II Engels folkduo in De Bonkelaar Rommelmarkt in De Hoeksteen was zaterdag gped voor ruim f 20 Publiek liet zich naar de oude spullen persen en duwen CDA nu in Groenswaard Kwart eeuw chr. voortgezet en beroepsonderwijs in Gouda e.o. Raad bijeen ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■I f&d I -4 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 5 APRIL 1978 de voor Dit is het Engelse folkduo Robin and Barry Dransfield, dat zondag middag 16 april om half drie in De Bonkelaar optreedt. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Pat Rush Agency). WADDINXVEEN Na het succesvolle optreden van Allan Taylor in De Bon kelaar treedt zondagmiddag 16 april in dit jeugd- en jongerencentrum op het En gelse folkduo Robin and Barry Dransfield. Dit folkconcert begint om half drie en is toegankelijk voor 4,-. Kinderen betalen f 1,50. De Bonkelaar is er trots op deze Engelse top-folk-musici naar Waddinxveen te hebben kunnen halen. Robin en Barry timmeren al heel wat jaren aan de weg. Vooral door hun unieke close harmonie en briljant samenspel, met Barry op viool en gitaar en Robin op gitaar en banjo hebben zij een plaatsje ingenomen in de top van de Engelse Folkwereld. Hun L.P. ’’The Rout of the Blue” werd in 1970 zelfs uitgeroepen tot Folk L.P. van het jaar, door Melody Maker, het toonaangevende Engelse Muziekblad. Barry speelde verder mee op de L.P. ’’Morris on” waar naast hem nog diverse session muzikanten van naam meespeelden o.a. Richard Thompson (ex-Fairport Convention), en Dave Pegg (ex-Fairport Convention). Tot heden hebben Barry en Robin naast ’’the Rout of the Blue” ook nog ’’Lord of all I behold”, en kort geleden ’’Contrary To Popular Belief’ uitgebracht. Me lody Maker schrijft 24 sept. 1977 bij het uitkomen van hun laatste L.P.: Hun mu ziek is simpel maar zo ontzettend perfect, ook hun close harmonie is zo briljant, dat deze L.P. zeker de kwaliteit van hun eerste L.P. evenaard. Zeker gezien de prachtige ballades en naar ons inziens de best opgenomen folk L.P. die wij ooit gehoord hebben. Deze gegevens en Barry en Robin zullen zeker borg staan voor een uitermate goed concert, dat iemand die maar wat om folkmuziek geeft, be slist niet mag missen. WADDINXVEEN Dinsdaga vond 11 april houdt de CDA- fractie in de Waddinxveense ge meenteraad haar derde wijka- vond. Ditmaal worden de bewo ners van Groenswaard I, II en III uitgenodigd. De avond wordt ge houden in een zaal van de Ont- moetingskerk en begint om 20.00 uur. Evenals op beide voorgaande avonden in de St. Victorwijk en de Bomenwijk worden de bezoe kers ruimschoots in de gelegen heid gesteld om vragen te stellen over gemeentelijke aangelegen heden, die aan de orde zijn of in de toekomst zullen komen. Het CDA Waddinxveen wil deze in breng van de bevolking gebruiken bij de concrete invulling van het beleidsprogramma voor de ko mende raadsperiode, waarvoor ook de Waddinxveners op 31 mei naar de stembus gaan. gers werden zij beiden tot ereleden ge kozen en in deze functie wonen zij de bestuursvergaderingen nog altijd bij. Op de bestuursvergadering van 21 sep tember 1956 kon het Koninklijk Besluit worden voorgelezen, waarbij subsidie verleend zou worden voor een techni sche school met de afdelingen metaal- bewerken, timmeren en brood- en ban ketbakken. Op 1 september 1958 werd de school in de noodhuisvesting Para dijs 7 in Gouda geopend met 52 leerlin gen. In juni 1962 verhuisde de school gedeeltelijk naar de nieuwbouw aan de Kanaalstraat in de kaas- en kaarsen stad. Het gebouw werd in de jaren daarna keer op keer uitgebreid. Het heeft nu 44 leslokalen en vele bijruim- ten, terwijl er bijna 1000 leerlingen en cursisten onderwijs volgen. Onderwijskundig is verdere groei niet wenselijk, integendeel een zekere teru gloop van leerlingen zou welkom zijn. Daarom stimuleerde het bestuur het ontstaan van een Chr. L.T.S. te Wad dinxveen, welke in augustus 1976 van start is gegaan binnen de Chr. Scholen gemeenschap M.A.V.O.-L.T.O. ’’Koningin Wilhelmina”. Inmiddels werd ook aan onderwijs voor meisjes gedacht. Op 1 september 1965 werd in Gouda de Chr. Huishoudschool ge opend. Hiertoe werd de bestaande Chr. V.G.L.O. school in de Groenendaal overgenomen. Er werd gestart met 140 leerlingen. Thans is deze school uitge groeid tot de Chr. Scholengemeen schap voor Lager en Middelbaar Be roepsonderwijs ”De Wegwijzer” met een totaal van ongeveer 570 leerlingen en gevestigd aan de Clematislaan 2 in Gouda. WADDINXVEEN/GOUDA De Vereniging voor Christelijk Algemeen Vormend Onderwijs en Beroepsonder wijs voor Gouda en omstreken bestaat 25 jaar. De vereniging is in 1953 begon nen als Stichting voor Christelijk Nij verheidsonderwijs en stond tot 1969 te boek als Vereniging voor Christelijk Nijverheidsonderwijs. Een kwart eeuw geleden is de ook in Waddinxveen bekende schoolvereni ging met niets begonnen. De eerste ge ldmiddelen werden volgens het oude notulenboek door leden van het stich tingsbestuur uit eigen zak ’’voorgescho ten”. Nu ontvangt de vereniging zo’n zes miljoen gulden subsidie per jaar om het onderwijs aan bijna 1550 leerlingen en cursisten (ook uit Waddinxveen) te kunnen geven. In de eerste jaren ver kreeg de organisatie weinig steun en het is aan de volharding, die uit een diepe overtuiging gevoed werd, te dan ken, dat er uiteindelijk toch onderwijs gegeven kon worden vanaf 1965 ook aan meisjes. In 1958 begon de Chr. Technische School ’’Nieuwe Vaart” en in 1965 ontstond uit de Chr. V.G.L.O.- schooi een Chr. Huishoudschool, die nu geworden is tot de Chr. Scholenge- meenschap voor L.B.O. en M.B.O. ”De Wegwijzer”. Twee bestuursleden hebben al die jaren in het bestuur zitting gehad, gedurende lange tijd als voorzitter en secretaris. De heer Kapteyn was vanaf februari 1953 voorzitter van de stichting, waar van de heer A. Mulder (wonend in Waddinxveen) bestuurslid was. De heer Mulder werd op 17 juni 1956 voor zitter van de vereniging, terwijl de heer Kapteyn toen secretaris werd. Bij het overdragen van hun functies aan opvol- WADDINXVEEN Zaterdag is de jaarlijkse rommelmarkt van de Centrale Hervormde Gemeente weer gehouden. De voorbereiding scommissie had er voor gezorgd dat niet één Waddinxvener kon zeggen dat hij of zij daarvan niet op de hoogte was. Op de morgen van de rommelmarkt stonden in onze ge meente overal borden, die bezoe kers van buiten de weg wezen naar De Hoeksteen aan de Esdoornlaan. Al lange tijd voor de aanvang om half tien liepen kopers langs de buiten opge stelde meubels en andere spullen om er toch maar het beste uit te kunnen ha len. De verkopers bleken onvermurm- baar in de vastgestelde tijd. Dit leverde aanvankelijk nog al wat gemopper op. Toen dan ook de grote wijzer van de ’’diensthorloges” maar nauwelijks half tien wezen was er geen houden meer aan. Bij tientallen tegelijk lieten de mensen zich De Hoeksteen in persen en dan kon het niet anders of je blik viel op een antieke kast waarvan de deurtjes met een touw waren dicht gebon- r den ’s avonds stond die er nog. Een maal binnengekomen kon je niets van het hele festijn zien, want nergens was bij te komen vanwege de mensen. Een oude heer die kennelijk op iets waarde vols uit was, stond te zwaaien met een briefje van honderd, maar kon het ner gens kwijt. Toch kon het gebeuren dat je, wanneer je geduld had,wat dichter bij de kramen kon komen en je wensen aan de verkopers en verkoopsters kon kenbaar maken. Deze waren overigens goed herkenbaar door een duidelijk Rommelmarkt-insigne. Deze gebeurtenis was overigens ook wel een bezoek waard. Er was voor jong en oud van alles te beleven. Zoals uiteraard de verkoop van kleding, meu bels, schoenen en lederwaren, leven smiddelen, speelgoed, huishoudelijke artikelen, boeken en de z.g. curiosa. Hieronder werd dan verstaan een hou ten kinderstoel met po-gat, een kolen kit, een houten ’’piep” koffiemolen enz. Voor de kinderen was er een onuit puttelijke grabbelton, kaarten voor de ballonwedstrijd en een prijswijzer. Ook was er binnen het ’’restaurant” geve stigd. En tenslotte werden er op vak kundige wijze van tijd tot tijd leuke din gen verloot, o.a. twee hanen. PANNEKOEKEN Buiten was het ongeregeld goed gesi tueerd, terwijl de jeugd zich concen treerde om en op de bromfietsafdeling. Hier vond men ook de tweede rangs meubelafdeling en de pannekoeken- stand, niet zichtbaar vanwege de grote belangstelling. De geur bleek echter al een voldoende aankondiging te zijn. In de grote tent was de verlichting en de kijk- en luisterapparatuur onderge bracht en de al beroemd geworden planten en bloemenverkoop. Boven dien werd elke bezoeker van de rom- Dringen was het op de rommelmarkt van de Centrale Hervormde Gemeente. Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom melmarkt of hij wilde of niet, gecon fronteerd met stroopwafels en altans ’s morgens met verse makreel. Toen deze was uitverkocht werd ook de tafel waarvan werd verkocht van de hand gedaan. Dat deze rommelmarkt goed heeft ge lopen bleek wel uit het feit, dat voor twaalf uur de 10.000,al was gepas seerd. Daarna zweeg het rekencentrum in alle talen. Het geweldige resultaat van dit rommelfestijn is mede ook te danken aan het prachtige weer. Dit was ook ontzettend fijn bij de opruim- werkzaamheden die om ongeveer vijf uur vakkundig ter hand werden geno men door de opruimpioeg, waar plotse ling alle medewerkers bij hoorden. Toen om plm. 6.30 uur De Hoek steen weer tot kerk was omgetoverd en alles weer keurig schoon was tot volle tevredenheid van de koster, zaten on geveer honderd zeer vermoeide maar erg voldane mensen op de uitslag te wachten. Bij het bekend maken hiervan ging er onder de menigte een daverend gejuich op. Want ondanks de geweldige team geest en de prettige samenwerking die er onder de meest jonge medewerkers was, had niemand gerekend op een op brengst van ruim f 20.000,Dit geld wordt bestemd voor het kerkelijk jeugd- en jongerenwerk. WADDINXVEEN De Wad dinxveense gemeenteraad verga dert woensdagavond 12 april om half acht voor het eerst in het nieuwe gemeentehuis. De agenda die dan in het openbaar zal wor den behandeld ziet er zo uit: 1. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 14 de cember 1977. 2. Mededelingen en ingekomen stukken.- 3. Voorstel tot nadere vaststel ling vergoeding leden stembu reaus. 4. Voorstel inzake heffing drank en horecabelasting. 5. Voorstel tot het aangaan van een gemeenschappelijke rege ling Woonwagenschap Gouw- sluis. 6. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor de Bomenwijk. 7. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet t.b.v. bouwrijpmaken Kanaaldijk/- Sniepweg. 8. Voorstel inzake het treffen van voorzieningen in het gym nastieklokaal bij de Jan Ligt- hartschool. 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor onderhoudswerkzaamheden aan de vloer van het gymna stieklokaal aan de Starin- glaan. 10. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor diverse aanschaffingen ten behoeve van de Gereformeerde basis school. 11. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor de aan schaffing van een geschiede nismethode t.b.v. de Gerefor meerde school. 12. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor het treffen van voorzieningen in de Re- hobothschool. 13. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor de aan schaffing van brandblusappa- raten t.b.v. Nederlands Her vormde scholen. 14. Voorstel tot herziening van de exploitatievergoeding 1976 voor de Gereformeerde school. 15. Voorstel tot het wijzigen van de verordening ’’Regeling Commissie van Bestuur Sa menwerkingsschool voor Ha- vo/Atheneum te Wad dinxveen”. 16. Voorstel aanvullend krediet bouw 2e fase Havo/Athe- neum. 17. Voorstel tot benoeming van een lid van de commissie voor sportzaken. 18. Voorstel tot wijziging van hu ren van gemeentewoningen. 19. Voorstel tot aanschaf inventa ris gemeente-secretarie en dienst openbare werken. 20. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf van kantoorma- chines en kantoorbehoeften. 21. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de inrichting van de donkere kamer in de huisdrukkerij. 22. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet t.b.v. de ingebruikneming van het nieuwe raadhuis. 23. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaffing van schoonmaakuitrusting het nieuwe raadhuis. 24. Rondvraag.

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 25