De Bonkelaar TOMA Vitesse in Kerngroep60 mille voor Torna Snoei uw rozen Nieuwe piano huren? v.a. f 35,- P. A. Fondse 40 jaar bij Reisje Vrouwen- NKF Kabel BV bond NW gaai naar Brussel Planten nu verpotten! Ouders maakten muziek op ouderavond Leon v. Gelder/Klimop Limousin: geen auto, maar een rund Onvergetelijke musicalavond Leon v. Gelder Bedrag is bijeengebracht in 1977 IJs tegen nachtvorst in boomgaarden WADDINXVEEI iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 22 MAART 1978 De hoes van de nieuwe elpee ’Rendez- p.m. met recht van koop bij: VAN DER GRAAF ORGELS-PlANO s Kon. Wilhelminaplein. Waddinxveen Tel. 01828-7678 Donderdag koopavond. WADDINXVEEN f 4.400. Dit jaar hoopt de Kerngroep het donateursbestand sterk uit te brei den. In ieder geval zal veel meer aan dacht daaraan worden besteed dan voorheen. een kleine f 500 ontvangen. Wanneer in 1938 zijn loopbaan bij de NKF in Delft in het zogeheten zwak- naar het laboratorium van de Wad- dinxveense vestiging, eveneens als groepsleider, welke functie hij than; nog tot volle tevredenheid verricht. De werkzaamheden op zijn afdelinj omvatten het verzorgen van de diverse keuringen van zowel half- als eindpro dukten. De taak van de jubilerende Waddinxvener bestaat uit het organise ren van eerdergenoemde keuringen, de WADDINXVEEN In maart moet men attent zijn op de hoeveelheid zon die kamerplanten krijgen. De meeste kunnen alleen tegen ochtend- en avondzon, op het midden van de dag is het gauw teveel. Scherm de planten tijdig af, anders zullen ze gaan kwijnen en last krijgen van dierlijke aantastingen (door verzwak king). Ook voor snoeien, stekken en verpotten is het nu de tijd. Gebruik schone potten en verse grond en een scherp mes. Maak de grond voor stekken niet te nat; zet ze licht, maar niet in de zon. Bij stekken kan groeistof behulpzaam zijn om de wortelvorming te bespoedigen. alsmede het verrichten van afnamekeu- ringen. Als zodanig vormt hij een zeer belangrijke schakel tussen de NKF en haar afnemers. De heer Fondse geeft leiding aan 25 mensen. WADDINXVEEN Deze week staat de heer P. A. Fondse (56) van de Van Mecklenburg Schwerinlaan 13 er bij stil dat hij 40 jaar geleden in dienst trad van NKF Kabel BV. De jubilaris, Vorige week groepsleider in het laboratorium van de donderdagavond hield de afdeling kabelfabriek aan de Noordkade, begon Waddinxveen/Boskoop van de Vrou wenbond NW in het Gereformeerd Verenigingsgebouw de jaarvergadering. De voorzitster kon 23 dames verwelko men. Ook was aanwezig de heer A. v.d. Lecq, plaatselijk secretaris van het NW, terwijl mevrouw A. van Dam van het district Zuid-Holland-Noord een bericht van verhindering had gestuurd. Eerst werden er op de jaarvergadering ingekomen stukken behandeld. Er was een uitnodiging om de district- jaarvergadering in Den Haag bij te wo nen. Acht dames gaven zich hiervoor op. Ook werd aan de leden gevraagd of er een gegadigde was voor het voorzit terschap van het district. Hier was geen animo voor. Hierna werden de notulen van de vo rige vergadering voorgelezen en goed gekeurd. Ook het jaarverslag kon de goedkeuring van de leden weg dragen. De kascommissie deelde mee dat de kas in orde werd bevonden. Ook het financiële beleid van de penningmee ster werd door de leden goedgekeurd. In de kascommissie was mevrouw N. Trouwborst aftredend. Als nieuw lid werd mevrouw F. de Vries gekozen. Verder hebben in de commissie zitting mevrouw A. de Heer en mevrouw B. van Kempen. Vervolgens was aan de orde. Daar er g kandidaten waren, werden de aftre dende en herkiesbare bestuursleden met applaus herkozen. Het bestuur ziet er als volgt uit: voorzitster mevrouw J. Berloth, secretaresse mevrouw N. Ver sluis, penningmeesteresse mevrouw Faas, 2e secretaresse mevrouw A. Nij- holt, 2e penningmeesteresse mevrouw M. Schouten. Aan de leden werd nog gevraagd of ze ook voorstellen hadden voor het con gres dat in september zal worden ge houden. Op een vraag van mevrouw M. Hey of er iets aan de verlaging van de contributie kan worden gedaan voor al leenstaanden en bejaarden antwoordde de voorzitter dat het bestuur onderling er nog zal over beraden of er eventueel zo’n voorstel voor het congres in zit. REISJE Zodra de kans op werkelijk strenge en langdurige vorst is verkeken kunnen struik- en stamrozen worden gesnoeid. Dat mag heel rigoreus, zodat de laag zit tende slapende ogen zullen uitlopen. Daardoor wordt uw roos geen ”kip op hoge poten”. De uitgroeiende scheuten zullen snel groeien en grote bloemen voortbrengen. Snoei dunne takjes weg, zonder zgn. ’’kapstokken” (=stompjes). Na het snoeien geeft u de rozen een flinke slok water (een emmer per struik), dat stimuleert de groei. Ook een eerste kunstmestgift (voor rozen is er een spe ciale samenstelling) mag al. Dit is de popgroep Vitesse, die zaterdag 1 april in De Bonkelaar optreedt. WADDINXVEEN Het was jammer dat de opkomst voor de vorige week maandagavond in de gemeenschap sruimte van de openbare Leon van Gel- derschool (Essengaarde) samen met de openbare kleuterschool De Klimop (Essengaarde) gehouden ouderavond is tegengevallen. De heer Pierre van Hauwe, directeur van de streekmuziek- school in Delft en oprichter en dirigent van het Delfts Madrigaalkoor, had een groter gehoor verdiend. Niettemin: Daar de heer Van Hauwe van de 12 maanden die het jaar telt er slechts 4 in Nederland is, is het begrijpelijk dat er bijzonder naar de komst van de heer Van Hauwe werd uitgekeken. De in specteur van het Lager- en Kleuteron derwijs, de heer Roeper, gaf deze avond acte de présence, evenals wat la ter op de avond, de heer A. H. van Gent, wethouder van onderwijs. Pierre van Hauwe begon met te zeggen, dat niet alleen in Nederland, maar in geheel West Europa het muziekonder wijs op school op een zeer laag peil staat. Het staat wel keurig op het roo ster, maar practisch gezien komt er weinig uit. Je mag al blij zijn wanneer je een leerkracht treft die tijdens zijn/haar studie aan de pedagogische academie als keuzevak muziek heeft gekozen, waardoor je dan ook enigszins kan spreken van muziekonderwijs in die be paalde klas. Volgens de heer Van Hauwe is muziek even belangrijk als taal, rekenen, gymnastiek en andere creatieve vakken. Je geeft ze op school de basis en willen ze van die gymna stiek, kleien, handwerken, meer weten dan trekken ze vanzelf naar een vereni ging of club. Met muziek ligt dat totaal anders. Een kind van 6, 7 of 8 jaar zegt niet uit zich zelf ”ik wil zo graag naar de muziek school”. Komt het daar toch terecht dan is dat bijna altijd vanuit de ouders gekomen. Een aantal van deze kinde ren heeft het naar de zin, maar even zo- velen haken na bepaalde tijd af. In Delft heeft Pierre van Hauwe het zover gekregen dat zich daar de unieke situa tie voordoet dat alle kleuter- en lagere scholen muziekonderwijs krijgen door eigen leerkrachten, die eerst een cursus muziek hebben gevolgd. Dit alles mo gelijk gemaakt door een belangrijke subsidie van de gemeente Delft. De manier waarop de heer Van Hauwe vertelde was geweldig. Geen saaie op somming van feiten, maar doorspekt met anekdoten, grapjes, woordspelin gen, gebaren, kortom binnen de kortste keren lag de zaal dubbel van het lachen en dat is zo gebleven tot de avond voor bij was. Na de pauze gingen de ouders zelf muziek maken, waarbij handen en voeten gebruikt werden en instrumen ten beschikbaar waren. Aan het eind van de avond liet de heer Van Hauwe via de grammofoonplaat horen waar ’’zijn” kinderen toe in staat zijn. Een bijzondere avond. men werd uit het reservepotje van vorig f 38.500, hetgeen de gemeentesubsidie niet wordt meege- JaaJ ^bedrag aangevuldjne^ongeveer t rekend is er totaal uit de bevolking van 4 4nn n,t Aa stuk inflatie meegere- Waddinxveen een bedrag van ruim de bestuursverkiezing Het Nederlandse rundvee is wereldberoemd, maar dat wil nog niet zeggen dat geen tegen- de boeren hier niet ook belangstelling hebben voor buitenlandse rassen. Op ver scheidene plaatsen in Nederland kan men daarom bij voorbeeld het Franse Limousin-rund zien. Dit ras is gauw te herkennen. Het lijkt helemaal niet op onze bekende zwartbonten en roodbonten. Volgens het reglement van het Li mousin Stamboek moet de vacht levendig roodbruin zijn; ”het hoofd moet kort zijn, voorhoofd en neus breed, met lichter kringen rondom ogen en snuit, niet te zware hoorns, naar voren gebogen en aan de uiteinden een weinig opgericht”. Limousin is een vleesras, dat wil zeggen dat de dieren bijzonder geschikt zijn voor de slacht. Ze zijn vroeg rijp en leveren vlees van een bijzonder fijne kwali teit. De Limousin is afkomstig uit het zuidwesten van Frankrijk, uit het gebied rondom Limoges (een inwoner van Limoges is een Limousin). WADDINXVEEN Zaterdagavond 1 april treedt om negen uur in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar op de popgroep Vitesse. De toegang be draagt zeven gulden. In het Neder landse clubcircuit is de naam Vitesse van overbekende klank. Sinds de op richting van de groep in 1975 speelt de 4 mans-formatie o.l.v. Herman van Boeijen zo’n 4 a 5 keer per week en verwierf de reputatie van ’Liveband bij stroomlaboratorium. In 1962 is de heer uitstek’. Doch naast het livegebeuren Fondse op eigen verzoek overgeplaatst bestaat er voor elke zichzelf respekte- rende popformatie ook het platenge- beuren en ook daarin onderscheidt Vi tesse zich van de rest. Vitesse financiert n.l. altijd zelf zijn platenopnamen, te neinde een zo groot mogelijke arti stieke vrijheid bij deze opnamen te waarborgen. Pas wanneer het produkt gereed is stapt Herman van Boeijen naar een platenmaatschappij. Dat ge- beurde in eind ’75 met de debuutelpee, interpretatie van de keuringsresultaten die via WEA op de markt kwam en dat gebeurt thans met de elpee ’Rendez vous’ waar Negram zijn beste beentje mee gaan voorzetten. In augustus ’75 sloegen Herman Brood en Herman van Boeijen de handen in een en startten Vitesse. Twee maanden na de oprichting kwamen ze al met een elpee op de proppen, doch 3 maanden later viel de groep uit elkaar. Drummer Herman van Boeijen bleef echter niet bij de pakken neerzitten; nog geen 6 weken later stond er alweer een gloed nieuwe Vitesse op de planken en sinds die tijd ging het bergopwaarts met de groep. Tevens zag van Boeijen zijn kans schoon om zich te ontwikkelen als zanger en komponist. Dit gaf nogal wat deining in de groep, waardoor de tradi tionele bezettingswisselingen ook in 1976 doorgang konden vinden (al wa ren het er dan nog maar vier, tegen vijf in het jaar daarvoor). Met slechts één wisseling in 1977 lijkt Vitesse stabiel te zijn geworden. Rudi de Queljoe is de nieuwste gitarist. Basgitaar speelt An dré Versluys en de andere gitaar is in handen van Jan v.d. Mey. Door de ja- ren heen verdween de ’Doe-het-zelf opzet in de groep wat betreft boekin gen en transport, zodat er thans een manager, een geluidstechnicus en een lichttechnicus meewerken aan Vitesse. Muskee Band. ’Rendez-Vous’ is qua composities geheel van eigen hand: Jan maakte ’We’ll do the music’ en de rest is van Herman. De opnamen dragen smartlappenlied, is dé lieveling van het een zeer dynamisch karakter en hoewel publiek. Samen met de hitstompers be de muziek natuurlijk altijd moeilijk valt zorgen zij de 2 directeuren van het pro- te beschrijven zal het liefhebbers van ductiebureau ’’Kaffie en Kiefer” veel b.v. Layla (Deren The Domino’s) hoofdbreeksels, vooral omdat de heren zeer licht vallen Vitesse’s nieuwe elpee onderling nogal verschil van mening te waarderen. hebben over popmuziek en smartlap- liedjes. Als dan ook het publiek en de pers kritiek leveren besluiten ze een an dere koers te gaan varen. Kleine Jopie ”een natuurtalent” ver schijnt ten tonele met een zeer gevoelig lied. Kleine Jopie wordt de zanger van het levenslied en ’Zachte Zarah” gaat omroepen. Samen met de background sisters en het beat-ballet redden zij Ra dio Flierefluiter. Zo eindigt alles met een happy end. Het slotlied ”Als wij de handen in el kaar slaan worden zelfs de stoutste dro men waar” werd door de zaal enthou siast meegezongen en geklapt. Alle ac teurs en actrices kregen een bloemetje, evenals de heren Koops en Mertens, die met de kinderen een maandlang aan het oefenen zijn geweest. De voor zitster van de oudercommissie be dankte iedereen, die meegeholpen heeft om deze avond onvergetelijk te maken. WADDINXVEEN Vrijdagavond is in het Anne Frank-centrum weer de vous’ (release op 9 december op het jaarlijkse musical opgevoerd door leer- Negram label) toont alle Vitesse en ex- lingen van de vijfde en zesde klas van Vitesse-leden, zodat de groep op een de openbare Leon van Gelderschool zeer omvangrijke aangelegenheid lijkt, (Essengaarde). Onder enorme belang- maar zoals reeds geschreven bestaat Vi- stelling hebben de acteurs en actrices tesse uit 4 man, de rest speelt tegen- een vlot lopende uitvoering gegeven, woordig in Kousenband, Trace, Wild De musical’’Radio Flierfluiter” liet de Romance, Cake, Attraction en Harry kijkers ernaar de problemen zien waar- mee een pop-station te kampen heeft in een tijd met 72 radio-stations. ’’Zachte Zarah”, de zangeres van het WADDINXVEEN De Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking te Waddinxveen heeft een bedrag van f 60.000 aan de Nederlandse Orga nisatie voor Ontwikkelingssamenwerking (NOVIB) overgemaakt. Dit bedrag dat in 1977 bijeen is gebracht, komt in z’n geheel ten goede aan het project Toma in Boven-Volta. Met dit geld wordt een groot gedeelte van de exploitatie van het landbouwopleidingscentrum in het dorpje Tö, gelegen op 7 km van het grote dorp Torna, gefinancierd. Nog nooit heeft de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking in één jaar zoveel geld bij elkaar verzameld. In de eerste plaats brachten 45 dona teurs ruim f 3.800 op. Dat is ruim f 84 per donateur! Een geweldig bedrag. De collecte in mei ’77 bracht in totaal ruim 10.000 op, hetgeen in vergelijking met 1976 een kleine achteruitgang be tekent. Daar staan echter de bijdragen van de donateurs tegenover, zodat in totaal bijna 3000 meer gegeven is dan in 1976. De Kerngroep zelf verleende medewerking aan de Teleac-cursus Ontwikkelingsproblematiek en ver diende daarmee f 5.000. Besloten werd dit bedrag geheel aan het project Torna te besteden. Van de gemeente Waddinxveen werd over 1977 een sub sidie ontvangen van zeer op prijs gesteld werd daar in dit bedrag ook een f kend is. VERKOPING Uit een openbare verkoping - gehou den op Koninginnedag 1977 - van ori ginele gebruiksvoorwerpen en kleding stukken uit Boven-Volta werd ruim f 2000 bijeengebracht. Uit verkopen van brochures, tropische zaden enz. werd rekend is er totaal uit de bevolking van 21.000 bijeen gebracht De totale kosten over 1977 bedroegen ruim f 4.200. Om tot de f 60.000 te ko- Nachtvorst is een gevreesd begrip in de landbouw en vooral in de fruitteelt. Als bij voorbeeld eind mei de nachtvorst toeslaat in een bloeiende boomgaard, kun nen de fruitbloesems en het jonge vruchtje er door worden vernietigd, zodat er geen appel of peer meer aan zal groeien. Fruittelers kunnen duizenden guldens tegen nachtvorst te beschermen is het beregenen van de fruitbomen. Dreigt er nachtvorst dan wordt de beregeningsinstallatie ingeschakeld. Het water dat op de bodem komt bevriest en daarbij komt stollingswarmte vrij. Deze warmte kan voorkomen dat de bloem of jonge vrucht bevriest. Dus met ijs beschermt de er nog een drietal spelletjes bingo fruitteler de aankomende appels en peren tegen de vorst. wacht gesleept konden worden. organiseren de Vrouwenbond NW nen de fruitbloesems en het jonge vruchtje er door worden vernietigd, zodat In de pauze werd het reisje uitgezocht, schade door nachtvorst lijden. De meest gebruikelijke methode om de bloesems De leden konden kiezen uit 5 mogelijk heden. Bij het tellen van de stemmen kwam het reisje naar Brussel met de meeste stemmen uit de bus. Later wer den c 1 gespeeld, waarbij leuke prijsjes in de wacht gesleept konden worden. De volgende avond is op 12 april. Dan organiseren de Vrouwenbond NW en de FNV afd. Waddinxveen/Boskoop een gezamenlijke bijeenkomst met als spreker de heer R. Kroes, sociaal me dewerker van het NW, die een inlei ding zal houden over het onderwerp Sociale Wetten. Deze avond wordt ge houden in het Gereformeerd Vereni gingsgebouw aan de Stationsstraat en begint om acht uur.

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 5