Lezers schrijven Hoe Reym BV in zee kon gaan met eigen architect Huldiging trouwe CNV’ers Burgemeester i reageerde erg zwart-wit Kennismaking Treffers en Polgdr uit werkgroep gewerkt voor de bouw van 36 vrije sectorwoningen 112 WADDINXVENERS ZITTEN ZONDER WERK i Benoeming Kohnstamm- mavoschool Commissie regelt nu opname van bejaarden I I I I I I I Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wei geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. >3. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 15 FEBRUARI 1978 De vrijdagavond in het Gereformeerd Verenigingsgebouw gehouden familie-feestavond mocht er weer zijn. Op het de toneelgroep Vios uit Reeuwijk op met het blijspel getiteld "Een beeld van 'n man", een stuk in drie bedrijven. De Tenslotte zou ik aan de autobestuur- andere muziek verzorgde. Het verenigingsgebouw was tot de laatste plaats bezet. st schreven werkloze vrouwen zijn er 278 iet willen werken als volledig werkloos ge steld (voorheen lag de grens bij 30 uur). JEUGDIGEN Onder de ingeschreven werkloze man nen bevinden zich 283 personen in de lijkheid voor alle kinderen in gemeente. E- «t :a- D. la- 4o vij te ie ie n- ïr ir sn X- J. ;r- ak De de De tag ?e- jke or- dat af- dat en- Het aantal mannen dat korter dan 6 maanden staat ingeschreven is 710 (bijna 58%); langer dan zes i staan 515 mannen ingeschreven (ruim 42%). dat naar ik, meen erg zwart-wit geste d is, hebben leerkrachten en schoolcor 1- missie terecht op een voor mij niet o 1- manier gereageer 1. Wanneer de redactie stelt dat volwass :- nen niet zo mogen reageren, zet ik da r tegenover dat de burgemeester o< k WADDINXVEEN Dinsdag was er een kennismakingsmiddag en -avond in de openbare Prof. Kohnstamm-mavo (Mauritslaan). Ouders van aanstaande leerlingen en belangstellenden werden ’s avonds verwacht. Zij konden dan kennismaken met leerkrachten en de methoden, die in de brugklas worden gebruikt. WADDINXVEEN Het architecten- en ingenieursbureau Treffers en Polgar BV van de Middelburgseweg (het bureau heeft ook nog een ve stiging in Voorburg) is kwaad op het gemeentebestuur van Wad dinxveen. Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek heeft namelijk - zoals bericht in het Weekblad voor Waddinxveen van woensdag 1 februari - als voorzitter van de raadscommissie voor de financiën niet juist toege licht waarom voor de 36 te bouwen vrije sectorwoningen in het gebied Dorpstraat/Kerkweg-West een andere architect (Hans Mooiman uit Gouda) aan het tekenen is geslagen dan Treffers en Polgar, dat daar voor de opdracht in handen had. Mr. Smallenbroek sprak over ’’per soonlijke tegenstellingen die dreigden” en ”het doorbreken van een lui die in de zomer van 1977 de school hebben verlaten, maar ook jeugdigen eind januari hoger (met 66 die daarna de schoolopleiding hebben z* i i n Ja A C\O LI omvat de groep jeugdigen t/m 22 tiecommissie, waaronder niet alleen Waddinxveen, maar ook Benthuizen, Boskoop, ^Moerkapelle en Reeuwijk heeft tot gevolg dat het aantal part time krachten daalde en het aantal ’’volledig” werklozen steeg. De vraag naar mannelijk personeel daalde met MEVROUW W. J. KRUYT, Groens voorde 184 Naschrift redactie: Wij herhalen wat ook Mdgwhrijjtvoigens Ons is het verkrijgen van meer veiligheid op de weg voor met name schoolkinderen een zaak waarvoor in gelijke mate ouders, school en overheid de handen in elkaar hebben te slaan. Niemand {ook de ver keersdeelnemers (automobilisten) niet) zal zijn verantwoordelijkheid mogen af schuiven WADDINXVEEN Tot handwer- konderwijzeres voor het openbaar ge woon lager onderwijs is door burge meester en wethouders benoemd me vrouw W. M. M. Nieuwenhuyzen te Waddinxveen. verantwoordelijkheid ten opzichte van de aan hen toevertrouwde kinderen, heeft toegevoegd. Juist omdat zij die verantwoordelijkheid beseffen drongen en dringen ze er nog steeds bij de over heid op aan, voorzieningen bij hun school te treffen die een zo goed moge lijke veiligheid voor de kinderen waar borgen. Zolang deze voorzieningen verkeer stechnisch nog niet op korte termijn .mogelijk zijn is het in de eerste plaats de taak, ja zelfs de plicht van de ouders hun kinderen zelf naar school te bren gen en ook weer op te halen. Als ou ders kun je dit niet op het onderwijzend personeel afschuiven. Je legt een extra zware verantwoordelijkheid op hen, omdat het hier niet om één of twee kin deren gaat. Ik geloof, dat nog een groot het college van B. en W. besloten om maar in zee te gaan met de door bou wer Reym BV uit Waddinxveen - dit aannemingsbedrijf gaat de 36 vrije sec torwoningen bouwen - opgezochte en gewenste architect Hans Mooiman uit Gouda. Anders zou Reym BV niet meer in de markt zijn en had de ge meente met alle gevolgen van dien een andere financiële risicodrager moeten zien te vinden. impasse”. De opmerkelijke architectenwisseling werd in de raadscommissie voor de financiën van donderdagmiddag 26 ja nuari ter sprake gebracht door ir. T. Drost (SGP/Hervormde Kiesvereni ging). Hij betoogde dat mede hierdoor het bouwplan voor het voormalige ter rein van de B-fabriek van Eminent BV niet meer plezierig overkomt. Hoewel de burgemeester nog had gezegd dat het overstappen door de gemeente naar een andere architect is doorgesproken met ir. K. Polgar van het Wad- dinxveense architecten- en ingenieurs bureau, welke met de gang van zaken akkoord gegaan zou zijn en inmiddels - kennelijk als pleister op de wonde - is ingeschakeld als derde architect in het bestemmingsplan Zuidkade 1, blijkt de werkelijkheid toch meer verrassende elementen te bezitten. Wij spraken december van het vorig jaar een ge sprek met burgemeester mr. A. G. Smallenbroek en de heer A. M. Zwam- born, directeur van de gemeentelijke dienst van Openbare Werken en -Be drijven. In dat gesprek vertelde de ge meente de opdracht tot 1 van de 39 vrije sectorwoningen te wil len beëindigen. Treffers en Polgar had in september van het vorig jaar deze opdracht gekregen op voorstel van de heer Zwamborn en op positief advies van de burgemeester, terwijl ook de ge meentelijke stedebouwkundige Stad en -j-r -« ais Kandidaat had genoemd. Dat Treffers en Polgar dus moest afha ken had niets te maken met de kwaliteit en werkkracht van dit vertrouwenwek kende bureau, maar alles met ”in ver keerde volgorde genomen stappen van bet gemeentebestuur”, zo heeft ir. Poi- gar in een brief aan het college van Burgemeester en Wethouders vastge- •egd. Het waren de woorden van mr. Smallenbroek. Om te voorkomen dat bjd zou worden verloren en de grond prijzen nog meer zouden stijgen had De vrijdagavond in het Gereformeerd Verenigingsgebouw gehouden familie-feestavond mocht er weer zijn. Op het toneel stonden aan het begin van de avond de trouwe CNV-leden, die werden gehuldigd. Van de jubilarissen en hun echtgenotes maakten we dit plaatje. Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom WADDINXVEENIn het Gereformeerd Verenigingsgebouw hield de Christelijke Besturen Bond van het CNV de jaarlijkse feestavond. Nadat de heer J. H. van der Jagt, bestuurder van de Bond van Overheidspersoneel, een toe spraak had gehouden, werden door hem de gouden bondsinsignes uitgereikt wegens het 25-jarig lidmaatschap. De ju bilarissen waren P. J. Domburg en G. Beekhuis, leden van de industriebond, A. de Vos, G. van Bruggen, C. W. van den Burgh, leden van de agrarische bedrijfsbond en J. Aaftink, lid van de vervoersbond. De leden J. Tanis, J. W. HU- I Hans Mooiman uit Gouda tekenen zonder enigerlei overleg met de betrok kenen. Deze handelswijze is volgens ir. Polgar niet alleen in strijd met de ge dragsregels van geregistreerde archi tecten, maar ook met algemeen er kende normen. Dat alles was dus een forse klap in het gezicht van het al vo lop aan het tekenen zijnde architecten en ingenieursbureau Treffers en Pol gar, dat door Reym BV tegen de regels in en met goedkeuring van het college van Burgemeester en Wethouders uit de werkgroep voor het plan Dorpstraat/Kerkweg-West is gewerkt. hun schouders hebben gezet. De vanavond (woensdag) door de ge meenteraad in ter stellen indicatiecom- missie, welke er volgens de wet al op 1 januari 1977 had moeten zijn, krijgt voor dit jaar uit de Waddinxveense ge meentekas f 15.825,Vorig jaar dacht men de bijdrage nog te kunnen houden op tienduizend gulden, maar daarvan kan volgens de mede door wethouder H. Huizer (SGP/Hervormde Kiesvereniging) opgemaakte ontwerp begroting geen sprake meer zijn. Naturlijk is er in de lange tijd van voor bereiding veel gestoeid over de ge meenschappelijke regeling voor de ”In- tergemeentelijke Indicatiecommissie Bejaardenoorden”, opdat de bejaarden zelf ook nog wat in te brengen hebben, zodat er niet over hen, maar met hen wordt beslist. Vertraging in de gang van zaken heeft ook de houding van Bos koop opgeleverd. Onze buurgemeente deed dan weer wel en dan weer niet mee. Vanaf het begin is Waddinxveen steeds voorstander geweest van een indicatie-commissie, samen met een aantal omliggende gemeenten. WADDINXVEEN Eindelijk is het zover: ook Waddinxveen gaat een indi- catiecomissie krijgen, die de opname van bejaarden in Huize Souburgh en andere bejaardenoorden gaat regelen. In het leven geroepen gaat namelijk -- r worden een intergemeentelijke indica- personen die minimaal 25 uur per week Wanneer de groep jeugdigen waaronder niet alleen u _i._h_j:1.1rronnmpn MHa ir»n Met stijgende verbazing heb ik het na- aantal mensen de taak van de lee - schrift van de redactie, dat volgde op krachten onderschat. de ingezonden brief van de schoolcom- Op het gebezigde van de burgemeester, missie van de De Savornin Lqhman- J ---J school in het Weekblad voor Wad dinxveen van vorige week, gelezen. De redactie is erg geschrokken van de genuanceerde op schrift gestelde reactie van de schoolcommissie van eerdergenoemde school. Als moeder van twee school gaande kinderen (en niet op de ”De Sa- niet zo’n ongenuanceerde uitspralk vornin Lohmanschool”) wil ik hier had mogen doen. graag op reageren. Uit dit artikel kan ik namelijk niet o ■>- Dat wij gezamenlijk verantwoordelijk- maken of de burgemeester over dit pr - heid voor onze en andere kinderen be- bleem al eens gesproken heeft met de: - horen te hebben is een ding dat zeker is betreffende leerkrachten en school commissie. Dit lijkt mij de meest voor de hand liggende manier om een pro bleem bespreekbaar te maken. Ik heb nu het idee dat het over en weer via de geman werden op een speciale en extra manier gehuldigd omdat zij 40 jaar lid van het CNV zijn. Na dit gedeelte trad het helpen bij het oversteken gedu- krant gebeurd is. de toneelgroep Vios uit Reeuwijk op met het blijspel getiteld "Een beeld van 'n man", een stuk in drie bedrijven. De rende een aantal weken. Wanneer dan, Tenslotte zou ik aan de autobestuur- boerenkapel van de muziekvereniging Concordia verzorgde tijdens de pauze de muziek, terwijl de heer Willemstein de ‘n overleg met de schoolcommissie, dit ders(sters) met klem willen vragen of zij f om de genoemde reden in hun brief, de voorgeschreven maximum snelheid, deze hulp is stopgezet hebben volgens op de wegen langs en rondom al onze mij de leerkrachten hun verantwoorde- scholen, niet willen overschrijden? Op lijk getoond. deze wijze dragen zij ook hun steentje Waar volgens mij het knelpunt ligt, en bij aan de gezamenlijke verantwoorde- dat hebben leerkrachten en school- lijkheid voor alle kinderen in onze commissie met bedoeld schrijven wil len weergeven, is: dat het volgens hen niet juist is dat de burgemeester van onze gemeente in de vergadering van de raadscommissie voor openbare wer- MOREEL VERWERPELIJK Ir. Polgar zei ons dat deze gang van za ken moreel verwerpelijk is. Het college van B. en W. zou het met deze ziens wijze eens zijn en bood het Wad- dinxveens architecten- en ingenieurs bureau van de Middelburgseweg dan ook zijn verontschuldigingen hiervoor daarover met ir Polgar aan- Treffers en Polëar kon natuurlijk crsporv niet anc^ers dan begrip tonen voor de si- LLSPREK tuatie, omdat er tenslotte ook in Wad- Wat is het geval? Ir. Polgar had op 22 dinxveen brood op de plank moet blij ven. Want op tafel blijft liggen het weinig vertrouwen inboezemende ge drag van Reym BV. Dit aannemingsbedrijf kwam op de proppen met een alternatief bouwplan, terwijl er alleen een opdracht-relatie het ontwerpen bestond tussen het gemeentebestuur - van Waddinxveen en Treffers en Pol gar, Reym BV liet op eigen beweging maanden vaak ook nog worden opgeleid. METAAL Ook in deze bedrijfstak overheft de vraag naar personeel het aanbod. ADMINISTRATIE leeftijdsgroep t/m22 jaar (ruim 23%)’. Er is nog steeds vraag naar boekhoud- De groep ’’schoolverlaters” is nu 70. kundig personeel. Aanbod is er in deze Het betreft hier niet uitsluitend jonge- beroepsgroep vrijwel niet. WADDINXVEEN/GOUDA In de eerste maand van dit jaar waren 112 Waddinxveners (78 mannen en 34 vrouwen) bij het Gewestelijk Ar beidsbureau in Gouda ingeschreven als werkzoekende. Eind december 1977 waren dat er 107 en in januari 1978 114. Het GAB verwacht in de komende tijd geen opmerkelijke veranderingen in de arbeidsmarktsi- tuatie. Er wordt rekening mee gehouden dat het aantal werklozen in deze streek nog wel wat zal stijgen als gevolg van de seizoensomstandigheden. In het gebied van het Gewestelijk Ar beidsbureau was het aantal werkloze mannen Luim ymw w naar 1225) dan eind december. Ook het afgebroken. Bij de 498 werkloze, aantal werkloze vrouwen steeg (met 39 wen c 7 '_~'Z 'Z~~ naar 498). Dit laatste cijfer vraagt om jaar in totaal 231 personen ruim 46%). een verklaring. Vanaf januari worden De groep’’schoolverlaters is hier 75. -iets rui mer wordt genomen (alle jongeren tot en met 24 jaar) dan moet worden vast gesteld dat van het totale aanbod man nen (1225) voor 30% bestaat uit jeugdi gen; bij de vrouwen (498) is dit 56%). Met name in de afgelopen periode lie- 94 naar 938; de vraag naar vrouwelijk ten zich veel jongeren inschrijven die personeel bleef nagenoeg gelijk. De da- hadden besloten om niet langer het da lende vraag naar mannen komt vooral gonderwijs te volgen. naar voren in de metaal en in de bouw. Uit de GAB-cijfers blijkt dat van de in- BOUW geschreven 1225 mannen er 375 (30 In de burgerlijke- en utiliteitssector procent) jonger zijn dan 25 jaar. De overheft de vraag naar personeel ruim- groep die 50 jaar en ouder is telt 231 schools het ingeschreven aanbod. In de personen (18,5%). Van de 498 inge- grond-, weg-, waterbouw-sector is de schreven werkloze vrouwen zijn er 278 situatie juist andersom. Een voortdu- (56%) jonger dan 25 jaar. De groep 50 rende roep om vakbekwaam personeel jaar en ouder omvat 57 personen (11%). blijft komen vanuit de meubel- en tim merfabrieken. Geinteresseerden die het vak nog niet beheersen kunnen en naar mijn mening zijn leerkrachten en schoolcommissie dit zich terdege bewust en zullen dit ook met de redac tie onderstrepen. Dit bewijst toch wel rende een aantal weken. Wanneer dan,

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 17