Raad weer Voor de vierde maal een rommelmarkt Extra rijkssubsidie voor schoolbegeleidingsdienst bijeen Er komt geen derde tennisvereniging Jonge ogen vragen ook om leuke brillen. Mr.Opticien J.Grit Vergadering van de CHU Opknappen Esdoornlaan (met asfalt) gaat bijna 3 ton kosten ’Er moet einde komen aan gezeur lp optiek Gedipt Optometrist O.V. lOlTtI Gedipt Contactlensspecialist A.N.V.C. w. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihiii^ Kinderen hebben in het algemeen goede ogen. Toch is het raadzaam - bijvoorbeeld wanneer de leer prestaties opeens teruglopen - het gezichtsvermogen regelmatig te laten testen. Wij doen dat deskundig en met professionele apparatuur. Mocht er dan een bril nodig zijn, dan kan uw kind uit sterke, sportieve en moderne monturen kiezen. Tot kijk dus. Gedipl. Audicien F.I.DA BRIL”1NIXI” Gouda, Korte Tiendeweg 12, Tel.: 01820 -1 30 33. Gouda, Kleiweg 108, Tel: 01820 -1 60 33. Gouda, Winkelcentrum Bloemendaal 41, Tel: 01820 -1 84 92. Waddinxveen, Winkelcentrum de Passage 220, Tel: 01828 - 43 03 Nieuwerkerk a/d IJssel, Winkelcentrum Dorrestein 21, Tel: 01803 - 49 75. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllty drs. hebben i, de huis al geruime tijd gesproken. Zoals bekend werd een eerder voorstel om voor de opknapbeurt f 220.000,be ring van 24 augustus vorig jaar aange houden voor nader advies. Voor de "nieuwe” Esdoornlaan liggen vier alternatieven op tafel: 1. rijweg 7 meter breed, verharding asfalt, twee aansluitende voetpaden, geen rijwiel- markt. Op zaterdag 11 maart is er dan nog een algehele ophaaldag. Op de dag van de rommelmarkt zelf zal een spe- u WADD1NXVEEN De van van 2 meter aan de oostkant, aangege ven door een doorgetrokken streep op de rijweg (kosten f 290.000,4. rij weg 6 meter breed, verharding asfalt, aan de westzijde aansluitend voetpad, karwei f 290.000,beschikbaar te stellen. Uit de discussies in diverse raadscom missies is gebleken dat dit voorstel in de gemeenteraad een ruime meerder heid zal behalen, zij het dat diverse raadsleden zullen proberen de Es gen de zelfwerkzaamheid die de leden doornlaan de huidige klinkerbestrating onder leiding van het bestuur aan de te laten behouden. Gemeend wordt dat C. D. de Hek, Oranjelaan 7, telefoon 4503 en P. Hardendood, Kon. Wilhel- is minaplein 36, telefoon 6119. Hier kunt u ook voor allerhande inlich- beide ZELFWERKZAAMHEID De nieuwe onderhoudsregelingen voor - de tennisbanen van Be Fair en Wad- dinxveen houdt in dat de twee gemeen- f per week werken tot ’s avonds "zes uur, twee aansluitende voetpaden, plus een l terwijl bij competitiewedstrijden en f tournoó'ien in de weekeinden van ge- 1 meentewege hand- en s 1 zullen worden verricht. Dit laatste om vat zo’n tiental zaterdagen en zonda gen. Dat betekent voortaan minder on- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 8 FEBRUARI 1978 de dag zullen moeten leggen (even de baan rollen na het spelen) wordt bij de een bez- »aai gezien, zeker niet als wordt geke ken wat bij andere sportverenigingen gebruikelijk is. De aanstelling van een derde groundsman zien B. en W. niet zitten. En de raadscommissie zo is ge in het Gereformeerd Verenigingsge- dinxveen deel uitmaakt) heeft kortgeleden uitvoerig gesproken over de tweede fase, die ingaat op 1 januari 1979. Met algemene stemmen werd besloten een ontwerp-begroting op te stellen van 6,50 per inwoner, een bedrag dat reeds sedert maart 1977 bij de gemeenten bekend is en deze ter goedkeuring voor te leggen aan de beide intergemeentelijke overlegorganen. Dit nieuwe bedrag is mede gebaseerd op afspraken met de beide Interge meentelijke Overlegorganen bij de op richting van de dienst. In 1974 werd nl. door de Raden van Overleg van beide Intergemeentelijke Overlegorganen ge kozen voor een laag bedrag gedurende de eerste fase en eerst later, bij de tweede fase voor een relatief grotere stijging. In die tweede fase zou dan na ast uitbreiding van de systeembegelei ding vooral een sterke uitbreiding die nen plaats te vinden naar de begelei ding van leerlingen. Het Algemeen Bestuur ziet voor 1979 de volgende structurele opzet als noodzaak: - per rayon 1 systeembegeleider en 1 leerlingbegeleider - meer aandacht aan voorlichting/advi- sering door uitbreiding van het Infor matie Centrum en dit meer dagen per wordt de totale rijksbijdrage f 838.000,-, een stijging van ongeveer 160%! Van de gemeenten wordt per 1- 1-1979 een stijging verwacht van 100%. Het gevolg van deze extra subsidie is, dat de coördinatie van de overgang- sprocedure lager onderwijs - voortgezet onderwijs nu in elk geval gerealiseerd kan worden, terwijl er stappen onder nomen kunnen worden meer medewer kers aan te trekken voor de leerlingen begeleiding. Het ministerie stelt in haar schrijven WADDINXVEEN Een geasfal- telijke groundsman voortaan vijf dagen teerde rijweg van 6 meter breed met -----•-1 fietspad aan de Petteplas-kant van twee meter breed, aangegeven door een spandiensten doorgetrokken streep. Op die manier 'Z \zzZzZz wil het college van Burgemeester en Wethouders de Esdoornlaan gaan op knappen. B. en W. hebben aan de vol- derhoud door de gemeente in het wee- gende week woensdagavond vergade- keinde, zodat de tennisverenigingen rende gemeenteraad gevraagd voor dit zelf in een 16-tal tennisweekeinden in het tennisseizoen wat meer de handen zullen moeten laten wapperen. De nieuwe regeling betekent voor de groundsmen alleen op maandag extra werk. Alleen Be Fair ziet huizenhoog op te- week voor de scholen open te stellen - coördinatie, stimulatie van de over- gangsprocedure lager onderwijs - voortgezet onderwijs. Aanvankelijk stond in het meerjarenp- dat een sobere dienstverlening per feer- f 6,50 ling f 90,- kost. Als in 1979 de gemeen- voor de gehele lager onderwijs/voortge- rie f 17,- per leerling hieraan toevoegt, drag van f ,- per inwoner (prijsniveau bedragen: een goede stap"vooruit naar 1977). Het ministerie van Onderwijs en een volledige sobere dienstverlening! Wetenschappen wil het bestuur een grote steun in de rug geven om werke- Ten slotte kan vermeld worden dat het i::i- i rx-rn ix_x. j_ i: van Onr1#>rwii<j gp Weten- de tweede fase. Daaróm’heëft de schappen de schoolbegeleidingsdienst een eenmalige uitkering heeft gegeven van f 26.500,- voor het aanschaffen van audio-visuele apparatuur ten einde te komen tot één basisvoorziening die gebruikt kan worden als middel tot voorlichting aan de scholen over het ‘Door deze extra subsidie»van het rijk gebruik van audio-visuele media. Ook zaken in Zwijndrecht (2x) en IJmuiden. WADDINXVEEN Donderdaga vond 9 februari houdt de CH- kiesvereniging Waddinxveen een le denvergadering. Op deze avond, die WADDINXVEEN/GOUDA Het algemeen bestuur van de Schoolbe- om acht uur begint en wordt gehouden geleidingsdienst Midden-Holland en Rijnstreek (waarvan ook Wad- j_ i.-- - bouw, zal onder meer de kandidaten lijst voor de komende gemeenteraads verkiezingen worden vastgesteld. Op de agenda staan de volgende punten: 1. Opening. 2. Ingekomen stukken en mededelin gen. 3. Notulen van de vergadering van 16 februari 1977. 4. Financieel verslag van de penning meester. 5. Bestuursverkiezing. Wegens de be noeming als raadslid van mevrouw H. J. Groenendijk-Bernard is er in het C.H.-bestuur een vacature ont staan. Het bestuur stelt voor, in haar plaats te verkiezen mevrouw Mr. J. Stegeman-den Engelse, Weidezoom 8. 6. Vaststelling van de definitieve lijst van kandidaten voor de gemeente raadsverkiezingen op 31 mei a.s. 7. Bespreking van het ontwerp CDA- gemeenteprogram. 8. Rondvraag. 9. Sluiting. WADDINXVEEN De gemeente zal de oprichting van een derde ten nisvereniging waar wel eens over is gesproken niet bevorderen. Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek heeft dat gezegd in de vergade- gemeente door niemand als ringen van de raadscommissie voor openbare werken en -bedoven en waar gezten, zeker met als w< voor de financiën, terwijl sportwethouder A. H. van Gent (rrogres- sieven) dat nog een bevestigde in de vorige week gehouden vergadering van de gemeentelijke sportcommissie. In deze commissies en die voor alge- In de raadscommissie voor de financiën bleken zijn dat in het algemeen met het meen bestuurlijke zaken van vorige hebben drs. W. C. Verbaan college eens. Gehoopt wordt dan ook week is uitvoerig gesproken over de (Progressieven-PPR) en W. L. M. dat het met de tennissers nog te voeren nieuwe gemeentelijke regeling voor het Kruijk (CDA-KVP) onomwonden ge- gesprek tot een oplossing zal leiden, onderhoud van de door de tennisvere- zegd dat met de nieuwe onderhoudsre- nigingen Be Fair (750 leden) en Wad- geling in de komende jaren nu eens een dinxveen (450 leden) gebruikte tennis- einde moet komen aan het gezeur over banen. Met deze andere opzet van het deze zaak. ”De tennissers krijgen te onderhoud is Waddinxveen akkoord veel aandacht”, vond het progressieve gegaan, terwijl Be Fair (nog) nog tegen- commissielid, waarop de burgemeester sputtert. Volgens mr. Smallenbroek is als voorzitter van de raadscommissie tot nu toe de groei van de straks naar voor de financiën duidelijk maakte ook de Alberdingk Thijmlaan verhuizende zijn buik vol te hebben van het - wat hij tennisvereniging Waddinxveen niet ten noemde - gekissebis over die paar uurt- koste gegaan van Be Fair, welke club jes onderhoud door de leden van Be aanvankelijk zorgen had over de con currentiepositie van L-12- verenigingen. WADDINXVEEN -De Centrale "De Schaapskooi” naast de thans in re- Hervormde Gemeente gaat dit jaar de stauratie zijnde Burgkerk. Hebt u zelf vierde rommelmarkt houden. Organi- geen vervoer, dan zijn er op deze dagen satoren, afkomstig uit het jeugdwerk en enkele auto’s beschikbaar om bij u evangelisatiecommissie, lijken er de langs te komen. Hiervoor kunt u con- smaak van te pakken te hebben, want tactjjpnemen met de contactpersonen: zij hebben de organisatie van de rom- - melmarkt al weer ter hand genomen. De datum van dit rommelgebeuren i vastgesteld op zaterdag 1 april. Er zijn in de organisatie wel enkele din- tingen terecht aangaande de rommel- gen veranderd. Aangepast aan de eisen des tijds zoals dat heet. Deze keer is het niet meer zo dat leden van de rommel- commissie ”dag en nacht” bereikbaar ciaal ontwikkeld antwoordapparaat en beschikbaar zijn om op ieders ver- alle mogelijke inlichtingen verschaffen, zoek schuur of zolder leeg te komen Het nummer hiervan zal nog worden halen. Zij gaan nu als volgt te werk, bekend gemaakt. Wanneer u spullen hebt op te ruimen Tenslotte hoopt de rommelcommissie die bruikbaar zijn om op de rommel- dat zij ook dit jaar weer op de mede- markt te verkopen, dan kunt u dat op werking van velen kan rekenen. De op- zaterdagmorgen 25 februari, 4 en 18 brengst is bestemd voor eigen maart tussen 9.30 en 12 uur brengen bij evangelisatie- en jeugdwerk. ge meenteraad van Waddinxveen komt woensdagavond 15 februari om half acht weer in openbare vergadering bijeen voor de afhan deling van deze agenda: 1. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 7 de cember 1977. 2. Voorstel terzake wijziging van het Reglement van Orde voor de vergaderingen van de raad der gemeente Waddinxveen. 3. Mededelingen en ingekomen stukken. 4. Voorstel inzake Verordening op de heffing van rechten t.b.v. de Keuringsdienst van slachtdieren en van vlees in de keuringskring Gouda. 5. Voorstel tot verhoging van het krediet ter bestrijding van de kosten van afvoer en verbran ding van vuil. 6. Voorstel tot het benoemen van de leden van de Woon- ruimte-adviescommissie (vor- deringscommissie). 7. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de reconstructie van de Esdoornlaan (gedeelte tussen Kerkweg en leplaan). 8. Voorstel tot het treffen van een gemeenschappelijke rege ling voor de commissie als bedoeld in artikel 6j, le lid, van de Wet op de bejaarden oorden (Intergemeentelijke Indicatiecommissie Bejaar denoorden). 9. Voorstel tot vaststelling van het bedrag per leerling voor het gewoon lager onderwijs voor het jaar 1978, alsmede van het bedrag der vergoeding voor administratiekosten aan de bijzondere scholen. 10. Voorstel tot verhoging kre dieten schoolartsendienst en logopedische dienst. 11. Voorste! tot verlening van subsidie ten behoeve van een gehouden beroepenmanifes tatie. i 12. Voorstel tot aanwending van het voor de atletiekbaan 2e l fase beschikbaar gestelde krediet. 13. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van een regionaal- economisch en regionaal dis- tributie-planologisch onder zoek. 14. Voorstel tot wijziging factoren voor ligging onroerend-goed- belastingen. 15. Voorstel tot verkoop van grond in het gebied Dorp- straat/Kerkweg aan Exploita- tie Vastgoed Holland B.V. te Gouda. 16. Voorstel tot wijziging van het Algemeen Ambtenarenregle- b ment. 17. Begrotingswijzigingen. I 18. Rondvraag. onder leiding van het bestuur aan de te laten behouden. Gemeend wordt dat dag zullen moeten leggen.Bovendien asfalt uitnodigt tot harder rijden door heeft de gemeente vorig seizoen de on- de automobilisten. Over de reconstruc- derhoudskraan al wat dichtgedraaid, tie van deze weg tussen leplaan en de terwijl nu ook de banen in een groot Kerkweg-West wordt in het gemeente- aantal weekeinden niet onder handen genomen zullen worden. Be Fair ver wacht dat door dit alles de tennisbanen in zeer korte tijd in zeer slechte staat schikbaar te stellen in de raadsvegade- zullen verkeren. De vereniging zegt daar drie jaar geleden ervaring mee te hebben opgedaan. ”Een groot aantal spelers zal niet bereid zijn om de banen te onderhouden”, is de opvatting van Be Fair-bestuurder Los, die de onder houdsregeling niet in overeenstemming pad (kosten f 230.000,2. rijweg 7 noemt met het huidige contract. Hij wil meter breed, verharding klinkers, twee dan ook geen verantwoordelijkheid aansluitende voetpaden, geen rijwiel- dragen voor het achterstallige of ont- pad (kosten ƒ215.000,3. rijweg 6 brekende onderhoud. meter breed, verharding asfalt, twee In de raadscommissies heeft burgemee- aansluitende voetpaden, rijwielstrook ster mr. A. G. Smallenbroek (zelf een verwoed tennisser) gezegd dat er drie redenen waren om het onderhoud van de straks in totaal 22 banen (10 van Be Fair, 8 van Waddinxveen en 4 in het Burgemeester Warnaarplantsoen) op aan de oostzijde een rijwielstrook al- andere leest te schoeien: de zeven- smede een geheel vrijliggend voetpad daagse werkweek van de twee ground- over de westoever van de Petteplas (ko- sman, de bijzonder goede, blijvende sten 330.000,B. en W. zeggen dat kwaliteit van de banen (”De beste van zij voorstander zijn en blijven van een West-Europa”, meende de burgemee- Esdoornlaan, die wordt opgeknapt vol- ster) en het beschikbare geld. Dat de gens reconstructie-alternatief 3. tennissers meer zelfwerkzaamheid aan - lan voor 1979 een bedrag van per inwoner op kostenbasis 1-1-1*978 en ten f 6,50 gaan betalen en hetTiiniste- J ll-i- 1 - zet onderwijs-procedure een extra be- zal het bedrag per leerling 56,- ga; 1977). Het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen wil het bestuur een lijk in 1979 te komen tot de realisering ministerie an Onderwijs van c_L1 rijksoverheid reeds een extra subsidie toegezegd voor 1978 van f 500.000,-. Wel met de voorwaarde dat de ge meenten hun subsidie-afspraken niet mogen verminderen danwei beëindi gen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 3