n Veldwijk BV breidt uit PvdA gaat dinsdag met gedeputeerde drs. J. Borgman Waddinxveen door Waddinxveners hebben postcode doet Over ruim twee weken rommelmarkt Gouwe Sanghers zingen 20 maart verkopen Einde van knotseizoen is nu nabij Gratis boekje over contact lenzen bij Grit Optiek BV voor bejaarden Nieuwe piano huren? v.a./35p.m. I Adverteren De Bonkelaar neemt initiatief tot gedachtenwisseling Koninginnedag 1978 toch voor de gehele bevolking? TT iiiiihiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ n I iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihiiiiiM iwiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 15 MAART 1978 f I k Rechts het gedeelte dat aan de bestaande vestiging van drukkerij Veldwijk B V aan de Oranjelaan wordt toegevoegd. WADDINXVEEN Nadat vorige week dinsdag(avond) Zuidhollands ge deputeerde ir. N. Buijsert (CDA/CHU) op uitnodiging van het CDA in Wad dinxveen op werkbezoek was geweest in onze gemeente, komt volgende week dinsdag 20 maart zijn collega drs. J. Borgman (PvdA) naar dit dorp van bur gemeester mr. A. G. Smallenbroek (CDA/ARP). Gedeputeerde drs. Borgman, in Wad- dinxveen op uitnodiging van het plaat selijk bestuur van de PvdA, is de lijst trekker van de socialisten voor de op woensdag 29 maart te houden verkie zingen voor de provinciale staten van Zuid-Holland. De gedeputeerde was vier jaar geleden ook al op verkiezing- (Wingerd en omgeving) de in de laatste jaren gebruikelijke geworden initiatie ven worden ontwikkeld om met name de jeugd op Koninginnedag 1978 aan- WADDINXVEEN Van de knot tende Rob van Oord (Lindengaarde 11, tel. 7089) horen we dat het knotseizoen bijna ten einde is. Het zachte weer doet de knoppen uitlopen. De bomen staan op het punt een volgend groeiseizoen te beginnen. Afgelopen zaterdag leek het haast zomer, zo warm was het. Overal komen er vogels in het weiland. De leeuwerik hoor je er telkens bovenuit. Tientallen kievieten zoeken hun broedplaats. De koeien gaan van stal, kortom het knotseizoen is nagenoeg voorbij. Alleen aanstaande zaterdag 18 maart wordt er nog geknot aan de Lekdijk West 109 in Bergambacht. ”We hebben nog veel opruimwerk liggen bij de ver schillende boeren, waar we dit seizoen aan het werk zijn geweest. Ook ligt el ders aan de Lekdijk nog hout dat wij moeten opruimen,” aldus Rob van Oord. Vandaar deze laatste oproep aan allen die graag de handen uit de mou wen willen steken en vrijwillig de boeren willen helpen het achterstallig onderhoud weg te werken. Zo blijft een stuk cultuurlandschap bestaan dat al eeuwenlang typerend voor de hol- landse laaglanden is. CREATIEF EN ONTSPANNEND De Bonkelaar wil proberen zowel in het eigen gebouw als op het parkeerter rein Beukenhof een aantal activiteiten te organiseren in de creatieve en on spannende sfeer. De gedachten gaan dan uit naar spelletjes, demonstraties, volksspelen en muziek. In de avondu ren zou het optreden van een dixieland- orkest geregeld kunnen worden. Wat het programma op maandag 1 mei be treft kan dat gaan lijken op de activitei ten die werden ontplooid in 1976 ter ge legenheid van de opening van De Bon kelaar. Ook daarbij werd en voelde zich een belangrijk deel van de Wad- dinxveense bevolking (groot en klein) betrokken. Bekend is al dat in de St. VictorWijk, de Zeeheldenbuurt en in Groenswaard 3 gebeurt op de plek waar tot vorige week een houten gebouwtje en ber gingen stonden. De uitbreiding, die wordt gerealiseerd door het bouwbe drijf Rehorst BV naar een ontwerp van het architectenbureau L. Rogge veen B V, is nodig om de drukkerij een ruimere jas te geven, waardoor het mogelijk wordt economischer te wer ken. Daarbij komt ook dat het eigen tijdse machinepark met een kostbare kleurenoffsetpers zal worden uitge breid. De verbouwing zal ongeveer drie maanden in beslag nemen. Met de uit breiding wordt het ook mogelijk het pand opnieuw in te delen. Dat bete kent dat op de begane grond de afde lingen studio, donkere kamer, vlak druk en montage en drukkerij zullen komen, tewijl op de tweede verdieping van het oorspronkelijke pand de kan toorruimten zullen blijven. Op die ver dieping komt ook de kantine voor het personeel. Aan de zuidkant van het pand aan de Oranjelaan zal een over kapping voor de rijwielstalling wor den gemaakt. De uitbreiding van drukkerij Veldwijk B V is voorlopig de slotfase van een aantal verbouwingen en moderniseringen die in de jaren 1976 en 1977 zijn uitgevoerd. Dat be tekent dat er dan weinig herkenbaars is aan het pand waarin Veldwijk BV destijds met de boekhandel (nu geve stigd in het winkelcentrum "de Pas sage") is begonnen. WADDINXVEEN Grit Optiek BV in het winkelcentrum ”de Passage” heeft als lid van de Algemene Neder landse Vereniging van Contactlensspe cialisten (ANVC) voor het publiek een gratis voorlichtingsboekje op de toon bank neergelegd. Het is een grappig en objectief drukwerkje dat alles vertelt over de voor- en nadelen van contact lenzen onder het motto ’’Contactlen zen voor een vrije, scherpe blik”. De bedoeling van deze ANVC- voorlichting is het uit de weg ruimen van een reeks misverstanden over con tactlenzen. De ANVC wil bereiken dat mensen die het voornemen hebben contactlenzen te gaan dragen goed op de hoogte zijn van de voor- en nadelen. Die voor- en nadelen worden dan ook in het boekje, dat voorzien is van speelse cartoons, opgesomd. Behalve dit voorlichtingsboekje is er voor de gebruikers van contactlenzen een instructieboekje beschikbaar, waarin alles over het omgaan met en het onderhouden van contactlenzen op beeldende wijze wordt uiteengezet. ANVC-contactlensspecialisten zijn her kenbaar aan het verenigingsembleem (een schild in de vorm van de pupil van een oog). Van de ANVC kunnen alléén die con tactlensspecialisten lid zijn, die daar voor een mede door de overheid gesub sidieerde, verscheidene jaren durende, specialisatenopleiding hebben vol bracht. ANVC-leden hebben allemaal een erecode ondertekend waardoor zij zich o.a. verplichten om nimmer con tactlenzen bij iemand aan te passen, bij wie ook maar het geringste vermoeden bestaat dat diens ogen hierdoor schade lijke gevolgen zouden kunnen onder vinden. ANVC-leden mogen nimmer ri sico lopen waar het de ogen van een cliënt betreft. In twijfelgevallen worden cliënten altijd doorverwezen naar een oogarts. WADDINXVEEN Na de afgelopen zaterdag weinig succes opgeleverd heb bende ophaalactie kijkt de rommel markt van de Centrale Hervormde Ge meente nu uit naar de op zaterdag 1 april te houden rommelmarkt. Het ver zamelen van de nog bruikbare spullen voor de verkoop is in het laatste sta dium gekomen. Alleen komende zater dag 18 maart is er tussen 9.30 uur en 12 uur nog de gelegenheid om spullen te brengen bij "De Schaapskooi”, naast de Brugkerk. Deze is te bereiken vanaf de Nesse. Hier zal dan tot de dag van de rommelmarkt (zaterdag 1 april) nog grote bedrijvigheid heersen om alles te sorteren en zonodig te prijzen. De rommelmarkt zelf zal niet bij De Schaapskooi gehouden worden, zoals dat vorige week per abuis vermeld stond, maar net als alle voorgaande ja ren in en om De Hoeksteen aan de Es- doornlaan. Alles is er nu op gericht dit rommmelfestijn tot- een onvergetelijk evenement te maken. Er zullen deze keer naast de verkoop van allerhande spullen ook weer vele attracties zijn. Borgman ziet er zo uit: Van 15.30 uur tot 16.20 uur bezoek aan de openbare Mavo aan de Mauritslaan, alwaar drs. Borgman ontvangen zal worden door de Wethouder van Onder wijs A. H. van Gent en de directie, do centen en leerlingen van de school. Van 16.30 uur tot 17.30 uur ontvangst door het bestuur van de algemene wo ningbouwvereniging Waddinxveen. Om 18.30 uur wordt het programma vervolgd met een bezoek aan één der wijken van Waddinxveen. ARIE VAN DER HEK Een dag voor het werkbezoek van drs. J. Borgman aan Waddinxveen wordt in het kader van de statenverkiezingen tonderzoek geven reden te verwachten dat 80% van de door particulieren ver zonden post straks op de juiste wijze zal zijn geadresseerd; dus met een juiste in deling van het adres plus een juiste po stcode. Om de Waddinxveners de mogelijkheid te bieden aan hun privé-relaties hun nieuwe postcode mee te delen, heeft de Post aan alle percelen tien speciale adreswijzigingskaarten bezorgd. Het is niet nodig dat het publiek ook zijn be staande zakelijke relaties over de nieuwe postcode informeert. Hiervoor draagt de PTT zelf zorg door hulp aan de grote-bestandhouders bij het inbren gen van de postcode in adressenbestan den. De omzetting van de adressenbe standen van grootgebruikers is in volle gang. Inmiddels zijn reeds ongeveer 20 miljoen adressen van bestandhouders met behulp van de PTT voorzien van de nieuwe postcode. Naar verwachting zal de omzetting van alle adressenbe standen van grootgebruikers tegen eind 1978 zijn afgerond. WADDINXVEEN Maandaga vond 20 maart om acht uur zal het Boskoopse mannenkoor De Gouwe Sanghers een uitvoering geven voor de bejaarden in de toneelzaal van het Anne Frank-centrum. Het koor zal die avond geleid worden door di rigent A. Vos. De Gouwe Sanghers zullen diverse liederen ten gehore brengen, o.a. Hongaarse dansen, Russische volksliederen, opera num mers enz. De toegangsprijs bedraagt f 1,- en zij die slecht ter been zijn kunnen gratis per auto vervoerd worden. Gelieve dan te bellen 5555. met recht van koop bij: VAN DER GRAAF ORGELS-PIANO'S Kon. Wilhelminaplein, Waddinxveen Tel. 01828-7678 Donderdag koopavond. door de PvdA in café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost maandaga vond 20 maart om acht uur een open bare verkiezingsbijeenkomst gehou den. Op deze bijeenkomst zullen zowel on derwerpen van landelijk als provinciaal belang aan de orde worden gesteld. Sprekers zijn de heren Arie van der Hek, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal en Frans Schouten, als tweede geplaatst op de kandidaten lijst van de PvdA voor de provinciale staten van Zuid-Holland. Actuele knel punten als de werkgelegenheid en de welzijnszorg zullen nader worden be licht. genaam bezig te houden. Van vorig jaar is bekend dat deze Oranjefestiviteiten in de woonwijken bijzonder goed aan slaan. In 1977 kwam daar nog bij dat het weer bijzonder mee zat. In een tijd van regenachtig en somber weer was 30 april toen een zonnige dag, zodat ook de activiteiten die een jaar geleden in een hechte samenwerking tussen het gemeentebestuur van Waddinxveen, de toen nog net niet opgeheven Oranje vereniging Waddinxveen, de Wad- dinxveense carnavalsvereniging De Gouweslobbers en het Weekblad voor Waddinxveen op touw waren gezet vol ledig slaagden. Met name het middag programma met diverse artiesten (Sas kia en Serge, Riny van der Lee) kwam goed tot zijn recht. IEDEREEN UITGENODIGD Hans Veenman van De Bonkelaar vroeg ons mee te delen dat er intussen al veel mensen en verenigingen een brief van hem hebben gehad om don derdag 16 maart ’s avonds om kwart over negen (dus na de koopavond) in De Bonkelaar aanwezig te zijn, maar het kan best zijn dat er in dit dorp nog meer mensen rondlopen met het plan om Koninginnedag 1978 niet onge merkt voorbij te laten gaan. Ook zij worden verzocht aan de te houden be spreking (gedachtenwisseling) deel te nemen en kennen zich hierbij als uitge nodigd beschouwen. WADDINXVEEN Drukkerij Veldwijk B V aan de Oranjelaan - uit geefster van het sinds 1945 uitgegeven Weekblad voor Waddinxveen - gaat uitbreiden. Aan de achterzijde van het welbekende hoekpand wordt ongeveer 400 vierkante meter bijgebouwd. Dat stournee in deze gemeente. Hij belde toen bij mensen aan voor het aanbie den van verkiezingsmateriaal. Ditmaal brengt de socialistische provincie-bestuurder ee bezoek aan de Prof. Kohnstammschool vooropenbaar MAVO aan de Mauritslaan, de alge mene woningbouwvereniging Wad dinxveen en een woonwijk (nog niet be kend gemaakt is welke) van Wad dinxveen. In zijn gezelschap bevinden zich PvdA-lijsttrekker voor de op woensdag 31 mei te houden gemeente raadsverkiezingen wethouder A. H. van Gent en PvdA-kandidaten voor de provinciale staten- en gemeenteraads verkiezingen. Het volledige programma van drs. WADDINXVEEN Alle Waddinxveners hebben vorige week dinsdag opnieuw van de PTT te horen gekregen welke postcode hun woning, winkel of bedrijf heeft gekregen. Ze kregen een brief van de directeur- generaal van de PTT, drs. Ph. Leenman, waarin hij iedereen1 nog eens uitlegde wat de postcode is en opriep deze code nu ook in de particu liere correspondentie te gaan gebruiken. Ter ondersteuning van de lan delijke actie ter invoering van de postcode zijn sinds gisteren (dinsdag 14 maart) twee bijzondere postzegels in het drukwerktarief 0,40 en 0,45) uitgegeven. Met het invoeren van een postcode voor het grote publiek loopt Nederland in vergelijking met de omringende lan den niet voorop. Dat betekent echter ook dat bij het ontwikkelen van de nieuwe postcode kan worden geprofi teerd van de opgedane ervaring in het buitenland. De Nederlandse postcode is zodanig opgebouwd - de code bestaat uit vier cijfers en twee letters - dat hij zowel een functie kan vervullen in de voorbereiding van de verzending als bij de bestelling door de postdienst. Het toepassen van de postcode in de adressen zal het de Post mogelijk ma ken om doelmatiger te werken en op den duur te komen tot verdere mecha nisering en automatisering van het sor teren van de massale stroom van brie ven en andere stukken die elke dag moeten worden verwerkt. Mede hier door wordt het mogelijk de kostenont wikkeling te beperken en daarmee de tarieven binnen aanvaardbare grenzen te houden. Ervaringen in vele landen en een in Nederland gehouden mark- WADDINXVEEN Het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar gaat proberen Koninginnedag 1978 (maandag 1 mei) voor de Wad- dinxveense bevolking niet ongemerkt voorbij te laten gaan. Daar ziet het vooralsnog wel naar uit, omdat - zoals bericht in het Weekblad voor Waddinxveen van woensdag 1 februari - de Oranjevereniging Wad dinxveen zichzelf heeft opgeheven. Gebrek aan geld en aan enthousia ste belangstelling zijn daar de voornaamste oorzaken van. Om Koninginnedag 1978 toch tot een feest voor iedereen te laten worden heeft Hans Veenman van De Bonke laar eind vorige week aan een reeks van mensen, organisaties en verenigingen een brief geschreven met het verzoek aanweizg te zijn op de morgenavond (donderdag 16 maart) in het jeugd- en vrijetijdscentrum aan de Beukenhof 5 te houden bijeenkomst. Op die bijeen komst kan van gedachten worden ge wisseld over en misschien ook wel plan nen gesmeed voor de mogelijk ter gele genheid van de verjaardag van konin gin Juliana te houden festiviteiten.

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 9