ER KOMT ’N NIEUWE INFORMATIE ATOTZ GIDS W’VEEN VAN CDA kiest voor aanleg nieuwe weg tal noorden van huidige Brugweg «iF^r Mr. A. de Roos overleden ’’Heerlijk datje hier zo je hart kunt uitstorten” Eerste contactavond van het CDA I Opvallende passage in ontwerp- gemeenteprogram Tweede zaak ’’Sporthuis De Bron” Weekblad voor Waddinxveen Oranjelaan 9 of Peuleyen 144 Met de bus naar de Vogels” in Spakenburg WADDINXVEEN Derdeklasser Be i Verboden voor gehandicapten I •Mm 99 WADDINXVEEN In het pas- verschenen ontwerp- gemeenteprogram 1978-1982 ’’Sa men verantwoordelijk” van het CDA in Waddinxveen staat dat de christen-democraten voorstander zijn van de aanleg van een nieuwe weg ten noorden van de huidige Brugweg, om daarmee deze drukke uit- en invalsweg te ontlasten en vooral te ontdoen van het voor het langzame verkeer (voetgangers, bromfietsen en fietsers) gevaarlijk vrachtvervoer. De nieuwe weg zou Reeuwijk-Dorp een eigen aanslui ting moeten geven op de Henegouwerweg. De Brugweg in Waddinxveen (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom/. .30 u I 1 U kunt er meer aan doen dan u denkt WADDINXVEEN ’t Is heerlijk dat je hier zo je hart kunt uitstor ten”. Dat zei de heer J. Koster gisteravond op de in het wijkgebouw Zuid aan de St. Victorstraat gehouden contactavond van het CDA. De christen-democraten zijn in dit verkiezingsjaar (provinciale staten op 29 maart en gemeenteraad op 31 mei) als eerste Waddinxveense politieke groepering ”de boer” opgegaan om te horen wat er zoal onder de bevol king leeft. WW - WMi verwacht mag worden dat er met 7 of 8 het wijkgebouw Zuid. uit Gouda, die in Waddinxveen zijn L, Sniep”. De volgende contactavond van ite- mr. A. de Roos. n, WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 25 JANUARI 1978 Bilt. De mogelijkheid bestaat dat voor een VERZIJL SPORT BV KOMT IN ”DE PASSAGE” aanwonenden betreft er zich steeds op toe dat zij er niets voor voelden van de Brugweg een weg zonder sloot, waarop snel gereden zou kunnen worden, te maken. Brieven met dergelijke opmer kingen zijn geregeld naar het gemeen tebestuur gezonden door de bewoners. zijn: ter hoogte van Kaagjesland en wat meentelijke commissie wijkwerk Waddinxveen-Zuid. Gezegd werd ook, onder andere door de heer H. Heller, dat de wijk vooralsnog geen behoefte heeft aan een dependance van de Stich ting Jeugd- en Jongerenwerk Wad dinxveen (De Bonkelaar en ’t Ketel huis) of beroepskrachten daarvan. ”Het is mooi dat particulier initiatief - waar i deze wijk zo bloeit”-, aldus de christen- van hun kant ook nog informeerden over In de gemeenteraad van j van woonerven en ver- 1 keersdrempels zonder meer op korte de toekomstige functie van de Gouwe- termijn financieel niet haalbaar zal zijn, brug in rijksweg A 12, de op te knappen De wijk is net een paar jaar geleden Kanaaldijk, de opzet van Zuidkade 1 en ----- -_j-n de lokatie van de nieuwe woonwijk sportartikelen. eem woongebied Zuidplas 1, achter het sportpark ”de De passage ’’Bevorderd wordt een af name van het zware verkeer naar Reeuwijk op de Brugweg, door middel van de aanleg van een eigen aansluiting voor Reeuwijk-Dorp op de tertiaire weg 45 (Henegouwerweg)” mag opval lend genoemd worden, omdat de toe komst van de Brugweg nog altijd volop in studie is. Naar buiten toe is over de te wijzigen verkeersfunctie van deze weg met zijn karakteristieke sloot nog niet beraadslaagt. Ook is er nog geen ruchtbaarheid gegeven aan de moge lijke alternatieven om de Brugweg ver keersveiliger te maken en eventueel vrij te maken van autoverkeer. Boven dien is er met de bevolking in dit deel dichter naar Waddinxveen toe. van Waddinxveen nog geen overleg ge voerd. Los daarvan zegt het CDA nu al Zoals bekend heeft de gemeenteraad in 1 april van het vorig jaar een krediet van beschikbaar worden gesteld. De Brug- nieuwe weg, die dan ten noorden 31.000,-beschikbaar gesteld voor het weg is al sinds jaar en dag een zorgen- doen opstellen van een voor-ontwerp kind. De discussies spitsten zich wat de voor de reconstructie van de Brugweg. afvoeren van komt, niet eens uitgebaggerd worden, want deze poldersloot is nu - en dan nog meer in de droge zomermaanden - een onhygiënische en de volksgezond heid bedreigende ’’stinksloot”? Zou het voetpad tussen de St. Victor- straat en de Fortunalaan van weerstan den kunnen worden voorzien om het (brom)fietsers te bemoeilijken van dit pad gebruik te maken? WADDINXVEEN/BAARN Zondag is overleden mr. A. de Roos, wiens naam verbonden is aan de vijfde open bare school aan de Wingerd. De in Baarn gewoond hebbende overledene is 78 jaar geworden. Hij was ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw, reden voor het bekerduel in de vijfde ronde. De verwerking van deze gegevens is in handen van onze hoofdredacteur B. J. Woudenberg. Vanaf heden kan met het inzenden van deze gegevens worden begonnen. Met deze aankondiging van een nieuwe in formatiegids hebben we alle betrokke nen willen informeren. Zoals bekend is de geplande informatiegids uniek voor Waddinxveen en stelt die alle intussen verschenen adresboekjes in de schaduw. WADDINXVEEN In de winkelcen tra ”de Passage” en ’’Brugcentrum” zijn belangrijke wijzigingen te verwach ten. Op dit moment houdt Richard (stoffen, wol, handwerken, fournituren) in het winkelcentrum de Passage” on der het motto ’’Onze dagen zijn geteld” een totale opheffingsuitverkoop. De bleek verder nog dat de St. Victorwijk zaak, sinds de opening van dit centrum vrachtwagens (er is al sprake bijzonder is ingenomen met het func- JA tioneren van het wijkgebouw Zuid. Kan de Alphener Wetering, waar de ”Dit gebouwtje kunnen en willen we gehuurd worden door Verzijl Sport BV r. een 8Q_ja| hujzen op uit- niet meer missen”, zei de heer Koster, uit Gouda, die in Waddinxveen zijn die ook vice-voorzitter is van de ge- tweede zaak in sportartikelen begint. commissie wijkwerk jn het Brugcentrum gaat aan de Nesse 10 Sporthuis De Bron van de hoek Eikenlaan-Ieplaan een tweede zaak ve stigen. Op deze ruim 100 vierkante me ter metende plek met tot nu toe de toonkamer van meubelfabriek Appel BV gaan Teun en Wim Bron speciale sportartikelen verkopen. Het in Wad dinxveen welbekende, sportieve twee- nrinDCDori li n z tii.' waar wij een voorstander van zijn - in tal (Teun is bij veel sportevenementen uOORSPOELFUNCTIE deze wjjk z0 bloeit”, aldus de christen- een graag geziene gast en sponsor, Wim De CDA-raadsfractie maakte duidelijk democraten, die de wijkbewoners van blinkt elke week uit in het eerste voet- dat de aanleg van woonerven en ver- hun kant ook nog informeerden over balelftal van Be Fair) runt de zaak, die Teun Bron in 1968 overnam van Frans van Kooten, sinds 1973 samen. Het speelgoed maakte toen ruimte voor contactavond van het CDA stelden wa- gedempt zal kunnen worden gezien de ren deze: Kan de St. Victorwijk een woonerf worden? Is het mogelijk in afwachting daarvan de St. Victorstraat van verkeersdrem pels te voorzien en gesloten te verkla ren voor i van een B-weg)? herstraat. Bedacht moet ook worden dat de inrichting van tot woonerf aan strenge minimum- WADDINXVEEN Het Weekblad gingen, vakbonden, kerkgenoorschap- voor Waddinxveen gaat een nieuwe in- pen en organisaties van allerlei aard formatiegids uitgeven. Deze dienstver- worden verzocht hun gegevens voor de lening aan de Waddinxveners komt tot nieuwe informatiegids te sturen naar stand in nauwe samenwerking met het gemeentebestuur. De nieuwe gids ’’Waddinxveen van A tot Z” vervangt de gids die in 1962 voor de eerste maal verscheen en eind 1972 voor de laatste maal. Er blijkt grote behoefte te zijn aan een dergelijk handzaam pocketboekje van een kleine 200 pagina’s met een comp lete en overzichtelijk gerangschikte verzameling feiten en gegevens over het wonen, werken, leven en recreëren in onze woonplaats. De nieuwe informatiegids van Wad dinxveen zal worden gedrukt door boekdruk/offsett Veldwijk B.V., de uit geefster van het Weekblad voor Wad dinxveen. Verwacht wordt dat het boekje eind maart/begin april huis aan huis in Waddinxveen verspreid zal kun nen worden. De verschijning van de gids wordt mogelijk gemaakt door de adverteerders. Het is de bedoeling dat deze adverteerders zeer binnenkort zullen worden benaderd voor een ad vertentie daarin. De in Waddinxveen aanwezige vereni- de voorkeur te geven aan de aanleg van een l van de Brugweg zou moeten komen. Er zouden twee tracé’s daarvoor geschikt Eén miljoen Nederlanders leven in een wereld vol obstakels: stoeptreden, draaideuren, opstapjes... U kunt helpen obstakels te voorkomen of uit de weg te ruimen voor mensen in rolstoelen of met krukken, voormensen die slecht zien of slecht horen. Laat uw invloed gelden in uw vereniging, op de school van uw kinderen, in uw werkkring, overal waar de bewegings vrijheid van één miljoen landgenoten wordt belemmerd De heer Koster was één van de twintig eisen is gebonden. Bekeken zal echter aanwezigen, die het slechte weer voor lief had genomen en naar het wijkge bouw Zuid was gegaan. Daar zaten van het CDA wethouder Paul van Schie en de gemeenteraadsleden Cees van Hoog, Piet van den Berg en Wim Kruijk. Mevrouw Jos Groenendijk- Bernard was verhinderd. De meest concrete i uit de St. Victorwijk - waar vorig jaar hener Wetering aan de orde worden ge- 32,9 procent CDA stemde, 28,8 pro- s.-ld. T3C.- In de gemeenteraadsvergadering van negen maanden geleden zei wethouder P. F. J. van Schie (CDA) dat met de provinciale waterstaat uitputtend zou worden gesproken over de aanleg van een nieuwe weg ten noorden van de huidige Brugweg, terwijl er ook de col leges van B. en W. van Reeuwijk en Waddinxveen gesproken zou worden over het probleem van de aansluiting Fair organiseert zaterdag 4 februari bu- sel. Destijds vreesden de bewoners van deze weg. dat die te zijner tijd zou aan sluiten op een nieuwe Henegouwerweg ract met Be Fair voorneen jaar verlengd -J-; Winterdijktracé, met als gevolg, dat ie- gels, de landskampioen bij de dereen die vanuit Waddinxveen naar t Utrecht moest via de Brugweg en de seerde supporters nieuwe Henegouwerweg de rijksweg zou gaan opzoeken. Die vrees kan thans niet meer bestaan, omdat de 7 K Commandeur in de Orde van Oranje- de Roosschool in 1974 is gebeurd in Nassau, oud-lid van de Raad van State aanwezigheid van de man, wiens naam en oud-wethouder van Amsterdam. voor de school mocht worden gebruikt. Mr. Albertus de Roos zal vrijdag 27 ja- Schoolhoofd A. de Rijke heeft de leer- nuari tegen één uur ’s middags worden krachten en de leerlingen vanmorgen gecremeerd in het crematorium Velsen geinformeerd over het overlijden van (Driehuis). De opening van de mr. A. mr. A.de Roos. van Reeuwijk-Dorp op het wegenstel- sreizen naar Spakenburg. Zoals bekend moeten de mannen van trainer Piet van Mullem, die maandagavond zijn cont- - j (secundair weg 25) ter hoogte van het zag, het opnemen tegen IJsselmeervo- j A ama teurs. Tot 28 januari kunnen geïnteres- s en andere belangstel lenden inschrijven bij Sporthuis De Bron op de hoek Eikenlaan/Ieplaan in Waddinxveen. De kosten van de bu- nieuwe weg uit de plannen is gehaald, sreis bedragen slechts vijf gulden. Er is J‘ 2 vorig jaar is al zoveel belangstelling getoond, dat Dit plan met alternatieven is intussen duidelijk afgesproken dat de Brugweg- verwacht mag worden dat er met 7 of 8 gemaakt door de Grontmij NV in De bewoners nog gehoord zullen worden, bussen naar Spakenburg zal worden ge- D: J -- alvorens de plannen ten uitvoer zullen 4—- eventuele reconstructie subsidies worden gebracht. het CDA zal worden gehouden op don derdagavond 23 februari in het ge bouwtje van de speeltuinvereniging De Paddestoel aan de Lijsterbesstraat in de Bomenwijk. totale opheffingsuitverkoop. in 1975 gevestigd op nummer 218, gaat sluiten. De vrijkomende ruimte gaat worden of de St. Victorstraat verboden verklaard kan worden voor vrachtwa gens. Ook wordt nagegaan hoe van het voetpad bij de rooms-katholieke St. ’t Victorkerk de (brom)fietsers afgehaald kunnen worden. In een binnenkort door de gemeente te voeren gesprek met het hoogheemraadschap van vragen die de wijkbewoners Schieland zal de situatie rond de Alp- steld. Wethouder Paul van Schie wees cent PvdA en 14,5 procent VVD - op de er echter op dat deze poldersloot nooit doorspoelfunctie van dit water. Het maken van een rioleringsplan in dit deel van de wijk zal een forse operatie betekenen. Uit de discussie, die tot half elf duurde, tolïlNXVjKKN,

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 3