WADDINXVEENSE VERONA VANESSA MAAKT TWEEDE PLAAT go Breekt ze nu door naar nationale roem dank zij jarenlang hard werken WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 8 FEBRUARI 1978 WADDINXVEEN Geweldig. Wat een stem. Wat een voordracht. Er is na het beluisteren van het tweede plaatje van de Wad- dinxveense zangeres Verona Van essa geen andere conclusie moge lijk. Het is adembenemend hoe zij ”If you’ll stay here” en ’’There’s a need in me” op de zwarte schijf heeft weten te krijgen. ag"».* 1 van haar langzaam komen en zegt zij zelf: ’Een wereldster zal ik misschien niet worden, maar dat betekent niet dat ik niet iets wil bereiken. Ik wil zeker iets bereiken’. Of dit in dit leven is, hangt van haar publiek af en anders is er voor Verona Vanessa, die nadrukke lijk in reïncarnatie gelooft, nog wel een ander leven. Eind 1977 heeft Verona de single opge nomen met twee nummers die zijn ge schreven door Jacques Zwart, getiteld: ’There Is A Need In Me’ en ’If Youll Stay Here’. Een single die ook door Jacques Zwart werd geproduceerd en wordt uitgebracht door Negram (5N 006N-25752). Succes verwacht Verona, al mag het Twinkle Stars, waar ze veel mee door het land trekt, heeft de ruimte om die keus uit te diepen. De inhoud van haar liedjes vindt zij minstens zo belangrijk als de melodie. Hierover zegt zij: 'Ik wil mij ais vrouw niet onderwerpen aan elke tekst die over liefde gaat. Ik wil ge- respcteerd worden. Hoffelijk is leuk, maar ik wil mij niet de mindere voelen’. den zei de manager Herman Batelaan (die eens The Jumping Jewels aan een toekomst hielp) nu ruim vier en een half jaar geleden: 'Ik wil wel werken aan je carrière, maar het kan vier tot vijf jaar duren’. Een voorspelling die is uitgekomen. Haar repertoire omvat ballades, soul en funkmuziek. Bij Oscar Harris en The Verona Vanessa dat zijn haar echte voornamen, haar achternaam luidt Bouter - verdient het nu landelijke be kendheid te krijgen. Het 22-jarige meisje uit de Jan Luykenstraat - be kend geworden in onze gemeente door haar cassière-werkzaamheden bij Al bert Heijn - is dat waard. En ze heeft er dan ook onder bezielende leiding en hartverwarmende, onophoudelijke steun van haar Zoetermeerse manager Herman Batelaan vijf jaar lang hard voor gewerkt. Er zijn mensen, die in het musement willen, de hitlijsten op en de omroepen af, die over het algemeen een daden drang hebben met weinig normen. Elk plaatje is goed, elke tekst is prima, elk programma is o.k. - als ze d’r maar ko men. En zo snel mogelijk. Verona Van essa (geboren 28 oktober 1955, sterren beeld Schorpioen) is anders. Om vele redenen. Ze moet heel nodig in het amusement. Dat is waarschijnlijk de enige overeenkomst met die anderen. Verona hoeft niet snel, maar als het kan wèl langdurig. Verona Vanessa heeft haar eerste naam te danken aan de warme belangstelling van haar ouders voor Italië en haar tweede voornaam omdat deze daar zo goed bij aansloot. Achter elkaar uitge sproken is het niet alleen een komplete artiestennaam met internationale al lure, maar ook een naam die werkelijk bij haar past. Verona Vanessa is een be etje klassiek mooi, met golvend don kerblond haar. Wat koele, afstandelijke ogen en een meisjesachtige stem die vaak volwassen dingen zegt. En als ze zingt, verandert die stem in een won derlijk warme alt met een zo sterke per soonlijkheid en zo vol toekomstmuziek, dat een ieder die haar aanhoort er ver baasd van staat. Overdreven? U zegt het maar, maar doe dat niet voordat u werkelijk heeft kennis gemaakt met een bijzonder meisje, want dat is Ver ona Vanessa van top tot teen. Een meisje met karakter. Vooral om die re- f

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 5