Karstan wint het 24e De Gouwe verliest Misstap van WEEKBLADSPORT aansluiting met koplopers 'i schaaktoumooi van WSV WSV Peuleyen 15 telefoon 2604 KLACHTEN BEZORGING Be Fair-jeugd kampioen in spelregels voor zwemploeg van De Gouwe Vistocht voor hengelaars leden HSW Springconcours Reigersburgh 1 llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 22 FEBRUARI 1978 ’’Midden-Holland’ Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek doet de eerste zet ter opening Donk A-De Gouwe A een te driest dame-offer, terwijl Stigter van ’t Hart won. Alle vier dus 1 punt na de tweede ronde. De derde ronde moest de beslissing brengen. Karstan wist met een zeer brutaal gespeelde bird: versi Niet 1. Het Y 2. HZ en PC 3. LZ’86 4. De Gouwe 5. Esca 6. AZ en PC 7. DSZ 8. ZCE 9. Polar Bears 10. De Amer 11. De IJssel 12. ZPB/Unico WE loten. Om half zes reikte voorzitter Versluis de prijzen uit. Voor iedere groep waren twee fraaie prijzen beschikbaar. Ook hierin had Reisburo Van Ginkel BV een groot aandeel door hiervoor f De (dam keyei (schï dinx WADDINXVEEN De voetbaljeugd van Be Fair mag zich voor het eerst in de geschiedenis kampioen noemen van de spelregelwedstrijden, welke worden georganiseerd door de scheidsrechter- sorganisatie C.O.V.S., afd. Gouda. Met 420 punten (er konden er 440 wor den behaald) werd het eerste team, be staande uit Teus de Graaf, Wim de Jong, Fred Klomp en Fred van Draanen ruimschoots kampioen voor Stolwijk. Het tweede team behaalde met 375 punten een verdienstelijke derde plaats. Het eerste team zal nu de afdeling Gouda gaan vertegenwoordigen op de finale van West II welke op 31 maart zal worden gehouden. Waar is momen teel nog niet bekend. RUSTIG IN VOLLE ZAAL Gedurende het gehele tournooi was het opvallend rustig in de volle zaal, het geen de kwaliteit van de partijen zeer ten goede kwam. In groep 1 won Kar stan in de eerste ronde van zijn clubge noot Stigter, terwijl ’t Hart van Evertse won. De tweede ronde leverde in de hoofdgroep de nodige verrassingen op. Karstan verloor van Evertse wegens Jan Verwey. Nog een Amer in de vierde periode terug. Door een toegekende strafworp en een doel punt van Berends werd het 7-6. Snel uitgevoerde combinaties brachten De Gouwe de volle winst in de finale. Dirk Russner (2x) en Chr. Bertels (2x) maak ten er 11-6 van. Het Law gen WADDINXVEEN De Gouwe nam zondagmiddag in Gouda deel aan de landelijke verenigingscompetitie voor dames en heren. Deelnemende vereni gingen waren: ZC Woerden, ZC Zeist, Z en PC Donk en De Gouwe. De Gouwe heren waren gehandicapt door enkele zieken. UITSLAGEN Dames: 1. Donk 1458.4 p., 2. Woerden 1520.8 p., 3. De Gouwe 1529.0 p., 4. Zeist 1627.4 p. Heren: 1. Zeist 834.8 p., 2. Donk 854.3 p., 3. Woerden 867.3 p., 4e De Gouwe 873 p. DE VOORNAAMSTE UITSLAGEN WAREN: 100 m. rugsl. M.O. 16 J. Alma v.d. Meer 2e 1.18.8; 50 m. vrije sl. J.O. 14 J. Jan Both le 31.8; Idem Marc Faber 3e 33.3; 100 m. vrije sl. M.O. 10 J. Renata v.d. Kraats 3e 1.40.8; 100 m. vrije sl. J.O. 10 J. Jacco van Duijn 3e 1.42.2; 100 m. schools!. J.O. 16 J. Marcel van Leeuwen 3e 1.26.7; 50 m. vrije sl. heren Bas Schoonderwoerd 3e 28.6; 100 m. rugsl. J.O. 14 J. Jan Both 2e 1.23.8; 4x100 m. wisselslag est. dames De Gouwe 3e 5.28.9. van de Amer. Met Leo Nieuwenhuyzen aan de kant en een fout van Christiaan Bertels nam de Amer zelfs met 1-3 de leiding. Toen was het de beurt aan De Gouwe. Dirk Russner scoorde twee doelpunten 3-3. De derde en vierde periode waren dui- vervangen door resp. Boukje Êngelsma delijk in het voordeel van De Gouwe. doelsaldo 90- 50 95- 53 94- 57 100- 75 75- 69 71- 72 76- 89 85- 89 62- 80 68- 92 59-98 66-120 wespel nog veel te wensen overlaat. Er wordt onvoldoende gezwommen en slecht gecombineerd. Niettegenstaande deze tekortkomingen nam De Gouwe door Jan Kraan en Piet Baas een 2-0 voorsprong. SVH kwam sterk terug met 3 doelpunten, waartegenover De Gouwe een doelpunt van Henny v.d. Bosch zette 3-3. De laatste periode bracht de beslissing. Jan Kraan en Kees Buurman zetten een 5-3 voorsprong op (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer (duivensportVereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe (zwemmen, poloën) Basketbalvereniging TOOS (basketbal). WADDINXVEEN Het 24e schaaktoumooi van de Waddinxveense Schaakvereniging W.S.V. is een groot succes geworden. Afgelopen za terdag kwamen 164 schakers en schaaksters naar Waddinxveen om hun krachten met elkaar te meten. Om ongeveer tien uur heette voorzitter A. Versluis van W.S .V. de deelnemers hartelijk welkom in het Gerefor meerd Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat. Nog nooit hebben aan het W.S.V.-tournooi (vier kampen met drie ronden van twee uur) zoveel schakers en schaaksters deelgenomen. De zaal was dan ook mudvol en de eerste 8 groepen moesten op het toneel spelen. Niettemin was de sfeer uitstekend en werd er met groot enthousiasme gespeeld. Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek wenste W.S.V. dan ook veel succes toe met dit tournooi. In zijn openingstoe spraak deelde Waddinxveens eerste burger mee dat het intergemeentelijk overlegorgaan ’’Midden-Holland” De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissep) Tennisvereniging Waddinxveen WADDINXVEEN Vorige week donderdag heeft De Gouwe het niet kunnen redden tegen koploper Het Y uit Amsterdam. De Gouwe ver loor deze waterpolowedstrijd met 5-3. Door deze zege heeft Het Y haar positie aan de kop van de ranglijst duidelijk verstevigd. De Gouwe had deze wedstrijd moeten winnen om aansluiting met de koplopers te behouden. Zaterdagavond in het zwembad de De Gouwe II-SVH II heren 5-3. De re- Sniep was het weer spektakel. De serves hebben na 4 nederlagen einde- Amer uit Amersfoort kwam op bezoek, lijk weer een overwinning behaald. Op- Het werd een overtuigende zege voor gemerkt dient te worden, dat het Gou- De Gouwe 11-6. Het begin was voor de Amer met goed opgezette aanvallen trachtten De Amersfoorters te scoren. Goed verde digen van Jan Verwey en keeper Kors van Tilburg voorkwamen doelpunten. 3 De Gouwe nam in de eerste periode de leiding door een strafworp van Leo Nieuwenhuyzen. De Amer maakte met één man meer gelijk. De tweede periode was in het voordeel het scorebord. De Wiekslag I-De Gouwe I dames 3-3. De dames van De Gouwe hebben za terdagavond in Alblasserdam een ver rassend gelijkspel behaald op de Wiek slag. De Gouwe miste Elly Straver en coach Leo Nieuwenhuyzen. Zij werden winnaar in die groep. In de groepen 4, 5 en 6 wisten respectievelijk J. P. M. Bos, Hans Kuif uit Boskoop en G. van Wij- gerden ieder met het maximale aantal punten van drie te winnen hetgeen een uitstekende prestatie is. Van W.S.V. wist Ellers in groep 16 met 2‘/2 punt be- dee] werd Patricia v.d. Plasse met slag te leggen op de eerste plaats, ter- Isolda tweede wijUIeanet SteHn groep 38 het nog be- j-jet pajCoUj voor deze gezellige avond werd ontworpen en gebouwd door de heer Johan v.d. Breggen. Zaterdagavond 25 februari wordt er op de Reigersburgh een onderlinge dressuur-wedstrijd gehouden voor de L en M combinaties. delijk in het voordeel van De Gouwe, en Arie Boonstoppel. De Wiekslag be- Hans de Gruil bracht de stand op 4-3 gon aanvankelijk met sterk aanvallend en Scholten van de Amer maakte weer spel, doch door goed verdedigen ble- gelijk. De Gouwe liep toen uit naar 7-4 ven doelpunten uit. Daarna ging de door treffers van Dirk Russner, Chri- strijd gelijk op. De Gouwe doelpunten stiaan Bertels en de zeer goed spelende werden gemaakt door Andrea de Jong keer kwam de (2x) en Riet Verwey. UITSLAGEN WATERPOLO Het Y I-De Gouwe I heren 5-3 De Gouwe B-SZ en PC B jongens 14-1 De Gouwe 1II-DZV III heren 4-6 De Gouwe II-SVH II heren 5-3 De Gouwe I-De Amer I heren 11-6 De Wiekslag I-De Gouwe I dames 3-3 WA! het 2 kade roon bezi; gree woo maa Pupi in d trijd tach mng scha vers den. eers ”De waa zal uitgi grar min bow i jeug Nu goei alle opv; jeug Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek doet de eerste zet ter opening van het zaterdag gehouden 24e schaaktoumooi van de Waddinxveense Schaak- PROGRAMMA WATERPOLO 24 februari in Boskoop: 19.30 uur BZC A-De Gouwe B meisjes 25 februari in Gouda: 19.00 uur meisjes 25 februari in Waddinxveen.: 16.30 uur De Gouwe-Donk A pup. meisjes 17.00 uur De Gouwe-Boskoop pup. jongens 17.30 uur De Gouwe V-Woerden III heren 18.40 uur De Gouwe III-Katwijk II heren 25 februari in Enschede: 18.15 uur ZCE I-De Gouwe I heren 25 februari in Leiden: 18.25 uur Zijl/LGB Ill-De Gouwe II heren STAND le KLASSE HEREN NA 14 WEDSTRIJDEN punten 1 25 24 23 19 18 12 12 II 8 6 6 4 Kardol heeft blijkbaar zijn oude vorm nog niet te pakken en moest tenslotte de punten in Rotterdam laten. Joosten deed het aan bord 7 heel wat beter en pakte de volle winst. Ellers en Smits- kamp leverden samen een vol punt aan het totaal toe, terwijl Burger als inval ler geen best debuut maakte, door in goede stelling een stuk te verliezen. Voor de wintercompetitie werden afge lopen donderdag in het Anne Frank- centrum de volgende wedstrijden gespeeld: W. van Vuuren-C. van Alphen 0-1 R. Hamming-H. van Gils0-1 A. van Oort-Brinkman'/2-‘/2 W. v. Grieken-W. v. Randwijk ‘/2-‘/2 J. A. van Gils-van Rhee1-0 Verhulst-v. Krimpen0-1 P. v.d. Heyde-P. Venema1-0 A. v.d. Starre-H. Schoemaker 1-0 Verhammen-A. Littooy 1-0 Ponsioen-T. v. Haaren0-1 G. Torenbeek-J. Kleiweg1-0 5ÓÖ,-‘beschikbaar "te stellen? iedere ie WADDINXVEEN Het bestuur van 2e plaats werd beloond met een WADDINXVEEN De Wad dinxveense ponyruitersvereniging ”De Reigersburgh” ontving zaterdagavond de Goudse ponyruitervereniging ”De Goudse Hout” voor een klassiek- en progressief springconcours. In totaal 62 combinaties streden in een sportieve sfeer tegen elkaar om de 32 prijzen in de klassen B, L, M/Z. Als eersten sprongen de 36 B- combinaties een parcours met 8 hinder nissen in 2 manches, waarvan de 2e manche op tijd. Winnaar werd John v.d. Reyden met Mr Whippy in 48.55 sec., 2e. Cora v.d. Valk met Shyla in 52.65 sec., 3e. Claudia van Es met Broomy in 52.99 sec., 4e. Ellen Duhen met Annabella in 55.18 sec., 5e. Anita Geerts met Lavina in 56.97 sec., 6e. Ka rin Nieuwstraten met Capella Petra in 57.57 sec., 7e. Tineke van Vliet met Djinn’s Boy in 58.61 sec., 8e. Nicole Neeleman met Telly in 61.61 sec., 9e. Margreet de Graaf met Eland in 65.00 sec. De 22 L-combinaties sprongen een klassiek- en progressief parcour. Het klassiek springen werd na de barage tussen de twaalf foutlozen uit de eerste manche, gewonnen door Annelies Eterman met Achmed in 36.16 sec. Tweede werd Heleen Hoogendoorn met Tosca in 36.62 sec. Ilse de Meer met Kebry in 36.66 sec. moest genoe gen nemen met de derde plaats. 4e. Mariëlle Koot met Gold Flower in 37.37 sec., 5e. Gerard Reparon met Stormy in 38.20 sec., 6e Marike Hui sman met Alexander in 40.18 sec., 7e. Hans de Jong met Tornado in 40.37 sec., 8e. Catharina Reigwein met Red Devil in 46.18 sec., 9e. Gerard Reparon met Peter Pan in 54.15 sec., 10e. Saskia Best met Pretty Boy in 54.52 sec. Het progressief springen werd gewon nen door Ilse de Meer met Kebry in 40.34 sec. Tweede werd Marike Hui sman met Alexander in 43.10 sec. An nelies Eterman met Achmed moest deze keer genoegen nemen met de derde plaats in een tijd van 43.66 sec. 4e. Monique Kwinkelenberg met Prins in 43.94 sec. 5e. Heleen Hoogendoorn met Tosca in 45.23 sec. 6e. Mariëlle Koot met Gold Flower in 45.27 sec. 7e. Gerard Reparon met Stormy in 46.07 sec. vereniging WSV. Links WSV-voorzitter A. Versluis. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). plannen heeft om volgend jaar een in ternationaal schaaktoumooi te organi seren. Daarvoor zullen topschakers van internationale allure worden uitgeno digd, aldus burgemeester Smallen broek. Ook de heer Hammer van de partij in deze ronde van ’t Hart te win- Rotterdamse Schaakbond wenste nen. Stigter en Evertse speelden re- W.S.V. veel succes met dit tournooi. mise. Voor de tweede keer won Kar- Vervolgens verrichtte burgemeester stan (in 1977 werd hij ook winnaar) het Smallenbroek de opening van het tour nooi door de eerste zet te verrichten in groep 1 W.S.V.-tournooi. In groep 2 wisten Kees van Drunen - winnaar van het W.S.V.- jeugdschaaktournooi 1977 - en J. van Wijgerden beiden twee punten te ver zamelen. Een vluggertje bracht de be- Het klassiek springen voor de M/Z slissing. Van Wijgerden werd 1 en Kees klasse, werd door Gaby Vermeer met tweede. In groep 3 speelde W. van Robir in de snelle tijd van 30.76 sec. ge- Vuuren van W.S.V. weer een paar so- wonnen. Tweede werd Patricia van der lide partijen. Met 272 punt werd hij Plasse met Isolda. De derde plaats was voor Barbara Boreel met Eastern Echo. Vierde werd André v.d. Velde met Robin. Het progressief springen werd eve neens door Gaby Vermeer met Robir in 49.44 sec. gewonnen. Ook in dit onder- WADDINXVEEN Zonder meeval lers vaart niemand wel. Dat was zeker het geval in de schaakwedstrijd van het eerste tiental van de Waddinxveense Schaakvereniging WSV tegen het 3e Rotterdarn.’Met 'wat niêer geluk had de gië)^beschikbaar. A. van Dongen van uitslag in gunstige zin kunnen uitvallen. d Ditmaal ging de 6-4 overwinning toch ren” uit Pijnacker en H. Kardol van de nog naar de Rotterdammers. Schaakvereniging ’’Alphen” uit Alphen Hierdoor zijn de laatste kansen op het aan den Rijn trokken de winnende kampioenschap verkeken, en zullen ze het volgend jaar opnieuw moeten pro beren een klasse hoger te gaan spelen. Aan de eerste borden werden nog de beste resultaten geboekt. Philipse wist aan bord 1 alle aanvallen keurig op te vangen en behaalde een verdienstelijk gelijk spel. Wim van Os aan bord 2 deed weer goede zaken en wist in een Koning-Indischê partij het voordeel volledig naar zich toe te trekken. Wim van Oort behaalde vervolgens ook de halve winst. De middenmoot speelde wat onfortuinlijk en hierin werd uitein delijk de nederlaag vast gelegd. Vooral de Roodt en Broer speelden te veel op wmst hetgeen in averechtse zin uitviel. Schaakvereniging W.S.V. kan terugzien Scheepvaartinspectie. Om verwarring op een zeer geslaagd tournooi dat tot I met grot lect; den Om gevt I de 1 I spoi i)uS De te la en 2e plaats werd beloond met een de hengelsportvereniging Wad- prijs, zodat de helft van het aantal deel- dinxveen (HSW) heeft op zaterdag 18 nemers met een prijs naar huis ging. De maart a.s. weer een trip met het be- gezellige sfeer, het record-aantal deel- kende motorschip ’’Andromeda” be- nemers (velen komen elk jaar terug) de sproken. Het gehele schip is uitsluitend inzet en animo van de spelers en de voor HSW-leden afgehuurd. De boot, vlekkeloze organisatie maken dit jaar- die tussen de 35 en 40 hengelaars kan lijks terugkerend tournooi tot een ware schaakhappening. De Waddinxveense slag te leggen op de eerste plaats, ter- ter deed door alle partijen te winnen. In de pauze van het tournooi werden twee extra prijzen verloot. Reisburo Van Ginkel BV te Waddinxveen stelde daartoe twee vakantie-weekenden naar de semi-profclub'volmac uit een bungalowpark in Gemmenich (Bel- -- rx—-j de Schaakvereniging ”De Scheve To- herbergen, is 27 meter lang, voorzien van radar, radio en goedkeuring van de van vislijnen te voorkomen heeft het ieders tevredenheid uitstekend is ver- bestuur besloten, evenals vorige keren lopen. niet meer dan 25 deelnemers te boe ken, zodat ieder van voldoende ruimte verzekerd is. Gezien de goede vangstberichten van kabeljauw, schar en wijting in het lopende seizoen is met de schipper af gesproken, dat bij goed weer op onge veer 10 mijl uit de kust op kabeljauw zal worden gevist; bij meer dan ’’matige wind” blijft de boot in de Oosterschel- demonding zodat gevallen van zee ziekte nauwelijks te verwachten zijn. Geïnteresseerden kunnen - voorzover de plaatsruimte dit toelaat - boeken bij A. A. van ’t Hof, Kon. Wilhelminasin- gel 51’s avonds na 19.00 uur, onder ge lijktijdige betaling van de passageprijs a f 28,- per persoon. Gezien de grote be langstelling bij vorige gelegenheden is spoedige aanmelding gewenst. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll .2^' y

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 10