Waddinxveens enige en echte Raad van Elf AMNESTY foto sjaak Burgemeester opent Afrika- tentoonstelling van Amnesty notebóom Schipper verliest z’n auto Schrijf- avonden SGP-tijdrede goed bezocht f J ■I 4 - verschillend formaat in exclusief album links prins John de Eerste zijn al druk be- heuse Raad van Elf en nu aan hun derde seizoen bezig en hebben nu voor het tweede jaar een i om aan te tonen dat zij voorstanders zijn van en verantwoorde carnavals viering. Dat die tijd komt zal duide- PASSAGE 47 WADDINXVEEN TELEFOON (01028) 2477 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 25 JANUARI 1978 WADDINXVEEN De Wad- dinxveense afdeling van Amnesty International houdt geregeld schrijfavonden. In februari en maart wordt er speciaal geschre ven voor Zuid-Afrika. Dat is het geval op: de eerste woensdag van de maand in het Anne Frank- centrum (hoofdingang/parterre op 1 februari en 1 maart tussen 19.30 en 22 uur); de tweede dinsdag van de maand in de Pastorie Zuidkade 176 (op 14 februari en 14 maart tussen 19.30 en 22 uur). Bent u ’s avonds verhindert dan kunt u ook schrijven op donder dagmiddag 9 februari en 9 maart vanaf 13.30 uur ten huize van me vrouw C. Schuurs, Peuleyen 182, telefoon 5813. hun woonoorden te bereiken. Verder wordt ingegaan op de verhoudingen bij derd dat de kinderen hout verzamelden het onderwijs, de goudproductie en het ~r1-,::I' thuislandenbeleid (de z.g. Bantoe- stans). De film is bijzonder suggestief, deels wordt gebruik gemaakt van kleur, deels van zwart-wit. Het toeristische en het werkelijke Zuid-Afrika worden te genover elkaar gesteld. Het indrukwek kende slot wordt gevormd door een WADDINXVEEN Vorige week donderdagavond sprak ds. P. J. Dor sman uit Staphorst in het kerkgebouw van de Christelijke Afgescheiden Ge meente aan de Dorpstraat een tijdrede uit voor de plaatselijke SGP- Kiesvereniging. Deze avond, die door een kleine 150 mensen werd bijge woond, droeg het karakter van een be zinningsbijeenkomst. De hervormde predikant koos als uit gangspunt voor zijn toespraak Jeremia 7:17 t/m 19. Het volk Israël toonde in Jeremia’s tijd openlijk God niet meer te dienen. Dat werd duidelijk in het open bare leven. De afval was zover gevor- krijgen waar het Amnesty bij deze in ternationale actie om te doen is en wat er in Zuid-Afrika aan rechteloosheid gaande is. Men kan met Amnesty-leden van gedachten wisselen, informatie krijgen of kopen en modellen en hand reikingen krijgen voor individuele ac tie. Kortom: Iedereen is van harte welkom in de sportzaal Groenswaard op don derdag 2 februari van 7-10 uur, vrijdag 3 februari van 7-10 uur en zaterdag 4 fa- bruari van 2 tot 6 en van 8-10 uur. WADD1NXVEEN/GOUDA Een schipper is zaterdagmidag in de Gouwe zijn auto van het ach terdek verloren, toen hij met zijn aak onder de spoorbrug in Gouda voer. Een andere schipper, die met zijn boot lag te wachten tot dat de brug zou opengaan, zegt te hebben gezien dat de auto alvo rens in het water te kieperen de stuurhut beschadigde. De onbe kende kapitein is echter doorge varen in de richting van Wad- dinxveen. De sluiswachter in Alp- hen aan den Rijn weet niet met zekerheid of hij het schip heeft doorgelaten. De rijkspolitie te' water stelt «en onderzoek in. De auto is door duikers van de Goudse brandweer weer op het droge gehaald. om de afgodendienst openlijk te bedrij ven. Kennelijk waren de kinderen van huis uit niet meer anders gewend. Ds. Dorsman trok diverse parallellen tussen Jeremia’s tijd en de onze. Ook nu wordt er ’’slag” geleverd om de kin deren van ons volk. Helaas, zo consta teerde hij, is er ook nu een streven God lange rij namen van wegens hun poli- uit het openbare leven uit te bannen, tieke activiteiten tot levenslang of ter Tot slot riep de predikant op tot wer- dood veroordeelden. Daarna zal zater- derkeer tot de Wet van God. gefotografeerd in hun ’’residentie" ste), Bert Brouwer, Theo Burger, Jur- café-restaurant De Unie aan de jen Mulder, Arie Heemskerk en Ger- Kerkweg-Oost. Achter de tap met een rit Staarthof. De Raad van Elf en WADDINXVEEN Donderdagavond 2 februari opent burgemeester dagavond door de mr. A. G. Smallenbroek om zeven uur de door Amnesty International in Amnesty-werkgroep de ruimten van de Waddinxveense sportzaal Groenswaard opgezette expositie over de schending van de mensenrechten in Zuid-Afrika. Deze tentoonstelling wordt gehouden op donderdag 2, vrijdag 3 en zaterdag 4 februari. Op de derde en laatste dag zal ’s avonds behalve de illegaal op genomen film over de apartheidspolitiek End of dialoque, ook een ge dramatiseerde versie van het proces naar aanleiding van de dood van negerleider Steve Biko (eerder door de NCRV-televisie uitgezonden) worden gebracht. End of dialoque geeft bedroevende be elden van het leven in plaatsen als So weto, Kliptown en Alexandra, waar de bevolking in de meest primitieve om standigheden moet leven. Zij moeten dagelijks grote afstanden afleggen om Waddinxveense een gedramati seerde versie van het proces over de verantwoordelijkheid voor de dood van Steve Biko worden opgevoerd. De tekst van dit 25 minuten durend) stuk berust op authentiek procesmateriaal. DIA-VOORSTELLING Tijdens de expositie-uren kunnen de Waddinxveners door middel van een doorlopende dia-voorstelling een idee WADDINXVEENDit is de Raad glas bier in de hand ziet u van links prins John de Eerste zijn al druk be- heuse Raad van Elf en een echte prins, openbaarheid kunnen optreden rechts staan: Bert Schürhoff, zig met de organisatie van het kinder- Het ledental, dat ieder jaar groeit, he der Meulen, Cees Niemens, carnaval op zaterdag 28 januari in De draagt nu 120. Het bestuur van de Unie en het carnavalsbal op vrijdag 3 carnavalsvereniging, dat wordt voor- -- wo„.v rvan Maarschal- lijk zijn als men weet dat het ledental graaf Sjaak Noteboom heeft de heren genaar (dit jaar prins John de Eer- gingsgebouw. De Gouwslobbers zijn kerweerd (Van Maerlantstraat 22), van De Gouweslobbers al een keer is -f - - .11-» 1—ml »-» r 1 J 7. J -1 --7 7 1 »z» V A A s* 1 TJZ„ „7_L 7 1 \1 Q Q f van Elf van de Waddinxveense car na- naar vakvereniging De Gouweslobbers, die Henk van het in de komende weken weer druk- Harry van Leiden, Otto Jansen (in l r j - - her zal krijgen dan ooit. Onze foto- 1977 prins Otto de Eerste), John Ka- februari in het Gereformeerd Vereni- gezeten door Hans verwacht dat eens het moment zal ko- verdubbeld. (Foto: Weekblad men dat zij wat meer dan tot nu in de Waddinxveen/Sjaak Noteboom

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 9