Ruud Geels en burgemeester schoten Overzicht van reeds bestaande en gewijzigde subsidieregelingen De Bron 2 open Excelsior kon winnen Vermoorde man in Assen was oud- Waddinxvener Peuters bij huwelijk Muziek programma’s De Bonkelaar trekken steeds meer publiek I Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll 1111 F j - 7 J ff Boven den de 200.000. de huurprijs in mindering gebracht. De regeling geldt voor alle soorten huurwoningen tot een jaarlijks te bepa len huurgrens. 2—0 1—1 1— 1 1—1 2— 0 1—1 0—2 0—2 1—1 0—2 verhouding tot hun inkomen erg hoog, grote tijdnood, Als steun voor hen is daarom onder an- dere de individuele huursubsidie inge voerd. Deze financiële bijdrage van het rijk wordt of rechtstreeks aan de huur- WADDINXVEEN De dinsdag bij de bezettingsactie van het Provinciehuis in Assen omgekomen drs. K. de Groot (40) is in Waddinxveen goed bekend. De nu in Rolde gewoond hebbende oud-Waddinxvener was als planoloog werkzaam bij de provincie Drenthe. Drs. De Groot, goede vriend van de vo rig jaar tot burgemeester van Putter- shoek benoemde Waddinxvener L. Vleggeert, had zich in onze gemeente verdienstelijk gemaakt binnen de partij van de Arbeid en de Lionsclub. Het is nog niet bekend welke van de drie gearresteerde Zuidmolukkers de heer De Groot al op de eerste dag had neergeschoten. Ook niet wat daartoe de aanleiding was. Volgens sommigen had het slachtoffer een prikkelende op merking gemaakt, volgens anderen wil den de bezetters een voorbeeld stellen. subsidie te krijgen voor het laten aan brengen van bepaalde voorzieningen, die geen deel uitmaken van een alge hele verbetering van de woning. Dit ge ldt bijvoorbeeld voor en nieuw toilet, een douche, een keuken of een ber gruimte buiten de woning of voor de noodzakelijke uitbreiding en vervan ging van een electrische installatie (als het electriciteitsbedrijf dit vereist). De hiervoor beschikbare bedragen va riëren van f 1.150,- voor een toilet tot f 2.900,- voor een keukenruimte met inrichting. Tegenover het ontvangen van subsidie staat de verplichting van de eigenaar- verhuurder de huurverhoging ten ge volge van het verbeteren van de wonin gen te berekenen volgens de richtlijnen die daarvoor zijn vastgesteld. In een tabel die het ministerie hanteert is het percentage (van de verbeterings- kosten) af te lezen waarmee de huur maximaal mag worden verhoogd, als de woning met overheidssteun wordt ver beterd. Wanneer uitsluitend aparte voorzienin gen worden aangebracht, geldt de tabel niet maar worden vaste bedragen voor de huurverhoging aangehouden. Het is mogelijk verbeteringen zelf uit te voeren. Subsidie wordt dan uitsluitend verleend voor de materiaalkosten. Ook de huurder kan met toestemming van de verhuurder de verbetering zelf uit voeren of laten uitvoeren. Hij ontvangt dan de subsidie. In dit geval kan er geen sprake zijn van een (extra) huur verhoging. Voor een hypothecaire lening ten be hoeve van de woningverbetering kan een door het rijk gegarandeerde ge meentegarantie worden gegeven. INDIVIDUELE HUURSUBSIDIE Voor sommige huurders is de huur in HET WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT WAARD! ïïïiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiTn 9—11 Voor de onderlinge competitie werden in poule b maar enkele wedstrijden ge speeld. De uitslagen zijn: C. Crone-C. Stoker 1-1; B. van Eijk-J. de Heer 2-0; D. Heeren-D. Heeren II 2-0; G. Dankers-Th. van Bueren 1-1; J. Borsboom-J. de Wit 2-0; J. Vermeulen- P. van Gils 2-0. verwervingskosten van een bestaand kelijk het aanbrengen van een dub- huis niet meer dan f 75.000,- zijn en die van een nieuwbouwhuis niet meer dan 113.000,-. WADDINXVEEN Woensdag voor een week zijn getrouwd Wilma Bosman uit de Burgemeester Trooststraat en Pieter Grootendorst uit de Peter Zuid- laan. Zij trouwden om 13.45 uur in het gemeentehuis en om 14.15 uur in de rooms-katholieke St. Victorkerk. Wilma is leidster van de peuterspeel zaal Pieter Pierebaas. Zij is daar ruim vijf jaar geleden, bij de oprichting van de peuterspeelzaal, als assistent- leidster begonnen en werkt nu als hoofdleidster van zowel de twee- als de drie ochtendengroep. De peuters stonden met versierde bo gen bij de kerk op het moment dat het bruidspaar de kerk verliet. Daarna werd er een kinderreceptie gehouden in hotel Neuf in Boskoop. Wilma en Pieter wonen op het adres Nic. Beet- slaan 240. van de gebroeders Teun en Wim Bron te openen. Hij deed dit in samenwer king met burgemeester mr. A. G., Smallenbroek. Beide heren moesten broek noemde de sportwinkel een aan de Nesse twee keer met een bal op trekpleister voor de oude dorpskern, een tekening schieten die de doelman Het zal er volgens hem ongetwijfeld van Juventus, de tegenstander van Ajax druk worden, gezien de plaatselijke be- in de Europa-cup, voorstelde. Ruud kendheid van beide broers. Ruud Geels Geels schoot tweemaal dwars door het schiet op het doel. Burgemeester Smal- papier heen, burgemeester Smallen- lenbroek had de bal stilgelegd voor de broek miste een keer. Daarmee was de Ajax-speler. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 15 MAART 1978 voor-te bouwen woningen twee ne gende deel van de extra kosten van de voorziening van dubbele beglazing. Aanvragen voordat het huis wordt ge bouwd. De subsidie bedraagt in beide gevallen terugkomst in de woning is de huur- samen. Hypotheekko- maximaal 666,-. - VERBETERING VAN PARTICULIERE WONINGEN een ge- Voor de verbetering van woningen be- meentelijke garantie (met deelneming staat eveneens een subsidieregeling. De gemeente kan subsidies verstrekken voor verbeteringskosten, die niet lager zijn dan f 1.500,- en niet hoger zijn dan Er kunnen wel verbeterin gen worden uitgevoerd, die boven dit ïj meer- geldgevers bereid een hogere hypothe- dere kosten wordt echter geen subsidie caire geldlening te geven en is het dus verstrekt. De subsidie wordt, afhanke- mogelijk met een betrekkelijk gering lijk van de hoogte van de kosten, vers bedrag aan eigen geld een huis te trekt als een bijdrage ineens of als jaar- kopen of te laten bouwen. Het is zelfs lijkse bijdrage. i j E)e eigenaar-bewoner kan een bijdrage WADDINXVEEN Na een span nende wedstrijd in haar eerste promo tiewedstrijd moest Excelsior met 11-9 haar meerdere erkennen in Nauw Dwa- jan uit Rotterdam. Toch heeft de over winning in handen van Excelsior gele gen. Door een overwinning van T. den Ouden nam Excelsior een 20 voor sprong. T. Driesse verloor zijn partij na een schijf te hebben voorgestaan. Toen ging de wedstrijd gelijk op. Kramp, Blom en Ruud van Dijk speelden re mise, zodat de stand 5-5 werd. Toch had Blom winstkansen en gaf hij te gauw remise. Door de nederlaag van Zaadhof kwamen onze Rotterdamse damvrienden voor het eerst op voor sprong: 5-7. Maar G. Heeren wist zijn partij in winst om te zetten en de stand was weer gelijk 7-7. De spanning was te snijden. J. van der Eist moest na een betere stand toch met remise genoegen nemen en de stand was 8-8. Maar toen sloeg het coodlot toe: C. Rietveld had een hele goede stand opgebouwd en brak door naar dam. Helaas nam hij niet de goede voortzetting, ook al door J, en verloor zijn partij. De stand werd 10-8 voor de Rotter dammers. Nu moest Cor Barelds win nen om gelijk te komen. Dit zat er niet in en de partij werd remise zodat de uit- ders verstrekt of via de verhuurder op slag H-9 voor Nauw Dwajan werd. Daar ze ook de eerste wedstrijd van KDC uit Katwijk hebben gewonnen met 12-8, promoveren zij. De wedstrijd ExcelSior-KDC gaat dus niet door, Voor het tijdvak 1 juli 1977 tot 1 juli want deze heeft geen zin meer. 1978 is deze huurgrens voor gezinnen De uitslagen: en alleenstaanden van 30 jaar en ouder Excelsior-Nauw Dwajan: T. den Ouden-L. Widened C. H. Kramp-G. Letter A. Blom-P. Tholel WADDINXVEEN Ruud Geels de opening een feit. De nieuwe sportzaak bekende Ajax-speler, was vrijdag in van Teun en Wim Bron is gevestigd in Waddinxveen om de nieuwe sportzaak het oude centrum van Waddinxveen. JHet is trouwens hun tweede winkel in het Gouwedorp; de eerste staat aan de Eikenlaan. Burgemeester Smallen broek noemde de sportwinkel is de huurgrens f 4.200,- per jaar, alst zij een belastbaar inkomen hebben be- neden de 21.500,-. HUURGEWENNINGSBIJDRAGE Wanneer door verhuizing, ingeval van i ruiming plotseling een aanzienlijk ho gere huur gaat betalen, kan het rijk u een aantal jaren helpen daaraan te wennen. Deze huurgewenningsbijdrage is afhankelijk van het inkomen en het verschil tussen de oude en nieuwe huur. Deze bijdrage loopt in drie of vijf jaar geleidelijk af. Voor een uitkering gedurende drie jaar .komt u in aanmerking als u gaat verhui zen van een huis met een huurprijs die niet hoger is dan f 250,- per maand, haar een huis waarvan de huurprijs ten minste de helft hoger is. De huurgewenningsbijdrage voor de periode van driejaar bedraagt: in het eerste jaar 60% van het ver schil tussen de oude en de nieuwe huurprijs; WADDINXVEEN -Na de succes volle optredens van de Hoochie Coo- hieband en Quo Vadis in het weekend van 24 en 25 februari is er afgelopen weekend weer een muziekprogramma in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar geweest. Zaterdag was er weer een jazzconcert. Voor een prima gevulde zaal trad het kwartet van Hans Dulfer op. Uit de opkomst bleek dat steeds meer mensen de weg naar De Bonkelaar hebben gevonden om daar te genieten van een fijne jazz-avond. De werkgroep verwacht dan ook bij het volgende concert, waar zeer waar schijnlijk een dixielandorkest zal optre den, een volle zaal. HANS DULFER Voor de (voornamelijk aanwezige jon- to„.j geren) had de vitale muziek van de Am- ineens van 40% van de kosten krijgen drage worden gegeven in de verhuisko- sterdamse saxofonist Hans Dulfer, bij- -1..J--- P BOVen L- 'J f 65.000,- ontvangt hij gemaakt om de woning opnieuw in te f 6.300,- per jaar, als zij een belastbaar inkomen hebben beneden de f 35.000,- per jaar. Voor alleenstaanden jonger dan 30 jaar J. van der Elst-J. Bousand G. Heeren-L. Boston C. J, Barelds-L. Pocorni F. Zaadhof-J. Lijnen T. Driesse-H. Wijngaarde R. van Dijk-H. Saason - C. Rietveld-O. Mac. Donald woningverbetering of bij krotont- mogelijk een lening aan te gaan, die ge lijk is aan de stichtingskosten van de woning, een zogenaamde 100%-lening. ISOLATIESUBSIDIE De overheid kan voor de verbetering van de warmte-isolatie van woningen een subsidie verstrekken. Deze subsi die wordt aan de eigenaar of aan de huurder in één keer uitbetaald en be draagt: voor een bestaande woning twee ne- 36.600,- kan ten behoeve van een eigen gende deel van de totale kosten. woning uit het Bezitsvormingsfonds Aanvragen voordat met de werkzaam- een renteloze lening van f 2.400,- wor- heden wordt begonnen. den verstrekt. De voorwaarde is, dat de Deze voorzieningen bestaan hoofdza- bele beglazing, het laten vullen van de spouw van een woning met een isole rende stof en het isoleren van het dak. verhuizing van bejaarden naar duurdere of kleinere woning of mer dat het publiek in De Bonkelaar de hele avond toch wel mat reageerde en aan de stoel zat vastgekluisterd (mis- D, --- v_.j - -o -J voorbeeld naar een verzorgingstehuis halen?). De muziek werd wel met inzet voor bejaarden of van een gehandi- capte naar een aangepaste woning). In gemeenten Amsterdam, ’s- Gravenhage, Rotterdam en Utrecht ontvangt men ten hoogste f 3.500,- en in de overige gemeenten ten hoogste WADDINXVEEN/DEN HAAG In verband met enige wijzigingen in een aantal subsidieregelingen per 1 januari 1978 heeft de gemeente Waddinxveen een overzicht verstrekt van deze regelingen. Verwervingskosten zijn: koopsom, no- tariskosten, overdrachtskosten en ma- kelaarskosten s het rijk gedurende maximaal 10 sten tellen niet mee. lopende - bijdrage krijgen. De bijdrage voor het eerste jaar is momenteel f 4.000,- als de stichtingskosten van de woning niet meer bedragen dan ƒ113.000,-. Voor woningen, waarvan de stichtingskosten liggen tussen ƒ113.000,- en 136.000,- gelden la gere bijdragen. Bedragen de stichtings kosten meer dan 136.000,- dan wor den geen bijdragen meer verstrekt. Als de eigenaar-bewoner van een krot een nieuwe woning laat bouwen, krijgt hij boven de normale subsidie nog eens 50% extra subsidie. Laat hij eerst een krot afbreken, dan ontvangt hij nog eens 4.000,- als eenmalige premie. LOKATIESUBSIDIE In de door de minister aangewezen ge meenten of in stadsvernieuwingsgebie den kan een extra bijdrage worden ver kregen in buitensporig hoge grondko- sten, de zogenaamde lokatiesubsidie. RENTELOZE LENING Aan mensen met een inkomen tot woning "uk het Bezitsvormhigsfonds Aanvragen voordat met de werkzaam- AANKOOP VAN EEN NIEUW HUIS Wie een nieuw huis koopt of laat bou wen om er zelf in te gaan wonen, kan van 1 jaar een jaarlijkse - steeds met 10% af- GEMEENTEGARANTIE Kopers van woningen kunnen |- - -X 1 I - - A J van het Rijk) aanvragen. De verwer vingskosten moeten beneden een be paalde grens blijven. Die is voor nieuwe woningen 192.000,- en voor ƒ65.000” bestaande woningen 125.000,-. Dankzij de gemeentegarantie zijn de laatste bedrag uitgaan. Voor de caire geldlening te geven en is het dus bedrag aan eigen geld huis te so’s een garantie moeten zijn om in be weging te komen. Daarom was ’t jam- hele avond toch wel mat reageerde schien was het beter geweest ze weg te de zaal ingespeeld. Wellicht had men meer op popgerichte muziek, zoals die door de andere formatie ”de Perikels” verwacht. De muziek die Hans Dulfer met zijn kwartet bracht was duidelijk meer jazz-gericht en daardoor sloegen de enkele nummers die hij ook met de grote formatie weet te brengen, in deze kleinere bezetting niet aan, ondanks de meer dan adequate ritme sectie, die de ritmische patronen van de Latijns- Amerikaanse muziek met veel flair woonvergunning bracht). Danslustigen echter opgelet: Op zaterdag 22 april treedt in De Bon kelaar op de ’’Sweet Lake City Jazz- men”. Deze avond belooft een swin- maand of een ’’kale” koopprijs bene- gende dansavond te worden! Zondagmiddag trad de Engelse folk- zanger Alan Taylor op. Deze zanger zong een aantal prachtige liedjes over allerlei onderwerpen. In zijn lied over Edinburgh was hij erin geslaagd om door middel van tekst en muziek de be zoekers een indruk te geven van de grauwe grijze straten in de troosteloze regen. Daarna volgde een song over de hardheid van New York, de grote stad waar de liefde verdwijnt en de vrede zo ver af lijkt. De stad waar geen gerech tigheid is voor de verliezer en de zwakke, je kunt er schreeuwen, maar niemand hoort er je ellende en ant woordt. Naast deze treurige song waren er leuke liedjes, zoals het antwoord van de zanger aan een zangeres die op het toneel alleen maar treurige liefdeslied jes zingt en een prachtige ballade. in het tweede jaar 40% van dit ver schil; in het derde jaar 25% van dat ver schil. Is de woning ingrijpend verbeterd en na 2' 1 1 1 na aftrek van de individuele huursubsidie - tenminste 100,- of meer per maand hoger, dan bestaat er een bijdrage over vijfjaar en wel: in het eerste jaar 90% van het ver- schil tussen de oude en de nieuwe huurprijs; in het tweede jaar 70% van dit ver schil; in het derde jaar 50% van dit ver schil; in het vierde jaar 30% van dit ver schil; in het vijfde jaar 10% van dat verschil. VERHUISKOSTENBIJDRAGE In bepaalde gevallen kan er een bij- tot een bedrag van 15.000,-. Boven sten en in de kosten die moeten worden voorbeeld in de Sonny Rollin’s Calyp- dit bedrag tot 65.000,- ontvangt hij gemaakt om de woning opnieuw in te een jaarlijkse bijdrage, die in 10 jaar af- rièhten. Dat kan onder meer bij: wo- loopt van 10% in het eerste jaar naar ningverbetering, krotontruiming, of bij 4% inhet laatste jaar. verhuizing van bejaarden naar een De eigenaar-verhuurder krijgt tot een duurdere of kleinere woning of naar bedrag van 5.000,- de bijdrage ineens een niet-zelfstandige woonruimte (bij- van 40%. Tussen 5.000,- en 15.000,- kan hij kiezen tussen een bijdrage ineens van 40% of de 10 jaar durende jaarlijkse bij- je' drage. Boven de 15.000,- tot 65.000,- krijgt hij een 20 jaar durende jaarlijkse bijdrage, aflopend van 7% naar 3%. Ook is er de mogelijkheid een 3.00^-. u- WOONVERGUNNING Voor huurders of eigenaren van wonin gen is, in die gemeenten waar de woon- ruimtewet nog van kracht is, zoals Waddinxveen een vereist. Namelijk voor woningen met een ’’kale” huurprijs beneden 510,- per x

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 17