de tennisclub ’’Waddinxveen Nieuwe tijden breken aan voor Weekblad zorgt voor 130 nieuwe leden Clubkampioenschap Kwiek 99 Maand cel voor man met pistool Contributies ’Waddinxveen’ Samenstelling bestuur van ’Waddinxveen’ Voorlichtings avond HAVO/ Atheneum Oudste tennisvereniging wil naar 600 leden in 1979 I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 25 JANUARI 1978 1 Drie bestuursleden van de tennisvereniging Waddinxveen op de plek aan de Alberdingk Thijmlaan waar dit voorjaar hier E. Hofman en L. Markus. In de A-poule verdrong P. Bijvoets, B. de Jong naar de vierde plaats, maar was de J. W. Frisoweg. JUNIOREN Kwiek 3 behaalde één punt door een gelijkspel (5-5) tegen Soccer Boys 1 uit Bleiswijk. In dezelfde poule won Kwiek 4 ver diend van het Zevenhuizense ZTTC: 8- 2. OVERIGE UITSLAGEN Derde klasse: Kwiek 6-Reeuwijk 1: 5-5 Vierde klasse: Korte Akkeren 2-Kwiek 7: 7-3 Kwiek 8-Korte Akkeren 4: 4-6 er alles aan om de verhuizing naar het van zo vlekkeloos mogelijk te la- WADDINXVEEN De Haagse poli tierechter heeft een 31-jarige chauffeur uit Ter Aar veroordeeld tot vier weken gevangenisstraf, omdat hij een pistool in zijn auto had liggen. Het wapen is hij ook kwijt. De rijkspolitie van Waddinxveen had de man voor een gewone controle aan gehouden en vond daarbij het vuurwa pen in het dashboardkastje van de auto. Tegenover de officier van justitie, die overigens acht weken cel eiste, ver klaarde de man geen enkel idee ervan te hebben hoe het pistool in zijn auto terecht was gekomen. "Ik leen mijn wagen vaak uit”, zo zei hij. Voor de rechter echter geen afdoende argument: "Voor het zonder vergun ning in beheer hebben of bezitten van een vuurwapen kan ik u geen gevange nisstraf besparen”. vereniging ’’Waddinxveen” na één jaar aan de Alberdingk Thijmlaan te heb ben gezeten al weer over een sluitende begroting te kunnen beschikken. Voor de bouw van het nieuwe clubhuis wordt een lening gesloten. Met een stuk zelf werkzaamheid denkt de vereniging een belangrijk deel van de kosten te kun nen drukken. Een kortgeleden inge- factie van UITERST GEZOND De tennisvereniging ’’Waddinxveen” is een uiterst gezonde en goed florerende vereniging, die 17 jaar gelden werd op gericht door de heren E. Brands, H. Jenné, C. Okkerse, W. van Oosterom en D. de Wilde. Het ledental van nu (450 en in de loop van dit jaar 500) staat natuurlijk in geen verhouding met dat van toen. Omdat de tennisvereniging meer armslag gaat krijgen zal het dui delijk zijn dat er meer leden dan ooit kunnen worden ingeschreven. Op en kele oproepen in het Weekblad voor Waddinxveen hebben dan ook al tien tallen senioren en junioren gereageerd. ’’Waddinxveen” wil volgend jaar uit groeien tot een tennisclub met 600 le den. Dat betekent in twee jaar tijd een verdubbeling van het aantal leden. Voorzitter G. J. C. Okkerse: ”Wij zijn bijzonder ingenomen met het aan de Alberdingk Thijmlaan aan te leggen nieuwe tenniscomplex van acht banen. Het stemt ons tot tevredenheid dat de gemeenteraad in meerderheid de be slissing heeft genomen om geen zes, maar acht banen aan te leggen. Anders zouden we uit exploitatie-oogpunt ge zien in de moeilijkheden zijn gekomen. Overigens had de buitengewone leden vergadering van ons in het voorjaar van 1977 al ”ja” gezegd tegen de nieuwe piek in de Vondelwijk”. UIT JASJE GEGROEID De heer Okkerse, die een paar jaar ge leden Boskoper J. van Heek is opge volgd, maakt duidelijk dat zijn tennis vereniging in het Burgemeester War- naarplantsoen uit haar jasje is gegroeid. ’’Aanvankelijk wilden we wel dat bij deze vier banen - die we tot in 1973 met de tennisvereniging ”Be Fair” samen bespeelden - een vijfde en zesde baan aanleggen. Maar ruimteljk gezien wa ren er hiervoor bij de gemeente te to weinig voorstanders. Daarbij komt dat teams en 3 damesteams. Onder de ook deze twee extra banen in de wat verdere toekomst geen oplossing bete kenen. Het aantal recreanten en dat wil tennissen dwingt ons gewoon om te zien naar een ruimer complex”. De tennisverniging ’’Waddinxveen” heeft een beetje de naam dat de weds- De voorzitter van de tennis vereniging Waddinxveen, de heer G.J. C. Okkerse. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom hierdoor zo vermoeid dat hij geen kans meer zag om J. Brand enig tegenspel te ipetitie behoefden te spe- geven. tie wel weer begonnen. Kwiek 1, debu tant in de landelijke klasse, begon slecht en verloor met 9-1 van het Bode- graafse BOK. Rob den Haan zorgde voor de ene setoverwinning. Frans Droog en Wim van Wageningen kwa men niet tot winst. In de eerste klasse verloor Kwiek met 6-4 van BOK 2. Bij Kwiek was men ge havend door het ontbreken van Jan Vleggeert. Alexander en Raymond Broere wonnen ieder tweemaal. Deze is echter opnieuw gestopt met de Jj1 de beter. duidelijke cijfers gewonnen. Maar in de drukke bezigheden. Hij is° echter nog finale werd door beide spelers tot het wel opgesteld als vierde man naast J. einde door hard gewerkt. In de eerste Brand, P. Swart en R. van Dijk die vrij- game leek er geen eind aan te komen, dag 27 januari de competitie beginnen maar S. Walraven maakte er met een met een thuiswedstrijd tegen TOP 2. smash een eind aan: 27-25. In de Op die vrijdag worden ook gespeeld: tweede game had S. Walraven toch het Kwiek 2-Smash 3, ZTTC 5-Kwiek 16, betere van het spel en won verdiend: Smash 1-Kwiek 3. 21-12. Als derde en vierde eindigden Op donderdagavond worden gespeeld: Smash 4-Kwiek 4 Kwiek 6-Soccer Boys 3 BOK6-Kwiek5 WADDINXVEEN De contri- buties bij de tennisverenigin ’’Waddinxveen” zien er zo uit: le Senior uit een gezin f 185,-, 2e en volgende senioren f 175,-, le jeugdlid f 125,-, 2e en volgende jeugdlid ƒ115,-. Het entreegeld voor het eerste seniorlid bedraagt f 50,- en voor de volgende f 40,-. Voor de jeugdleden zijn deze be- dragen f 30,- en f 20,-. daarnaast nog f 103.207,- nodig is voor het maken van een parkeerterrein en een speelweide bij de tennisbanen. Verwacht mag worden dat de tennissers van "Wad dinxveen" dit voorjaar gaan verhuizen naar de plek aan de Alberdingk Thijm laan, waar ook nog voor f 385.000.,- een vi_ nieuw clubhuis zal worden gebouwd. Het het eerst zondagteam speelt in de over- geen gemakkelijke opgave Warnaarplantsoen heeft de gemeente voor f 110.000,- aangekocht, omdat B. en W. de tennisbanen in dit "haagje” wil handhaven. P. Bijvoets eindigde dus op de derde plaats en J. Brand kwam in de finale Vorige week waren de voorronden ge- uit tegen P. Swart. Beide heren spelen weest. Voor het eerst in de geschiedenis in Kwiek 1 en 1' van Kwiek (volgend jaar bestaat de ver- dat zij daar (nog steeds) horen. Eerder WADDINXVEEN Het bestuur van de tennisvereniging ”Wad- dinxveen” is als volgt samenge- steld: G. J. C. Okkerse, voorzitter; b G. Elberse, vice-voorzitter; P. van Doornik-van de Graaf, secreta- resse; J. Wiebes-Taal, penning- meesteresse; A. Rutten, lid. WADDINXVEEN Donderdaga vond 9 februari wordt in de samenwer kingsschool voor HAVO/Atheneum aan de Sniepweg in verband met de aanmelding van leerlingen voor het ko mende cursusjaar door de commissie van bestuur van deze school een voor lichtingsavond gehouden. De avond is in het schoolgebouw en begint om acht uur. Op deze avond worden in het bijzonder verwacht de ouders die overwegen hun kind voor de brugperiode van het cur susjaar 1978/1979 aan te melden. Le sprogramma, levensbeschouwelijk on- Drie bestuursleden van de tennisvereniging Waddinxveen op de plek aan de Alberdingk Thijmlaan waar dit voorjaar stuurFijke ^orgamsaue^ 'em Z mtstand- acht tennisbanen zullen komen, een nieuw clubhuis van de tennisclub, een parkeerterrein en een speelweide. Van links koming van de school zullen worden naar rechts staan: vice-voorzitter G. Elberse, penningmeesteresse mevrouw J. Wiebes-Taal en voorzitter G. J. C. Ok- toegelicht, terwijl er een ruime gele- kerse FotoWeekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboomgenheid is tot het stellen van vragen. regio de hoogst geklasseerde vereni ging in het district Rotterdam van de KNLTB”. NOGAL WAT JEUGD Bij ’’Waddinxveen” spelen 17 teams competitie: 7 zondagteams, 7 zaterdag- 300 leden van dit moment bevinden zich 100 junioren. Dat zijn dus nogal jeugd wat meisjes en jongens, die bij deze ten- njsverenigjng de tennissport beoefenen en ongetwijfeld ook waarderen. Onder de senioren bevinden zich heel wat ten nissers die overigens de recreatie veel belangrijker vinden dan de wedstrijd sport. Maar het plezierige van de ten nisvereniging ’’Waddinxveen” is nu dat zij die van de wedstrijdsport houden en er zich ook een plaats hebben veroverd ook bij deze club aan hun trekken ko men. En dat is natuurlijk nogal wat jongen of meisje, de tennissende huis vrouw, de recreant en de wedstrijdspe- ler het allemaal naar de zin te kunnen maken. Wordt 600 leden in 1979 niet een beetje veel voor een tennisvereniging zoals ’’Waddinxveen” is in deze gemeente?, vragen wij aan de heer Okkerse. ’’Onze groei gebeurt in fasen. Dit jaar tot 500 (inclusief het wegwerken van een jaren lange wachtlijst) en volgend jaar naar 600 leden. We menen dat we moeten voldoen aan de nog steeds groeiende belangstelling die er voor de tennis sport in het algemeen bestaat. Weet u bijvoorbeeld dat de KNLTB in ons land op de KNVB na de grootste sportbond is? Ja, je zou dat aan Studio Sport op de televisie niet zeggen. Maar goed, wij hebben als bestuur wel gezegd dat WADDINXVEEN De ledenwer- jaar naar het aan te leggen tenni- lid. Daarmee is het ledental van 320 ners. Zij die ook zouden willen gaan de tennisvereniging Wad- scomplex met acht banen aan de Al- op 450 gekomen. Men verwacht dit tennissen bij de tennisvereniging dinxveen in het Weekblad voor Wad- berdingk Thijmlaan gaande club heeft jaar op rond 500 leden uit te komen. Waddinxveen kunnen vanavond of dinxveen van vorige maand heeft sue- in de afgelopen weken maar liefst 130 De niewue leden (junioren en senio- morgen bellen: 3087 of 5810. ces gehad: het bestuur van de dit voor- nieuwe leden kunnen inschrijven als een) zijn voornamelijk Waddinxve- de heer Okkerse in een gesprek, dat voorjaar G. Elberse, secretaresse P. van Doornik-van der Graaf en penning meesteresse J. Wiebes-Taal. ’’Maar misschien komt de indruk dat wij weds- draaiende houden trijdsport ook belangrijk vinden, omdat ging met honderden leden is f o -r ••••-- - ^w,i jiw vpga vC. huidige onderkomen in het Burgemeester gangsklasse B. We zijn daarmee in deze Toch denkt het bestuur van de tennis- WADDINXVEEN De tennisvereniging ’’Waddinxveen” gaat aan een i de Vondelwijk, waar - zoals de gemeenteraad vorige maand besloot - een tenniscomplex van acht banen zal worden aangelegd. Met deze nieuwe accommodatie komt er voor Waddinxveens oudste tennisvere niging, die in 1961 de tennissport in dit Gouwe-dorp introduceerde, een einde aan het in de loop der tijd ontstane ruimtegebrek. Het nieuwe complex in Waddinxveen- trijdsport er belangrijker zou zijn dan Noord vergt voor de gemeente bijvoorbeeld het recreatie-tennis. Nu, 470.000,- aan stichtingskosten, terwijl niets is minder waar, zo verzekert ons nieuwe onderkomen in de loop z/zi/THM/i/TCn/iff 9/17 nrvrlirr >c i>z>zs»« hoor Uilzl/prcp tn c»on rrocnroU rlat ^-1 1-1 1— i‘‘ wordt bijgewoond door vice-voorzitter ten verlopen. Binnen de vereniging worden. Op die manier is de voor de C2, P1 rep c#» orpf n racca. D J 1 1 i i mw i i heid en vakmanschap. Maar ook om een behoorlijk stuk werkkracht. Het -L..„ -„a van een sportvereni- dracht. Een opdracht die bij het hui- in deze tijd dige bestuur onder voorzitterschap van de heer G. J. C. Okkerse in bekwame handen is. WADDINXVEEN De senioren van hierdoor zo vermoeid dat hij geen kans NTTC 7-Kwiek 8 de tafeltennisvereniging Kwiek - die meer zag om J. Brand enig tegenspel te BOK8-Kwieki3 nog geen competitie behoefden te spe- geven. Kwiek 12-Vriendenschaar 22 ien - zijn druk in de weer voor de club- P. Bijvoets eindigde dus op de derde Volgende week is er alweer een rust- kampioenschappen. plaats en J. Brand kwam in de finale week i.v.m. carnaval. De wedstrijden i beginnen allemaal om 20.00 uur. De lieten dus duidelijk zien thuiswedstrijden worden gespeeld aan eniging 30 jaar) hield de vereniging op de avond hadden zij reeds tegenover aparte kampioenschappen voor de da- elkaar gestaan en toen had P. Swart ge nres. Zodoende waren er vrijdag nog 4 wonnen. Maar ook hier werd in de Zaterdag is bij de junioren decompeti- dames over. In de B-poule van de finale toch nog extra hard gevochten. heren kwamen er 8 in actie. Zo ook in Na een gelijk opgaande start ging de de A-poule, waarin de allersterksten eerste game verdiend naar P. Swart: sPelen- 21-13. Maar J. Brand staat bekend als Na vele spannende wedstrijden, teleur- iemand die nooit opgeeft en trok de voor een vereniging om het beginnende stellingen, blijde gezichten en andere zaak vlug recht: 16-21. In de derde be- i bijbehorende emoties kwam in de vier- slissende game was het gauw beslist en kamp bij de dames mevr. C. Scharroo werd duidelijk dat J. Brand de titel te als kampioene uit de bus. Na haar stap- rug veroverde: 12-21. ten uit: mej. C. Scharroo, T. Hiemstra In 1976 was hij namelijk ook al als eer- en A. Heesemans. ste geëindigd, maar vorig jaar was de In de B-poule van de heren kwamen in teruggekeerde M. Droog hem voor, de finale: S. Walraven en J. Markus. F i. r..'_ Eerder op de avond had J. Markus met actieve wedstrijdsport wegens andere 11 11 Ist» iforc cmnrr\rtr-t on 1— t 1 TItt wel opgesteïd als vierde man naast J. 'f i ’’Waddinxveen” niet groter mag nieuw leven beginnen. Dat gebeurt aan de Alberdingk Thijmlaan in groeien dan 600 leden. Dat is voor ons hgt maxjmurn Het is dan nog allemaal te overzien en hoeft de gezelligheid niet onder een grotere vereniging te lijden”. NIEUWE TIJDEN Er breken niéuwe tijden aan voor Wad dinxveens oudste tennisvereniging. Het bestuur en de leden van deze club doen voerde contributieverhoging - f 13,- t extra over de gehele linie - moet het dit mogelijk maken dat de financiële eind jes aan elkaar geknoopt zullen kunnen vraagt dat om veel kennis, deskundig- tennisvereniging ’’Waddinxveen” wen kende toekomst geen uitdaging meer, maar een verplichting opleggende op- deze tijd dige bestuur onder voorzitterschap

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 17