foto sjaak noteboom GemeenteWeg met die paardestal aan Brugweg Hans Dulfer geeft concert G. J. Huizer v C. J. Smits voor RPF in AF-centrum op 14 maart r Burgemeester in ere-comité wielercircus Dr. J. Knoester: "Mogen privé-zwembad met theehuis en logeerhuis er dan wel staan?" In de Bonkelaar op 11 maart Saxofonist w Feestavond Jan van der Heyden 1 Brons voor 'SzW verschillend formaat in exclusief album strijdigheid met het bestemmingsplan aan- caat mr. B. J. Th. Bouma uit Den Haag als logeerhuis wordt gebruikt) en privé- -WO stal staat er immers al bijna zes jaar en werd gebouwd ter verzorging van een zieke pony. Echter, niet eerder nadat de vrouw van dr. Knoester de ge meente had gebeld voor advies. Een gemeente-ambtenaar zou hebben ge zegd: ’’Begin maar vast te bouwen!”, De zes burgemeesters uit de plaatsen - - drie hoge politiefunctionarissen een verzoek in een dergelijk comité zitting te nemen. Het ere-comité bestaat uit: de heer Chr. van Hofwegen, burgemeester van Gallas, burgemeester Alphen aan den Rijn; de heer N. P. Kremer, burgemee ster Bodegraven; de heer mr. A. G. Smallenbroek, burgemeester van Wad dinxveen; de heer J. H. Reinders, bur- i voor Wad dinxveen was dat de heer D. Uitbei- jerse van de SGP/Hervormde Kiesvere niging, redactie) heeft voorgesteld de stal planologisch in te passen”, aldus Knoester’s advocaat mr. Bouma, die in MUZIEK VAN DULFER Als musicus weet Hans Dulfer de aan dacht te trekken door een espressieve, energieke stijl. Hij is een swingende, recht voor z’n raap, blazer die niet al- uy <sw <7/1 ia va s Brugweg-bewoner zwaarder weegt dan - 3 van 'J braak. maand vond het gemeentebestuur dan wezigheid i. ii:r, A.. Rrntrwep brandweer aan de heren J. M. de Bas en R. I. Smit. DANK VOOR INZET In zijn toespraak dankte de burgemee ster de jubilaris en de geslaagden voor hun inzet ten dienste van de gemeen schap en in hen het gehele korps. Ook commandant A. M. Zwamborn bracht dank aan alle leden van het korps en hun dames voor de moeite en opoffe ringen die zij zich ook in het afgelopen jaar weer getroost hebben ten dienste van de gemeente en de gemeenschap, waarbij hij in zijn toespraak releveerde aan het zojuist verschenen jaarverslag van de brandweer. nog ettelijke andere bouwwerken staan, die er soms slecht uitzien, zoals een schapenstal (waarvan de eigenaar een handelsbedrijf heeft en derhalve ZONNEKLAAR ”Het is evivent (zonneklaar, redactie) abrupt dat een logeerhuis, alsmede zwembad den die gerekend moeten worden tot beschermd agrarisch gebied. Door de aanwezigheid van deze bouwwerken is er geen enkel belang mee gediend dat alleen klagers stal moet verdwijnen. Daarbij komt dat klager zich veel moeite heeft getroost om de houten i te passen. Vermeldingswaard zij nog dat één lid van de raadscommissie voor de ruimte- hêêr De Winkel”. Door deze houding lijke ordening en de woningbouw (zoals van geheel tè^oeder trouw een eigen vee stapel heb: Verenigingsvoorzitter C. H. de Vries overhandigde namens de vereniging aan de jubilaris een platepbon en aan zijn echtgenote een boeket bloemen. Ook mevrouw A. H. Smallenbroek-van Eek, alsmede de echtgenote van de ver- enigingssecretaris, O. van Geffen, deel den in de bloemenhulde; in laatstge noemde bloemenhulde bracht hij dank aan alle brandweerdames. WADDINXVEEN/ALPHEN AAN DEN RIJN Bij een uniek wieler spektakel hoort een uniek ere-comité. werkt. In Gouda komen amateurs aan de start, in Waddinxveen nieuwelingen, fve- teranen en in Alphendames en ama teurs. Het programma in Nieuwkoop is goed gevuld, want behalve de profs wordt gedacht aan wedstrijden voor nieuwelingen, dames, tandems en ama teurs. vooral een op het Latijns- Amerikaanseritme geënte muziek ge speeld. Daar lijkt nu verandering in te komen. Dulfer heeft ”De Perikels” opgeheven, PASSAGE 47 WADDINXVEEN TELEFOON (01828) 2477 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 1 MAART 1978 WADDINXVEEN Het gemeentebestuur van Waddinxveen wil dat dr. J. Knoester de achter zijn huis aan de Brugweg 88 staande paardestal binnen twee maanden afbreekt. De stal, die er volgens de Waddinxve- c I ner al staat sinds de zomer van 1972, is gebouwd zonder de daarvoor bouwvergunning strijdig °is - zoals de i van het geldende uitbreidingsplan ’’Plan in hoofdzaak” en van het bestemmingsp lan ’’Landelijk gebied Oost”, dat al door de gemeenteraad is vastgesteld en op dit moment ter goedkeuring ligt bij de provincie. Hoewel de gemeente be weert dat de oppervlakte van de stal 91 vierkante meter bedraagt, beweert dr. Knoester dat de stal slechts een opper vlakte heeft van 29 vierkante meter en de schuur 23 vierkante meter, in totaal dus 52 vierkante meter. De Waddinxvener zegt niet te kunnen inzien welk belang nu daadwerkelijk wordt gediend met de afbraak van zijn stal. Hij wijst er op dat op dezelfde gemeente al die jaren nooit enige bez- strook ’’beschermd agrarisch gebied” waren hebben geuit. Bij de stal kwam nog ettelijke andere in 1974 nog een schuur (ook zonder vergunning) en werd er een kippenhok afgebroken. Gemeente-ambtenaar W. A. J. de Winkel zou poolshoogte zijn niet is aan te merken als ’’agrarisch on dernemer”), een konijnenstal (waarin sinds 1975 na verbouwing lampen en ook een bezwaarschrift in de brieven bus. In de raadscommissie voor de bezwaar- en de beroepschriften is dit door de advocaat van dr. Knoester in gediende stuk dinsdagavond behan deld, waarna de commissieleden - zoals gebruikelijk - in het geheim hun aan het college van B. en W. uit te brengen ad vies gingen opstellen. NIETTE BEGRIJPEN De Waddinxveense dierenvriend zegt wezig is” 7hebben Burgemeester en Wethouders dr. Knoester in een Nederlands bekende saxofonist Hans Dulfer, die zaterdagavond 11 maart met zijn quartet optreedt in De Bonkelaar. (Foto: Weekblad voor Wad dinxveen/Raijmond Peter). WADDINXVEEN Zaterdagavond 11 maart wordt in het jeugd- en vrijetijdcentrum De Bonkelaar weer een jazz-concert gehouden, dat om negen uur begint, Na de geslaagde concerten met Piet Noordijk en Rein de Graaff/Dick Vennik is De Bonkelaar er nu opnieuw in geslaagd een bekende Nederlandse jazzmusicus naar Waddinxveen te halen: De saxofonist Hans Dulfer. De groep waarmee Dulfer naar Waddinxveen komt heeft een geheel nieuwe samenstelling: Ray Appleton (drums), Cees van der Laarse (bas) en Hessel de Vries (piano). Hans Dulfer, een muzikant die niet op zijn nummer Red red libanon en met zijn mond gevallen is, is een kleurrijk fi- zijn formatie Hams Dulfer De Peri- guur. Behalve door zijn spel trekt hij kels. De laatste jaren heeft Hans Dulfer regelmatig de aandacht door zijn arti- vooral een **-• ::-- kelen en commentaren. Ook in de in terviews die hij geeft weet hij de ge beurtenissen in de Nederlandse jazzwe- reld vaak raak te typeren. Hij is ook één van de weinige jazzmusici die durft speelde vorig jaar al veel met o.a. Wil- te stellen dat hij echt niet zo bijzonder bur Little en Martin van Duynhoven en speelt. Valse bescheidenheid? Het lijkt zal du nu met een geheel nieuwe bezet- er op. Dujfer is en blijft één van de ting optreden. Van deze bezettingjjs meest gevraagde saxofonisten In Né- vooral Cees van der Laarse de laatste derland. Bij veel groepen en combina- tijd bekend geworden door zijn samen zijn bezwaarschrift concludeert dat het ties is hij de stuwende kracht geweest werking met de gitarist Jan Akkerman. en dat al zo’n dertien jaar. Behalve op Zowel op de laatste elpee als in de muzikaal gebied is Dulfer ook organi- nieuwe band van Akkerman is Cees van der Laarse te horen. Ray Appleton is een professionele Amerikaanse drummer, die al eens eerder in De Bon kelaar te horen was. De uitstekende kwaliteiten van pianist Hessel de Vries waren'enige weken geleden de beluiste ren in een radio-optreden met Hans Dulfer en Jan Akkerman. het hoofdbestuur. Bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer vorig jaar mei bezette de heer Smits de achtste plaats en hij staat als -- tweede op de lijst voor de komende sta- commissaris van politie te Gouda; de tenverkiezingen. Hij is werkzaam als verkoopleider (kantoor- en projectin richting). De heer Smits is geboren in 1942, is gehuwd en heeft drie kinderen, waddinxveen is een van de plaatsen waar een F."7 oe wordt gehouden. Deze bijeenkomsten 8 juli Gouda; zondag 9 juli Nieuwkoop; zullen worden afgesloten op 23 maart maandag 10 juli Waddinxveen; dinsdag in Den Haag, waarde apotheose van de 11 juli Boskoop; woensdag 12 juli Bo- verkiezingstournee zal zijn. Provinciaal degraven; donderdag 13 juli Alphen gezien hoopt de RPF een zetel te kun- aan den Rijn. nen behalen in de Provinciale Staten, Voorafgaande aan de profs wordt in de welke dan zal worde'n ingenomen door zes plaatsen een voorprogramma afge- de heer H. Roffel uit Nieuwerkerk aan oen Ussel. Dat de RPF in Zuid- tut het feit dat er nu 25 kiesvereni- heer J. Volwerk, commissaris van poli- K tie te Alphen aan den Rijn. De start van de ”6 van Rijn en Gouwe” - een wielerzesdaagse voor beroepsren- J rners op de weg - is definitief in Gouda. RPF-verkiezingsbijeenkomst De volgorde ziet er nu zo uit: zaterdag zullen worden afgesloten op 23 maart maandag 10 juli Waddinxveen; dinsdag verkiezingstournee zal zijn. Provinciaal degraven; donderdag 13 juli Alphen ^7X3-71 AM 1— - 1 W—- nen behalen in de Provinciale Staten, 11.>1 1, 1 -- "VIUVII lllgv 11 illv 11 V de heer H. Roffel uit Nieuwerkerk aan Holland bestaansrecht heeft blijkt wel in Boskoop junioren in Bodegraven U|t het feit dat er nu 25 kiesvereni gingen zijn, inclusief Waddinxveen, waar het RPF-bestuur als volgt is sa mengesteld: K. Senneker (voorzitter), H Korfker (secretaris) en mevrouw C. Blonk (penningmeesteresse). Dit is de heer C. J. Smits, die in het AF-centrum zal spreken voor de RPF. WADDINXVEEN Woensdag 14 maart houdt de provinciaal bestuur van de Reformatorische Politieke Federa tie (RPF) in het Anne Frank-centrum De organisatoren van de ”6 van Rijn en om achtuur een verkiezingsbijeen- Gouwe” zijn daar volledig in geslaagd, komst in verband met de op woensdag De zes burgemeesters uit de plaatsen 29 maart te houden vekiezingen voor waar het wielercircus op bezoek komt de provinciale staten. Op deze avond en zal spreken de heer C. J. Smits uit Zoe- hebben enthousiast gereageerd op termeer. --J-- De heer Smits, al jaren actief op poli tiek terrein, werd na een korte periode in de ARJOS lid van het Nationaal - - a- Evangelisch Verband (N.E.V.), waar hij Gouda (voorzitter); de heer mr. R. M. al gauw belast werd met de propa- ganda. Ook binnen de RPF heeft hij deze taak sinds 1975. De heer Smits was voorzitter van het provinciaal be stuur van Zuid-Holland tot november - 1977. In die maand werd hij gekozen in gemeester van Boskoop; mevrouw A. A. van der Most-De Ridder, loco- burgemeester Nieuwkoop; Kolonel P. Paul, districtscommandant Rijkspolitie Zuid-Holland; de heer B. A. Boender, aangetekende brief geschreven. De Brugweg-bewoner heeft intussen i verzet aangetekend tegen het moeten slopen van zijn paardestal en zijn advo- terwijl de betrokkene helemaal verge- caat mr. B. J. Th. Bouma uit Den Haag ten zou zijn een bouwvergunning aan te daartoe in de arm genomen. Vorige vragen. Tegen het bouwen en de aan- --1 van de 60 meter van de Brugweg af staande paardestal zou de WADDINXVEEN Vorige week woensdag, vlak voor de dag van haar 17e verjaardag, hield de Waddinxveense brandweervereniging ’’Jan van der Heyden” haar jaarlijkse feestavond met een diner voor haar leden en buitengewoon leden en hun echtgenotes of verloofden in ’’Party Home” aan de Passage. Ere gasten bij dit diner waren burgemeester mr. A. G. Smallenbroek en echtgenote. Tijdens deze feestavond reikte burge meester Smallenbroek aan hoofd brandwacht G. J. Huizer de bronzen medaille met bijbehorende oorkonde, uitgegeven door de Ned. Vereniging van Brandweercommandanten, uit voor 12‘/2 jaar trouwe dienst. Voorts reikte de burgemeester de in het afge lopen jaar behaalde brandweerdip- loma’s uit t.w.: aan de heer M. P. Vink het diploma brandwacht 2e klas en aan de heer G. van der Spoel het diploma brandwacht le klas. Aan beide laatst genoemden kon de burgemeester te vens mededelen dat zij door Burgemee ster en Wethouders met ingang van 1 januari 1978 tot de desbetreffende rang bevorderd waren. Voorts werd uitgereikt het diploma hoofdbrandwacht aan de heer M. L. van der Stelt; laatstgenoemde kon he laas nog niet worden bevorderd omdat de organieke sterkte van het korps dit nog niet toelaat. Tenslotte werden nog uitgereikt het diploma persluchtmas- kerdrager aan de heer W. J. F. de Bas en de insignes behorende bij het door hen behaalde brevet duiker bij de Dat Hans Dulfer op 11 maart najaren weer eens in de Goudse regiooptreedt is een kans die door de rechtgeaarde leen bij de jazzliefhebber maar ook bij jazz/popliefhebber niet gemist mag de popliefhebber aanslaat. Bij de laat- worden. Aanvang rond negen uur. Toe- ste categorie werd hij goed bekend met gang 6,CJP 4,-. PRIVÉ-ZWEMBAD Voor de Brugweg-bewoner bekijkt mr. Bouma nog of de alsnog te verlenen vereiste bouwvergunning en op een plek waar dat niet mag. Volgens het gemeente zegt - met de bepalingen oude (’’Plan in hoofdzaak”) en nieuwe bestemmingsplan (’’Landelijk ge bied Oost”) zouden een boer of een tuinder er alleen een agrarisch be drijfsgebouw mogen neerzetten. ”De door u opgerichte stal is naar onze mening niet aan te merken als een agrarisch bedrijfsgebouw, temeer niet daar u bij ons college niet als agrarisch ondernemer bekend staat, zodat op grond hiervan een strijdigheid met het bestemmingsplan aan komen nemen, maar vertrok weer met de mededeling: ”De zaak is in orde, tenzij u nog iets hoort”. En dat was tot gordijnen hangen en derhalve kennelijk enige weken geleden niet het geval. f1 ---J* :l-*'- Dr. Knoester verzorgt regelmatig ern- zwembad met theehuisje. ling moet worden gesloopt. Die paarde- worden gebracht. Zijn die beesten .tol coot Ar ïmmArc al hnna laar pn omzeknant dan zoekt Hii er een nes niet te begrijpen waarom de stal plotse- stig verwaarloosde dieren, die bij hem weer opgeknapt dan zoekt hij er een geschikt adres voor. Aan die opvang en hulpver lening komt natuurlijk een abrupt einde als zijn stal moet worden afgebro- met theehuis iet, thuis horen op gron- ken. En dat gaat hem zeer ter harte. Knoester’s advocaat: ’’Door het lange ’’stilzitten” van de gemeente en door uitlatingen van twee van haar ambtena ren heeft de gemeente er blijk van ge geven de bouw van de paardestal te ge dogen, althans heeft zij bij klager de schijn gewekt van gedogen, op welke paardestal landschappelijk in schijn klager mocht afgaan, zeker na het bezoek en de opmerkingen van de de gemeente zou de Waddinxvener gemeld in het Weekblad 3 -„-4- -jben opgebouwd. paa^iestal naast de ver- waarloosdc dieren onderdak aan twee éigen'paarden, terwijl zij tevens als na chtverblijf dient voor ongeveer 30 kip pen en 2 konijnen. De stal is aangeslo- belang bij behoud van de stal voor de ten op het electriciteitsnet en op de wa- p - terleiding en dat waren geen goedkope het belang voorzieningen. Om te voorkomen dat de afbraak van de paardestal dr. Knoe ster een grote financiële strop oplevert, heeft hij bij de gemeente alsnog een bouwvergunning aangevraagd voor de paardestal en de schuur. dat al zo’n dertien jaar. Behalve op Zowel op de laatste elpee als in de de gemeente bij af- satorisch werkzaam als penningmeester bij de bond voor improviserende muzi kanten. Als zodanig is hij verantwoor delijk voor de totstandkoming van de steeds talrijker worden jazzconcerten in Nederland.

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 15