Waddinxveen op z'n smalst Moor als u ópkijkt? SI iN ?EI Lezers schrijven Mr. Opticien J.Grlt |gOptïek Gedipf Optometrist O.V. U leest de krant zonder bril. Jan Ligthartschool gaat niet dicht bij minder dan 102 leerlingen Er zit muziek in De Bonkelaar Onder Staten kandidaten 3 W’veners Bowlingen met ’t Ketelhuis in Spijkenisse I I I Opknapbeurt gymlokaal Ligthartschool Toezeggingen van het college van B. en W. Steeds diverse activiteiten voor rommel markt 1 april Van Willigen’s 3e Woonwinkel in Gouda In Waddinxveen 8 woonwagen standplaatsen Dia-lezing epilepsie- bestrijding in AF-centrum n! uw. Ziet u dan ook alles nog zo scherp? Het is altijd goed uw ogen regelmatig te laten testen. Wij doen dat deskundig en met professionele apparatuur. Blijkt u een bril nodig te hebben, dan kunt u uit een uitgelezen collectie monturen en glazen kiezen. Of u contact lenzen laten aanmeten. Want ook daarin zijn wij gespeciali seerd. Tot kijk dus. en ge tter me os- n. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Gedipl. Contactlensspecialist A.N.V.C. Gedipt Audicien F.I.D.A. BRILUII\INM Gouda, Korte Tiendeweg 12, Tel.: 01820 1 30 33. Gouda, Kleiweg 108, Tel.: 01820 1 60 33. Gouda, Winkelcentrum Bloemendaal 41, Tel.: 01820 -1 84 92. Waddinxveen, Winkelcentrum de Passage 220, Tel.: 01828 - 43 03. Nieuwerkerk a/d IJssel, Winkelcentrum Dorrestein 21, Tel.: 01803 49 75. 1-15 gebied ,m. beluisteren. e land. uur jke tim. rum. K) uur uw, in het schooljaar 1978/1979 zullen aan leerkrachten zijn verbonden; een professionele groep. De laatste ja- ren wordt er weer veel opgetreden, ze- WADDINXVEEN 't Ketelhuis van de Busken Huëtlaan 94a gaat zondag ioeg- J. J. VAN OLFFEN Busken Huëtlaan 27. WADDINXVEEN Het college van B. en W, is akkoord gegaan met plannen tot interne verbete ring - ondermeer het aanbrengen van een nieuwe vloer - in het gymnastieklokaal bij de Jan Ligt hartschool. kon worden dat de schoonmaakkosten voor de Theo (Kerkweg-Oost) en de Leon van Gel- derschool (Essengaarde) omlaag kon den door een vermindering van het aantal schoonmaakuren. ”Ga zo door om in deze richting te bezuinigen”, be toogde de christen-democraat Van ’t WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 22 FEBRUARI 1978 ker nu de blues weer in de belangstel ling komt. De blues, die de Hoochie Coochie Band ten gehore brengt, bestaat uit lek ker stampende, vrolijke en luidruchtige muziek. Geen treurige bedoening, maar swingen met de beentjes dus! De bezetting van de groep is als volgt: Maarten de Boer (gitaar en zang), Pe ter van Zon (mondharmonica en zang), Rudy van Ingen (piano en zang), Vin cent van Steen (basgitaar) en Bert Post (drums). QUO VADIS Zaterdag wordt De Bonkelaar over speeld met popklanken, welke door de popgroep Quo Vadis ten gehore ge bracht worden. Het repertoire van Quo Vadis is vrij breed, met een kruidig Zuid-Amerikaans smaakje. Het laatste jaar begint deze Zuidhollandse forma tie een grotere bekendheid te krijgen in Nederland. Een reden te meer om deze middag 12 maart bowlingen in Spijke- groep in opkomst zelf eens te komen nisse. Hiervoor kan men zich uiterlijk *-’ tot maandagavond 27 februari opge ven. Meespelen met de ouderen kun nen kinderen vanaf tien jaar. De be doeling is de banen voor 2 uur per 4 volwassenen te huren. De kosten zijn dan per volwassene 10,- schoenen- huur f 1,- p.p. Dit allemaal natuurlijk exclusief de gebruikte consumpties. Vertrokken wordt zondag 12 maart ge zamenlijk vanuit ’t Ketelhuis, dat al om 13.00 uur open is, om 13.40 uur. Ge speeld wordt er van 14.30 tot 16.30 uur. De terugreis duurt ongeveer 3 kwartier voor hen die na afloop gelijk naar huis willen. Zo het christendom pretendeert om ge loofwaardig en aanstekelijk over te ko men bij die groep mensen, die wij in Nederland gewoonlijk als buitenkerke lijken aanduiden, kan ik u verzekeren, dat het hierin hopeloos faalt. Bij die zeldzame gelegenheden wan neer er in Nederland iets gebeurt, dat niet alledaags genoemd mag worden, zoals bijv, het uitzenden van een cont roversieel TV-programma, blijkt tel kens opnieuw hoe onverdraagzaam sommige christelijke groeperingen in onze samenleving zich opstellen t.a.v. hun medemensen. Hoe weinig zij in feite waar kunnen maken in de prak tijk, hetgeen zij in theorie, met de soms verkrampte hand op de Bijbel, belij den, t.w. Geloof, Hoop en Liefde Drie essentiële levensvoorwaarden, waarvan Wim Neijman en Anita van Ommeren in hun openhartig en eerlijk praatprogramma doen getuigen. Let op: doen getuigen, zij getuigen niet zelf, maar laten mensen uit allerlei lagen van onze samenleving vrijuit praten over wat hun beweegt. En dat laatste is niet gering, zeker voor mensen die zelf niet in beweging zijn en die liever hun be treffende vinger opheffen i.p.v. te pra ten over wat hun beweegt. Opvallend hierbij is, dat er blijkbaar nog altijd mensen zijn die hun luiken dichtsmijten wanneer er iets in hun smalle straat gebeurt dat er niet thuis hoort, dat te breed is voor hun bevat tingsvermogen. Hoe klein deze wereld is, moge blijken uit een reactie van iemand die namens ’’velen in Nederland” zijn ergernis ver tolkt, terwijl de cijfers uitwijzen, dat 70% van alle reacties op de Geloof, Hoop en Liefde-Show positief zijn. Waddinxveen op z’n smalst. Het chri stendom heeft weer een kans laten liggen! WADDINXVEEN Vanaf komende zaterdag zijn er steeds activiteiten in het kader van de - zoals eerder aange- kondigd - op 1 april door de Centrale Hervormde Gemeente te houden rom melmarkt. Op deze zaterdag (25 fe bruari) is er van 9.30-12.00 uur voor ie dereen gelegenheid afgedankte, maar nog bruikbare spullen te brengen bij ”De Schaapskooi” naast de Brugkerk (te bereiken vanaf de Nesse). Er zullen dan ook enkele auto’s beschikbaar zijn om zonodig bij de Waddinxveners wat op te halen. Hiervoor kan men bellen naar de contactpersonen: C. D. de Hek, WADDINXVEEN Oranjelaan 7, tel. 4503 en P. Harden dood, Kon. Wilhelminaplein 36, tel. 6119. Bij hen kan men ook alle infor matie krijgen over alles wat met de rommelmarkt te maken heeft. Deze mogelijkheid om spullen te bren- f 1,- WADDINXVEEN/GOUDA Vorige week woensdag is aan de Lange Tien- deweg 56 in Gouda officieel geopend de derde vestigingn van Van Willigen’s Woonwinkel. Er zijn al twee van deze Woonwinkels gevestigd aan de Zuid- vliet 8, 10 en 11 en de Dr. Kuyperkade 3. 4 en 6 in Maassluis. De Van Willi gen’s Woonwinkels zijn een activiteit van de Waddinxveense broers J. G. en D. van Willigen. Naast het aan de Wil- helminakade gevestigde bedrijf Joh. G. van Willigen beschikt men over de da- mesmodezaken Maison Monique, met vestigingen in Waddinxveen (winkel centrum ”de Passage”), Zoetermeer en Leiden. Ook zaken in Zwijndrecht (2x) en IJmuiden. WADDINXVEEN/DEN HAAG In Waddinxveen zal voor 8 woonwagen standplaatsen een geschikte lokatie ge zocht moeten worden. Dit staat in het ontwerp-woonwagenplan Zuid- Holland van het provinciaal bestuur. In dit stuk over de spreiding van woonwa genstandplaatsen in onze provincie staat dat Waddinxveen op dit moment aan de Onderweg/Zesde Tochtweg een centrum heeft met 5 woonwagens, hoe wel er officieel slechts 4 mogen staan. Elders in de gemeente heeft (op het ter rein van de vrijwillige brandweer aan de Noordkade) nog 1 woonwagen on derdak gekregen volgens een speciale regeling. Hoewel de gemeente vorig jaar nog het nodige geld in het woonwagencentrum heeft gestopt om het weer enigszins be woonbaar te maken stelt het provin ciaal bestuur in het ontwerp-plan vast dat dit centrum niet is opgenomen in h et geldend bestemmingsplan en dat de afstand van de woonwagens tot de be bouwde kom ongunstig is. ”Het voor- zieningenpeil op het centrum is onvol doende”, zegt de provincie. Zoals be kend zijn in het ontwerp- bestemmingsplan Landelijk west gronden opgenomen voor een nieuw woonwagencentrum aan de Tuinbouwweg. De Provinciale Planolo gische Commissie (PPC) is reeds ak koord gegaan met de in dit plan voor gestelde situering. GOUWSLUIS In regionaal verband maakt Wad dinxveen deel uit van de gemeenschap pelijke regeling Gouwsluis, samen met 36 andere gemeenten. Deze regeling voorziet in de stichting en exploitatie van een regionaal woonwagencentrum in Alphen aan den Rijn. De regio Gouwsluis zal rekening dienen te hou den met een behoefte aan ongeveer 150 woonwagenstandplaatsen in 1985. Vol gens de vorig jaar zomer in werking ge treden nieuwe Woonwagenwet is ech ter elke gemeente in principe verplicht een centrum voor woonwagens in te richten. Het provinciaal ontwerp- woonwagenplan ligt tot half maart ter visie in het gemeentehuis aan de Zuid- kade. Het plan geeft aan dat er in 1975 in heel Zuid-Holland 680 officiële woonwagenstandplaatsen waren en dat er vóór 1985 nog 360 bij moeten ko men. Het is de bedoeling dat de provin cie dan een toereikend aantal goed ge outilleerde woonwagencentra van niet te grote omvang zal hebben. In het ontwerp-woonwagenplan is aangege ven hoe de provincie de spreiding van de woonwagens wenst. Daartoe is een indeling gemaakt voor tien regio’s: Al- blasserwaard/Vijfheerenlanden, Drechtsteden, Goeree/Overflakkee, Gouwsluis, ’s-Gravenhage, Hoeksche Waard, Leiden, Rotterdam, Voorne- Putten en het Westland. Voor elke re gio is een spreidingsplan aangegeven. Vóór het ontwerp-woonwagenplan werd opgesteld is overleg gevoerd met de regio- en/of gemeentebesturen. In de periode waarin het ontwerp ter visie ligt kan iedereen daartegen bezwaren indienen bij provinciale staten van Zuid-Holland. Binnen drie maanden na afloop van die termijn zullen provin ciale staten het woonwagenplan vast stellen. WADDINXVEEN Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen tekas mag in ons land een unieke zaak hebben kortgeleden een gesprek gehad met een vertegenwoordiging worden genoemd. Nu het argument van van de openbare Jan Ligthartschool (Kerkstraat), waarbij door het col- 'ol t’“* lege de volgende vier toezeggingen zijn gedaan: dens de behandeling van het agenda- bare school in de Kerkstraat dus Morgenavond (donderdag) om acht uur zal de heer G. A. van de Nadort een lezing houden en dia’s vertonen over het fonds voor epi lepsie bestrijding ”de Macht van het Kleine”. De toegangsprijs bedraagt en de avond is toegankelijk voor gen zal Jaarna nog tweemaal worden alle bejaarden en gehandicapten van geboden op zaterdag 4 en 18 maart, op Waddinxveen. Zij, die slecht ter been dezelfde tijd en plaats. Op zaterdag 11 zijn, kunnen per auto vervoerd worden, maart zal de algehele ophaaldag gehou- Gelieve dan te bellen 5555. den worden. i WADDINXVEEN Voorde op woensdag 29 maart te hou- 1 den verkiezingen voor de Pro vinciale Staten van Zuid- Holland zijn meer dan 200 kandidaten gesteld voor 13 politieke partijen. Er zijn in het Provinciehuis 83 zetels te f verdelen. Op de kandidatenlij- i sten staan de volgende f Waddinxveners: f D’66: H. P. Barth (12e plaats). SGP: J. Dankers (17e plaats). GPVJ. Knol (6e plaats). Thijssenschool WADDINXVEEN Er zit muziek in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar. Vrijdagavond treedt om half negen de bluesformatie Hoochie Coochie Band op (entree f 5,-), zaterdagavond om acht uur vraagt de popgroep Qua Vadis met medewerking van Robbie Tentua (entree f 4,-) alle aandacht, terwijl nu al de agenda’s getrokken kunnen worden voor het optreden van Paul en Andre met hun opwindend thea- Hoog.'arweeTwethoudeT Van Gent’op ter (entree f 4,-) op vrijdagavond 3 maart. de kwalijke kanten van dergelijke Maar eerst is er dan het optreden van bezuinigingen. de Hoochie Coochie Band, welke ont- VIER LEERKRACHTEN in het begin Van de zeventiSer Ja-- De onderwijswethouder herinnerde de Het waren moeilijke jaren, want net in gemeenteraad eraan dat de raad op 29 die periode raakte de blues uit de be- juni van het vorig jaar een krediet van langstelling. Ondanks het inzakken van f 45.000,- beschikbaar had gesteld de bluesmarkt ging de Hoochie Coo- voor een boventallige leerkracht aan de chie Band stug door. Met het verstrij- Jan Ligthartschool. Op die manier kon ken der jaren groeide de band uit tot een terugval van het aantal leerkrach ten in één schooljaar van 6 naar 4 wor den voorkomen. Het betalen van een vijfde (extra) leerkracht uit de gemeen- een te grote terugval in het aantal leer krachten is komen te vervallen zal er in het schooljaar 1978/1979 aan de open- -- J-, vier de school geen boventallige punt tot vaststelling van het bedrag per leerkrachten zijn verbonden. leerling voor het gewoon lager onder- -de school zal niet worden gesloten wijs voor 1978 411,44), alsmede van als het aantal leerlingen beneden de het bedrag der vergoeding voor admini- 102 daalt; stratiekosten aan de bijzondere scholen een combinatie van Jan Ligthart- (ƒ32,50 per leerling). Met de eerste school en Theo Thijssenschool post is 176.482,09 gemoeid en met de wordt niet overwogentweede 790.000,-. in de toekomst zal de school worden Aan het bedrag per leerling is de laatste verplaatst naar een terrein ten zuid- maanden door de gemeente uit bezuini- westen van de Sniepweg (Zuidplas 1) gingsoverwegingen gesleuteld. Bereikt wanneer daar de woningbouw op gang is gekomen. Over de toekomst van de Jan Ligthart school sprak wethouder A. H. van Gent (Progressieven) ook in de vorige week woensdagavond gehouden ge meenteraadsvergadering. Hij deed dat op een gerichte vraag van CDA- fractievoorzitter ing. C. van ’t Hoog tij-

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 3