SLAAT VLEUGELS UTT WESTNEDERLAND Brug naar St. Victorwijk Bettelstudent ONDERSCHEIDING VAN KOREA VOOR WADDINXVENER groot succes 4 buswasinstallatie - vTLF 1 Bij de maquette van de reinigingskelder van links naar rechts ziet u de heer R. Gout, constructeur en leverancier van beschikt. vanuit de Burgemeester Trooststraat en de Apollolaan over de brug komen. meerderheid het centrum van Utrecht als reisdoel. Dat betekent, dat daar met de keuze van het eindpunt terdege re- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 1 FEBRUARI 1978 j w pz -friUrÉrf- begraven liggen nabij de Zuidko- reaanse havenstad Dusan. De wapen stilstand van 27 juli 1953 maakte een voorlopig einde aan deze ’’onbesliste s- trijd”. Majoor Van Vliet schreef in 1975 enige artikelen in de ’’Legerkoerier” (maand blad voor het Nederlandse Leger) en hield daarna lezingen over deze oorlog o.a. voor de Algemene Vereniging van Nederlandse Reserve Officieren in Den tussen de Koreaanse ambassade in Den Haag en de burgemeesster en gemeen teraad van Oud- en Nieuw-Gastel. Op zijn suggestie werd een juimelage overeengekomen (de eerste in Europa) tussen een Nederlandse en een Ko reaanse gemeente, welke op 30 oktober 1976 een feit werd. Bij die gelegenheid hield majoor Van Vliet in Oud-Gastel een historische inleiding over de ban den tussen Nederland en Korea in het verleden (en de vele punten van overeenkomst van beide volkeren) en met name over het aandeel van de Ne derlandse militairen in de Koreaanse oorlog. Van hem is ook het idee afkom stig om een monument te plaatsen in Oud-Gastel als blijvende herinnering aan de juimelage. Aan de uitvoering hiervan wordt momenteel gewerkt. F~ voerd. Een dergelijke behandeling on- ook 1 Deze installatie maakt een efficiënt ge bruik van kostbaar water mogelijk en levert bovendien een belangrijke bij- aan de bescherming van het leef milieu. Westnederland is het eerste be drijf in Europa, dat over een water- reinigingsinstallatie van deze allure verongelukten of werden vermist in beschikt. deze Koreaanse oorlog, waarvan er 118 aldus mr. De Bruin. Deze nieuwe loot aan de stam van We stnederland is in de plaats gekomen van de oude garage te Vreeswijk, thans Nieuwegein-Zuid genoemd. De garage Nieuwegein kan 80 bussen bevatten. De onderhoudsputten hebben een enorme lengte; zijn ook bedoeld voor Majoor AL. J. van Vliet met zijn Koreaanse onderscheiding. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/LFFD, Den Haag). WADDINXVEEN/DEN HAAG De Waddinxveense majoor A. L. J. van Vliet, werkzaam bij de sectie Krijgsgeschiedenis van de Koninklijke Landmacht in Den Haag en wonende op het adres Peuleyen 128, heeft vorige week donderdagmiddag op de ambassade van de Republiek van Korea in Den Haag uit handen van de ambassadeur van Korea in de re sidentie de Koreaanse onderscheiding ’’National Security Medal” ont vangen. Het is voor de eerste maal sinds het bestaan van de Republiek WADDINXVEEN Vorige week donderdagavond bracht de Goudse Operette in het Anne Frank-centrum de operette Der Bettelstudent voor het voetlicht. Dit optreden, dat de bejaar den van de sociëteit en een aantal ge nodigden werd aangeboden door de 25- jarige Vrouwelijke Vrijwillige Hulpver lening (WH) werd een groot succes. De aanwezigen hebben volop genoten van zang en spel. een geïntegreerde exploitatie bus/tram een belangrijk voordeel. ’’Omdat aan dienstleiders, kontrolepersoneel en technisch personeel een aantal mensen minder nodig is dan bij een gescheiden exploitatie kunnen de personeelskosten aanzienlijk worden beperkt”, zo zei de heer Hooftman. De officiële opening van het eerste bouwwerk dat in het kader van de Nieuwegeinlijn klaar is gebeurde door de commissaris der Koningin in Utrecht, mr. Verdam, die met een druk op de knop de buswasinstallatie inge- bruik stelde. Officieus wordt de garage president directeur mr. M. G. de Bruin, die in zijn toespraak de keus van het opzet bij de ingebruikname van de snel- eindpunt van de Nieuwegeinlijn in tram geem buschauffeurs overtollig Utrecht als erg belangrijk zag. Dit los zullen worden. J~ De heer J. G. Hooftman, adjunct- directeur van Westnederland, was hier- Korea (1948) dat een Nederlander deze door de president van deze staat, Park Tsjoeng Hie, verleende onderscheiding heeft gekregen. «löü Waddmxvener, in 1976 in de pub!,- De werkplaats zowel voor bussen als citett vanwege zijn boek Zwevend voor de tram zijn in een ruimte naar de dood Arnhem 1944 dankt nnderophracht deze militaire decoratie aan zijn pubh- katies en lezingen over de Koreaanse WATERREINIGINGSKELDER oorlog (1950/1953), maar vooral omdat Onzichtbaar onder de grond bevindt hij de grondlegger is van de juimelage t tussen die er voor'zorgt, dat het regenwater, twee gemeenten) van Oud- en Nieuw- dat via het dak van het gebouw wordt Gastel in westelijk Noord-Brabant en verzameld, steeds opnieuw gebruikt Hoengsong, 100 km ten oosten van de Utrecht omdat een exploitatie van bus waren de burgemeester van Nieuwe- en sneltram binnen één bedrijf vele gein, de heer F. J. Hermsen en NS- voordelen biedt. Het voornaamste voordeel is het feit, dat er door deze Téé ri?ir -?■’ o n r" 1* Dit is de oorkonde die hoort bij de onderscheiding van de Republiek van Korea voor de Waddinxveense majoor A. L. J. van Vliet. De onderscheiding werd aan majoor Van Vliet uitgereikt in aanwezigheid van zijn vrouw en drie dochters. Zijn reactie op deze gebeurtenis: ”ïk be schouw deze onderscheiding als het zo veelste bewijs van dankbaarheid aan het Koreaanse volk voor Nederland in het algemeen en de Nederlandse krijg- smacht in het bijzonder. Deze blijk van waardering voor mijn historische bij dragen en andere activiteiten had ik nooit verwacht. Dat mij deze eer te be urt is gevallen heeft mij bijzonder verrast”. den tijdens de officiële opening van de door de openbare vervoerbedrijven busgarage/tramremise in Nieuwegein. I _xriti 11J v r beschikbare arbeidsplaatsen geldt voor ons als een zeer groot goed. Het is ook dit aspect van de sneltram, dat in het overleg in onze ondernemingsraad bij- kening mee moet worden gehouden”, zondere aandacht heeft gekregen. Door het kiezen voor de dubbelfunctie buschauffeur/trambestuurder zal de werkgelegenheid bij Westnederland niet hoeven te worden ingekrompen, dus geen afvloeiingen van personeel”, aldus de heer Hooftman. NAGEBOOTST De dubbelfunctie is volgens de heer Hooftman medisch en psychologisch gezien zeer goed mogelijk. Bij de in richting van het trammaterieel en bij de keuze en de plaatsing van de bediening- sorganen in de tram zal zoveel mogelijk de voor de chauffeurs bekende en ver trouwde situatie in zijn bus worden na- gebootst. Ook op het kostenvlak biedt beschikbaar komende Gouwebrug in rijksweg AI2 (Den Haag-Utrecht), voorrang krijgt boven de weggebruikers die van de vraag of de lijn moet worden doorgetrokken naar De Uithof en Zeist. ”De vraag of de klant de tram of dergaat over namens het bedrijf duidelijk tevre- de auto neemt kan worden beïnvloed 1 en busgarage/tramremise in Nieuwegein. door de overheid, maar de klant be- "Het veiligstellen van de in Nieuwegein paalt de keus. Die klant heeft in grote drage WADDINXVEENSinds kort is de St. Victorwijk in Waddinxveen-Zuid weer een stukje minder geisoleerdgewor den. De woonwijk kan nu ook vanaf de Kanaaldijk worden ingereden, omdat er over de ringvaart ter hoogte van de Apollolaan een nieuwe betonnen brug is gemaakt. Dat betekent dat de bedrijven langs de inmiddels ook opge knapte Mercuriusweg nu ook gemakkelijker vanuit het zuiden bereikbaar zijn, zodat het vrachtverkeer zich niet meer over de oude brug bij en door de Burgemeester Trooststraat hoeft te wringen. Verder is langs de oostkant van de ringvaart tussen de Burgemeester Trooststraat en de Apollolaan een wandelpad van asfalt aangelegd, waardoor in Waddinxveen weer een wandelroute is ontstaan. In de vorige week woensdagavond gehouden vergadering van de raadscommissie voor openbare werken en -bedrijven is afgesproken dat het verkeer op de Kanaaldijk, die binnenkort ook onder handen genomen gaat worden om straks een goede aansluiting te hebben op de voor het regionale verkeer Bij de maquette van de reinigingskelder van links naar rechts ziet u de heer R. Gout, constructeur en leverancier van de reinigingsinstallatie, de heer F. J. Hermsen, burgemeester van Nieuwegein, mr. P. J. Verdam, commissaris der Koningin in Utrecht, mr. M. G. de Bruin, president-directeur van de Nederlandse Spoorwegen en de heer J. G. Hooft man, adjunct-directeur van NV Verenigd Streekvervoer Westnederland. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom WADDINXVEEN/NIEUWEGEIN Voor N.V. Verenigd Streekver voer Westnederland uit Waddinxveen (1100 medewerkers, 430 bussen en ruim 32 miljoen passagiers per jaar) was het vorige week dinsdag een belangrijke dag. De commissaris der Koningin van de provincie Utrecht, mr. P. J. Verdam, opende in aanwezigheid van vele autoriteiten de busgarage/tramremise te Nieuwegein; voorwaar een uit de grond ge stampte stad Naast het hoofdkantoor met garage te Waddinxveen, heeft Westneder land vestigingen in Krimpen a.d. IJssel, Den Haag, Sliedrecht, Ridder kerk en te Nieuwegein. Voorts zijn er stallingen te Schoonhoven, Gouda en Delft. Westnederland krijgt in mei 1981 de al enklele weken door Westnederland zorg voor de dagelijkse exploitatie van gebruikt. ...fez/.fe Z ?^ZZZ de sneltramlijn Nieuwegein/IJsselstein- Andere sprekers tijdens de bijeenkomst zich in een grote kelder een installatie (vriendschapsovereenkomst dat via het dak van het gebouw wordt Gastel in westelijk Noord-Brabant en vo kan worden voor het wassen van de Koreaanse hoofdstad Seoul gelegen. In Haag. In 1976 legde hij de contacten tramstellen en de bussen. Het water Oud Gastel werd in 1909 M. P. A. den wordt telkens gezuiverd van z and en Ouden geboren, die als eerste comman- olie die in vaste vorm worden afge- dant (in de rang van luitenant-kolonel) van het Nederlands Detachement Ver- het consumptiewater. enigde Naties (N.D.V.N.-Korea) op 12 februari 1951 sneuvelde te Hoengsong in Korea. Ruim 3500 Nederlandse soldaten en 1500 matrozen vochten en dienden tus sen juli 1950 en januari 1955 in Korea. 122 Nederlandse militairen sneuvelden. IGI.

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 11