M|fpt0 “film SI iN ?EI siaak noteboom Ragtimeband in Zoetermeer zwemmen Indieners van bezwaarschrif ten laten het op hoorzitting afweten Betrokkenen sturen twee pijnlijke, onthullende brieven Beroep op gemeente raad: Ga niet met transactie in Dorpstraat akkoord Een goede kijk op een uitstekende kijker. L Diploma- Tl I I I’ SPLEND FAST FOCUS KIJKERS 7x35 7x50 8x30 houden, totdat de blijkbaar zo be- Van Rooijen-Vlaanderen: ƒ275.000,—. f128,- f137,- f145,- f116,- 8x40 f135,- 10x50 f112,- 12x50 1 meente "niet volgens de geldende nor men van fatsoen”, ”op ontoelaatbare wijze” en ’’zonder taxateurs van beide zijden” de onderhandelingen met de heeft verkregen. Het contact tussen de heer De Bruijn en de Van Rooijen is gepas seerd, waardoor onrecht is aange daan aan de heer De Bruijn. DRIE GESPREKKEN Vrijdag 27 januari kwam de heer Van Rooijen op verzoek van burgemeester mr. Smallenbroek voor een gesprek naar 1 zeer gezellig werd gesproken over ge ster en Wethouders brangt daar echter tegenin dat het slechts gaat om een recht gebruik wil maken. Op zijn brief stukje Gouwezoom van 50 meter, zodat - er nog een strook van 200 meter open baar groen overblijft. Bovendien ko men de tuinen van de te bouwen bun galows als kijkgroen indirect aan de ge hele WADDINXVEEN In het overdekte zwembad de Sniep werd voor diploma B van de KNZB gezwommen. Alle 51 kandidaten behaalden het diploma. De examens werden afgenomen door chef- zweminstructeur Z. van Minnen en zweminstructeur C. Rehorst. Namens de KNZB was als toezichthouder aan wezig de heer Zwart uit Nieuwkoop. De geslaagden zijn: Davy de Jonge, - 1 - - <- Robert de Zeeuw, Patrick Bavius, Johnny Voorthuis, Wilma Sleeuwenhoek, Mar lijn van Dijken, Kees Kerver, Erik Valk, Gea Boere, Lisette Meijerink, Erna van Veen, Richard Geul, Ingrid Albias, Luuk Akkerhuis, Erik van de Meijden, Eva Ponsioen,'Erwin Keizer, Loes van ’t Hof, Giselle Monnée, Kees van den Berg, Rene van Wijk, Jeroen Zwaard, Miranda van Vliet, Hanriet Burger, Joke Verhoeven, Wim van Doorn, Saskia Kooien, Martine Bron, Lia Moons, Hans van Wichem, Ewald Bekker, Sonja den Ouden, Barbara Jansen, Nathalie Nahafahik, Corina van de Valk, Peter de Hoog, Corine Derksen, Rob Flier, Arthur Berkou- wer, Freddy Disseldorp, Richard Scharff, Michel Schilperoord, Joke Kool, Colette Bavius, Wilfred Brand horst, Harald van der Hoeven, Marleen van der Haagen, Nicole Berg. A Monique La Grand, Audrey Jo, I de Zeeuw. Patrick Bavius. J WADDINXVEEN Van de bezwaarschriften-indieners tegen de door de gemeenteraad op 23 februari 1977 vastgestelde herziening van het bestemmingsplan "Regeling Kom bij de brug” (opdat aan de Nesse twee bungalows gebouwd kunnen worden) heeft niemand zich laten zien op de vo rige week woensdag door het provin ciaal bestuur in het Haagse Provincie huis belegde hoorzitting. De acht Wad- dinxveners en andere mede ondertekenaars schitterden door afwe zigheid. Alleen burgemeester mr. A. G. Smal-_ lenbroek was komen opdagen voor het geven van een toelichting. Maar de zit ting werd na enkele seconden al weer gesloten. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland zullen nu hun standpunt bepalen op grond van de schriftelijk in gediende bezwaarschriften en de weer legging daarvan door het college van Burgemeester en Wethouders. Zij ma ken daarbij gebruik van de Provinciale Planologische Commissie (PPC), die van B. en WADDINXVEEN/ZOETERMEER Zaterdag 18 maart treden in Jazz Club Zoetermeer een aantal leden op van de vroegere Phoenix Ragtime Band. On der leiding van Hans Verheul op kla rinet en saxen zal het Phoenix Jazz Quartet swingende muziek ten gehore brengen waarbij de belangstelling van de leider voor zowel Benny Goodman als Stan Getz niet onopgemerkt zal blij ven. Ook Zuid-Amerikaanse escapades worden niet geschuwd. Dansliefheb bers behoeven niet stil te blijven zitten. Club open 20.30 uur. Aanvang muziek 21.30 uur. Adres en parkeergelegen heid Dorpstraat 18c, Zoetermeer. In formatie (079) 312493. Passage 47, Waddinxveen, tel. 2477 Dorpstraat 62 en dat is zoals hij de zaak bezwaar tegen hebben is de bouw van twee woonhuizen aan de Nesse, een stuk grond langs de Gouwe dat ze liever groen willen houden om er een recreatieve bestemming aan te kunnen geven. De betreffende plek wordt als een onderdeel gezien van de verbin- Bruijn vertelt de gemeenteraad in zijn dingsstrook tussen de Gouwe en het brief dat hij de heer Van Rooijen vrij- centrum. Het college van Burgemee- dag 24 februari schriftelijk heeft laten weten dat hij op dit moment van dit j. Lx 1 1 i i i r zou de heer Van Rooijen de heer De Bruijn mondeling hebben laten weten dat omtrent onderhavige panden reeds overeenstemming had bereikt met bur gemeester mr. Smallenbroek ten aan- hele Waddinxveense bevolking ten zien van verkoop. Ook de heer De goede. Bruin heeft de gementeraadsleden ver- Dat er aan de Nesse woningen ge zocht aan de grondtransactie geen bouwd gaan worden vindt de gemeente goedkeuring te hechten vanavond. een aanzienlijke verbetering als men bedenkt dat hét huidige bestemmingsp lan er de bouw van een restaurant en gemengde bebouwing, met bovendien een grotere bebouwingsdichtheid en grotere hoogte, toestaat. De geplande woonhuizen harmoniëren meer met de omgeving, zo wordt gezegd. Aangete kend wordt dat het wel tot bebouwing moet komen om financieel-technische redenen. De visie van het Waddinxveense ge meentebestuur wordt, zoals gezegd, ge steund door de Provinciale Planologi sche Commissie (PPC), een adviesor gaan van het provinciaal bestuur. De PPC acht de ingediende bezwaren on gegrond, omdat er geen sprake is van onverantwoorde verdichting van de be bouwing of van een ontoelaatbare aan tasting van het contact met en het uit zicht op de Gouwe. Onderstreept wordt dat er sprake is van een verbete ring als er gekeken wordt wat volgens het huidige bestemmingsplan mogelijk is. Ook de PPC constateert dat er ten zuiden van de te bouwen bungalows een groenstrook van ruimere afmetin gen langs de Gouwe aanwezig blijft. meenschappelijke bekenden vertelde ’’GEEN BEDENKTIJD” de burgemeester dat de gemeente ge- pqa ^it derde gesprek zou de heer Van Rooijen een week bedenktijd hebben gevraagd. Toen dit niet mocht wilde hij er één dag over nadenken. Maar ook zou volgens burgemeester mr. Smallen- belangstelhng. Mevrouw Van Rooijen- broek niet hebben gekund. Mevrouw Van Rooijen-Vlaanderen: Toen, ener zijds omdat de prijs hem redelijk leek, anderzijds om van de zorgen, die hij niet langer aankon, af te zijn, heeft de heer Van Rooijen ingestemd met deze koop”. De briefschrijver concludeert dat door de opmerkingen over onteige nen en door het doen voorkomen alsof de plannen voor de grond aan de Dorp straat al zeker waren de heer Van Rooi jen de indruk kreeg dat er geen andere WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 15 MAART 1978 WADDINXVEEN De vanavond (woensdag) door de gemeenteraad te behandelen aankoop van de panden Dorpstraat 62 en 64 van de Am sterdammer Th. S. H. H. van Rooijen heeft de gemoederen in de afge lopen weken na het bekend worden van deze transactie via publica ties in het Weekblad voor Waddinxveen danig verhit. In het Dorpstraat-gebied is een niet meer te onderdrukken geruchtenstroom over de aard van de gemeentelijke onderhandelingstactiek op gang ge komen, terwijl de gemeenteraadsleden dezer dagen onthullende brieven hebben gekregen van mevrouw C. C. van Rooijen-Vlaanderen uit het Zuidhollandse Valkenburg en van de Waddinxveense fotograaf Guido N. de Bruijn van de Dorpstraat 62. Mevrouw Van De aanschaf van een goede kijker vereist enig beraad. Allereerst de vraag: voor welk doel wilt u uw kijker gaan gebruiken? Sport? Vogelbespieden? Of, wenst u een kijker voor vakantie en weekendtrips? De natuurvorser is meestal gebaat met een goede, lichtsterke kijker. In andere gevallen zal de mate van vergroting het criterium zijn. Hoe dan ook: voor elk doel is er een Splend kijker. Het bijzondere aan de Splend kijkers is het fast-focus systeem. Door één druk op de knop stelt u ogenblikkelijk scherp. Splend kijkers hebben uitstekende optische kwaliteiten. De multi-gecoate lenzen en de eveneens gecoate prisma’s garanderen een kristalheldere blik. Welke Splend kijker voor uw doel het meest geschikt is, overlegt u het beste met uw fotohandelaar. Hij heeft er kijk op. dringend verzoeken niet mee te werken aan deze manier van onderhandelen en aankopen doen Van een gemeente verwacht je des te meer dat ze zich be wust zijn van de hun opgedragen ver antwoordelijkheid. Burgemeester en Wethouders zouden zich rechtvaardig, open en eerlijk horen op te stellen. Vanuit die verwachting heeft de heer Van Rooijen dan ook het volle vertrou- wengehad in B. en W. Wij hopen dat dit vertrouwen hersteld zal worden. De raad heeft de bevoegdheid hier iets aan te doen. De raad heeft de mogelijkheid door deze koop niet goed te keuren, de koop terug te draaien en zo de heer Van Rooijen in de gelegenheid te stel len de koop volgens de gebruiklelijke normen te laten verlopen”. ÉÉN KAPER Mevrouw Ban Rooijen-Vlaanderen schrijft uitvoerig over de reden van haar brief: ”Wij begrijpen dat de ge meente, zoals vermeld stond in het Weekblad voor Waddinxveen van woensdag 1 maart, blij is een funda mentele aankoop te kunnen doen. Wij willen echter dat u weet, dat als de burgemeester vertelt dat er meer ka pers op de kust waren voor deze koop, er eigenlijk maar van één kaper sprake is, die er alles voor heeft gedaan even- ”De manier waarop onderhandeld is kunnen we toch ook moeilijk aandui den als een ’’zaak van vrijwilligheid en goed overleg”, zoals wethouder P. F. J. van het besprokene op het gemeente- van Schie op een wijkcontactavond van huis, kreeg de indruk dat hij over zij.; het CDA in de Bomenwijk vertelde, eigendommen alleen met de gemeente gen als huurder met voorkeursrecht^bij zou hij hebben gevraagd of hij niet eerst met de heer De Bruijn hierover moest praten, maar mr. Smallenbroek J-. 1- r. - zou wel met hem gaan praten. \ii zij ”De heer Van Rooijen verwachtte nog niet dat op de bewuste dag het koop contract zou moeten worden onderte kend. Hij voelde zich dan ook wel enigszins overrompeld. Dit blijkt wel uit het feit dat hij tweemaal om uitstel vroeg. Wij zien het als misbruik van het hoord had dat de Amsterdammer zijn grond met huizen in de Dorpstraat zou willen verkopen. Als dat zo was dan had de gemeente in ieder geval grote ix ii i; r* Vlaanderen: ”De heer Van Rooijen had nog geen enkele poging tot verkoop on dernomen en had alleen tijdens pri- végesprekken laten vallen dat hij ge zien zijn leeftijd op den duur toch tot verkoop zou moeten overgaan. Wel Rooijen-Vlaanderen tuele andere kapers (rechthebbende bad bjj mej huurder van één van de schrijft dat haar 80-jarige schoonvader en deskundigen) buiten de hele zaak te panden, de heer G. N. de Bruijn, via alles rond de aankoop van de ruim 2830 1-A~ vierkante meter grond met (bewoonde) geerde koop gesloten zou zijn”, opstallen voor 275.000,door de ge- meente zich zeer heeft aangetrokken. ’’Aangezien hij heeft ondervonden deze zaak niet zelf te kunnen afhande len, heeft hij mij verzocht de zaken voor hem waar te nemen. Dat is dan ook de reden dat ik deze brief tot u richt. Mocht u verdere informati wen sen dan ben ik gaarne bereid u die te geven”, aldus de briefschrijfster. VIJF KANTJES over de waarde van de grond met opstallen. Het is bewust of onbewust niet ge lukt de heer Van Rooijen inzicht te beslissende stappen zouden worden ge- doen verkrijgen in de plannen van nomen. In dit gesprek noemde de bur- steldS^ ETh vrijSRVan f 275 000;- pand Dorpstraat 64^ béide" met bijbë- sieia zijn van aie plannen, waaraoor Daar de heer Van Rooijen nog niet mV n u J hij ^een vertekend beeld hiervan de gelegenheid was geweest en er ook horen erven en tuln De heer De - - - nOg geen haast bij leek te zijn om des kundigen in te schakelen in verband met een eventuele prijs, leek deze prijs hem behoorlijk. Bovendien kwam de burgemeester met het fraaie voorstel om van dit bedrag een lening te maken, waarover de heer Van Rooijen 7 pro cent rente zou krijgen. Zoals de burge meester opmerkte kon hij dan toch ge- - woontegetrouw regelmatig naar Wad- het gemeentehuis. Nadat er eerst dinxveen komen, nu om de rente op te Pezellio werd tresnrolfen nvpr op- halen” heer Van Rooijen zeer emotioneel bij uitgenodigd voor een gesprek. Me vrouw Van Rooijen-Vlaanderen: ”De hele week was de heer Van Rooijen erg zei dat dit met nodig was. De gemeente nerveus geweest door het idee dat zijn zou wel met hem gaan praten. zou moeten worden afge- Mevrouw Van Rooijen-Vlaanderen: 1 1 S', I 1 1 1 T*0 L» c» o r- D z-» z-\ »-» fari,/n f n broken. Ook realiseerde hij zich nu pas echt hoe moeilijk het voor hem was af stand te doen van deze grond, waaraan hij emotioneel zozeer gebonden was. In het tweede gesprek werd de heer Van Rooijen een bungalow aangeboden, in ruil voor zijn grond. Aangezien de heer Van Rooijen in Amsterdam wil blijven vertrouwen dat de heer Van Rooijen kon hij niet op dit aanbod had in het gezag van de burgemeester, dat de burgemeester op dat moment de koop toch heeft doorgedrukt. Meteen Rooijen- na de mondelinge afspraak is de burge meester met de heer Van Rooijen naar de notaris gestapt, die hierover van te voren werd gebeld, maar eerder nog niets van de zaak wist. Ook deze vond het minstens vreemd dat er zo’n haast achter de zaak werd gezet, maar als neutraal persoon kon hij niets doen om de koop tegen te houden. Aan hem heeft de heer Van-Rooijen te danekn, dat er een clausule in het koopcontract blijkt duidelijk dat de onderhandelaars j$ opgenomen, dat indien de heer De a. -Bruijn zijn recht ]aat gelden (bijvoor beeld via een proces) hij dit niet bij de zich achter de opvattingen i-r,.-- W. heeft geschaard. Waar de indieners van de bezwaar schriften, die overigens niet allemaal in G. N. DE BRUIJN behandeling genomen zullen worden Fotograaf Guido N. de Bruijn heeft de omdat ze te laat innen waren of met gemeenteraad geschreven dat hij vanaf zaken komen die niet eerder bij de ge- maart 1974 huurder is van het pand meenteraad zijn aangekaart, in hoefd raad heeft getoond in een huurcont ract vastgelegd. Geregeld zou zijn dat hij als huurder het recht van voorkeur van koop geniet, alsmede voor het Bruijn zijn recht laat gelden (bijvoor- heer Van Rooijen, maar bij de ge meente zal moeten doen”. brief vraagt zij de gemeenteraadsleden pen heeft. De reactie van de heer Van zeer dringend niet akkoord te gaan met de grondtransactie in de Dorpstraat, die nodig is om een begin te kunnen maken met de ontsluiting van het ge bied achter de winkels aan de westkant van deze straat voor de bouw van 80 tot 100 woningen in de gesubsidieerde A. G. Smallenbroek namens de ge- deert is het volgende: op de onwetendheid omtrent ge meentelijke en financiële zaken van de heer Van Rooijen. door hem onder druk gezette heer Van Hij heeft gebruik gemaakt van de Rooijen zou hebben gevoerd. emotionele binding van de heer Van Mevrouw Van Rooijen-Vlaanderen: Rooijen met Waddinxveen. "Wij willen de raadsleden dan ook zeer —Hij heeft geen rekening gehouden AU met de hoge leeftijd van de heer Van prajenzeker met met makelaars. Als Rooijen en de daaruitvoortvloeiden gebreken. Hij heeft op het kritieke moment in gespeeld op het niet aankunnen van de situatie van de heer Van Rooijen en hem geen enkele mogelijkheid gegeven overleg te plegen met fami lie en deskundigen. Er is niet de mogelijkheid gegeven het hoofd begonnen te groeien. Op vrij- c brengen, waarbij veschillende taxa- sprek. wonen I ingaan”. Volgens mevrouw Van 1 Vlaanderen zijn in één van beide ge sprekken opmerkingen gemaakt waar uit de heer Van Rooijen het volgende zou hebben begrepen: ’’Heeft u al con tact met een makelaar? Nee, nou u moet maar niet te veel over de koop u niet tot verkoop overgaat moeten wij alles onteigenen en dan is het nog maar de vraag wat u er voor krijgt. Hieruit 1 1 _x J J 1 1 J X J I 1 I 1 bekend waren met de onwetendheid van de heer Van Rooijen”. De heer Van Rooijen werd ziek en voelde dat de problemen hem boven een normale procedure op gang te dag 10 februari volgde het derde ge- brengen, waarbij veschillende taxa- sprek. Mevrouw Van Rooijen- teurs een rapport konden opstellen Vlaanderen: ’’Door verschillende men sen werd hij gewaarschuwd niets te on dertekenen zonder overleg met ande ren. Hij dacht echter dat er nog geen het geregistreerde huurcontract gere geld dat deze voorkeursrecht zou heb ben bij verkoop”. De heer Van Rooijen, onder de indruk mogelijkheid was d’an verkopen aan de gemeente en dat het betrekken van de zjjn heer De Bruijn bij de onderhandelin- Wij vinden dat op een immorele manier moest onderhandelen. Een week later verkoop nutteloos was geworden. Wel ingespeeld is op het feit dat de 80-jarige vrijdag 3 februari werd hij weer u" J - -J - - - deze zaak betrokken was en hij door zijn leeftijd slecht hoort en veel niet meteen begrijpt, waardoor hij veel van In haar vijf gestencilde kantjes tellende het besprokene niet of verkeerd begre- ouderlijk huis Rooijen was dan ook dat hij zich over rompeld voelde, graag uitstel had ge had om te overleggen en dat de hele zaak hem te veel was geworden”. ZEVEN CONCLUSIES Wat mevrouw Van Rooijen-Vlaanderen sfeer. Zij meent dat burgemeester mr. ^an °°k 'n haar uitvoerige brief conclu- J—--- De burgemeester heeft ingespeeld I I I I I I I I I I I I I I

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 5