INI ?EI NKF aan de Noordkade krijgt er circa 180 arbeidsplaatsen bij Den Biencorf” open 1$ I Afscheid van A. Wessels Jaarvergadering SGP W’veen Verplaatsing in 3 fasen Actiegroep MVM over wel of geen kinderen Open deur- dienst in Ont- moetingskerk Waddinxveen wordt hoofdvestiging telecomkabels t r ilr li> 4 pen- bracht in Waddinxveen (met tiefase: een tweejarenplan, dat Wad- kunst- en antiekwinkel heeft Wanda Kloppenburg een '.eek lang "open luis”, waarbij een drankje niet ontbrak, gehouden. J A gaan neerzetten. Het bedrijf verwacht met de bouw dit voorjaar te kunnen beginnen. Op dit moment ligt in het ge- over de huisvesting van 50 werknemers die nu nog voornamelijk in Delft wonen. helpt met het vinden van huur- of 1 en om geving en het afsluiten van hypotheken. si dinxveen uit laat groeien tot centrum van de afdeling kabels voor telecom municatie en de verplaatsing van onge veer r~ WADDINXVEEN Zondagmiddag 29 januari om half vijf wordt in de Ont- moetingskerk aan de Groensvoorde door het Interkerkelijk Open Deur- team een open deurdienst gehouden. Voorganger is ds. J. W. Huisman uit Zoetermeer. Zijn onderwerp zal zijn ’’Geen angst, als dat eens waar zou zijn!”.Aan de open deurdienst wordt medewerking verleend door het duo "Benedicamus” uit Vlaardingen. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEENWOENSDAG 25 JANUARI 1978 bereid voorschrift, en lager dan NKF Kabel BV wilde (zes in plaats van vier lagen). Tegen de hoogte van de bouw aan de Noordkade zeiden W. L. M. Kruijk (CDA), D. Uitbeijerse (SGP/Hervormde Kiesvereniging) en mevrouw L. M. Oosterbroek-Waagmeester lib.) in het geheel geen bezwaar te hebben. dinxveen en naaste omgeving zullen moeten verhuizen en dat 80 mensen (meer) gaan reizen. In overleg met de ondernemingsraad van het bedrijf en De Waddinxveense Wanda Kloppenburg-Maat in een hoekje van haar kunst- en antiekwinkel "Den Biencorf'. (Foto: Weekblad voor WaddinxveentSjaak Noteboom). maken op basis van contacten met de woningbouwverenigingen en andere huizenbezitters. Met de on dernemingsraad is een aantal maatre gelen afgesproken over het inpassen van werknemers in nieuwe functies. De totale organisatiewijziging kan worden uitgevoerd zonder ontslagen. WADDINXVEEN/GOUDA Er zijn steeds meer mensen die ofwel bewust hun kinderen ’plannen’ of wel bewust besluiten helemaal geen kinderen te krijgen. De Aktiegroep Man-Vrouw- Maatschappij (MVM) in Gouda wil graag iedereen de gelegenheid geven eens van gedachten te wisselen over deze bewuste keuze-mogelijkheid en samen de gevolgen van wel of niet kin deren te bespreken. Daarbij is het na tuurlijk wel de bedoeling dat niet alleen mensen zónder kinderen, maar ook mensen mét kinderen hun mening ge ven. Om de avond, die ze hieraan willen wij den in te leiden, heeft de actiegroep Jet Gerritsma van de Werkgroep Vrijwil lige Kinderloosheid uitgenodigd. Deze werkgroep wil zeer zeker niet het kinderloos-blijven propageren, maar wil het automatisme van kinderen- krijgen doorbreken en kinderloos- blijven bespreekbaar maken. Het ge beurt nogal eens dat mensen die vrijwil lig kinderloos zijn kreten naar het hoofd krijgen als ’egoistisch’, ’mode gril’, geen best huwelijk’, enz., terwijl veel jonggehuwden het voor en tegen van kinderen krijgen maar nauwelijks afwegen. Leden en belangstellenden die dit onderwerp aanspreekt praten hierover op donderdagavond 2 februari vanaf 2.30 uur in de Ruimte, Regentes- seplantsoen 8a, Gouda. WADDINXVEEN/DELFT Waddinxveen gaat van NKF Kabel BV de hoofdvestiging worden van de afdeling kabels voor telecom- municatiedoeleinden. In verband hiermee zullen in twee jaar tijds on geveer 180 arbeidsplaatsen van Delft naar onze gemeente worden overgebracht. Op het fabriekster rein aan de Noordkade zal vlak achter de hoofdingang een nieuw telecom-hoofdkantoor worden neergezet van vier lagen. Met deze verhuizing, die maandagmiddag in Delft door directeur dr. ir. F. H. Kreuger op een persconferentie is bekend gemaakt, zijn de onderne mingsraad en de vakbonden ak koord gegaan. Met de concentratie van de afdeling kabels voor telecommunicatie in Wad dinxveen komt een einde aan de opsp litsing van deze activiteit over de drie NKF-vestigingen Delft, Waddinxveen en Delfzijl, waar in totaal 2600 man werken. Waddinxveen zal dus voor NKF Groep BV, die dochteronderne mingen heeft in binnen- en buitenland met in totaal ruim 11.500 werknemers, het centrum gaan worden voor tele comkabels, compleet met laboratoria, kantoren en een produktiebedrijf. Het tweede telecom-produktiebedrijf, waar 550 man werken, blijft in Delfzijl gevestigd. voering, zodat het proces een natuurlij ker verloop zal krijgen. NKF stelt een WADDINXVEEN/DELFT Het verplaatsen van ongeveer i 180 arbeidsplaatsen bij NKF Kabel B V van Delft hoofdvesti ging energiekabels) naar Wad dinxveen hoofdvestiging tele comkabels) neemt twee jaar in beslag en gaat in drie fasen: December 1978 Verplaatsing van de afdeling ontwikkeling. f Juli 1979 Verplaatsing van de directie te lecomkabels en de afdelingen kabelontwerp en -projecten, ver koop, inkoop, planning, kwali teit en concernbelangen. Januari 1980 i Verplaatsing sociale sector tele comkabels en de afdelingen al- i gemene zaken, administratie en bedrijfsstudie. WADDINXVEENVorige week donderdagmiddag heeft Wanda Kloppenburg-Maat (37) om half twee de deur van haar aan de Kerkweg-Oost 151a gevestigde kunst- en antiekwinkel "Den Biencorf' open gedaan. Ter gelegenheid van de opening van haar nisatie wordt het aantal arbeidsplaatsen in Delft in twee jaar tijd teruggebracht van 1700 naar 1520. Wat de verplaat sing van de 180 arbeidsplaatsen betreft heeft de directie meegedeeld dat 50 mensen daarvan geen last zullen onder vinden, dat 50 mensen naar Wad- berichtgeving en een aantal commissies in de sociale sector, zoals functieclassi- ficatiecommissie, beroepscommissie, 180 arbeidsplaatsen van Delft naar ziekenkas en dergelijke. de vakbonden is een royale regeling Waddinxveen regelt. Om de belasting van de verplaatsing voor de vergoeding van reis- en ver- Met de nieuwe organisatieopzet ver- van de afdeling kabels voor telecom- huiskosten opgesteld, welke regeling wacht NKF Kabel BV beter te kunnen municatie zo beperkt mogelijk te hou- ’’LAPPENDEKEN” Het onwikkelen, ontwerpen, verkopen, inkopen, produceren en dergelijke van zowel telecom- als energiekabels ge beurt tot op dit moment bij de NKF verspreid. Om een paar voorbeelden te noemen: de helft van de telecomkabel- ontwikkeling is in Waddinxveen en de andere helft in Delft. Zo ook met het ontwerpen, verkopen en produceren. Is de inkoop van deze kabels geheel on- (J1La J L r_lFX de installatie daarentegen zit weer ge heel in Waddinxveen. ’’Onze organisa tie lijkt wat dat betreft wel op een lap pendeken en met zo’n opzet gaat onno dig tijd, geld en goodwill verloren”, al dus directeur dr. ir. Kreuger van NKF Kabel BV. Vandaar dat dit bedrijf de afdeling kabels voor telecommunicatie gaat concentreren in Waddinxveen en die van kabels voor energietransport in Delft. Bij de NKF in Waddinxveen werken op werden ingedeeld in afdelingen dit moment 320 mensen. Dat zullen er dus in 1980 ongeveer 500 worden. Als GEEN ONTSLAGEN gevolg van deze wijzigingen in de orga- plaatsvond naar de produktiebedrijven Worden de telecomkabels onderge- bracht in Waddinxveen (met een pro- ander betekent ook dat de vestiging- duktiebedrijf in Delfzijl) en de energie kabels in Delft, het bedrijf blijft echter i over één onderneming sraad, één afdeling sociale zaken, één -u__._::r.._,nees. kundige dienst, één geconsolideerde bouwvergunning te verlenen met toepassing van een wetsartikel (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening), waardoor een versnelde procedure mogelijk wordt. In de laatste vergadering van de raadscommissie voor de ruimte lijke ordening en de woningbouw hebben H. van Ek (Progressieven) en W. M. L. van Breemen (PSP) nog eens gewe zen op het - ook in dit geval - oneigenlijk gebruik van "artikel 19”. Hiernaar wordt te vaak gegrepen, voorbijgaand aan een langere, democratischer inspraakperiode. Het door het architectenbureau Stuurman B V ontworpen kantoor gebouw wordt 18 meter hoog. Dat is hoger dan het daar geldende bestemmingsplan, waarvoor een nieuw wordt voor- WADDINXVEEN In een intieme kring werd in de raadzaal van het ge meentehuis afscheid genomen van de heer A. Wessels, die per 1 februari is benoemd tot commies ter secretarie van de gemeente Harmelen. Zowel burgemeester mr. A. G. Smallenbroek, als gemeente-secreatris J. Meuleman en de chef van de afdeling Interne Za ken de heer R. van Eist spraken lo vende woorden aan het adres van de heer Wessels, die Waddinxveen meer dan vijf jaar heeft gediend. Burgemeester Smallenbroek prees vooral het opgeruimde karakter van de scheidende functionaris en kon hem ook het een en ander vertellen van Harmelen om dat dit voor zijn benoe ming in Waddinxveen zijn gemeente was. Namens gemeentebestuur en col lega’s werd de heer Wessels tuinge reedschap aangeboden, omdat hij zich deze zomer gelukkig mag prijzen met een eengezinswoning. De heer Wessels bedankte allen voor de goede samen werking en zei nog vaak aan Wad dinxveen te zullen terug denken, omdat hij in Waddinxveen een plezierige tijd heeft meegemaakt. WADDINXVEEN Dinsdagavond 31 januari om half acht houdt de kiesvere- Dit is het vier lagen tellende kantoorgebouw dat NKF Kabel BV aan de Noordkade, vlak achter de hoofdingang, wil niging van de SGP in De Hoeksteen jf aan de Esdoornlaan haar jaarvergade- meentehuis nog de betreffende aanvraag voor een bouwvergunning ter inzage. B. en W. zijn van plan de gevraagde ring. Op de leden is een beroep gedaan beslist op deze vergadering met de vele belangrijke agendapunten aanwezig te zijn. Op de agenda staan de volgene punten: 1Opening. 2. Notulen vorige vergadering. 3. Mededelingen en ingekomen stuk ken. 4. Jaarverslagen secretaris en ningmeester. 5. Verslag kascommissie en benoe ming nieuwe commissie. 6. Bestuursverkiezing. Aftredend en herkiesbaar zijn de heren P. Rade- maker en L. Weerheim. Het be stuur stelt als tegenkandidaten de heren J. Hak en H. de Pater. Pauze. 7. Verslag vergadering Statenkring Gouda. 8. Bespreking agenda Algemene Ver gadering. 9. Verslag van de besprekingen met Herv. Kiesvereniging en G.P.V. 10. Samenstellen van de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezing op 31 mei 1978. 11Rondvraag. 12. Sluiting. - Met de nieuwe organisatieopzet ver huiskosten opgesteld, welke regeling wacht NKF Kabel BV beter te kunnen dergebracht in de hoofdvestiging Delft, zich uitstrekt over een zestal jaren. Met reageren op de zich sterk wijzigende den is gekozen voor een gefaseerde uit- j--- het gemeentebestuur van Waddinxveen kabelmarkt, welke al had gezorgd voor gaat NKF Kabel BV binnenkort praten sterke veranderingen binnen het be- drijf. Tenslotte wordt men geconfron- woningbureau in dat personeelsleden teerd met een afnemende thuismarkt, 1 zodat de afzet zich naar exportgebie- koopwoningen in Waddinxveen den (Arabische wereld) moest verleg- L gen. Daarvoor was een gespeciali- Dit bureau gaat ook een woningplan seerde, geconcentreerde opstelling no- r --- dig met zelfstandige vestigingen in gemeente, Delft, Delfzijl en Waddinxveen, welke vestigingen werden voorzien van een eigen staf. TWEEDE FASE In de afgelopen twee jaar is men bij de NKF al druk doende geweest met de eerste fase van een organisatiewijzi ging, waarbij laboratoria en kantoren i voor telecom- en energiekabel en waarbij een decentralisatie van stafafdelingen in Delfzijl, Waddinxveen en Delft. Een en sleider van de NKF in onze gemeente, ing. J. J. Kimmel, meer bevoegdheden beschikken heeft gekregen. Het bedrijf staat nu aan de vooravond van de tweede organisa- veiligheidsdienst, één bedrijfsge onderneming- f ■X

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 7