Noem Waddinxveense namen Lezers schrijven voor Valentijn-bloemenhulde Ouders zijn verantwoordelijk Cees van Es gaat vier vrouwen gratis kappen Gemeentelijke bekendmaking een publicatie van de Gemeente Waddinxveen Dinsdag 14 februari bijzondere avond in Party Home Voorlichtings avond HAVO/ Atheneum CNV-avond toch gratis Decemberprijsvraag Weekblad voor Waddinxveen I iok iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. 4 hg: - 15 I wordt herhaald wat in een aantal regio- Waddinxveen, 8 februari 1978. De burgemeester van Waddinxveen, Mr. A. G. Smallenbroek. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 8 FEBRUARI 1978 zal optreden. Op deze avond, iedereen toegankelijk is, zal contact opnemen met bloemsierkunst Arti-Fleur. Het telefoonnummer dat men kan draaien om de naam door te geven is 2097. Wil men het schriftelijk doen dan is het adres Passage 230. De traditie van Valentijndag is zeker ouder dan 500 jaar. Over de oorsprong van het feest bestaan veel lezingen. St. Valentinus zou een martelaar zijn ge weest, die al in de 3de en 4de eeuw ver- Naschrift redactie: Niet de kranten, maar de vertegenwoordiging van de schoolcom missie van de protestants-christelijke De Savornin Lohmanschool Lindengaarde) deren een zaak waarvoor in gelijke mate ouders, school en overheid de handen in elkaar hebben te slaan. In de bewuste raadscommissie had mr. Smallenbroek n e u 1. w n :n s. n. :1. en gaan van zijn leerlin gen. En dat omdat hij daatvoor geen tijd zou hebben vanwege het geven van bijles sen. die kennelijk niet even of volgens af spraak onderbroken kunnen worden. Wij zijn erg geschrokken van de op schrift gestelde reactie van de schoolcommissie van de De Savornin Lohmanschool. Vol wassenen hebben zo niet te reageren. De veiligheid van onze kinderen vereist dat de ouders hun kind tijdig van huis laten gaan of het tot een bepaalde leeftijd begeleiden, dat de overheid voorzieningen treft die een veilig weggedrag mogelijk maken en dat de school aan het begin en aan het eind van de lessen een oogje in het zeil houdt nu eenmaal langs het schoolgebouw de Wadde loopt. Niemand zal zijn verant woordelijkheid mogen afschuiven. De leerkrachten niet op de ouders, de ouders niet op de overheid en de overheid niet op de school. Wij stellen dat iedereen gelijke verantwoordelijkheid draagt. Een zebra pad met of zonder voorzieningen op de Wadde zal dat niet mogen en kunnen veranderen. Te hopen valt dat de dan de dag gelegde verontwaardiging van de zijde van de schoolcommissie weer tot de juiste pro porties wordt teruggebracht. Vooralsnog wordt er tot de gemeente gesproken via de krant. Een andere vorm van communicatie is kennelijk niet gezocht. Wij denken dan aan een brief met deze inhoud: "Burge meester. u hebt in de raadscommissie voor openbare werken en -bedrijven dat en dat gezegd. Is dat zo en zo ja zoudt u uw zienswijze willen toelichten?" Maar nee. er wordt emotioneel gereageerd, er ont staat de grootste verwarring, er worden onsamenhange interviews gegeven en er worden verklaringen op schrift gesteld. Dat was anno 1978 een slechte beurt van de schoolcommissie van deze christelijke school in Groenswaard 2. Gehoopt mag worden dat deze commissieleden op korte termijn zullen mogen gaan inzien hoe ver werpelijk hun handelwijze en standpunt- inname is geweest). kapsel naar hun keuze. Dinsdagmorgen om 9 uur worden ze bij Cees van Es in het winkelcentrum Groensvoorde ver wacht om gratis gekapt te worden. De prijswinnaars zijn: W. Langbroek, Peuleyen 25 G. Reijm, Peter Zuidlaan 79 M. F. Verhagen-Versteeg, St. Huijbertsgeregt4 A. E. Snelleman, Peppelhorst 33. primaire verantwoordelijkheid, die de school en de leerkrachten daar dragen. Reeds enige jaren dringt de schoolcom- Juist degenen die verbonden zijn aan een christelijke school moet het een zorg zijn ren in het verkeer om het leven komt, om over de ernstig) gewonden nog maar niet te spreken. Dat betekent dat het leven- WADDINXVEEN Donderdaga vond 9 februari wordt in de samenwer kingsschool voor HAVO/Atheneum aan de Sniepweg in verband met de aanmelding van leerlingen voor het ko mende cursusjaar door de commissie van bestuur van deze school een voor lichtingsavond gehouden. De avond is in het schoolgebouw en begint om acht uur. wordt vernield. Een onderwijzer. wiens zorg kinderen dagelijks worden toe vertrouwd, kan en mag niet zeggen dat hij voor en na schooltijd geen oogje in het zeil Na de herfstvakantie is in overleg zou behoeven te houden voor wat betreft tussen leiding en schoolcommissie be- het)veilig)komen sloten dit toezicht te beëindigen, aan gezien het personeel niet gemist kan worden bij de kinderen die nablijven om werk af te maken of in te halen. In z’n algemeenheid gaat het ook niet aan leerkrachten te belasten met en zet, koos zaterdagmorgen vier brief- verantwoordelijk te houden voor het VERGADERING GEMEENTERAAD VERGADERING GEMEENTERAAD, woensdag februari a.s., aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. OPENBARE COMISSIEVERGADERINGEN VERGADERING COMMISSIE VOOR DE RUIMTELIJKE ORDENING EN WONINGBOUW: dinsdag 14 februari a.s., aanvang 16.30 uur in het gemeentehuis. VERGADERING COMMISSIE VAN BESTUUR VOOR DE SAMENWERKINGSSCHOOL VOOR HAVO/ATHE NEUM: dinsdag 14 februari a.s., aanvang 20.00 uur in de Samenwerkingsschool. SPREEKUUR BURGEMEESTER SPREEKUUR BURGEMEESTER: vrijdagmorgen van 10.00 uur tot 12.00 uur. Ie HERZIENING VAN HET BESTEMMINGSPLAN ’’ORANJEWIJK ’75” De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend, dat met ingang van donderdag 9 februari 1978 gedurende een maand ter gemeentesecretarie, bureau ruimtelijke ordening c.a., voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp van de le herzie ning van het bestemmingsplan ’’Oranjewijk ’75”. Deze her ziening omvat o.a.: 1. het verzorgingstehuis voor bejaarden ’’Souburgh”; 2. de Prof. Kohnstammschool; 3. het noordelijk gedeelte van de in het plan opgenomen sportterreinen; 4. het gebouw Jan Willem Frisoweg 62; 5. enige wijzigingen in het gebied van de Souburghlaan en omgeving. Gedurende vorengenoemde termijn van een maand kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren indienen tegen het ontwerp. WADDINXVEEN - Er blijkt onder heeft de indruk gewekt het eens te zijn met de CNV-ers in Waddinxveen enige ver- de opmerkingen van burgemeester mr. A. G. Smallenbroek. Daarvoor keren we te rug naar het Weekblad voor Waddinxveen van vorige week, waarin het volgende valt te lezen over de Wadde-discussie in de ver gadering van de raadscommissie voor op enbare werken en -bedrijven. (Zoals be richt bekijkt de gemeente op welke manier de Wadde - die sinds kort aansluit op het Noordeinde en daarmee een route voor voor overstekende kinderen veiliger gemaakt kan worden.) In het verslag stonden de volgende zinnen: "In de vergadering we zen burgemeester mr. A. G. Smallenbroek en de heer J. Havenaar (SGP/Hervormde Kiesvereniging) op de verantwoordelijk- schap voor zijn rekening. fap] (jje school en de leerkrachten dra- Na de toespraken komt de reeuwijkse Sen Ze zouden het verrekken de hel- ------ x/ixxo-1.---pende hand te bieden bij het oversteken van hun eigen leerlingen, hetgeen de aan wezige ouders niet tegenspraken". Tot zo ver het commentaar op de eerste alinea van de reactie van de schoolcommissie van de De Savornin Lohmanschool. het fanfarecorps -Concordia. De Wij vinden het ontstellend dat in deze brief WADDINXVEEN Bloemsierkunst dinsdagavond om acht uur in Party Arti-Fleur van het winkelcentrum ”de Home, waar de heer T^Ververs jr. als Passage” heeft dit jaar voor de vijfde gastheer maal het initiatief genomen om op Va- die voor lentijndag (dinsdag 14 februari) een Van Ginkel BV een prachtige reisfilm aantal Waddinxveners, die zich ver- laten zien. Toegangsbewijzen voor^ieze dienstelijk hebben gemaakt voor mens Valentijn-avond kunnen bij en maatschappij, in de bloemetjes te zetten. Arti-Fleur doet dat dit jaar in samenwerking met Party Home en i en passagebureau Van Ginkel BV. De Valentijnbloemenhulde zal de te warring te zijn ontstaan over het beta len van toegangsgeld voor de feesta vond aanstaande vrijdagavond in het Gereformeerd Verenigingsgebouw om half acht. Het bestuur laat weten dat al leen van niet-leden f 1,50 zal worden gevraagd. Op deze avond zal onder meer het woord worden ge voerd door de heren C. J. Hagesteijn, doorgaand verkeer is geworden - tweede voorzitter van de industriebond CNV in onze gemeente, en J. H. van der Jagt, bestuurder van de Bond van Overheidspersoneel. De laatste vak bondsman neemt ook de uitreiking van gouden insignes voor 25 jaar lidmaat- den komen voor een Valentijn- eerd werd in delen van Italië. Hij werd bloemenhulde kunnen vanaf vandaag de beschermheer van de geliefden. Maar waarom hij? Er is een theorie; dat zijn naamdag samenvalt met het mo- Op deze avond worden in het bijzonder ment waarop de vogels zich beginnen verwacht de ouders die overwegen hun de nestelen. Hij zou dus de voorbode kind voor de brugperiode van het cur- van de lente zijn. Ook zegt men wel dat susjaar 1978/1979 aan te melden. Le- broeder Valentijn door veel mensen om sprogramma, levensbeschouwelijk on raad gevraagd werd. Iedereen kon bij derwijs, dagelijkse gang van zaken, be- hem terecht en als tastbaar bewijs van stuurlijke organisatie en totstand- begrip voor hun problemen schonk hij koming van de school zullen worden een bloemetje uit de kloostertuin. toegelicht, terwijl er een ruime gele genheid is tot het stellen van vragen. toneelvereniging VIOS voor het voet licht met het blijspel ”Een beeld van ’n van hun eigen leerlingen, hetgeen de aan- |||||||||||||||||||1H|||||||||||||||||||||||||II|IIJIIIIIIU1I man” van J. Hemmink-Kamp. In de wezige ouders niet tegenspraken". Totzo- k pauze tussen het tweede en derde be- het commentaar op de eerste alinea /XllVcrivivIl drijf zal een verloting worden gehou- van de reactie van de schoolcommissie van den. Dan speelt ook de boerenkapel de De Savornin Lohmanschool. flOPf van het fanfarecorps Concordia. De Wij vinden het ontstellend dat in deze brief IXVFVl muziek aan het eind van de avond is in ™rdt herhaald wat in een aantal regio- handen van de heer J.Willemstein. ™le kranten ongenuanceerd al aan het VtlKUPCll papier was toevertrouwd namens de -T lllhll||llll||||llll||||||ll|||||lll|||||ll||||||lllllllllllllll schoolcommissie: "In z’n algemeenheid inillllllllHlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllinil Ten onrechte is in een aantal krante- gaat het ook niet aan leerkrachten te bela- nartikelen, o.m. in dit blad, de indruk sten met en verantwoordelijk te houden gewekt dat een vertegenwoordiging voor het overzetten van de kinderen". Vol- van de schoolcommissie tijdens de gens ons is het verkrijgen van meer veilig- laatst gehouden bijeenkomst van de heid op de weg voor met name schoolkin- raadscommissie voor Openbare Wer ken en -Bedrijven, het eens zou zijn met de opmerking van burgemeester mr. A. G. Smallenbroek dat het perso neel niet bereid is behulpzaam te zijn het in het gebied van de school over een bij het oversteken van schoolkinderen. Daarom past enige verduidelijking, p1_J _1 L - missie bij de gemeente aan op het aan leggen van een zebrapad, o.m. aan de dat jaarlijks een kleine school vol kinde- Wadde. Bij informatie is nl. gebleken -- dat dit voorwaarde is om "klaar-overs” te kunnen inschakelen. Aangezien bij aanvang van het nieuwe schooljaar sontwerp van deze jongens en meisjes deze verkeersvoorziening nog niet was wordt vernield. Een onderwijzer, aan getroffen, hebben de leerkrachten van de eerste twee klassen bij het uitgaan van de school het toezien waargeno men. - - Haarstylist Cees van Es met zijn dochter en de getrokken broefkaarten. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). 1 kunnen bij Party Home worden afgehaald komende za terdag tussen 18.00 en 19.00 uur en vol reis- gende week dinsdag tussen 15.00 en 16.00 uur. jWaddinxveners die mensen in hun om kiezen Waddinxveners ten deel vallen geving kennen die in aanmerking zou- WADDINXVEEN In december vroeg het Weekblad voor Wad dinxveen aan de Waddinxveense vrouw: Welk kapsel kiest u? Op een hele paginajieten we 16 zeer moderne kapsels zien, waaruit vrouwelijk Wad dinxveen kon kiezen. De briefkaarten zijn bij tientallen in onze brievenbus te recht gekomen. Haarstylist Cees van Es, met wie wij deze actie hebben opge- kaarten uit van Waddinxveense vrou- overzettenvandekinderen.Dezemaa- wen. Zij komen in aanmerking voor het tregel is aan de ouders bekend ge- maakt. Het wachten is dus op de uit voering van een verkeersmaatregel waarvoor reeds eerder door de ge meenteraad een krediet beschikbaar werd gesteld. In ieder geval moet het duidelijk zijn dat de ouders verantwoordelijk zijn voor de veiligheid van de kinderen van en naar school. Daarom maken wij ons er druk over! Namens de schoolcommissie van de De Savornin Lohmanschool, W. L. van ’t Hof, Weidezoom 82 la d

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 9