Tweede kandidaat CHU is treeks CDA-lid eenre Huizen (in 3 types) gaan 4 ton kosten voor speculanten vrije sector-woningen Reparatie Mevrouw H. J. Groenendijk-Bemard eerste vrouw 1ISI Ir. T. Drost wil bandjes afluisteren Waddinxveen produceert 6200 ton vuil Om misverstanden te voorkomen: het plantsoen is de goot niet. Beding geldt zo’n 6 jaar voor huizenkopers Dorpstraat/Kerkweg-West Forse boetes (tot f 50 Vleeskeuring Televisie, Radio Afspeelapp. Raad stelt bedrag per leerling vast f 100,- subsidie I "Nacht van hutzer” voor de bouw van 36 vrije sectorwonin- rente-verliezen dan was voorzien (de als Ir. T. Drost. aan alle merken keurlonen vast te stellen. christen-democratische raadsfractie. Zij nam de plaats in van ir. W. I is f 176.482,09 gemoeid en met de tweede f 790.000, Zoals bekend wordt aan de hand van geval. Een dergelijk geval kan voordoen bij: 1persoonlijke omstandigheden overlijden en echtscheiding. SERVICE CENTRUM VOOR RADIO en T.V. Dorpstraat 49, Waddinxveen tel. 5890 BIJZONDERE GEVALLEN B. en W, zijn bevoegd op verzoek van weigeren van het vaststellen van een bijzonder geval en het dus niet verlenen van een ontheffing kunnen de kopers bij de gemeenteraad voorziening vra gen. Als B. en W. niet veertien dagen tevoren schriftelijk op de hpogte wor den gebracht van het voornemen het betreffende huis niet langer voor zelf- bewoning te gebruiken of te verkopen betekent dit een extra boete van btw) te verkopen aan Exploitatie Vastgoed Holland BV in Gouda (Oost- haven 40). Het anti-speculatiebeding laat de te be de exploitatiekosten van de openbare scholen te verlagen. Het gaat hier om de schoonmaakkosten voor de Theo Thijssenschool (Kerkweg-Oost) en de Leon van Gelderschool (Essengaarde), die naar beneden konden door een ver mindering van het aantal schoonmaa- kuren. Wat de administratiekosten aan de bij zondere scholen betreft is het zo dat deze scholen vanaf 1975 naast het be drag per leerling nog een afzonderlijk bedrag per leerling krijgen om de ad- ministratriekosten te kunnen betalen, zowel door de bij de Tweede Kamer in Dit bedrag - lange tijd in Waddinxveen een 1 dan het bedrag, dat de minister van On derwijs en Wetenschappen jaarlijks hiervoor bepaalt. Voor dit jaar is dat f 32,50. Per leerling is dat voldoende voor de redelijke behoeften van de bij zondere scholen, aldus het college van B. en W. dat daarom geen cent aan dit bedrag wil toevoegen. rNIET DOKTEREN maar REPAREREN is ons devies Mevrouw H. J. Groenendijk- Bemard. program in de vergadering werd door haar uitleg gegeven van de tekst en no teerde zij tevens de opmerkingen. In de CDA-vergadering van 1 maart zal de definitieve tekst van het program wor den vastgesteld. btw). Dat betekent een gemiddelde ka- velprijs per woning van f 125.000,- (ex- 1 t P 1- a ^7 L. 1 zx Li Xïzz-\r-z4 t C - deze bouwgrond verkocht aan fabriek van Eminent BV huizen in drie verschillende types gaat bouwen tegen een verkoopprijs van ongeveer ƒ400.000,-. C C. treeks 1 mei 1978 te laten beginnen. te verkopen bestemmingsplan Dorpstraat, alsmede de eerste planwijziging ex artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening in procedure gebracht te worden. De eer ste aanzet hiertoe is reeds door B. en W. gedaan en binnenkort is de tervisie- legging van beide plannen te verwach ten. De 36 te bouwen huizen zullen door de kopers alleen voor zelfbewoning mo gen worden gebruikt. Aan de grondver- koop wordt dan ook een anti- speculatiebeding verbonden. Voorts wordt de aansluitingskosten van de wo ningen op de Centrale Antenne- Inrichting (CAI) verhoogd van 70,- naar 500,- per aansluiting. Hiertoe hebben B. en W. moeten besluiten om dat de werkelijke aansluitkosten van de woningen op de CAI veel hoger zijn dan 70,-. WADDINXVEEN Om er zeker van te zijn dat de te bouwen 36 vrije sectorwoningen in het gebied Dorpstraat/Kerkweg-West door de Wad- dinxveense huizenkopers ook daadwerkelijk voor zelfbewoning worden gebruikt en om speculatiemogelijkheden met hun nieuw verworven be zit (rond f 400.000,per woning) te voorkomen zijn Burgemeester en Wethouders met nog strengere boete-clausules bij de gemeenteraad ge komen. Vanavond (woensdag) besluit de raad het betreffende stuk bouwgrond van circa 9577 vierkante meter voor 4.500.000,- (exclusief WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 15 FEBRUARI 1978 door B. en W vast te stellen bijzon dere gevallen. gen, als er sprake is van een bijzonder Tegen het besluit van het college tot i zich WADDINXVEEN De verwerking van het huisvuil gaat Waddinxveen dit jaar f 430.000,kosten. Dat is f 72.000,meer dan geraamd. Dat heeft te maken met de toetreding van Lekkerkerk tot het gemeenschappelijk vuilverwerkingsbedrijf Midden- Holland en Rijnstreek, waarin ook Waddinxveen deelneemt, en de hogere stichtingskosten voor de vuiloverlaad- stations in Alphen aan den Rijn en Gouda, hoewel bepaalde kosten voor rekening komen van de NV Afvalver werking Rijnmond. Een en ander betekent dat de verwer- kingsprijs van het huisvuil nu wordt ge raamd op f 64,31 per ton. Na dit jaar zal de definitieve afrekening plaatsvin den van de werkelijke hoeveelheid door Waddinxveen aangeboden vuil, dat naar wordt verwacht 6200 ton zal bedragen. vond gehouden ledenvergadering van de plaatselijke CH- kiesvereniging. Mevrouw Groenendijk-Benard, vorige maand 45 jaar geworden, onderwijzeres van beroep en landelijk bekend binnen de WADDINXVEEN Al een poosje probeert ir. T. Drost (SGP/Hervormde Kiesvereniging) het reglement van orde I voor de vergaderingen van de Wad- dinxveense gemeenteraad te wijzigen. - Hij wil namelijk dat de raadsleden heffing van rechten t.b.v. de keunngs- I voortaan, in overleg met de gemeente- I secretaris, desgewenst de geluidsban- den kunnen afiuisteren. Dat is nu al- I leen maar mogelijk voor het verifiëren I van het ontwerp-raadsverslag. Het is overigens zeer de vraag of er I voor deze wijziging van het reglement I van orde vanavond (woensdag) in de gemeenteraad een meerderheid zal j zijn. De kwestie is al eerder aan de orde I geweest in twee vergaderingen van de I raadscommissie voor algemeen be- I stuurlijke zaken en daarin is gebleken I dat er onvoldoende steun valt te ver- I wachten voor het voorstel van ir. I Drost. I Ir. Drost: ’’Tussen een raadsvergade- I ring en het verschijnen van de ontwerp- I notulen bevindt zich een periode van I twee a drie maanden. Een raadslid I heeft tijdens deze periode slechts de I beschikking over zijn of haar geheugen I en eventuele (meest summiere) aante- - I keningen wanneer hij of zij wenst te be- scholen in Waddinxveen bedraagt 770), I de raad behandelde. Zeker in'hét geval voor administratiekosten aan de~bijzom I van teruggenomen of uitgestelde agen- ---,J -- I dapunten kan dit een verdergaande ^^O per leerling. Melde eerste post I een bezwaar genoemd worden”. I Natuurlijk is het voorstel tot wijziging I van het reglement van orde niet uit de I lucht komen te vallen. In feite heeft het ra alles te maken met de gang van zaken 1 in de raadsvergadering vorig jaar zomer, toen de discussie over de Wad- I dinxveense reactie op het I voorontwerp-streekplan Zuid-Holland Oost oorzaak was van een chaotische besluitvorming. Dat bleek namelijk I niet alleen uit de ingenomen standpun- 1 ten na de befaamde ’’Nacht van Hui- 1 ze’maar ook uit de wijzigingen die nodig waren in de door de stenografen 1 gemaakte notulen van die bewogen I raadsvergadering. I In de Waddinxveense raadzaal worden I dienst zijnde stenografen als door de gemeente bandopnamen gemaakt van I het besprokene bij wijze van steun voor I het opmaken van de uiteindelijke notu- I len. Échter, volgens het huidige regele- ment mogen die pas worden beluisterd als de ontwerp-notulen zouden dienen I te worden geverifieerd. Het ziet er dus WADDINXVEEN Mevrouw H. J. Groenendijk-Bernard is voor de CHU in Waddinxveen de eerste kandidate voor de CDA-kandidatenlijst in verband met de op woensdag 31 mei te houden gemeenteraadsverkie- het ’’bedrag per leerling” de exploita- zingen. Zij werd daartoe aangewezen op de vorige week donderdaga- tievergoeding over 1978 berekend voor a ott het bijzonder onderwijs. Aan het be drag is in de afgelopen maanen gesleu- teld, omdat de gemeente er in slaagde vrouwenbeweging van de CHU, maakt al sinds vorig jaar deel uit van de gende week dinsdagavond 21 februari 2. uitwinning door hypotheekhou- in het Anne Frank-centrum te houden der(s). gemeentelijke informatieavond voor de 3. overige - niet hiervoor genoemde - eerste 100 ingeschreven staande gega- J D v:: digden, geen boete in rekening te bren- WADDINXVEEN De Wad dinxveense gemeenteraad gaat vana vond (woensdag) op voorstel van B. en W. van Gouda de Verordening op de heffing van rechten t.b.v. de keurings- j" dienst van slachtdieren en van vlees in de keuringskring Gouda wijzigen. Dat moet omdat in de Vleeskeuringswet de zogenaamde nadere keuring is verval- len en de gemeenten niet meer bevoegd •- zijn zelfstandig de tarieven voor de om acht uur in het Anne Frankcenti;um een informatie-bijeenkomst belegd, kregen door ruil met de BV Vreeken’s Eminent BV komt trager binnen) het Om de woningbouw in het gebied Industrie- en Handelsonderneming oorspronkelijke bedrag te verhogen. Dorpstraat/Kerkweg-West mogelijk te (Eminent) en door aankoop van stukjes Tevens heeft het college gemeend de maken zullen een aantal planologische grond van Beleggingsmaatschappij de gronden te moeten verkopen tegen be- maatregelen moeten worden genomen. Noordkade BV en de Exploitatie Vast- dragen, die dichter bij de marktwaarde Zo dient de derde herziening van het Stuulen. Opmerkelijk is dat de CHU-leden vo- CDA Waddinxveen. Tevens zal dan de rige week als tweede ’’eigen” kandidaat lijsttrekker worden gekozen: ing. C. op de proppen kwamen met drs. G. van ’t Hoog van de ARP, wethouder P. Blom, een man die geen lid is van een F. J. van Schie van de KVP of mevrouw van de drie christelijke partijen ARP, H. J. Groenendijk-Bernard van de CHU en KVP, maar rechtstreeks van CHU. Het Weekblad voor Wad- het Christen-Democratisch Appèl dinxveen maakte er al melding van dat (CDA). Op de derde plaats staat me- voor deze post wethouder Van Schie vrouw mr. J. Stegeman-den Engelse, op hoge ogen gooit. Vorig jaar werd de de vierde Jac. Hoogendoorn en op de CDA-lijst aangevoerd door de ARP-er vijfde J. R. Kromkamp. Deze door de drs. T. J. Bouwers. heet hangijzer - mag niet lager zijn zullen op de CDA-kandidatenlijst voor BESTUURSLID de komende gemeenteraadsverkiezin- Tijdens de ledenvergadering van de gen respectievelijk de plaatsen 3, 6, 9, CHU werd mevrouw mr. J. Stegeman- 12 en 15 innemen. den Engelse met algemene stemmen De twintig kandidaten van deze gekozen als bestuurslid. Zij heeft als lid christen-democratische lijst zullen op van de program-commissie een groot woensdagavond 1 maart in het Gere- aandeel gehad in het opstellen van het formeerd Verenigingsgebouw worden CDA-gemeenteprogram voor Wad- voorgesteld op een bijeenkomst van het dinxveen. Bij de bespreking van dit Het anti-speculatiebeding laat de te be- naar die in die tijd uit zijn huis trekt of talen boete afhangen van het tijdstip het verkoopt moet waarop het huis niet voor zelfbewoning wordt gebruikt of wordt verkocht. De als daarvan sprake is binnen 1 jaar zelf- WADDINXVEEN f 40.0ÖÓ,binnen 2 jaar, f 30.000,— binnen 3 jaar, f 20.000,binnen 4 jaar en 10.000,binnen 5 jaar. de toekomstige huizenbezitters in het weest door de protestants-christelijke - - -voor f.U Wilhelmina” het anti-speculatiebeding op de VO/LTÖ WADDINXVEEN De gemeente raad gaat vanavond (woensdag) het be drag per leerling voor het openbaar ge woon lager onderwijs voor 1978 vast stellen op 411,44 (het gemiddeld aan tal leerlingen op de openbare lagere schikken over gegevens uit het reeds in terwijl het bedrag voor de vergoeding der scholen zal worden bepaald op f 50.000,aan de gemeente betalen regeling geldt daarom zo’n zes jaar (in- bewoning, clusief bouwtijd). Of in officiële be- woordingen: gedurende de periode vanaf de datum van de notariële over dracht tot vijf jaar na datum van inge bruikneming van de woning. De eige- .LL’UJC.ZZl I Waddinxveen gaat de in december in de Rotterdamse f 10.000, Ahoy-hallen door de Stichting Contact centrum Bedrijfsleven Onderwijs en de Nederlandse Vereniging van Schoolde- kanen gehouden beroepenmanifestatie voor het lager beroeps- en MAVO- onderwijs steunen met f 100,De manifestatie blijkt bezocht te zijn ge- MA- gebied Dorpstraat/Kerkweg-West, die scholengemeenschap van het anti-speculatiebeding op de VO/LTO "Koningin hoogte zullen worden gesteld op de vol- (Prinses BeatriXlaan). WADDINXVEEN De grondprijs goed Holland BV. Hoewel er in het ge- liggen. De eventuele ’’winst” zal wor- 22 ...j2.- biecfvoorlopig 36 huizen zullen worden den gebruikt voor mogelijke tegenval- gen in het gebied Dorpstraat/Kerkweg- gebouwd kunnen er op die plek uitein- Iers (de woningen worden gezet in een West bedraagt 4.500.000,- (exclusief delijk 45 woningen komen. Langs de gebied met enorme hoogteverschillen, btw). Dat betekent een gemiddelde ka- Kerkweg-West en de Dorpstraat ko- zodat een ingewikkeld rioleringssy- velprijs per woning van 125.000,-(ex- men nog huizen of winkels). De 4,5 mil- steem nodig is) en voor de bouw van clusief btw). Zoals eerder bericht wordt joen guden voor de vanavond (woens- premie-koopwoningen in Zuidkade 1 Exploi- dag) door de gemeente 1 ----- tatïë Vastgoed Holland BV te Gouda, grond is behoorlijk meer (ruim 1,4 mil- De door Exploitatie Vastgoed Holland die op het terrein van de voormalige B- joen gulden, dat is f 40.000,- per kavel) BV te Gouda te bouwen vrije sectorwo- fabriek van Eminent BV huizen in drie dan in de exploitatie-opzet was ge- ningen zullen worden doorverkocht raamd. aan door B. en W. aan te wijzen gega digden. Voor deze in Waddinxveen wo- Getracht zal worden om Het is volgens de gemeente noodzake- nende geïnteresseerden wordt door de de bouw van deze 36 woningen oms- lijk gebleken in verband met hogere gemeente op dinsdagavond 21 februari De bouwgrond heeft de gemeente ge- rijkssubsidie inzake de verhuizing van een informatie-bijeenkomst belegd. Handelsonderneming oorspronkelijke bedrag te verhogen. Dorpstraat/Kerkweg-West mogelijk Beleggingsmaatschappij de gronden te moeten verkopen tegen be- maatregelen moeten worden genomen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 11