Kleuters van De Morgenster adonteren kind in Guatamala Ouders plakten, kleurden en knipten op ouderavond Emmabloem- collecte Ouderavond van Leon van Gelder- school/Klimop SPORTHAL DUURDER, SPORTZAAL GOEDKOPER Kleuters met de trein naar Wamaarplantsoen Theo den Boon wil Kunstkring gaan oprichten Zaterdag grote ophaaldag voor rommelmarkt Indicatie-commissie regelt de opname van bejaarden Andere eigenaar d’Ouwe Stee iiyiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilU HET WEEKBLAD WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 8 MAART 1978 maart tot 2 april. VOOR WADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT WAARD! E iiïiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiw WADDINXVEEN Maandagavond is er de afgelopen weken ijverig ge werkt aan bijvoorbeeld neger-, india nen en Eskimo-dorpen. De leidsters hebben daarvan dia’s en een film ge maakt welke zij aan de ouders lieten zien, die hiermee tevens een duidelijke indruk kregen van de dagelijkse gang van zaken op school. De daarop vol gende reacties gaven er blijk van dat dit [WADDINXVEEN Vorige week ^donderdagavond hield de Hervormde kleuterschool ”De Morgenster” aan de Onderweg een geslaagde ouderavond. Hoofdleidster mejuffrouw J. Noordam vertelde de vaders en moeders dat zij samen met leidster mevrouw T. Meerkerk-Weerheim bezig was de kleuters in ’’contact te brengen met kinderen uit andere landen”. De be doeling daarvan is de kinderen reeds op jonge leeftijd te confronteren met vooral ook de armoede van anderen en de noodzaak dat ook aan deze kinderen het evangelie wordt gebracht. En het is niet alleen bij woorden gebleven maar er is ook een daad gesteld. Middels de reformatorische hulpactie ’’Woord en Daad” is een in armoede levend kind in Guatamala geadopteerd. Elke maan- Idag brengen de kinderen zendingsgeld Imee naar school en dat is ruim vol- I doende om de benodige dertig gulden Iper maand voor adoptie bij elkaar te I krijgen. De kleuter in Guatamala, Iwaarvan de Waddinxveense kinderen leen foto hebben, wordt van dit bedrag I onder meer gevoed en gekleed. I Naast de daarbij passende vertellingen WADDINXVEEN Vorige week dindsdagmorgen ging de klas van juf frouw J. J. Dercksen, hoofdleidster van de protestants-christelijke kleuter school De Duiventil (Staringlaan), met de juf en een aantal moeders op bezoek in het Burgemeester Warnaarplant- soen. In de afgelopen weken waren er nogal wat geitjes geboren en het is voor de kleuters erg leuk de jonge dieren van dichtbij mee te maken. Omdat het voor die korte kinderbenen een hele afstand is naar het Burgemee ster Wamaarplantsoen, gingen de kleu ters met de trein. Instappen op station Waddinxveen-Noord en er weer uit bij Waddinxveen-Centraal. Dat was me een feest! Veel kinderen hadden nog nooit in de trein gezeten en vonden het prachtig. Al zingend ging het toen naar het geitenkamp. Met de afdeling plant soenendienst van de gemeente was van tevoren afgesproken dat de verzorger van de dieren, de heer Berkhauwer, aanwezig zou zijn. Van hem mochten de kinderen de jonge geitjes even vast houden, hoewel dat meestal maar van korte duur was, omdat die beestjes erg springerig zijn. De kinderen gedroegen zich ook als geiten, want ze klommen op alle heuveltjes en boomstronken en maakten net zulke gekke sprongen. Na een half uurtje besloten de juf en de moeders de rest van het plantsoen rond te wandelen, maar voor het zover was, maakte de heer Berkhauwer stuk voor stuk alle kinderschoenen schoon, om dat hij volgens zijn zeggen anders ’’geen aarde meer overhield”. De kin deren vonden dat natuurlijk prachtig. Bij het hertenkamp aangekomen ont vouwde de pauw juist zijn mooie staart, zodat iedereen in ademloze bewon dering toekeek. Al ritselend en draaiend leek het dier net een man nequin die zich van alle kanten laat be kijken. Volgens de heer Berkhauwer pronkt hij bijna altijd ’s morgens, en dan niet alleen voor z’n eigen vrouwt jes, maar ook bijvoorbeeld voor de pa- relhoenders die daar rondlopen. De pluiskippetjes werden bewonderd en vervolgens de fazanten en parkieten in de grote volière. Na een run over het grasveld was het alweer tijd om naar het station te gaan, om de terugreis te maken, die weer een groot succes werd. Terug op school werd nog wat nagepraat en melk gedronken en was de ochtend alweer voorbij. De andere klas van De Duiventil is zo enthousiast geworden, dat ze meteen afgesproken hebben de volgende week hetzelfde uit stapje te maken. Waarschijnlijk vinden ze het net zo fijn als de klas van juf frouw Dercksen. HOE WERKT DE COMMISSIE? Bij elke gemeentelijke sociale dienst zijn aanvraagformulieren verkrijgbaar volgens een door het rijk voorgeschre ven model. Deze formulieren worden na invulling al dan niet door tussen komst van de sociale dienst toegezon den naar het secretariaat van de com missie. Naar aanleiding van het ontvan gen aanvraagformulier brengt de maat schappelijk werker een bezoek aan de bejaarde, die alle gegevens met de be jaarde nagaat en bespreekt. Zo nodig gaat de arts de medische gegevens na. De commissie stelt ook weer aan de hand van door het Rijk voorgeschreven regels de indicatie vast. De aanvra ger krijgt van de commissie schriftelijk bericht. Met de indicatie op zak kan de aanvrager zich nu laten inschrijven bij het bejaardentehuis van zijn keuze. Zonder een indicatie mag een bejaar dentehuis niet tot opname overgaan. IS ER BEROEP MOGELIJK? Ja. Het kan zijn, dat de aanvrager het niet eens is met het advies van de com missie. Dan bestaat er een mogelijk heid van beroep. Dat beroep moet wor den ingesteld bij het college van burge meester en wethouders van de woonp laats van de aanvrager. Op zijn beurt schakelt het college de adviescommis sie voor beroep in. Deze adviescom missie is gevestigd in Gouda. Burge meester en wethouders nemen een ge motiveerde beslissing en zenden die toe aan degene die in beroep is gekomen en aan de betreffende commissies. Officiéél is de commissie per 1 maart van start gegaan. In het begin zullen er heus nog wel wat ’’kinderziekten” zijn. De gemeentebesturen zijn er echter van overtuigd, dat het nieuwe volgens de wet voorgeschreven systeem in het belang is van de bejaarden in deze regio. WADDINXVEEN De volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad gaat in verband met de bouw van de sporthal ”de Sniep” en de sportzaal ’’Groènswaard” de volgende besluiten nemen: 1. Verhoging van het krediet voor de bouw van de sporthal met 185.000,—. 2. Afvoeren van de geraamde sporthal- subsidie van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk (CRM)ad ƒ250.000,—. 3. Verlaging van het krediet voor de bouw van de sportzaal met 62.000, B. en W. schrijven de gemeenteraad dat de sporthalbouw ƒ3.151.000, heeft bedragen. Dat is afgerond 185.000,meer dan geraamd was. En dat komt door verhoging van de btw van 16 naar 18 procent, aansluiting nutsbedrijven, aanbrengen van drainage en ventilatie in de rijwielber- ging, bouwen van een vaste tribune in betonnen uitvoering in plaats van hout, voorbereidingskosten, aanschaffing ge reedschappen, diverse meer- en min- derwerken, zoals voorzieningen entree, grondonderzoek, meerkosten toestel len e.d. en het dichtmaken van het pla fond. Volgens een mondelinge medede ling van het ministerie van CRM be staat voorlopig geen uitzicht op een ka- pitaalssubsidie van een kwart miljoen gulden. De totale stichtingskosten van de sportzaal bedragen ƒ1.873.906, Dat is 62.000,minder dan gedacht. Dit voordelig verschil komt onder meer door goedkopere inrichting van de keu ken, toestellen en belijning, aansluitko sten nutsbedrijven, onvoorzien en lager rentekosten. WADDINXVEEN Kers verse galeriehouder Theo den Boon van de Dorpstraat wil de Kunstkring Waddinxveen gaan oprichten. Van deze kring kan men tegen betaling van 100,per jaar lid worden. Voor dit bedrag ontvangt men uitnodigingen voor de diverse activiteiten die in een jaar wor den gehouden en grafisch werkstuk (gratis). Het ligt in de bedoeling dat de Kunstkring waarvan vroeger ook sprake is geweest in Waddinxveen fil mavonden met bijzondere, arti stiek de aandacht trekkende rolprenten gaat houden, maar ook poëzie- en proza-avonden, tentoonstellingen, lezingen en video-gebeurens. De kunst kring Waddinxveen zou dit na jaar van start kunnen gaan. Op dit moment is Theo den Boon zijn initiatief aan het uitwer ken. Daarbij hoort ook het op zetten van een ledenwerfcam pagne. Wie al lid wil worden of informaties wil hebben kan te recht bij Galerie Den Boon, Dorpstraat 58, telefoon 4050. Wellicht kan deze galerie uit groeien tot een nieuw cultureel centrum in onze gemeente. meenschapsruimte van de openbare Leon van Gelderschool (Essengaarde) en de openbare kleuterschool De Kli mop (Essengaarde) een gezamenlijke ouderavond worden gehouden. Op deze avond zal de heer Pierre van Hauwe de ouders kennis laten maken met vele facetten van de muziek. Pierre van Hauwe is een Nederlandse --musicus van Vlaamse afkomst. Hij stu- waarin mevrouw I. M. Kruithof- deerde o.a. aan het conservatorium van Rijswijk de taak van gastvrouw zal Den Haag. Met het door hem opge lden, zal met uitzondering van de richte Delfts Madrigaalkoor maakte hij leestdagen op maandag en dinsdag ge- in geheel Europa naam als dirigent, ï”’""-—jn. Sinds 1960 is Pierre van Hauwe direc- t„L anu*‘e \a,n der $tar z’ch teru8- leur van de Stedelijke Muziekschool in aan de Oukoopsedijk te Reeuwijk. De an der Star zal zich toeleggen op adviezen op het gebied i mensen. WADDINXVEEN In de afgelopen periode zijn door de jeugd van de Cen trale Hervormde Gemeente heel wat activiteiten ontplooid voor de op zater dag 1 april in De Schaapskooi, het jon gerencentrum aan de Nesse, te houden rommelmarkt. Al twee zaterdagen is er gelegenheid geweest om spullen te brengen. Hiervan werd dan ook door velen gebruik gemaakt. De koopwaar die nu reeds aanwezig is, is al nauwe lijks meer te overzien. Dagelijks is men bezig om alles te sorteren en te prijzen. En dan te bedenken dat zaterdag 11 maart de grote ophaal-actie nog moet beginnen. Het ligt in de bedoeling dat een 30 tal auto’s, voorzien van de tekst ’’ROM MELMARKT ’78” uitsluitend ’s mor gens Waddinxveen doorgaan. Er wordt niet huis aan huis gebeld. Wanneer men spullen heeft om weg te geven kan men dat kenbaar maken door een fol- der die reeds in geheel Waddinxveen is vanaf l maart onder andere leiding. De verspreid goed zichtbaar voor het raam ---j-'o-1 iv z-viivn. mxzii giviv die dit etablissement ruim vier jaar ge- ]en heeft, kan men bellen naar 6119. leden hebben gesticht, hebben goodwill Daar wordt gezorgd dat er een vracht en inventaris overgedragen aan De- wagen langs komt. WADDINXVEEN/REEUWIJK Vorige week dinsdagmiddag is door burgemeester J. Kok van Reeuwijk in het gemeentehuis van Reeuwijk geïnstalleerd het bestuur van de nieuwe gemeenschappelijke regeling voor indicatiestelling voor bejaardenoorden. Met deze installatie is dan tevens een einde gekomen aan de in verschillende gemeenten in deze regio tot nu toe gehanteerde systemen. Volgens de bepalingen van de wet op heer C. Wolff, wethouder van Moerka- de bejaardenoorden, dient er een com- pelle; de heer C. Boonstra, wethouder missie te bestaan, die aanvragen om op- van Benthuizen, name in een bejaardentehuis (de wet spreekt van een bejaardenoord) zo ob jectief mogelijk behandelt. Daarom mogen er in die commissie geen perso nen zitting hebben, die op één of an dere manier betrokken zijn bij de op name van een bejaarde in een tehuis. Voorop staat namelijk, dat de bejaarde die om opname vraagt, dat zelf ook wil. Verder moet de aanvrager ’’urgent” zijn, om zodoende te bewerkstelligen, dat in een bejaardentehuis die bejaar den worden opgenomen, die er ook werkelijk aan toe zijn. De gemeenten Benthuizen, Boskoop, Moerkapelle, Reeuwijk en Waddinxveen zijn tot de conclusie gekomen, dat een dergelijke commissie van deskundigen het beste gezamenlijk kan worden ingesteld. Dat waarborgt de grootste objectiviteit. De indicatiecommissie bestaat uit de volgende personen: mevrouw Z. Kraai- poel, arts te Reeuwijk, mevrouw G. G. Pellicaan, maatschappelijk werker te Waddinxveen; als voorzitter fungeert mevrouw I. Vroegindeweij te Moerka pelle, terwijl als secretaris aan de com missie is toegevoegd de heer J. S. Bruij- niks, adj. directeur van de gemeente lijke sociale dienst te Waddinxveen. Het bestuur van het ’’gemeenschappe lijk orgaan” bestaat uit de betreffende wethouders van de vijf deelnemende gemeenten, te weten de heer H. Hui- zer, wethouder van Waddinxveen, voorzitter; mevrouw T. Stellingwerff- Marissen, wethouder van Boskoop, secretaris-penningmeester; de heer W. C. Kraan, wethouder van Reeuwijk; de door de ouders erg gewaardeerd werd. Na de pauze werden de vaders en moe ders in groepen verdeeld om vervol gens onder leiding van de leidsters over dezelfde onderwerpen werkstukken te gaan maken. Na eerst wat onwennig te gen papier, watten, verf, lijm, kleurpot loden en alles wat des kleuterschool is aangekeken te hebben, kregen toch al gauw in opperbeste stemming de meest ingenieuze bouwsels, schilderijen en boekwerken gestalte. Sommige groe pen waren zo onder de indruk van hun eigen creativiteit dat zij persé met werkstuk en al op foto en film wilden. De meeste creaties kregen direct al een ereplaats aan de wand en zijn de andere morgen door de kleuters uiteraard zeer bewonderd. Ai met al een een zeer ge slaagde ouderavond waarvoor de beide leidsters veel lof verdienen. Delft. Behalve als dirigent en compo nist is hij bekend geworden door zijn methode ’’Spelen met Muziek”, geba- en Zoltan Kodaly. WADDINXVEEN Bent u ou der dan een jaar of veertig? Dan kunt u zich nog de tijd herinneren, dat er in ons land vele sanatoria voor tbc-patiênten waren en dat praktisch iedereen in zijn kennis senkring wel een tbc-patiént kende. Tegenwoordig lijkt tuber culose een overwonnen ziekte te zijn. Maar dat is toch niet waar: 2000 nieuwe gevallen per jaar wor den er ontdekt en nog regelmatig vinden zogenaamde ’tbc-explosies’ plaats. Bestrijding blijft daarom een belangrijke zaak. De aloude Emmabloemcollecte jongeren weten niet eens dat die naam te maken heeft met ’koningin-moeder Emma’, de moe der van koningin Wilhelmina wordt binnenkort weer gehouden. Voor wat oudere mensen is die col lecte een begrip. Maar tegenwoor dig is de Emmabloemcollecte niet meer alleen bestemd voor de tu- berculosestrijding. De opbrengst komt ook de kruisverenigingen ten goede. Dat was eigenlijk altijd al zo, want plaatselijk werd de tbc- bestrijding meestal verzorgd door de kruisverenigingen. Maar sinds enkele jaren is de opbrengst van de collecte nu ook bestemd voor an dere onderdelen van het kruis werk. Dat is hard nodig. Want wel zegt de ene regering na de andere dat de kruisvereniging versterkt moet worden, maar nog steeds wordt het kruiswerk gefinancierd naast de contributies en de subsiedies uit allerlei fondsenwervende activitei ten. In sommige gemeenten moe ten jaarlijks nog oliebollen worden gebakken ten bate van de kruis verenigingen. Of fancy-fairs wor den georganiseerd. Om op die ma nier een belangrijk stuk gezond heidszorg van het nodige geld te voorzien, is anno 1978 wel een merkwaardige zaak. Uw hulp is daarom nog steeds nodig. Want iedereen is het er over eens, dat het werk van de kruisvereni ging onmisbaar is in onze samenle ving. Gemeentebesturen doen dan ook doorgaans wat zij kunnen om de kruisvereniging in hun plaats te helpen. Maar het is op geen stuk ken na genoeg en er wordt door lopend gezocht naar extra midde len om het kruiswerk draaiende te houden en de dienstverlening te verbeteren. Een van die middelen is de Emmabloemcollecte. De col lecte wordt gehouden van 27 De voorgevel van het karakteristieke pand van middenstander/kunstschil- der/dichter/galeriehouder Theo den Boon aan de Dorpstraat 58. Vrijdag avond opent burgemeester mr. A. G. Smallenbroek daar de galerie en een tentoonstelling van Joegoslavische naieven (silkscreens). (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom WADDINXVEEN/REEUWIJK Re staurant d’Ouwe Stee aan de ’s- Gravenbroekseweg te Reeuwijk staat ------o vviopjiviu z.icuiuaai vuvi nvt taant heer H. van der Star en zijn echtgenote, te zetten. Als men zaterdag grote spul- leden hebben gesticht, hebben goodwill Daar wordt gezorgd dat haan international b.v. te Hilversum. Dit bedrijf heeft de heer W. C. Kruit hof (41) als directeur belast met de exploitatie van het restaurant. De heer Kruithof zit reeds 25 jaar in het horecavak. Zijn vorige functie was be drijfsleider van Hotel ”Het Wapen van Rijsoord” in Rijsoord. Daarvoor was hij werkzaam voor de Bellevuegroep. Het ligt in de bedoeling het bedrijf op dezelfde basis voort te zetten. Het vol- - -o I tallige personeel, inclusief chef-kok R. 13 maart om acht uur zal er in de ge- I J°n8> blijft zich inzetten voor d Luwe Stee. Het aantal medewerkers zal zelfs worden uitgebreid. Extra aandacht zal worden besteed aan I catering, het verzorgen van horeca- activiteiten buiten de deur. In het re- I staurant zijn inmiddels een tweetal za len voor resp. 10 en 40 personen inge- I ncht. Voorts is er een nieuw klassiek af- ««temde spijskaart samengesteld. De Ivan I I vervullen, zal met uitzondering van j F' O *4 n - ploten zijn. I trekken op Hoeve ”de Bronckhorst” |?an dv OukooPsedijk te Reeuwijk. De I ac)6 Van der $tar za‘ z*c^1 toeleg6en °P I viezen op het gebied van horeca- seerd op de principes van Carl Órff service aan gastvrije

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 5