Vijf Waddinxveners kregen op Valentijndag fraaie bloemenhulde ïi Gemeentelijke bekendmaking een publicatie van de Gemeente Waddinxveen Tientallen belangstellenden op bijzondere avond in Party Home i I L I I I i i 1 J I "1 1 1 >r Zij ontvingen dinsdag in Waddinxveen een Valentijn-bloemenhuldevan kleuter-, bejaarden- en ge- II 15 menhulde, die hem had verrast. "Men ais. lur. Dit is het moment waarop de heer H. J. Zeypveld van Arti-Fleur in het win- ‘de Passage" de bloemenhulde aan de heer H. Huizer brengt. md. n. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 15 FEBRUARI 1978 1, 1- r n il t n n :t DANKWOORDEN In Party Home waren tientallen men- GEEN ZEKERHEID Toch is het overigens niet helemaal ze ker dat de middeleeuwse monnik de echter broeder Valentijn is geweest. Zeker zal er in die tijd een kloosterling met die naam rondgelopen hebben, maar er zijn in de loop van de eeuwen s, in a- er ;n :n n it :r ;r it in wijl ook het zwemmen door zwangere sen getuige van de door de heer H. J. bloemenhulde. Hij oogstte ieders be stukken. Van de geboden gelegenheid een woord te spreken maakten de heer H. Huizer en mevrouw Thea van Leeu wen gebruik. De heer Huizer, wethou der en loco-burgemeester in deze ge- mente, bedankte het organiserend WADDINXVEEN Dinsdaga vond hebben vijf Waddinxveners in Party Home in het winkelcentrum ”de Passage” een bloemenhulde gehad. Dat gebeurde op initiatief van bloemsierkunst Arti-Fleur van de Passage en in het kader van Va lentijndag. Met medewerking van T. Ververs jr., reis- en passagebu reau Van Ginkel BV en het Week blad voor Waddinxveen werd in Party Home een bijzondere avond gehouden, waar de door de bevol king opgegeven en door het organi serende comité uigekozen Wad dinxveners een heel mooi bloem stuk met kostbare strelitria’s aange boden kregen. Die vijf waren: Mevrouw E. Ligterink van de He- negouwerweg 112. Zij is de kapitein van en al zes jaar lang de stuwende kracht achter de kabou ters van de Klimopgroep van Scouting Waddinxveen. In de loop der jaren heeft zij talrijke activiteiten onderno men om in onze gemeente de ’’padvin derij” die bekendheid te geven die deze op moderne leest geschoeide jeugdbe weging verdient. Mevrouw Elly Ligte rink is scouting tot op de dag van van daag trouw gebleven. H. M. de Wilde van de Nesse 12. In brandweerman H. M. de Wilde is het gehele korps van de vrijwillige brandweer Waddinxveen in de bloe metjes gezet. Deze bloemengroet werd gegeven omdat onze spuitgasten veel meer doen dan blussen. De brandweer lieden helpen - zoals algemeen bekend - bij wateroverlast, stormschade, het halen van katten uit bomen en zelfs - zoals vorig jaar het geval was - een koe uit de Gouwe. Zij doen hun werk soms onder moeilijke omstandigheden. Wout Roskam van de Kerkweg- Oost 197. De ’’reuzendoder” noemen ze sinds kort Wout Roskam, de 19-jarige blonde aanvaller van de voetbalvereniging Be Fair. Hij was het die bijna twee weken geleden in Spakenburg het enige erf be slissende doelpunt maakte tegen IJssel- meervogels. De bloemengroet werd de MTS-leerling - die ook al de aandacht trok in de bekerwedstrijd tegen Spa kenburg - van harte gegund, hoewel niet onbesproken mag blijven dat het Verhoef niet zo geweldig had gekeept hiij zich ingezet voor zijn medemens, had gezorgd. zijn werk als broodbakker en zocht daarna het goede voor het welzijn van *1.2Z222----- Dorrekenskade West 6. In 1975 bond mevrouw Thea van Leeu wen in Waddinxveen de kat de bel aan door te beginnen met het peuterzwem- men. Direct wist zij hiervoor anderen te interesseren, zoals mevrouw A. Swarts van de Van Mecklenburg Sch- werinlaan. Maar bij het peuterzwem- men is het niet gebleven. Ér kwam ook kleuterzwemmen, bejaardenzwemmen en zwemmen voor gehandicapten, ter- Na de toespraken en de door Party Home van de heer T. Ververs jr. aange boden drankjes kreeg de heer A. G.M. van Ginkel van reis- en passagebureau Van Ginkel BV het woord ter inleiding van een 40 minuten durende kleuren film over Spanje als vakantieland. De rolprent gaf een veelzijdige indruk van X- 1 J X J X X 1- X Iberisch schiereiland kan lijden. De heer Van Ginkel trachtte nog een ver band te vinden tussen het toerisme en Valentijndag, maar dat was hem eigen lijk niet gelukt. Behalve dan dat hij even het reizen door alleenstaanden ge lijk noemde het Engelse woord ’’valen tine”, dat zoveel betekent als liefje. IN 1974 BEGONNEN De heer H. J. Zeypveld van Bloemsier kunst Arti-Fleur in het winkelcentrum ”de Passage” nam in 1974 de organisa tie ter hand van de bloemenhuldes op Valentijndag. Het ging er steeds om Waddinxveners, die zelden of nooit in de belangstelling staan, maar toch ont zettend veel goeds doen in de gemeen schap waarvan wij deel uitmaken, met een bloemetje te belonen. Die Valen- tijnbloemenhulde kwam in 1974, 1975 en 1977 (in 1976 was het organisatori sch niet mogelijk om Valentijndag niet ongemerkt voorbij laten gaan) terecht bij mevrouw I. H. Verhagen (verzor ging zieke zuster), mevrouw H. J. van Oosten (De Gouwebloem), mevrouw F. Hoogendoorn (verzorging zwaar ge handicapte vrouw), mevrouw G. C. J. den Oudsten (verzorging zieke vrouw), W. van Dijk (staat altijd klaar voor de bejaarden), mevrouw C. Schreuder-van der Ent (nalopen en verzorging zieke bejaarden), C. H. de Vries (huismee ster), A. Roggeveen (stond altijd klaar voor medebewoners van Huize Sou- burgh), mevrouw A. Kloet-van Dorp (verdienstelijk gemaakt in talrijke orga nisaties), mevrouw G. Slappendel-van Wilgen (zwemles aan kinderen), mejuf frouw M. Groeneveld (verzorging va der en moeder), D. Immerzeel (De Gouwebloem), C. J. M. Niemans (oprichter diverse verenigingen en de grote kindervriend op verjaardagspar tijtjes), M. A. Ruissen (rijkspolitie, groep Waddinxveen) en mevrouw J. van de Vis-Olie (leidster moeder ver- keersbrigade Staringlaan). Vonden de Valentijnbloemenhuldes in de afgelopen jaren plaats in café- restaurant Royal-Inn aan het Koningin Wilhelminaplein en in bar-coffeeshop De Pijpela, gisteravond was het dus feest in Party Home van de heer T, Ver vers jr. - de man die van het begin af aan mede betrokken is geweest bij de Waddinxveense gebeurtenissen rond Valentijndag. Wie was die Valentijn ei genlijk? Vorige week hebben we in het Weekblad voor Waddinxveen al een paar regels gewijd aan deze midde leeuwse kloosterling, die door allerlei mensen met diverse noden geraadp leegd werd. Had hij de gewenste raad verschaft, dan plukte hij uit de blijk baar onuitputtelijke kloostertuin een bloemetje voor zijn cliënt als extra be wijs van zijn goede bedoelingen en vriendschap. Vandaar die bloemen hulde op Valentijndag, zodat er mensen in het znnetje kunnen worden gezet die hun werk zonder ophef en vaak onder moeilijke omstandigheden moeten doen. Zij ontvingen dinsdag in Waddinxveen een Valentijn-bloemenhulde: van dinxveen), mevrouw Th. van Leeuwen (peuter-, i Links naar rechts Wout Roskam (aanvaller Be Fair), mevrouw E. Ligterink handicaptenzwemmen) en H. Huizer wegens zijn vele verdiensten voor de ge- Scouting Waddinxveen), H. M. de Wilde (vrijwillige brandweer Wad- meenschap). (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). vrouwen alle aandacht zal krijgen. In Zeypveld van Arti-Fleur in welgekozen 1976 werd zelfs de Vereniging Zwem bewoordingen overhandige Valentijn- Revalidatie en Recreatie Waddinxveen l’ opgericht. Een terechte bloemengroet wondering met zijn zeer fraaie bloem- voor de ’’zwemvrouw” van het eerste uur. H. Huizer van de Brugweg 55. De pas 65 jaar geworden heer Huizer „.v. behoort nu ook tot de Waddinxveense resultaat anders was geweest als Kees gepensioneerden. Zijn leven lang heeft comité voor de hem aangeboden bloe- 1. x .„.I.! .k.. ~Z-~:J“--menhulde, die hem had verrast. ”Men- Wim Bron niet voor zo’n goede pass Hij begon met de inwendige mens door sen delen niet zo gauw schouderklopjes 1 1 - -- 1 - 1J L. I. I. ---.Lx iiit -i i i T-i t-v-i r-i i i run i-v-i nnl” Mevrouw Th. van Leeuwen van Jan zijn mede-inwoners. In de loop der vele wen legde jaren heeft de heer Huizer erg veel 6„. ,...x.j..6. kelcentrum "de Passage" de bloemenhulde aan de heer H. Huizer brengt. het zonnige leven dat de toerist op het (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom). vele Valentijn of Valentinussen ge weest. Zo was er een vrome inwoner van Rome, die in 827 tot paus werd ge kozen hij stierf overigens al gauw daarna die ook Valentinus heette en danig vereerd werd. Hij was niet dé Va lentijn. Zelfs encyclopedieën komen er niet uit, omdat er over de identiteit van ’’Bloemenman” Valentijn aan de hand van historische bronnen geen zeker heid te krijgen is. Hij kan de Valentinus uit de derde of vierde eeuw geweest zijn, die al sinds de vierde eeuw in Rome en andere steden in Midden- Italië op de veertiende februari als mar telaar vereerd werd. Hij kan die prie ster in Rome, maar nog waarschijnlij ker de bisschop van Terni geweest zijn, die tot schutspatroon tegen vallende ziekte uitgeroepen werd. In elke geval heeft Valentijndag in En geland verreweg de langste traditie. Shakespeare laat Ophelia in Hamlet er zelfs een rijm over opzeggen: ”To mor row is St Valentine’s day All in the morning betimes And a maid at your winddow to be your Valentine”, waarin iets doorschemert uit het oude volksgeloof dat het eerste meisje dat een man op Valentijndag ziet nadat hij wakker is geworden, eens zijn vrouw wordt. De kaartjes of anonieme liefdes verklaringen die verliefden elkaar in Engeland met Valentijndag sturen, he ten daar zelfs „valentine” en zoveel als liefje. Ook Amerika, Frankrijk en Zwit serland kennen het bloemetje voor Va lentijn al veel langer dan Nederland, en of het hier ooit zo’n hartsaangelegen heid zal worden als in die landen, moet worden afgewacht. DPT - INENTING 1974 Op woensdag 22 februari bestaat in het Groene Kruisgebouw, Stationsstraat 12, des middags tusspn 13.30 en 14.15 uur gele genheid tot kosteloze inenting tegen DPT voor kinderen die in 1974 geboren zijn. Voor deze inenting wordt een oproep toegezonden. Ouders die geen oproep hebben ontvangen voor kinderen die in de eerste helft van 1974 geboren zijn, gelieve zich in verbin ding te stellen met de afdeling algemene zaken van het ge meentehuis, telefoon 4433, toestel 27. Alle inentingsbescheiden dienen te worden meegebracht. OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN VERGADERING COMMISSIE KUNST, CULTUUR, RE CREATIE EN JEUGD: maandag 20 februari a.s.,aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. SPREEKUUR SPREEKUUR BURGEMEESTER: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. uit. Zo zijn mensen nu eenmaal”, be toogde hij. Mevrouw Thea van Leeu- er de nadruk op dat het zwemmen voor peuters, kleuters, be werk verzet. In openbare functies heeft jaarden en gehandicapten alleen moge- hij meerdere malen bloemen en onder- lijk is geworden door de steun en inzet scheidingen uitgereikt aan anderen, van velen. Zij noemde in dit verband de Ditmaal kreeg hij een bloemengroet als fysiotherapeute Marian Rothuizen, de welgemeende blijk van waardering Waddinxveense Reddingsbrigade en voor zijn ’’sjouwerswerk” vele jaren mevrouw Lelieveld, lang.

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 3