UI Majoretten van de ’’Cormula’s” oogverblindende nieuwe pakjes Waddinxveners reageerden positief op Almelo-actie RUILBEURS IN GOUDA Kinderkledingbeurs in De Bonkelaar op 10 en 11 maart 1978 SPORTHAL KOST 1,2 TON EXTRA ’’Bevolking merkte niet dat we f 4.000,- hebben gespaard Voorjaarszendingsweek is van start gegaan I l ji WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 1 MAART 1978 Op deze foto de in het nieuw gestoken majoretten van het majoretten-, majoretten-instructeur W. B. Langendam. Van de "familie-zaak" maakt ook Feest werd er moed had zich te bemoeien met juist kwam een huis, een adres ter beschik- (uit Nederland). En daar was de man: aan medewerking wordt verleend door prof. dr. J. Verkuyl, ds. J. J. Oranje, het i kinderen. Centraal in deze aandacht voor het zendingswerk staan de kerkelijke acti- I voor een geldinzameling de straat is opgegaan”. maar pas christen geworden. De start was een nen van politieke gevangenen. Zo kon den de moeders werken en wat verdie nen. Voor en met de mannen kwam een 'j en een stencil- bedrijfje van de grond. Dit bracht in komsten, èn werk voor een hele groep nog deel uit trompet-instructeur B. P. Langendam. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom WADDINXVEEN Zaterdag is in vier Waddinxveense winkelcentra op initiatief van de PSP, in samenwerking met de PvdA, PPR en NIVON, actie gevoerd tegen de uitbreiding van de Ul tra Centrifuge-fabriek te Almelo. Op zaterdag 4 maart wordt nl. in Almelo een internationale demonstratie gehou den waaraan naar verwachting meer dan tienduizend demonstranten deel zullen nemen. Deze demonstratie wordt gesteund door tientallen poli tieke, kerkelijke en milieu organisaties. Door de meeste inwoners van Wad- leze actie die gehouden werd in de winkel centra de Passage, Groensvoorde, Lui- felbaan en Oranjegalerij. Door middel van grote borden met affiches en 3000 pamfletten werd de aandacht op deze demonstratie gevestigd. Ook de 600 kranten met achtergrond-informatie over de gevaren van de uitbreiding van de Ultra Centrifuge-fabriek te Almelo werden door vele belangstellenden meegenomen. Vanuit Gouda zullen a.s. zaterdag min stens twee bussen met deelnemers aan de demonstratie in Almelo vertrekken. Nadere informatie over deze actie en buskaarten naar Almelo kan men nog verkrijgen bij de organisator van deze actie in Waddinxveen, Willem van Eyk, Sweelinckhof 14, tel. 3501 VERWERPELIJK In de raadscommissie voorde financiën kondigde ir. T. Drost (SGP/Hervormde Kiesvereniging) aan dat leden van zijn fractie om principiële redenen tegen het beschikbaar stellen van een extra krediet voor de sporthal ”de Sniep” zouden stemmen in de gemeenteraads vergadering van woensdagavond 15 maart. Burgemeester mr. A. G. Smal- ienbroek zei een dergelijke handelwijze "politiek en bestuurlijk redelijk ver werpelijk” te vinden. ”U gebruikt voor uw standpunt het verkeerde middel. Als u deze zaak zo ziet moet u een mo tie van wantrouwen indienen tegen uw eigen wethouder (H. Huizer, redactie), die in het college de sporthalbouw heeft gesteund”, betoogde de burge meester, waarop ir. Drost zei zijn stem nog maar even voor te behouden. WADDINXVEEN/GOUDA Deze maand op zaterdag 4 en 18 maart en verder iedere eerste en derde zaterdag van de maand wordt ’s middags van 2 tot 5 uur in de Professor Gunning- school aan de Koningin Wilhelmina- weg 1 in Gouda een ruilbeurs gehou den. Deze ruilbeurs is bijzonder in trek van verzamelaars, omdat er van alles te vinden is: postzegels, munten, oude prentbriefkaarten en dergelijke. De or ganisatoren nodigen ook de Wad dinxveners van harte uit eens een kijkje te komen nemen. WADDINXVEEN De voorjaars-kinderkledingbeurs in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar is weer op komst. Op vrijdag 10 maart kan men de zomerkleding daar brengen van 9.30-11.00 uur en van 14.00-16.00 uur. De (gedragen) kleding moet schoon en heel zijn en vooral eigentijds. Géén minirokken dus! De maten lopen van 86- 164. Zaterdagmorgen 11 maart wordt de kleding verkocht van 9.00-12.00 uur. Diezelfde middag kan men de niet verkochte kleding ophalen en meteen afrekenen, nl. van 15.00-16.00 uur. Is kleding en geld niet op gehaald, dan wordt ze eigendom van de beurs en worden de kleren doorgegeven aan diverse kindertehuizen. Van in- en verkoop wordt 10°/o afgehouden. Een deel van de netto-opbrengst komt ten goede aan het jeugdwerk van De Bonkelaar. Voor inlichtingen kunt u bellen: 4957 en 6017. WADDINXVEEN De sporthal ”de Sniep” aan de Sniepweg, die op 3 sep tember van het vorig jaar officieel in gebruik werd genomen en f 3.200.000,- heeft gekost, blijkt rond f 120.000,- duurder te zijn dan mocht worden verwacht. Uit de vorige week donderdagmiddag vergaderende raad scommissie voor de financiën is geble ken dat dit extra bedrag vooral nodig is, omdat het jaren heeft geduurd voordat deze sportaccommodatie kon worden gebouwd (waardoor verliezen werden geleden) sommige voorzieningen (ventilatie-systeem, betonnen tribune) duurder zijn geworden en een btw- verhoging van 16 naar 18 procent moest worden opgevangen, maar ook omdat bepaalde, door het architecten bureau Stuurman BV gemaakte, voor- bereidingskosten als gevolg van oude afspraken nog moeten worden betaald. Op deze laatste zaak werd in de raad scommissie voor de financiën als volgt gereageerd: ’’Deze verhoging van de kosten zit mij niet lekker” (drs. W. C. Verbaan - Progressieven). ’’Vreemd dat er nu nog voorbereidingskosten moe ten worden betaald” (ing. C. van ’t Hoog - CDA) en ’’Fraai is het allemaal niet” (burgemeester mr. A. G. Smallen- broek, voorzitter van de raadscommis sie). Is er dus meer geld gemoeid met de sporthal, de sportzaal ’’Groens- waard” (in gebruik gesteld op 24 okto ber 1977) daarentegen is goedkoper ge worden dan voorzien. Er blijkt op de bouw, waarmee in totaal f 1.900.000,- was gemoeid, f 62.000,- te kunnen worden bespaard. Crj-.- -.. drum- en trompettercorps de "Cormula’s". Bij de majoretten staat ook een meisje van de drum-afdeling en een meisje van de trompetter-afdeling. Links op de foto directeur-instructeur B. F. Langendam en rechts zijn zoon, schotels, waarvan weer duizenden rechtstreeks van de fabriek zijn aange kocht. ’’Grijp uw kans, ook kop en schotels worden steeds duurder”, raadt de heer Langendam sr. iedereen aan. Om het financiële gedeelte te kunnen afsluiten melden wij u nog dat de ’’Cor mula’s” van het Anjerfonds f 1.275,- heeft gehad als eerste aanzet voor de aan te schaffen trompetten. ONVERGETELIJKE GEBEURENS Waddinxveen zal op Koninginnedag kennis kunnen nemen van het in het nieuw gestoken majoretten-peloton. Dat gebeurt op eigen initiatief, omdat nog niemand de ’’Cormula’s” heeft ge vraagd op maandag 1 mei de verjaardag van koningin Juliana muzikaal luister bij te zetten. Het driemanschap achter dit majoretten-, drum- en trompetter corps, directeur-instructeur B. F. Lan- Een trotse directeur-instructeur B. gendam, majoretten-jeugdinstructeur F. Langendam (61). (Foto: Weekblad 'NB. Langendam en trompet- voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom), instructeur B. P. Langendam en de in totaal 68 leden zullen dan duidelijk ma- toen niet gevierd”, licht de heer Lan- ken dat Waddinxveen al een uitstekend gendam sr. toe. ”Het geld daarvoor corps had, maar er een showband bij hebben we in de nieuwe pakjes gesto- heeft gekregen. ken, ook omdat het houden van een ac- Het Weekblad voor Waddinxveen feli- tie niet mogelijk was omdat het fanfare- citeert de ’’Cormula’s” van harte met corps ’’Concordia” in die tijd voor een de nieuwe out-fit, die de meisjes nog dinxveen is positief gereageerd op d geldinzameling de straat is opgegaan”. aantrekkelijker maken dan ze al zijn. J J J‘ De ’’Cormula’s” is van een drumband Hun oorspronkelijke pakjes worden nu regelrecht uitgegroeid tot een show- gebruikt door de uit te bouwen corps, dat versterkt gaat worden met trompetter-afdeling. Intussen wordt trompetters. De meisjes die nu nog op elke dinsdag, woensdag en zaterdag een oefentrompet blazen krijgen dan hard gerepeteerd in de gemeenschap- heuse instrumenten. En om het geld sruimte van de St. Jozefschool aan de daarvoor op tafel te krijgen wordt er in Kanaalweg om de 10 tot 15 keer dat de de week van maandag 19 tot en met za- ’’Cormula’s” in en buiten Wad- terdag 24 juni in Waddinxveen een dinxveen jaarlijks optreden voor iede- huis-aan-huis collecte gehouden. Maar reen, die dat ziet tot onvergetelijke ge- al eerder komen de ’’Cormula’s” bij de beurens te maken. Oordeelt u straks WADDINXVEEN Zondag is met een door ds. Th. H. G. Hulst in de her vormde Immanuëlkerk geleide zen- dingsdienst de door de hervormde Im- manuëlkerkgemeente en de Gerefor meerde Kerk van Waddinxveen geor ganiseerde Voorjaarszendingsweek 1978 onder het motto ’’Mensen win nen” van start gegaan. Vanavond (woensdag) wordt om half acht in Huize Souburgh door mevrouw J. M. Abels-de Ronde een dia-avond gehou- maatschappelijk werker. Hij was zelf den over ”Ons werk op Soemba”. Vol- maar pas christen geworden. De start gende week maandagavond spreekt in was een crèche voor kinderen uit gezin- Waddinxveners aanbellen met kop en zelf maar, het Gereformeerd Verenigingsgebouw ds. A. de Jong om acht uur over "Christen-zijn in Surabaja”. Op de laat ste dag van de Voorjaarszendingsweek - kleine boekbinderij zondag 12 maart om 10.00 en 17.00 uur l f„ zijn er zendingsdiensten in de Kruis- kerk en in de Ontmoetingskerk, waar- jongeren. OP DIT OGENBLIK kinderkoor ’’Jong Geluid” en school- Op dit ogenblik vormt de crèche tevens een mogelijkheid tot opleiding voor kleuterleidster. In de werkplaats er- naast is een werkplaats waar kinder- viteiten in Surabaja. Een wereldstad speelgoed en houtsnijwerk wordt ver wet twee miljoen inwoners. Met veel vaardigd. Verderop de keuken waar da- mensen die in de knel zitten, armen en gelijks voor een zestigtal medewerkers eenzamen. Onder hen is werkeloos- eten wordt gekookt. Extra druk heeft heid, analphabetisme, gebrek aan scho- die keuken het op de dagen, waarop Hng, terwijl geneeskundige verzorging honderden porties bonensoep worden vrijwel geheel ontbreekt. Mensen die bereid voor politieke gevangenen in de geen helper hebben! stadsgevangenis: een stukje pioniers- Wat twaalf jaar geleden is begonnen is werk als u weet dat nog niemand de dit: de Indonesische kerken stichtten moed had zich te bemoeien met juist het ’’Instituut voor Gezinswelzijn”. Er politieke gevangenen. In weer een vol kwam een huis, een adres ter beschik- gende ruimte snorren de naaimachines, king. Er kwam een klein stootkapitaal Naai- en knipcursussen worden daar (uit Nederland). En daar was de man: gegeven aan vrouwen, maar ook aan Otto Iskander, met een opleiding tot jongens. WADDINXVEEN Daar stonden ze dan vorige week woensdagavond in de fotostudio van de fotograaf van het Weekblad voor Waddinxveen, Sjaak Noteboom: een 15-tal vlotte, goed ogende majoretten van het Waddinxveense majoretten-, drum- en trompettercorps de ’’Cormu la’s”, de op 6 november 1962 opgerichte damesdrumband. Ze presen teerden zich die dag in spiksplinternieuwe pakjes. De uniformen, gele verd door Henca BV uit Breda, zijn oogverblindend wit met groene in zettingen en afgezet met goud. Het aparte voorfront is een ontwerp van de Gouwenaar W. Sirre. Het gaat hier om een met goud geborduurde fi guur met de letters CW. En die staan natuurlijk voor Cormula’s Waddinxveen. De in het nieuw gestoken majoretten daar iets van heeft gemerkt”, vertelt vormen een werkelijkheid geworden ons directeur-instructeur B. F. Langen- droom van majoretten-instructeur W. dam (61) uit de Acaciastraat 77. B. Langendam (31). Het is echt iets prr\ irirircT pirviFurt heel aparts dat de meisjes nu gaan dra- CEEN EEES1 GEVIERD gen”, vindt hij. Het geld voor deze pak- De trotse oprichter van de ’’Cormu- jes kon bij elkaar worden gespaard uit la’s” herinnert er aan dat zijn corps, donaties en gevoerde acties. ’’Endat is met op dit moment 15 majoretten, 35 nu zo leuk, hè. We hebben de beno- tambours en 4 trompetters (de leerlin- digde vierduizend gulden op tafel kun- gen niet meegeteld), 6 november vorig nen leggen zonder dat de bevolking jaar 15 jaar bestond. ’’Feest werd er f

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 5