Willem van Oranjeschool was op bezoek bij de NS Boonstoppel sloeg le paal uitbreiding bedrijf Aan Wilhelminakade wordt 3.000 m2 bijgebouwd NESSE BE FAIR-TREIN Kapsalon Dick Voshol vandaag open VEILING VIERDE FEEST RUUD GEELS KOMT Dinsdag wordt nieuw polder gemaal Zuidplas geopend tt' j ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■I (■■■■■■■■■■■■■■■■■■■I Has BI Hl III WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 1 MAART 1978 export- rd raat ur rm. A. de Jong. te- gebied. Later op de middag slaat de heer De Graaff de eerste officiële paal van een installatie voor zuivering van afvalwater, die het hoogheemraad schap in Nieuwerkerk aan den IJssel gaat bouwen. HET WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT WAARD! e ente- vervolg van voorpagina) niet ontvankelijk, zoals de verhouding groen-beton, de waardevermindering van de omliggende percelen en aanleg zuiden van haar bedrijfsterrein en be doeld voor een toekomstige uitbrei ding. Hoewel toen werd bepaald dat het be drijf niet zes maanden na goedkeuring van het verkoopbesluit door het pro vinciaal bestuur van Zuid-Holland met de bouw moest zijn begonnen, doch binnen twee jaar daarna zou het toch nog tot 27 fabruari 1978 duren voordat directeur C. Boonstoppel in aanwezig heid van zijn medewerkers de eerste paal kon slaan. Die vertraging had ook te maken met de wijziging van het in 1963 door de raad vastgestelde bestem mingsplan Zuidkade-Wilhelminakade, waarin het nu te bouwen gedeelte de stijds een agrarische bestemming had. Het hijsen van WADDINXVEEN Spelers en supporters van het succes-, volle eerste voetbalelftal van Be Fair gaan op zaterdag 25 maart met een speciaal afgehuurd treinstel naar Assen voor de wedstrijd tegen eerste klasser ACV in de strijd om de KNVB-beker zaterdagvoetbal. In de trein zijn 275 zitplaat sen. Als de belangstelling, zoals wordt verwacht, groter is dan komt er nog een treinstel bij. Zij die de zesde ronde (1/8 finale) in de Drentse hoofdstad willen meemaken moe ten zich dezer dagen opgeven bij Teun Bron van Sporthuis De Bron aan de Eikenlaan. De kosten van de treinreis be dragen 18,-per persoon. WADDINXVEEN Vanmiddag heeft laan 67 officieel geopend. Vanaf vier uur tot vanavond negen uur zijn en zul- op Waddinxveens len heel wat Waddinxveners een kijkje •- komen nemen in de comfortabele salon in het winkelcentrum De Sniep, waar Bea, Ingrid en Dick Voshol de scepter Nederlandse tuinbouwveilin- zwaaien. De nieuwe kapsalon van de van je Zuidkade komende dameskap- ging Gouda en Omstreken, vooral in de per is gevestigd in het pand waarin tot laatste 25 jaar uitgegroeid tot een vol- voor kort drogisterij Van Mourik geve waardige exportveiling, bereikte in stigd was. j Zo tekende Marcel uit klas 1 van de Willem van Oranjeschool de trein, aantal moeders op stap gegaan. De zoals hij die tijdens een bijzonder uitstapje vorige week donderdag had leren land aan de Noordringdijk in Moor drecht, vlakbij de in aanbouw zijnde „w Gouwetunnel op Waddinxveens grond- signalen werden uitgelegd? ophiprl I r»r» rif» mirlrlocr claat rlx» EERSTE KLAS Later werd naar het loket gegaan om een blik op de diverse kaartjes te wer pen. Aan de kinderen werd uitgelegd de betekenis van de verschillende kleu- Het nieuwe poldergemaal Zuidplas ren. Daarna mochten een paar kinde- moest worden gebouwd door de aanleg ren zelf een kaartje maken. Doodmoe I van een tunnel onder de Gouwe en de maar .71L.J reconstructie van de rijkswegen Den overladen door geschenken van de NS Haag/Rotterdam-Utrecht. Het ver- huiswaarts gekeerd. vangt het oude gemaal Van der Breg- Luid zingend bedankten ze voor de ge- i gen aan de Kanaaldijk in Wad- weldige ontvangst. Op de heenreis za- dinxveen, omdat door deze reconstruc- ten ze in een tweede klas coupé, maar gazijn tie het gedeelte van de Ringvaart van op Je terugreis wachtte een grote ver- de Zuidplaspolder, waarop dit gemaal passing want de kinderen mochten eer- het polderwater uitsloeg, werd afgesne- ste klas terugreizen. Geweldig! den. Het nieuwe gemaal ligt aan de Tijdens de heenreis zijn de eerste klas- Rmgvaart tussen de huidige rijksweg sers allen bij de machinist in zijn com- Den Haag-Utrecht en de inrit van de partiment geweest en hebben hem luid- toekomstige Gouwetunnel ten westen zingend een aubade gebracht. Voortdu- van Gouda. rend claxonneerde hij, wat voor de kin- De totale kosten van het gemaal bedra- deren een extra dimensie gaf aan het I gen ruim drie miljoen gulden (exclusief geheel. De tweede klas daarentegen grondaankopen en toevoerkanalen). mocht zelf hét geluidsignaal bedienen, i De kosten zijn grotendeels voor reke- dus dat was helemaal het einde. Al met nmg van Rijkswaterstaat gekomen. In 1 het gemaal staan twee pompen met elk I een capaciteit van 116 kubieke meter per minuut bij een opvoerhoogte van 4.50 meter. De pompen worden aange- I dreven door twee elektromotoren met een vermogen van 160 pk. De pompen waarschriften is overigens nog wel het I staan inverbinding met twee stalen per- een en ander te zeggen. Mevrouw R. I sleidingen (doorsnede 1200 mm) onder Breimer-Fledderus kwam er te laat bij I de Noordringdijk door naar de Ringvaart. VERBETERING De werkzaamheden aan het gemaal, het toevoerkanaal, de maalkom en het I uitstroomhoofd in de Ringvaart zijn dat I eind 1976 afgerond. Met de aanleg van ~.j.. a~. I dit nieuwe gemaal is tevens de waterbe- dien zijn een aantal van hun bezwaren heersing in het noord-oostelijk deel van I de Zuidplaspolder verbeterd. Een en I ander mede door de bouw van een vij- ooto I zeigemaal aan de Tweede Bloksweg, jachthaven, omdat ze niet -zoals dat I enkele nieuwe kunstwerken en verbe- is voorgeschreven bij de raad zijn in- I terde watergangen in de polder. gediend. Overgebleven is nu alleen nog I Het kenmerkende van het nieuwe ge- het bezwaarschrift van de heer W. de I maal is, dat het onbemand kan werken. Jongh en dat voor een deel van de heer I Het functioneert vol-automatisch; de I apparatuur reageert op het polderpeil I en het Ringvaartpeil. In de werking van het gemaal kan op afstand worden in- I gegrepen vanuit het gemaal Abraham I Kroes, dat op ongeveer 7 km afstand I van het gemaal Zuidplas, in Moor- I drecht ligt. Dit automatische systeem is I gekozen om zijn kostenbesparing. de vlaggen vrijdagmorgen voor het veilingcomplex aan de Bredeweg. Links veiling-directeur Jac. v.d. Berg en rechts de naar hem kij kende veiling-directeur L. Heling. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom WADDINXVEEN De Coöperatieve 1976 een omzet van 25 miljoen gulden. Tuiniersvereniging Gouda en Omstre- oe verwachting is mede door het toe ken heeft onder veel belangstelling vo- treden van een aantal leden van andere rige week vrijdag het 75-jarig bestaan veilingen dat de omzet naar een bedrag gevierd. Dat begon vrijdagmorgen op tussen 35 en 40 miljoen zal gaan. Er het terrein van het veilinggebouw aan WOrdt gewerkt aan de huisvesting van de Bredeweg met het hijsen van vlag- weer nieuwe export- en gen door veiling-voorzitter Jac. v.d. grOssier4iedrijvep. Berg en veiling-directeur L. Heling, ’s Middags was er een drukbezochte re ceptie en ’s avonds kwam men bijeen in Avifauna te Alphen aan den Rijn. Daar werden de aanwezigen toegesproken door burgemeester mr. A. G. Smallen- broek, die de veiling een belangrijke stimulans in het werkgelegenheidsbe leid van Waddinxveen noemde, en Gouda’s burgemeester Chr. van Hof wegen, die het jammer vond dat de in 1903 in zijn kaas- en kaarsenstad opge richte en gehuisveste tuinbouwveiling Dick Voshol zijn kapsalon aan de lep- (die volgens hem Midden Holland moet gaan heten), sinds 1965 niet meer op Gouds, maar grongebied staat. Felicitaties in Avi fauna kwamen ook van mr. J. W. Huyts, voorzitter van het centraal bu reau van I gen. De Coöperatieve Tuiniersvereni- l’ "z'---J‘ laatste 25 jaar uitgegroeid tot een vol- WADDINXVEEN Nederlands topscorer Ruud Geels van Ajax komt vrijdag 10 maart naar Waddinxveen om ’s middags om zes uur aan de Nesse 10 samen met burgemee ster mr. A. G. Smallenbroek de tweede zaak van Sporthuis De Bron officieel te openen. Op de ruim 100 vierkante me ter metende plek was tot voor kort de toonkamer van meu belfabriek Appel BV gevestigd. Aan de Nesse gaan Teun en Wim Bron ’s zomers tenniskleding en ’s winters alles voor de wintersport verkopen. Aan de officiële opening verleent niet alleen die bekende voetballer uit Haarlem en onze eer ste burger medewerking, maar ook het dit jaar 75 jaar be staande fanfarecorps Concordia. WADDINXVEEN Vorige week donderdag hebben de eerste en tweede klassers van de protestants- christelijke Willem van Oranje school (Oranjelaan) kennis ge maakt met het treingebeuren in op tima forma. Doordat de meeste kinderen te weinig weten van het reizen per trein had de school aan de Nederlandse Spoorwegen ge vraagd de trein wat dichter bij de meisjes en jongens te brengen. Zo kon het dus gebeuren dat groep schef J. R. A. Schlamann een trein reis met uitleg organiseerde, ’s Morgens voor de tweede klas en ’s middags voor de eerste. Het spoorwegpersoneel in Wad dinxveen en Alphen aan den Rijn gaf zijn volledige medewerking en zette zich voor honderd procent in. Enthou siast waren de kinderen met de juf en eem juf had reeds kaartjes gekocht. Echter kennen. twee kinderen mochten zelf hun al was het een leerzame en geslaagde kaartje kopen van Waddinxveen naar trip. Alphen aan den Rijn en retour. Bij het Met dank aan het personeel van de NS instappen was er veel gezang en ge- en de school kunnen de kinderen terug- drang. De conducteur maakte veel kijken op een geweldig boeiende erva- grapjes en liet de kinderen zelf hun ring die hen misschien in de toekomst kaartje knippen, wat vooral voor de zal stimuleren nog eens een reis per kleintjes een moeilijke zaak was. trein te maken. Vervolgens mocht Robert Overdam per microfoon aankondigen dat de trein in Alphen aan den Rijn was aangekomen. Stationsbeambte Zeilstra wachtte de kinderen op en leidde ze persoonlijk j -j-1-j-- -10or. bomen direct opgehaald om veilig de rails over te kunnen steken. Vervolgens WADDINXVEEN De heer C. den voorzien van de modernste appara- Boonstoppel, directeur van de Tokion- tuur, zoals een geheel geautimatiseerde lakfabrieken van Wed. Boonstoppel en afvalinstallatie. Zn. BV aan de Wilhelminakade, heeft Voordat Boonstoppel, waar een kleine maandag de eerste paal geslagen voor honderd man werk vindt en welk be- een belangrijke uitbreiding van het be- drijf 8 verkoopkantoren heeft in Neder- erg enthousiast zijn de kinderen, drijf. In de komende maanden zal Re- land en 2 in West-Duitsland (Dort- j - 1 1 r. horst bv naar een ontwerp van archi- mund en West-Berlijn), met de bedrijf- huiswaarts gekeerd. tectenbureau Stuurman BV een nieuwe suitbreiding van start kon gaan is daar produktieruimte van 1.000 vierkante jaren van moeizaam overleg en voorbe- meter gaan neerzetten, een nieuw ma- reiding aan voorafgegaan. Najaren van 1 van eveneens 1.000 vierkante brieven schrijven besloot de meerder- meter, een nieuwe opslag- en verpak- heid van Waddinxveense gemeente- kingshal van 600 vierkante meter en raad (de PvdA was tegen) op 10 okto- een nieuwe kleermakerij van 400 vier- ber 1974 aan Boonstoppel BV ongeveer kante meter. Dat zijn in totaal 3.000 7.300 vierkante meter grond tegen vierkante meter. De nieuwe ruimten, ƒ87.600,- (exclusief btw) te verkopen, en dan vooral de produktieruimte, wor- gelegen aan de Wilhelmbinakade ten WADDINXVEEN/MOORDRECHT Volgende week dinsdagmiddag oms- rond. Op zijn verzoek werden de sp< treeks twee uur verricht de heer J. M. e- J'-'J de Graaff, directeur van de Unie van i„;;„ .3.. V Waterschappen, de officiële opening jjet hij zien hoe alles achter de scher- van het nieuwe poldergemaal Zuidplas men van de ns verloopt. Zo mochten vanhet hoogheemraadschap van Schie- ^e kinderen de wissels, en de blauwe knoppen daarvoor bekijken en bedie nen. Dat was een hele ervaring. Ook de Alles wordt in gereedheid gebracht voor het slaan van de eerste paal bij Tokion-lakfabriek Wed. Boonstoppel en Zn. BV aan de Wilhelminakade. Links op de foto staat directeur C. Boonstoppel (met helm op) klaar om met het karwei te beginnen. Zijn medewerkers kijken toe. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). staan inverbinding met twee stalen per- een en ander te zeggen. Mevrouw R. de provincie mee aandragen. Wat het bezwaarschrift van de heer A. de Jong betreft is het zo dat de mede ondertekenaars W. de Bruin, B. Har dendood, P. van Zwet, J. Venema en mevrouw De Bruin niet meetellen, om- t ze niet op tijd met hun bezwaren bij de gemeenteraad zijn gekomen. Boven- Noordringdijk door

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 3