Nieuwe cursussen in De Bonkelaar Geen kans op terugkeer wethouder H. Huizer (65) SGP/HERV. KIESVER. D. Uitbeijerse lijsttrekker HK/SGP/GPV Openbare werken Financiën 107 WADDINXVENERS ZITTEN ZONDER WERK ABZ Zuid OPENBARE COMMISSIE VERGADERING Q A. i' WW H. Huizer J. Havenaar vaklieden. 15. Rondvraag. De zondag 65 jaar geworden zijnde par- voorontwerp- streekplan Zuid-Holland 4 D. Uitbeijerse P.W. Meerkerk WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 25 JANUARI 1978 stig is. BOUW De stijging van de werkloosheid in de maand december is van een groot deel terug te vinden in een stijging van het aantal werklozen in de bouw (totaal WADD1NXVEEN De raadscommissie voor de financiën vergadert donderdagmiddag 26 januari om half vijf in het openbaar in het ge meentehuis over deze agenda: 1. Verslag van de vergadering van 22 december 1977. 2. Mededelingen en ingekomen stuk- 14. Verkoop grond gebied Dorpstraat- Kerkweg (voormalig terrein B-fa- briek van Eminent) aan de Exploi tatie Vastgoed Holland B.V. te Gouda, koopsom 36 kavels a 125.000,- (excl. BTW). vertelde ons de heer P. Mulder, tweede secretaris van de SGP in Waddinxveen. ’Bovendien is het zo dat de heer Hui zer vertrekt, maar het beleid dat wij nas treven blijft bestaan”. Over de kandi- besloten ledenvergadering. METAAL Het aanbod bleef op hetzelfde niveau. De vraag daalde enigszins. Ook vanuit deze sector komt een steeds sterkere roep om vakmensen. DIENSTENSECTOR Onder de ruim 700 ingeschreven (ook niet-werklozen) werkzoekenden vanaf vrouwen met 75). De arbeidsmarktsi- tuatie voor de afgelopen periode een verslechtering zien. Het aantal inge schreven werkloze vrouwen voor full- datenlijst, waarop de tweede en derde time werk is thans 459; de totale vraag voor deze categorie is teruggelopen tot van Doorn Van zijn politieke groepering hoefde hij vorig jaar zomer nog net niet op te stap pen "vanwege het algemeen belang, de continuïteit van het gemeentelijk be leid en om verschillende praktische re denen”, aldus de heer D. Uitbeijerse in de gemeenteraadsvergadering van 29 juni 1977. Hij sprak bij die gelegenheid over de ”aan geloofwaardigheid inge boet hebbende” heer Huizer, voor wie in 1978 geen verkiesbare plaats meer beschikbaar zou zijn en die van de frac tie de opdracht had gekregen als wet houder zoveel mogelijk te handelen in de lijn en de geest van zijn partijgenoten. KANDIDATENLIJST Verwacht mag worden dat de kandida tenlijst van deze gezamenlijk optrek kende drie groeperingen wat de eerste vijf plaatsen betreft er zo zal uitzien: 1 D. Uitbeijerse (HK), 2. J. Havenaar (SGP), 3. ir. T. Drost (SGP), 4. A. van Doorn (HK) en J. Knol (GPV). Op de resterende 15 plaatsen komen kandida ten van de volgende partijen: 6. HK, 7. SGP, 8. GPV, 9. HK, 10. SGP, 11. GPV, WADDINXVEEN - Deze maand zijn er in het jeugd- en vrijetijdscentrum jo tttz tn n/'-’T'» 1 A s'-' TY» t 1 r TTTZ 1 Z j SGP, 17. GPV, 18. HK, 19. SGP en 20. GPV. Van het GPV is al bekend dat zij naast de heer J. Knol ook als kandida ten zullen leveren D. van der Eyk, K. van der Kaaden, Th. J. de Vries, C. P. Voorberg en L. Rademaker. WADDINXVEEN/GOUDA Volgens cijfers van het Gewestelijk Ar beidsbureau in Gouda waren in december 107 Waddinxveners zonder werk. Een maand eerder waren dat er evenveel. Onder die 107 werklo zen bevinden zich 74 mannen en 33 vrouwen. De arbeidsmarktsituatie blijft overigens gekenmerkt door ernstige discrepanties tussen vraag en aanbod. Verwacht wordt dat het aantal werklozen in de komende pe riode enigszins zal blijven stijgen, hoewel dit dan niet hoeft te wijzen op een verslechtering van de situatie. Het seizoen speelt namelijk een be langrijke rol. Geconstateerd wordt dat in een aantal beroepsgroepen duidelijk een tekort aan vraag bestaat, terwijl aan de andere kant vraag bestaat waarvoor geen aanbod is te vinden. Het ziet er naar uit dat voor lopig goede kansen liggen voor met name jonge mensen die bereid zijn heer H. Huizer, die sinds 1962 deel uitmaakt van het Waddinxveense gemeentebestuur; de laatste 4 jaar als wethouder. WADDINXVEEN Deze zomer komt er aan einde aan het politieke leven van wethouder Heimen Huizer. De kiesverenigingen van de Her vormde Kiesvereniging en de SGP zijn namelijk niet meer bereid hun afgelopen zondag 65 jaar geworden lijsttrekker uit 1974, die sinds 1962 deel uitmaakt van de Waddinxveense gemeenteraad, op een verkiesbare plaats te zetten voor de op woensdag 31 mei te houden gemeenteraads verkiezingen. Of er dan voorkeurstemmen op de heer Huizer uitge bracht zullen kunnen worden hangt af van de gering aanwezige moge lijkheid dat hij nog voorkomt op de nog vast te stellen kandidatenlijst van de SGP/Hervormde Kiesvereniging en - voor de eerste maal - ook van het Gereformeerd Politiek Verbond (GPV). en intensief intern beraad binnen de SGP/Hervormde Kiesvereniging. Het gedwongen vertrek van wethouder Huizer per 1 september van dit jaar vloeit ook voort uit het feit dat de lijst trekker al in 1974 had gezegd in 1978 De raadscom missie voor openbare werken en -be drijven vergadert vanavond (woensdag) om half acht in het openbaar in het gemeentehuis over deze agenda: 1. Verslag van de vergadering van 23 november 1977. 2. Aanleg van een ontsluitingsweg tus sen Kromme Esse en Henegouwer- weg. 3. Reconstructie Esdoornlaan. 4. Aanleg bestratingen rondom nieu we gemeentehuis. 5. Het beschikbaar stellen van een aanvullend krediet voor het onder houd van de halfverharde velden. 6. Verhoging begroting 1978 gemeen- tereiniging inzake afvoer en ver branding van vuil. 7. Modelbepalingen voor een keerexcessen-verordening. 8. Verkeersmaatregelen: a. Groenswaard 111 b. voorrangsregelingen kruispunten Burg. Trooststraat-Kanaaldijk en Apollolaan-Kanaaldijk. 9. Planologische opzet Zuidkade I. 10. Mededelingen en ingekomen stuk ken: a. onderhoud tennisbanen b. mededelingen omtrent de centra le antenne-inrichting (CAI) c. reconstructie Stationsplein d. behandeling milieu-aspecten door de ambtenaar van het inter- gemeenteiijk overleg-orgaan in de vergadering van 22 febr. a.s. 11Rondvraag. handarbeid in verschillende beroepen te verrichten. Het bedrijfsleven lijkt ook bereid de nodige opleiding daartoe te verzorgen. Het aantal werkloze mannen was eind december 1977 in het gewest Gouda re latief gezien fors gestegen t.a.v. de maand tevoren naar 1159 79). De oorzaak moet vrijwel geheel worden gezocht in seizoenfactoren. Het aantal werkloze vrouwen ver toonde een (zeer) geringe daling naar 459 (-10). De vraag naar personeel daalde (bij de mannen met H9; bij de 20 jaar in deze sector bevinden zich 130 (7 administratieve krachten, 80 personen vrouwelijk personeel liet in uit de categorie ’’hoger personeel”, 100 een duidelijke personen die een functie in de commer- r,»<.i ciële sfeer zoeken, 60 onderwijskrach ten, 55 personen uit de sociale sectoi en verder 90 part-timer's. In totaal wor- den echter slechts 81 krachten vanaf 2C 122. Ruim de helft van deze vraag is jaar gezocht voor fulltime werk! Er is 6:-1-* -- .-x jaar! Sedert oktober 1977 is de vraag naar vrouwen l vraag naar part-time personeel liep ver- zaak alleen tijdelijke krachten gezocht "j"'2 x-. x r. slechts 5 vakatures bekend voor 195 personen die part-time werk zoeken. Een vergelijking met de situatie van ul timo december 1976 leert dat de alge hele toestand op de arbeidsmarkt, alt hans voor de mannen, op dit moment in het beschikbare aanbod. De stij- van de werkloosheid in deze be drijfstak houdt uiteraard verband met de weersomstandigheden en met het feit dat diverse buitenprojecten bij de schilders-bedrijven werden beëindigd, geworden dat het niet aanwezig zijn Er is nog steeds grote vraag naar tim merlieden en metselaars. Met name De raadscommissie voor algemeen be stuurlijke zaken vergadert dinsdag avond 31 januari om half acht in hei openbaar in het gemeentehuis over deze agenda: 1. Vaststelling van de verslagen van de volgende vergaderingen: a. dd. 8 november 1977; b. dd. 9 november 1977 (gecombi neerde vergadering met de com missie voor de financiën); c. dd. 1 december 1977 (voortzet ting van de vergadering dd. 8 no vember 1977). 2. Voorlichting. 3. Gemeenschappelijke regeling inter gemeentelijke indicatiecömmissi bejaardenoorden (voortzetting bc handeling). 4. Onderhoud tennisbanen (med naar aanleiding van de ingekome brieven van de Stichting ’’Tenni park de Buitenhof’). 5. Huisvestingsbeleid. 6. Stand van zaken bouw en inrichtin gemeentehuis. 7. Voorstel van de heer T. Drost e anderen terzake wijziging van h> Reglement van Orde voor de ve gaderingen van de raad der g meente Waddinxveen. 8. Voorlopig rapport van de werk groep complementair bestuur. 9. Wat verder ter tafel komt. 10. Rondvraag. De gemeentelijke commissie wijkwe; Waddinxveen-Zuid vergadert maa dagavond 6 februari om half negen het openbaar in het wijkgebouw aan d St. Victorstraat over deze agenda: 1. Opening. 2. Verslag vorige vergadering (7-11-1977). 3. Mededelingen en/of ingekomen stukken. 4. Cursussen (koud emailleren). 5. Beschikbaar stellen wijkgeboux t.b.v. de verkiezingen op 29 maar a.s. (Prov. Staten) en 31 mei a. (Gemeenteraad). 6. Wat verder ter tafel kom- 7. Sluiting. Het afscheid van de heer Huizer had een stuk probleemlozer kunnen zijn als hij bij zijn in 1974 ingenomen standpunt slechts nog voor de raadsperiode 1974- 1978 beschikbaar te zijn zou zijn geble ven. I j van de SGP/Hervormde Kiesvereniging weten wel weer een nieuwe periode te ambiëren. Hoewel de heer Huizer ook binnen de SGP wordt gezien als een "samenbundelende, zeer gewaardeerde kracht met een geweldige inzet” is zijn stemgedrag in de gemeenteraadsverga- - - dering van 15 op 16 juni 1977 de belan- kan gegeven worden op dinsdagavond van 20.00 tot 22.00 uur. De kosten be dragen f 50,00 voor 5 avonden incl. materiaal. begroting 1977/1978 van de Stich ting Jeugdtandverzorging Mid- den-Holland te Gouda; c. jaarrekening 1975/1976 van de woningbouwvereniging Wad dinxveen; d. brief van de Minister van Bin nenlandse Zaken dd. 9 december jl. inzake herziening voorlopige vergoedingsbedragen gewoon la ger onderwijs 1977. 3. Vaststelling verordening op de hef fing van rechten t.b.v. de Vlees keuringsdienst Gouda. 4. Beschikbaarstellen van een krediet van f 37.600,- t.b.v. een regionaal economisch en regionaal distributie planologisch onderzoek. 5. Vaststelling per bedrag per leerling voor het basisonderwijs voor 1978 (artikel 55bis van de Lager-onder- wijswet 1920). 6. Verlenen van een bijdrage van f 100,- aan de Stichting contact centrum bedrijfsleven onderwijs te Rotterdam. 7. Aanwending krediet voor atletiek baan 2e fase ad 12.000,-. 8. Verhoging bijdrage schoolartsen- dienst/logopedische dienst voor 1978. 9. Verhoging post ’’kosten gemeente- reiniging” voor 1978 met f 72.000,- 10. Wijziging tabel liggingsfactoren on- roerend-goedbelastingen. 11Reconstructie Esdoornlaan (krediet f 290.000,-). 12. Gemeenschappelijke regeling inter gemeentelijke indicatiecommissie bejaardenoorden (bijdrage voor 1978 naar raming 15.003,-). 13. Verkoop 18 m2 grond aan Papaver- veld aan de heer H. C. de Nie, koopsom f 2.700,- (excl. BTW). Het is de bedoeling dat de huidige frac tievoorzitter van de SGP/Hervormde Kiesvereniging, veehouder Dick Uit beijerse (Voor de heer Huizer is geen weg meer terug”) zal worden aangewe zen als lijsttrekker van de dit voorjaar met één lijst en één programma uitko mende Hervormde V’ Staatkundig Gereformeerde Partij Gereformeerd Politiek Verbond. Het GPV woont al sinds 1970 (officieel dlêe gemeenteraad is de heer Huizer plaats sinds 1974) fractievergaderingen van de ,IHet Z1J” 65 jaar al de oudste SGP/Hervormde Kiesvereniging bij. 1 aaf het nnk ,n het nolltlel De nu gevonden samenwerking is mede een gevolg van het feit dat vorig jaar de oprichting van de Gereformeerde Kies- vereniging Waddinxveen en Omstreken een feit is geworden. Tot dan was men regionaal georganiseerd. dan nog gericht op jeugdigen tot 19 veel vraag naar boekhoudkundig perso- o_j x _i..i j neel. Aanbod is er evenwel niet. In het gehalveerd. Ook de onderwijs worden momenteel in hoofd der Jerug. Thans zijn bij het G.AJ3. (voor het invallen bij ziekte e.d.). In de handelssector gaat de vraag geheel vrij wel uit naar verkoopsters in warenhui zen en supermarkten. Voor vertegen woordigers is er nauwelijks vraag. VACATUREBANK IN 1977 het gewest Gouda, toch minder ongun- In januari 1977 werd gestart met de va caturebank in h et gebouw van het G.A.B. aan de Hoge Gouwe. Het effect is moeilijk meetbaar omdat de opzer zodanig is dat ieder (anoniem) zelf kar zoeken in de mappen met vacatures De belangstelling is wel meetbaar. Ir. 1977 werden in totaal 5.435 foto- 35). De vraag naar personeel daalde copiëen van gemelde vacatures uitge enigszins, maar bleef groot ten opzichte reikt. Uiteraard bezochten ook vel van het beschikbare aanbod. De stij- personen de vacaturebank zonder on een fotokopie te vragen. Van het begin af aan hebben de medewerkers in de vacaturebank zich ook belast met het geven van informatie. Het is duidelijk -J__ J_. L - van een ’’receptie” een leemte was. In 1977 werd in 5.528 gevallen ’’informa- timmerfabrieken en meubelfabrieken tie” gegeven over allerlei zaken. kampen met een ernstig tekort aan Op dit moment is de info/vacaturebank vaklieden. niet meer weg te denken. I I T r ’’Stemt nr. 1 van lijst 3H. Huizer”. Zo was het in 1974. Die tijd komt jKiaiiinia uiiNu- n*et meer terug te willen keren, terwijl voor de huidige wethouder en loco- Kiesvereniging er ook voor gewaakt moet worden dat burgemeester niet meer terug. eerde Party en de politieke groeperingen die hij verte- Verbond Het genwoordigt niet vergrijzen. In de hui- datenlijst, waarop de tweede e ^^IG cr.D^’in De Bonkelaar weer een aantal cursussen van start gegaan. Het gaat hier om weven voor beginners, wandkleden maken voor gevorderden, fotografie, dokawerk, pottenbakken en Spaans voor gevorderden. Over ®in§ alle cursussen (inschrijving, betaling en informatie) moet men zich wen- r11 den tot mevrouw J. de Rijke-Buijs, Weidezoom 57, telfoon 4125. Na aanmelding krijgt men van De Bonkelaar bericht over de start van de betreffende cursus en de wijze van betaling. Dit zijn de cursussen: 15 jaar zijn nog enkele plaatsen vrij. De Weven voor beginners: kosten bedragen daarvoor f 75,- voor Op deze cursus wordt u bekend ge- 15 lessen. De meisjes welke vorig sei- maakt met zodanige weeftechnieken, zoen op de cursus zaten krijgen bericht, dat u met eenvoudige hulpmiddelen thuis kunt weven. We beginnen met het uitwerken van een door u te maken eenvoudig ontwerp op een kartonnen ’’weefraam”. Daarna gaan we de tech niek in overleg met de cursisten uitbrei den. Deze cursus wordt gegeven op donderdagochtend van 9.30 tot 11.30 uur en staat onder leiding van mevrouw M. Polfliet. Het cursusgeld bedraagt 65,- voor 13 lessen. WANDKLEDEN MAKEN VOOR GEVORDERDEN: Op deze cursus wordt geëxperimen teerd met allerlei soorten draden, on- dergrondmaterialen en kleuren. De cursus wordt gegeven door mevrouw M. Polfliet op dinsdagochtend van 9.30 tot 11.30 uur. Het cursusgeld bedraagt f 65,- voor 13 lessen. FOTOGRAFIE: Op deze cursus wordt u bekend ge maakt met allerlei fototechnieken en aspecten daarvan zoals: portretfotogra fie, opname met meerdere lichten, spe ciale effecten, dokawerk enz. De cur sus wordt gegeven door de heren G. de Bruyn en H. Daeter op maandagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Het cursusgeld Maar gaandeweg liet de lijstrekker bedraagt f 90,- voor 10 lessen. DOKAWERK: Op dinsdag kan er een korte cursus ge geven worden met alleen dokawerk. Er staat dan alleen ontwikkelen en afdruk ken met de daarbij behorende moge lijkheden op het programma. De cursus ken: a. begroting 1978 van het Instituut Ziektekostenvoorziening ambte naren in Zuid-Holland; b. rekening schooljaar 1976/1977 en grijkste reden van zijn aan de kant zet ten. De wethouder gaf toen zijn stem aan het voorstel van B. en W. betref fende de Waddinxveense reactie op het POTTENBAKKEN voorontwerp- streekplan Zuid-Holland Qp maandagavond wordt er een cursus pottenbakken georganiseerd. Er wor den verschillende technieken beoefend (opbouw en draaien). Daarnaast wordt er natuurlijk aandacht besteed aan het glazuren. De cursus wordt gegeven door mevrouw L. van Reek en duurt van 19.30 tot 22.00 uur. Het cursusgeld bedraagt 75,- voor 12 lessen. SPAANS VOOR GEVORDERDEN: Op maandagavond wordt de cursus spaans voor gevorderden voortgezet. Deze cursus staat onder leiding van mevrouw Bermabela-Stroever en wordt gegeven van 20.00 tot 22.00 uur. De kosten bedragen 72,- voor 16 les sen. BALLET BE OUDSTE Bij de afdeling ballet is de wachtlijst De vetrouwenscrisis van zeven maan- nog steeds aanwezig. Alleen op de den geleden was aanleiding voor lang groep van meisjes jazz-ballet van 12 tot UJCIC1U1 iiiwau t U1R1VIV iviuunu. nvi - GPV woont al sinds 1970 (officieel dlêe gemeenteraad nu in handen zijn van de staatkundig-gereformeerden gezien het Laat het ook in het politieke leven zo positieve resultaat bij de op 25 mei 1977 zijn dat men dan met pensieon gaat”, gehouden verkiezingen voor de Tweede Kamer, het programma en de samenwerking met de Hervormde Kiesvereniging en het GPV houdt de SGP op dinsdagavond 31 januari een

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 5