Rabobank Q Met stille trom vestigde zich in Waddinxveen nieuwe tandarts Dick Voshol heeft .sfeer volle kapsalon aan leplaan is moge wel blijken uit de 150 bloem stukken en 300 bezoekers. Dick Voshol is nu zo’n zeven jaar in het kappersvak werkzaam. Ging hij eerst op de fiets en de bromfiets zijn klanten af, sinds 4 jaar kapte hij boven de kruidenierszaak van zijn broer aan de Zuidkade. De Wad dinxveense dameskapper zal proberen foto sjaak noteboom O P.F.J.van Schie definitief eerste man van’t CDA I Mejuffrouw M. T. Tholen heeft straks twee-manspraktijk met haar a.s. man Folkmuziek in De Bonkelaar 7 verschillend 1 geld en goede raad formaat in l 'i exclusief album - ff' 11 11 15 aai ir Dameskapper Dick Voshol in zijn zaak in het winkelcentrum De Sniep. ■P- HOGE SPMtREHTE ...TOT 8% fl, 8920 lit it. es le BELAAGD Achter het pand aan de Kerkweg-Oost, waar eens burgemeester A. Warnaar Jzn. woonde, hebben mejuffrouw Tho- len en de heer Van de Akker wiens moeder in Boskoop tandarts is voor Hoofdkantoor: Kerkweg 161. Bijkantoren: KW. plein 2, Groensvoorde 14 Telefoon alle kantoren 01828-4566 WADDINXVEEN Vorige week heeft Dick Voshol zijn nieuwe kapsalon aan de leplaan in het winkelcentrum De Sniep officieel geopend. De 25- jarige Waddinxvener heeft zijn zaak ondergebracht in het pand waarin tot voor kort drogisterij Van Mourik was gevestigd. Dat de dameskapper geliefd de sfeer die zijn zaak aan de Zuidkade zo kenmerkte in het winkelcentrum De Sniep te handhaven. Als de voorteke nen niet bedriegen zal dat wel lukken, want in de afgelopen weken is al geble ken dat die gezellige sfeer ook in de da- meskapsalon aan de leplaan volledig is te vinden. WILDE GERUCHTEN Intussen werd het tweetal geconfron teerd met de meest wilde geruchten. Er zouden in de praktijk voorlopig niet meer dan 1.500 patiënten ingeschreven kunnen worden, de particulieren zou den de voorkeur hebben boven de ver plicht verzekerden en Waddinxveners met een tandarts elders zouden niet op plaatselijke tandheelkundige hulp be hoeven te rekenen. Ook de directeur van het Regionaal Ziekenfonds Gouda, de heer A. de Graaff, zei ons maanda gavond de nodige hoofdbrekens te heb ben over de gang van zaken met be trekking tot de vestiging van een nieuwe tandarts in onze gemeente. Daarbij komt dat de heer Van de Akker (die straks dus hoopt klaar te zijn als tandarts) en zijn verloofde zichzelf niet zien als opvolgers van de vertrokken tandarst Schutte. Dat betekent onder meer dat er in Waddinxveen nog dui- Schutte slaagde er namelijk niet in een opvolger te vinden. In de eerste helft van 1977 raakte de gemeente in ge sprek met een tandartsenechtpaar dat de voormalige ambtswoning van de burgemeester, Huize Piasrode aan de Sniepweg, had willen kopen. Het pand zou grondig moeten worden verbouwd en uitgebreid, een operatie die gezien de wensen en verlangens van dit echt paar niet haalbaar bleek. In de tweede helft van 1977 werd duidelijk dat de heer Van de Akker en mejuffrouw Tho- len bereid bleken zich in Waddinxveen te vestigen. Hun stappen daartoe zetten zij zorgvuldig in samenwerking met de gemeente (burgemeester mr. A. G. Smallenbroek en wethouder H. Hui zen) en de Waddinxveense tandarts Sj. Alkema. als kindertandarts in het Juliana-Kinderziekenhuis in Den Haag. Dit werk blijft zij voorlopig doen. Het ligt in de bedoeling dat de ver loofde van mejuffrouw Tholen, die in Utrecht nog voor tandarts studerende is, binnen niet al te lange tijd ook zijn schouders gaat zetten onder de al door zijn toekomstige echtgenote gevestigde en intussen geheel vol gelopen praktijk. De heer F. N. K. R. van de Akker zei ons maandagavond nog niet te kunnen zeggen wanneer dat het geval zal zijn. Hij verwees ons na een korte toelich ting bits voor alle informatie naar zijn ’’woordvoerder” tandarts Sj. Alkema van de Stationsstraat. zenden gezinnen verstoken zijn van tandheelkundige hulp, hetgeen de ge meente en andere betrokkenen doet streven naar de vestiging van nog twee of drie tandartsen. De in onze ge meente bestaande vacatures zijn lande lijk aangemeld. Omdat het tweetal van de Kerkweg- Oost ons niet volledig wilde inlichten over de waarheid rond de in heel ons dorp circulerende geruchten moeten wij u het antwoord schuldig blijven. Volgens directeur De Graaff van het Regionaal Ziekenfonds Gouda mag aan de hand van landelijke cijfers bij een tandartsenpraktijk van 1.500 pa tiënten uitgegaan worden van 70 pro cent verplicht verzekerden en 30 pro cent particulieren. Volgens de heer Van de Akker en zijn verloofde hebben zij in Waddinxveen beslist geen praktijk opgezet met voornamelijk vrijwillig verzekerden. Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek, die over deze kwestie een brief heeft geschreven aan de heer W. M. L. van Breemen (PSP), zei ons de indruk te hebben dat in de nieuwe praktijk wel degelijk verplicht verzekerden waren ingeschreven. Het Regionaal Zieken fonds lichtte toe nog op een compute ruitdraai wat dit betreft te wachten om duidelijkheid over deze zaak te kunnen verschaffen, al zei directeur De Graaff wel machteloos te staan als het gaat om het aanbieden van tandheelkundige hulp aan verplicht verzekerden door tandartsen die daar in principe niet voor open staan. ”Wij bieden tandheel kundige hulp aan een ieder die dat be hoeft”, zei ons de heer Van de Akker nog tot slot van een gesprek dat van zijn kant geïrriteerd en agressief werd gevoerd. PASSAGE 47 WADDINXVEEN TELEPOON 101828) 2477 WADDINXVEEN Zonder daarover publiek mededeling te hebben gedaan heeft zich aan de Kerkweg-Oost (naast het postkantoor) geve stigde tandarts mejuffrouw M. T. Tholen. De nieuwe tandarts is drie da gen in de week (maandag, donderdag en vrijdag) in Waddinxveen werk zaam en is de resterende twee dagen (dinsdag en woensdag) werkzaam WADDINXVEEN Het CDA heeft vorige week woensdagavond wethou der P. F. J. van Schie definief aangewe zen als de christen-democratische lijst trekker voor de op woensdag 31 mei te houden gemeenteraadsverkiezingen Na zijn verkiezing gaf de nummer één van de kandidatenlijst van het CDA een politieke rondblik (daarover heb ben wij het volgende week) en gaf hij een overzicht van hetgeen de laatste vier jaar met medewerking van het CDA tot stand is gekomen. Men denke hierbij aan de meerjarenbegroting, de subsidieregeling, openbaarheid van commissievergaderingen, de onderwij snota, voorzieningen voor hockeyers, tennissers en zaalsporters, alsmede de woningvernieuwbouw, de mogelijkhe den in de premiekoopwoningsector, waardoor er een doorstroming is ge weest vanuit de woningwetwoningen. Natuurlijk blijven er nog wensen, aldus de heer Van Schie, met narrle in de sfeer van de onderlinge solidariteit, de werkgelegenheid, het recreatieschap Reeuwijkse Plassen en de verkeers- voorzieningen. Voor de toekomst geldt, dat het motto ’’samen verantwoorde lijk” oproept tot dienst: overheid en burgers zijn niet eikaars tegenspelers. Het komt aan op het scheppen van voorwaarden voor het tot zijn recht ko men van ieders verantwoordelijkheid. Er moet dan met name aandacht ko men voor een betere voorlichting, het waarborgen van privacy, een evenwich tige ontwikkeling van de kernen Brug- centrum en Dorpstraat; gerichte aan dacht voor de ander, bijvoorbeeld blij kend uit het opzetten van een kinder dagverblijf. Van Schie besloot zijn rondblik met de hoop uit te spreken, dat er een opbouwend kritisch beleid komt van mensen met grote inzet, die de moeite zullen doen het contact met de achterban te bewaren. ”Met deze lijst, dit programma kunnen wij voor de dag komen”, aldus de CDA-lijstrekker. De algemene ledenvergadering aan vaardde het concept- verkiezingsprogram, na een discussie waarbij met name aan de orde zijn ge weest: de hoofdstukken emancipatie, verkeer, o.m. de rechtstreekse spoor wegverbinding met Rotterdam en Den Haag en de wegverbinding Reeuwijk/- Henegouwerweg, alsmede het vraag stuk van de werkgelegenheid, in het bij zonder met betrekking tot moeilijk plaatsbare personen en jeugdigen. honderdduizend gulden door het bouw bedrijf G. J. Bakker en Zn. BV uit Moerkapelle een moderne praktij kruimte voor twee tandartsen laten bouwen. Sinds vorig jaar bekend werd dat zich in Waddinxveen weer een nieuwe tandarst zou vestigen is het tweetal werkelijk belaagd door Wad dinxveners, die op zoek waren naar tandheelkundige hulp in de eigen woonplaats na het beëindigen van zijn praktijk door tandarts D. J. Schutte. De heer Schutte legde vorig voorjaar zijn praktijk neer om zich te verbinden aan één van de 16 districten (Haarlem) van het Tandheelkundig Controle Insti tuut, een samenwerkingsorgaan van de gerorganiseerde tandheelkunde, de ge zamenlijke ziekenfondsen en de schooltandverzorgingsdiensten. Voor zijn inzet hebben de talrijke patiënten hem met geschenken overladen. Maar dat nam niet weg dat er in Wad dinxveen op het gebied van de tand heelkundige hulp een noodsituatie was ontstaan, waarin 6 Goudse tandartsen, die tijdelijk bijsprongen, lang niet volle dig het hoofd hebben kunnen bieden. Omdat de heer Schutte aan de Sou- burghlaan bleef wonen zocht de ge meente, daartoe aangespoord door vra gen in gemeenteraadsvergaderingen en in de raadscommissie voor sociale za len en volksgezondheid, naar vervan gende huisvesting voor een nog aan te trekken tandartsenechtpaar. De heer WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 8 MAART 1978 WADDINXVEEN Zondagmiddag 12 maart om half drie treedt de be roemde Engelse folkzanger Allan Tay lor op in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar (toegang f 4.00). Er zul len maar weinig liefhebbers van folk zijn die niet één of ander kennen. Mary Travers (van Peter, Paul Mary), Francoise Hardy, Alex Campbell, Bar bara Dickson, The Dransfields, Brian Colbey en Brenda Wootton zijn slechts een paar namen van artiesten, die zijn liedjes op de plaat hebben opgenomen, terwijl vele andere artiesten ze in hun repertoire hebben opgenomen. De liedjes van Allan Taylor benader den steeds meer de Amerikaanse mu ziekstijl. Het resultaat hiervan was dat Allan naar de V.S. vertrok en in het voorjaar van 1973 zijn LP ’’The Ameri can Album” opnam in Nashville en Los Angeles. Afgezien van verscheidene Europese toernees en twee optredens voor de bekende BBC-show ’’The Old Grey Whistle Test”, zou hij twee jaar in New York verblijven, waarna hij ten slotte in juli 1974 naar Engeland zou te rugkeren, deze keer voorgoed. Optredens op de festivals van Cam bridge, Durham, Edinburgh en Trow bridge bezorgden hem spoedig weer z’n vaste plaats in de Engelse clubs. Een het gehele Verenigd Koninkrijk omvat tende toernee met Steeleye Span werd gevolgd door een platencontract met Chrysalis; een LP kwam uit in mei 1976. Toernees in Nederland, België, Duitsland en het V.K. werden gemaakt. Ze traden op in Cambridge en voor de ’’Old Grey Whistle Test”, maar ten slotte ging de groep uit elkaar. Allan treedt nu weer alleen op en zingt en speelt beter dan ooit tevoren met een indrukwekkende combinatie van prachtige liedjes, goede zang en mooi gitaarspel. Simpelweg: mooi muziek.

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 3