Galerie Den Boon opent met 9 naïeve schilders I Nieuw gemeentdiuis van bijna 10 miljoen officieel open op 18 mei Bibliotheek- nota laat op zich wachten lb> i v PASSAGEBURO’s ’’OPENLUCHTTHEATER” BIJ HAVO/ATHENEUM Vrijdag 10 maart door mr. A. G. Smallenbroek Zoek mooie plekjes in de wereld op. A. Vlasboom op 7 maart voor de SGP Gemeentelijk apparaat gaat verhuizen op 30 en 31 maart 1 I i Wij willen U - als deskundig reisburo - attent maken op aantrekkelijke landen, waar U onver getelijke vakantiedagen kunt beleven, voor prij zen die haalbaar zijn voor elke beurs, wiim Qïirtol REISA^TEN PASSAGEBUf WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 1 MAART 1978 huis in het Brugcentrum te bouwen. In het karakteristieke pand aan de de raadscommissie voor de financiën onder voorzitterschap van mr. A. G. het door J. P. van Eesteren BV uit Rot terdam naar ontwerp van het Wad- dinxveense architectenbureau Stuur- werk in stock (voorraad) van Alain Tei ster, Charles Donker, Gerard de Rooij, Henk van Maarseveen, Dolf Zwerver, PERSONEELSZAKEN Van de samenwerkingsschool voor HA- VO/Atheneum valt nog het volgende te op en rond deze dit jaar voltooide sa menwerkingsschool nog vlekkelozer te Waddinxveen Passage 222 01828- 7522* i Zeist WADDINXVEEN Het college van Burgemeester en Wethouders slaagt er maar niet in de gemeentelijke concept- bibliotheeknota en het concept-biblio- theekplan in de gemeentelijke commis sie voor kunst, cultuur, recreatie en jeugd besproken te krijgen. De voor komende maandagavond vastgestelde vergadering is voor de tweede maal door wethouder A. H. van Gent (Pro- gressieven) opgeschoven, omdat het overleg over beide nota’s nog steeds niet zou zijn afgerond. Er is nog geen nieuwe vergadering van de gemeente lijke commissie uitgeschreven. Het zit er dus niet in dat de beide nota’s onder- Z wanenburg, Ineke van Dijk, Rie Bou- ters en uiteraard Theo den Boon, crème de la crème. En wat ook zo bij- Na de expositie van de silkscreens van zonder is: Een naïef schilderij heeft negen Joegoslavische naïeven (die dus Een werkstuk van de Joegoslavische naïeve schilder P. Topgok 1972Wat er te zien valt heeft geen tien regels uit- I leg nodig. WADDINXVEEN Het is sinds eind vorige week definitief bekend wanneer het nieuwe gemeentehuis aan het Raadhuisplein officieel geopend gaat worden: donderdag 18 mei 1978. Dat is anderhalve week Tater dan aanvanke lijk de bedoeling was. De verhuizing door A. van Noort Zn BV van de ge meentesecretarie, de gemeente ontvanger (beide aan de Zuidkade) en van de dieffst van Openbare Werken en -Bedrijven (aan de Henegouwerweg) zal gebeuren op donderdag 30 en vrij dag 31 maart. Dat betekent dat het ge meentelijk apparaat het nieuwe onder komen op maandag 3 april officieus zal hebben betrokken. De gemeenteraad vergadert woensda gavond 15 maart voor de laatste maal in het gemeentehuis aan de Zuidkade. De eerste vergadering in het nieuwe huis der gemeente staat gepland voor woensdag 12 april. De langverwachte verhuizing van het gemeentebestuur armoedige keuken een glaspïaatje en een penseel pakte en zijn omgeving be gon te schilderen voorbij is. De grote naïeven zijn stuk voor Gouda Den Haag Korte Tiendeweg De La Reijweg Tij Slotlaan 231 2-4 -£070- £03404- £01820-21922’ 469648- 25824’ WADDINXVEEN Dinsdagavond 7 maart houdt de kiesvereniging van c_ 8GP m De Hoeksteen ban een e.ze °m kwart voor acht beginnende bijeenkomst zal 1...1 voerd door de heer A. Vlasboom uit elft, lid van de provinciale staten van- md-Holland en lijstaanvoerder voor ?e SGP bij je op woensdag 29 maart te nouden statenverkiezingen. Het staten- spreke11 over het onderwerp "De SGP m de provinciale staten”. WADDINXVEEN Geen traditioneel kunstwerk (zoals een beeld of een wandtapijt), maar een bij wijze van spreken als ’’openluchttheater” ingerichte ruimte voor en naast de samenwerkingsschool voor HA- VO/Atheneum aan de Sniepweg. Voor deze zowel artistiek als tuin- architectonisch verantwoorde aankleding van die plek zou f 40.000,— beschikbaar zijn (0,8 procent van de totale bouwkosten van de school). Hoe het allemaal moet worden is al in ten bij zo’n gesprek zijn en wie bepaalt een maquette aangegeven. Met het uiteindelijk de voordracht?) nader wor- ontwerp heeft het schoolbestuur (com- den bekeken. missie van bestuur) en het schoolparie- Herhaaldelijk worden door het school- ment, die het bedacht heeft, ingestemd, bestuur zaken besproken die te maken Het benodigde geld voor het ’’kunst- hebben met betere contacten tussen werk” moet komen van het ministerie alle betrokkenen om de gang van zaken van Onderwijs en Wetenschappen, dat zich door een speciale commissie hier over laat adviseren. Mocht het ontwerp laten verlopen. Omdat daar onvol onverhoopt niet realiseerbaar blijken, doende ruchtbaarheid aan is gegeven, dan wordt door de school weer in de melden we nog even dat er nu éen Ver richting van het conventionele kunst- eniging voor Voortgezet Onderwijs is, werk gezocht. Hierin zou dan iets van nadat de drie oorspronkelijke vereni- de samenwerkingsgedachte herkenbaar gingen (protestants-christelijk, room- moeten zijn. katholiek en ’’openbaar”) zichzelf had den opgeheven. Havenaar, D. Uitbeijerse en ir. T. Drost (alle drie van de SGP/Her- vormde Kiesvereniging) en W. M. L. van Bremen (PSP). Voor het nieuwe gemeentehuis (vol gens burgemeester mr. A. G. Smallen broek een sober en doelmatig gebouw) sloeg de heer W. F. Meijer, chef van de afdeling algemene zaken in het ge- dinsdagmiddag 15 februari werp van gesprek zullen uitmaken in de i op woensdagavond 15 maart te houden gemeenteraadsvergadering, zoals dat vorige maand nog in de bedoeling heeft punt, nadat de op werkbezoek zijnde gelegen. De bibliotheeknota omvat o.a. een vi sie omtrent het plaatselijk bibliotheek- betekent dat er een aantal gebouwen man BV gebouwde complex. In het leeg komen die opnieuw zullen worden nieuwe gemeentehuis ligt al de vloerbe- - --1- dekking, hangen alle lampen en hebben ook de gordijnen een plaats gekregen. Het meubilair krijgt in de komende we ken een plaats. Óp dit moment is men 1977 de eerste paal. Half september vo rig jaar kon de vlag worden gehesen wegens het bereiken van het hoogste commissaris der Koningin mr. M. Vro lijk op 6 juni 1977 de eerste steen had gemetseld. Voor de bouw van het nieuwe gemeentehuis werd al in een werk in de nabije en verdere toekomst, uitbreidingsplan uit 1943 ruimte ge- Daarnaast dient ingevolge ”Wet op het maakt, maar toch zou het tot 22 okto- openbare bibliotheekwerk” door de ge- ber 1975 duren voordat de Wad- meenteraad een gemeentelijk bibliot- dinxveense gemeenteraad besloot - met heekplan te worden vastgesteld en aan de stem van de heer W. L. M. Kruijk Gedeputeerde Staten dezer provincie (CDA) tegen - het nieuwe gemeente- te worden voorgelegd. Ook dit plan zal, huis in het Brugcentrum te bouwen. zo mogelijk, in de raadsvergadering van 15 maart a.s. aan de orde komen. WADDINXVEEN Met een tentoonstelling van Joegoslavische naïe- grote markten, de dag waarop ze het ven (silkscreens) gaat Galerie Den Boon van de Dorpstraat 58 op vrij dag 10 maart officieel open. De expositie, die tot en met vrijdag 14 april duurt, omvat werken van Ivan Lackovic, Josip Generalic, Ivan Ve- cenay, Franjo Klopotan, Mijo Kovacic, Dragan Gazi, Ivan Generelic, Ivan Rabuzin en Paul Homonai. Zowel de opening van de galerie als die van de tentoonstelling is volgende week vrijdagavond om negen uur in handen van Waddinxveens burgemeester mr. A. G. Smallenbroek. Wie straks in Galerie Den Boon (die wers van enorme landhuizen of stads open is op dinsdag tot en met zaterdag bewoners geworden. Maar ook: nijvere van 2 tot 6 uur ’s middags) de Joegosla- zoekers naar nieuwe stijlen, andere the- vische naïeven gaat bekijken moet we- ma’s, progressie. Het ’’echte” naïeve, ten dat het sprookje van de oude Joe- het doorsnee huisje-boompje-beestje, goslavische boer die ’s zondags in zijn wordt alleen nog geschilderd door na volgers, die meeprofiteren van de grote populariteit van de oorspronkelijke meesters en langzamerhand bijna fa- stuk brieksmatige veelschilders. I I grootgrondbezitters, eigenaars en bou- BOUW Met de bouw van het tweede deel van vertellen. Op papier gezet gaat worden de tweede fase van de bouw is op 25 no- hoe bij de school aan de Sniepweg per- vember van het vorig jaar gestart. Om- soneelsaangelegenheden behartigd dat er ongeveer 123 werkbare dagen moeten worden. Daarbij is de taak en voor deze bouw nodig zullen zijn zal de de werkwijze van de commissie Perso- school half augustus helemaal klaar neelszaken in het geding, maar zullen zijn. Bij vertraging, zo is afgesproken, ook het aanstellingsbeleid van leer- zal de gymnastiekzaal (die de school krachten (na één jaar in vaste dienst?) naast de sporthal ook nog krijgt) als en de sollicitatieprocedures (wie moe- laatste worden opgeleverd. gemeente-ontvanger (Zuidkade Baan’s Meubelen, terwijl het onderko- Raadhuisplein, waar - volgens een te men van de dienst Openbare Werken en -Bedrijven (Henegouwerweg 42-43) betrokken zal gaan worden door meu belfabriek Bruwa BV van bestemd. In het uit 1911 stammende ge meentehuis komt de streekmuziek- school Waddinxveen, het pand van de i |2) gaat gebruikt worden door eigenaar druk bezig met het bestraten van het cent besluit van het college van Burge meester en Wethouders - een van de Bomenbank BV in Sliedrecht aange- de Jan kochte 20 jaar oude kastanjeboom zal Dorrekenskade-Oost. De houten nood- worden geplant. gebouwen tussen het oude en het nieuwe gemeentehuis zullen worden af- Voor de bouw van het gemeentehuis gebroken. Op die plek kan een kantoor (inclusief inrichting en aanleg Raadhui- komen. splein) stelde de gemeenteraad op 9 juni 1976 een krediet beschikbaar van Vorige week donderdagmiddag heeft f 9.000.000,- ”en geen cent meer”. In de raadscommissie voor de financiën de op 21 september 1977 gehouden onder voorzitterschap van mr. A. G. raadsvergadering bleek dat er Smallenbroek een kijkje genomen in ƒ756.000,- moest worden bijgepast. Dat gebeurde met 14 tegen 4 stemmen. Tegen dit extra krediet, dat kon wor den betaald uit rentewinst, stemden J. vlees voor de winter klaarmaken, noe men maar op. Galerie Den Boon is een nieuwe activi teit van middenstander/kunstschil- der/dichter/galeriehouder Theo den Boon. Geregeld wordt er in het land werk van deze Waddinxvener geëxpo seerd. In Waddinxveen is dat nog eens gebeurd in het specialiteiten- restaurant-bistro De Gouwe Dis aan de Zuidkade. Zijn gouaches en penteke ningen zijn geliefd. Bekend zijn z’n in het Weekblad voor Waddinxveen ge publiceerde dorpsgezichten. In de wereld van de kunst en de literatuur is Theo den Boons werk dan ook niet onopgemerkt gebleven. Aanmoedi gingsprijzen, eervolle vemeldingen, kunstprijzen, gedichtenbundels (”Ach- - TEKENEN ALS KINDEREN (X Aan de Dorpstraat wordt duidelijk ge- zinnige bewijs, maakt dat arme boerenzoons zijn opge klommen tot beroemde artiesten door In het karakteristieke pand aan de te blijven tekenen en schilderen als kin- Dorpstraat 58 heeft Theo den Boon, lid deren. De grote interesse van het pu- van de gemeentelijke commissie voor bliek en van de critici voor de Joegosla- kunst, cultuur, recreatie en jeugd en vische naïeven begon aan het eind van .van wie in menige Waddinxveense de vijftiger jaren, toen het grootste deel huiskamer werk aan de muur hangt, 7 van de moderne kunst abstract was. de En juist in die tijd van welvaart en mo- aan de Esdoorn- dernisering had de mens uit de grote openbare vergadering. Op steden iets anders nodig. De Joegosla- Toon Jansen, Jaap Hillenius, Cocky vische schilders die in Galerie Den het woord worden ge- Boon hun werk exposeren vormen de A X/l-1_ n 1 TT nrorTAo F. n ll/ot ~7r\ll_ zonder is: Een naïef schilderij heeft i geen tien regels uitleg nodig. Het is be- zo naïef niet meer zijn) wordt in Gale grijpelijk voor intellectuelen en onge- rie Den Boon werk tentoongesteld van letterden. Je weet meteen wat de schil- de eerder genoemde Ineke van Dijk en der je wil laten zien: dorpsleven, land- Rie Bouters (beeldhouwwerk, en schappen, mensen, feesten, huwelijken, ikonen).

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 13