7-Dosko 2: 3-0; Thor 3-Dames 4: 2-2; Nivo-Dames 5: 1-3; Dames jun. B-Dos AHJ-3Dames jun. B-Zevenklappers A: Thuisrogramma zaterdag 14 januari sportzaal Groenswaard Zaal I: 13.30 uur Dames jun. B-Radius C 14.30 uur Dames 4-Dos 5 15.30 uur Heren 5-Nivo 1 17.00 uur Dames 1-Zelklemat (bekerwedstrijd) Zaal 11: 13.30 uur Dames Asp. A-Radius Al 14.30 uur Dames 5-Van Zwol 3 15.30 uur Heren jun. A-Radius B 17.00 uur Heren 1-Karssen/VSTS 1 (bekerwedstrijd) LOTING Ten overstaan van officials van het Nevobo-bondsbureau zal gemeente lijk sportambtenaar Bert Bakker, na filoop van het wedstrijdprogramma, de loting verrichten voor de volgende ronde van de nationale bekercompetitie. tweede klassers uitmaken welke school zaterdag speelt, heeft de openbare het sterkste damvijftal in deze catergo- Prof. Kohnstamm mavo (Mauritslaan) niet ingeschreven, ondanks het feit dat het tweemaal achtereen de hoofdprijs won. Nu zijn er zes vijftallen (4x Chr. mavo "Koningin Wilhelmina”, lx Sa- - menwerkingsschool voor Havo/Athe- neum en lx huishoudschool ”De Savornin Lohmanschool (Linden- Rank”, die om de Waddinxveense gaarde) met vier vijftallen zijn. In het schooleer gaan strijden. voortgezet onderwijs, dat op ’n latere WADDINXVEEN Een 10-0 zege op BDV Bleiswijk bracht de damjeugd van het Waddinxveense Excelsior weer aan de kop van de ranglijst van de Goudse damjeugdcompetitie. Met groot ver toon van macht bouwden Adrie Ou- dijk, Tijmen den Ouden, Jacco den Boer, Piet van Gelooven en Albert van Noort hun respectievelijke zeges op. Het Zoetermeerse DID kwam Excel sior te hulp door het concurrerende Damlust met 7-3 te verslaan. De stand is momenteel: 1. Excelsior 2. Damlust 3. DID 4. DID 2 5. BDV ONDERLINGE Afgaande op de ranglijst was er don derdag een topduel aan de gang met onderlinge competitie tussen Adrie Oudijk en Tijmen den Ouden. Het is geen topduel geworden, omdat Adrie reeds op de 16e set blunderde. Hij kwam 3 schijven achter, zwart kwam desondanks toch op dam. Tijmen nam deze dam weer af, en de competitie die Adrie overhield was een lange vleuge- lopsluiting van Tijmen. Toen Tijmen zich daaruit bevrijdde, gaf Adrie te recht op. Wie er aspirantenkampioen 1978 wordt is nu een open vraag geworden. WADDINXVEEN De heren- In Katwijk kwamen de dames-kadetten Het eindsignaal had geklonken senioren 1 van TOOS-basketbal zijn het tegen Grasshoppers net iets tekort om wijl iedereen- de punten mee naar Waddinxveen te de wedstrijd teneinde was, gooide nemen. In de eerste helft scoorden de Katwijkers veel punten via snelle ten waren de Toos-mannen nog niet erg breaks. Rust 33-20 voor Grasshoppers, wezigen kende de scheidsrechter het Na rust waren de Toos-meisjes sterker punt toe en dat betekende voor de en kwamen nog erg dichtbij, maar he- Toos-meisjes een 40-38 nederlaag, laas bleef de winst in Katwijk 50-48 voor Grasshoppers. Score: Anneke ning. Score Peter Zwamborn 19, Henny Mourits 23, Jeanette van Gent 11, Co- Barendregt 16, Ronald van de Vis 13, lette v.d. Wees en Ineke Kuijpers 5 en Jelle Marchand, Harry van Engen én Cecile May allen 6 punten. De gemeentelijke commissie voor sportzaken vergadert maandagavond 30 januari om acht uur in het gemeentehuis. Een paar voetbalstraffen: A. J. Hoo- gendoorn (Be Fair 6 senioren) is uitge sloten voor één wedstrijd en kreeg f 15,- boete. T. Bron (sporthuis de Bron) is tot 30 juni 1978 uitgesloten om als coach op te treden en kreeg f 15,- boete. A. Jonker (Be Fair A 2-junioren) is uitgesloten voor vier wedstrijden, waarvan twee voorwaardelijk met een proeftijd tot 31 december 1978 en kreeg f 10,- boete. P. Monster (Wad dinxveen 1-senioren) is uitgesloten voor één wedstrijd en kreeg f 15,- boete. A. A. M. Moons (WSE 1) is uit gesloten voor één wedstrijd. M. S. G. J. Moons (WSE 1) is uitgesloten voor twee wedstrijden, tevens is hem het recht ontzegd om als aanvoerder te fungeren tot 21'februari 1978. lette v.d. Wees en Ineke Kuijpers 5 Marjan Stel 4. Heren-kadetten 2 konden het niet bol- Ook de heren-senioren 2 zijn het nieuwe werken tegen het ie team van de Ame- Vrijdag 13 januari: Heren adspiranten 1: 19.15 uurTOOS 1 RABO2 Heren adspiranten 2: 19.15 uurTOOS 2 Rabo 3 Dames kadetten: 21.00 uur TOOS 1 - Gymnova 1 Dames senioren: 21.00 uurTOOS 1- Gymnova 1 (strijd om de Ie plaats) Zaterdag 14 januari: Meisjes Welpen A: 11.00 uur TOOS 1- AHS 1 gelsman en Carla van Oort 6, Karin Bo- Meisjes Welpen B: 11.00 uurTOOS 1- sch3. AHS 2 Dames junioren: 19.15 uur Blitz 1- TOOS 1 Voorschoten Heren adspiranten 1: 18.00 uur Rabo 1- TOOS 1 Gouda Dames adspiranten 2: 13.15 uur behaalden zij hun eerste overwinning in De stand aan de kop is nu na 10 van de 14 wedstrijden: 1. Lisse 110w.-17p. 2. Florida 110w.-16p. laan en de Waddinxveense (eerst: Bos- mede de promotie naar de hoofdklasse, 3. Voorburg 110w.-15p. Florida zal moeten winnen, maar dit zal een uitermate moeilijke opgave zijn; vooral omdat het team met een invaller zal spelen. In ieder geval zullen er vele spannende partijen van hoog niveau te zien zijn. sponsorovereenkomst getekend jaar goed begonnen, want in Voorburg rican High School uit Den Haag. Er behaalden zij hun eerste overwinning in werd bij Toos met iets te weinig overleg dit seizoen. De le helft was erg romme- gespeeld en via een 17-8 ruststand werd lig, bij Voorburg speelden een aantal het een 37-19 overwinning voor de mensen voor het eerst basketbal en dat Amerikanen. Score/Cock Kaptein en gaf nogal wat onnodige overtredingen Paul Uijlenberg 6, Hans Cammeraat 4, en irritatie. Rust 12-11 voor Toos. Na- Peter Verwij 2 en André Oudenallen 1. rust speelde Toos z’n kansen rustig uit Meisjes-adspiranten 1 waren niet opge- en kwam Voorburg er niet meer aan te wassen tegen de forsere meisjes van pas. Winst voor Toos met 32-15. Score: Grasshoppers. Via een 34-8 ruststand Ernest van Andel 12, Cecile May 10, werden de meisjes naar een 84-15 ne- Hans Soeting 6, Nico Metselaar en derlaag gespeeld. Score: Jacky den En- John Pande Iroot elk 2. Voor de dames-senioren was er een ge makkelijke overwinning op WIK Was- De meisjes welpen A verloren in Noord- Na een slechte eerste helft wijk op een wat vreemde manier van MSV. Door de scheidsrechters werd nogal ten nadele van de Toos-meisjes strijd gebeurde er nogal wat bijzonders. Grasshoppers 2-TOOS 2 Katwijk.

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 9