H WEEKBLAD - SPORT Waddinxveense sportspetters Nederlaag De Gouwe tegen A.Z. en P.C. (5-2) WSV verliest laatste wedstrijd DIPLOMA- winnen Forse winst hockeyers ZWEMMEN De Drammers Marietta Etèborg en Ronald Struys jeugdkampioenen 1978 van Florida TOP 10 RECORD DISCOUNT RECORD DISCOUNT WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 5 APRIL 1978 19 19 19 19 18 19 18 19 18 19 19 18 34 32 27 26 24 16 14 13 12 10 10 6 92-129 94-147 87-121 IS. 'P le' 128- 83 131- 99 97- 89 jongens 4-2; 100-115 88- 98 106-124 75-104 {■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■I Veel reacties op Driekamp ’78 Damclub Excelsior club is het een elftal gelukt verder te vater 126- 75 0; De Gouwe-B.Z.C. pup. meisjes 5-4; haalde 'R- iek 8 imen rling erste wel pille- rmee Jan n re- elfde dit- ierik ining aat u in de ruim 5 uur spelen stonden alleen de finales nog op het programma. Bij de meisjes bleek Mirande v.d. Zijden (9) in .15 EK WSE tense ar er at en ne is r een N- alf 10. De IJssel 11. Z.P.B. 12. DeAmer en E- Lo. lur n7 lur SS. R 5, ek 1, 30, lur 12 R 5, 9 3, :haar 1. Staying Alive - Bee Gees 2. Only a Fool - Mighty Sparrow and Byron Lee 3. Denis - Blondie 4. Wuthering Heights - Kate Bush Groensvoorde 16 Waddinxveen, telefoon 3298 tver- i¥SE I) Si ll ;k l- )P l- R 2- :k 6- dinxveense dames niet op tegen de Zoetermeerse aanvallen. Ze kwamen dan ook al snel achter met 2-0. Pas in de laatste 5 minuten werd de stand een beetje recht getrokken, zodat de weds trijd eindigde met een verdiende 2-1 overwinning voor Zoetermeer. Alle singlesƒ4.95 5. U o me - Luv’ 6. Fantasy - Earth wind and fire 7. Rosita - George Baker 8. Big city - Tol Hansse 9. Argentina - Conquistador 10. Same old song - Pussycat nen we niet alleen gezonder, maar ook prettiger leven. Fietsen is gezond voor bijna iedereen en ook voor de ouderen omdat we ons eigen tempo kunnen be palen. ’’Fiets dus voor je leven”. lenkt lopt, i twee strijd I dus 1 be- Villi- i nog nit. ■olle- /eds- f Po- hier yeds- toch rwin- i jren- I kwa- Baas, Marqurite Peltzer, Linda Hol- Trug vierde. kema, Jacques Doornenbal, Henk Hol- F kema. t In het gemeentelijk overdekt zwembad werken en Ruimtelijke Ordening) en gelegen in het sportpark ”De Sniep” ken). Met 2-1 won Hollands Glorie zo- van Vuuren, Karin Heidt, Monique dat ZÜ derde werden en F.C. Tikkie De finale om de eerste en tweede plaats ging tussen De Drammers (openbare -1.„-r»..:-j F.C. KIT (politie). Na een bijzonder werd in de paasvakantie voor schoolz- spannende wedstrijd, die uiteindelijk wembrevet A en B gezwommen. Zowel WADDINXVEEN De Gouwe heeft zaterdagavond in Amersfoort een zwakke waterpolowedstrijd gespeeld tegen degradatiekandidaat A.Z. en P.C. De Gouwe nam deze tegenstander iets te licht op met als gevolg een ver diende nederlaag. De Gouwe nam nog wel de leiding in de eerste periode door Hans de Gruil (0-1), doch nadat Eef Overdam en Christiaan Bertels het wa ter hadden verlaten maakte A.Z. en P.C. gelijk (1-1). In de tweede periode namen de Amersfoorters door Burch foon 3777 en E. Overdam, Mozartlaan 7, tel. 3021. Voor de begeleiding heeft het comité contact opgenomen met de plaatselijke afdeling E.H.B.O. Boven dien zal tijdens de fietstocht ook een begeleidingsteam de deelnemers vol gen. De Driekamp start op 28 april met atle tiek, de meest veelzijdige van alle spor ten. Het hardlopen in recreatief ver band is de laatste jaren uitgegroeid tot bijna wekelijkse prestatielopen. De af stand varieert van 2 tot 20 km. De be kendste prestatieloop is de AVRO- Rallycross, waaraan vele duizenden meedoen. In Waddinxveen organiseert S.C. Antilope jaarlijks de ’’Langs de Gouwe-loop”, de ’’Sprokkelloop” en de ’’Snertrace”. Voor wie nog nimmer zich heeft beziggehouden met de ac tieve rekreatie- en/of wedstrijdsport is deze prestatieloop, als onderdeel van de ’’Prestatie-driekamp”, met nadruk op de prestatie, uitermate geschikt om uit een passieve positie te geraken. Ook diegenen die wel aan sportbeoefening doen, een uitstekende gelegenheid om zich met andere takken van sport op de hoogte te stellen en z’n kracht te me- eer viel te beurt aan het eerste dame steam dat door een beter resultaat in de uitwedstrijden doorgaat in de strijd om de C. J. v.d. Hagen-beker. Het is dan ook hierom dat dit team deze week wat extra aandacht verdient. Momenteel tourfietsen^met recreatie- of prestatie- onder het coachschap van Matthijs van Heyst. Door betere trainingsfaciliteiten zal het team deze competitie in de mid denmoot eindigen. Gezien de enorme toeloop van seniordames is het volgend jaar mogelijk een tweede damesteam in te schrijven, hoewel verdere aanmel dingen van harte welkom zijn. Gezien deze verheugende ontwikkelingen zal het mogelijk zijn volgend jaar tot een promotie naar de 3e klas te komen aanzet hiertoe zal met het selectieteam een trainingsweekend worden gehou- ten. Het blijft uiteraard een individuele sport en de mate van intensiteit tijdens de trainingen is voor iedereen anders. Het organisatiecomité vertelde ons:” Wij hopen van ganser harte dat de inzet en de gezelligheid in de ’’Prestatie Driekamp” tot uitdrukking zal komen. Wij zijn in ieder geval hoopvol gestemd dat een groot aantal deelnemers in het weekend van de ’’Prestatie Driekamp”, aan diegene die twijfelde aan deel name, zullen laten zien dat zij weer al teveel aan huis gekluisterd waren. Over de techniek van het lopen willen wij op merken, doet u maar gewoon mee, DE PRESTATIE STAAT VOOROP”. Op 29 april staat het zwemmen op het programma. Vanzelfsprekend dienen de deelnemers(sters) in het bezit te zijn van diploma A. Schrijf weloverwogen in, laat de jeugdige deelnemers(sters) maar inschrijven voor de 250 m. Bepaal zelf het tempo, laat u niet verleiden tot een wedstrijd, het blijft een prestatie tocht. Alle zwemslagen zijn toegestaan. De getrainde zwemmers kunnen in schrijven voor de 750 m. De prestatie tocht is gepland in het buitenbad, bij slecht weer zal worden onderzocht ge- Van de 24 kandidaten moest er 1 wor- vereniging den afgewezen, terwijl er 1 wegens ziekte niet opkwam, zodat 22 kandida ten het diploma behaalden. De exa mens werden afgenomen door chef- zweminstructeur A. J. Troost en zwe- minstructeur W. Vermeij. Als toezicht- (politie) winnaar werd. De grote vraag houder namens de KNZB was aanwe- was nu of dat nu weer het geval zou zig de heer C. J. v.d. Bijl. De geslaagden zijn: Peter Haan, Quirine Peltzer, Paul Hendriksz, Suzan van van Dalen, Pieter Uittenbroek, Edward van Rijnen, Christine Pelzer, Martin Vink, Freddie van Vliet, Mariette van De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc- geyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging W'SV (schaken) Schuttersvereniging Wad- dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen de leiding (2-1). Dirk Russner moest naar de kant, doch dit had geen nade lige gevolgen. A.Z. en P.C. nam in de derde periode duidelijk het initiatief, dit resulteerde in doelpunten van Meyers en Lucas (4-1). Opnieuw moest een De Gouwe-speler het water verla ten, t.w. Bas Schoonderwoerd. De Gouwe kwam in de laatste periode nog een keer terug door opnieuw Hans de Gruil (4-2). Nadat Jan Verwey op de kant moest scoorde tenslotte Doppen- berg voor A.Z. en P.C. 5-2. Stand le klasse KNZB: 1. Het Y 2. H.Z. enP.C. 3. L.Z.’86 4. De Gouwe 5. E.S.C.A. 6. D.S.Z. 7. A.Z. en P.C. 8. Z.C.E. 9. Polar Bears WADDINXVEEN Na de eerste pu- blikatie in het Weekblad voor Wad- dinxveen van vorige week over de door de sportclub Antilope, de Tourclub Waddinxveen en de Waddinxveense zwem- en poloclub De Gouwe op vrij dag 28 april, zaterdag 29 april en maan dag 1 mei (Koninginnedag) te houden "Prestatie-driekamp” zijn er bij het or ganisatiecomité veel goede reacties binnengekomen. Waddinxveense vere nigingen hebben zelfs verzocht mee te mogen doen aan de Driekamp ’78. Het comité is echter van mening, dat dit eerste jaar de opzet, zoals vorige week gepubliceerd, gehandhaafd dient te blijven. Wel wordt na een geslaagde Driekamp overwogen volgend jaar een "meerkamp” in recreatief- en weds trijdverband te organiseren. Onder de goede reakties zijn inmiddels ook de eerste inschrijvingen. Voor de deelnemers is het belangrijk, dat zij hun inschrijvingsnummer goed bewaren, want dit is in de Driekamp het startnum- mer. Inschrijvingen kunnen worden ge daan bij: P. C. Wennekes-van Ham, Heggewinde 47, tel. 3625, W. den Ou den, Roemer Visscherstraat 30, tele- tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging W'addinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer duivensportVereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem-en Poloclub De Gouwe (zwemmen, poloën) Basketbalvereniging TOOS (basketbal met 2-1 en waren hierdoor winnaar van het gehele tournooi. Vermeldenswaard zweminstructeur C. Re- 1S het meespelen van de bijna 60-jarige C. Noorland die nog partij gaf. Wethouder H. Huizer reikte de prijzen uit onder het houden van een gloed volle vakkundige voetbalspeech. Ook de wethouder van sportzaken de heer A. H. van Gent (Progressieven) had in de loop van de middag van zijn belang- Heijst, Astrid de Jong, Elma Kerver, stelling blijk gegeven. Een woord van lof komt toe aan de ambtenaar van sportzaken de heer A. R. Bakker. dat er bij de Kikkers een geblesseerde speler uitviel en dat er 2 groene kaarten vielen: één voor de Kikkers en één voor Waddinxveen. Nadat in de rust de aan voerders waren gewaarschuwd door de scheidsrechters, dat er rustiger ge speeld moest worden begon de tweede Vuuren totaal verrast door de wisselval- helft met een aanvallend Waddinxveen. Binnen 5 minuten kreeg Waddinxveen een strafbal, die door Ben de Jonge t mo ment stonden de Kikkers met de rqg te gen de muur en probeerden uit alle Oort. Veel minder goed macht de nederlaag zo klein mogelijk te houden. Dit lukte niet: het 4e doel punt viel even later en werd gescoord door Jan-Dirk van Bennekom. 15 minuten voor het einde was het wede rom Jan-Dirk die voor 5-0 aantekende; en 5 minuten voor tijd wist Bart Stoll de keeper van de Kikkers met een prach tige lob te passeren en bracht daarmee WADDINXVEEN Zondag moest het eerste hockeyteam van ”Wad- llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll dinxveen” aantreden tegen de Kikkers uit Nieuw-Vennep. Dit elftal was op pa pier een gevaarlijke outsider, aangezien WADDINXVEENS het al voor verrassende uitslagen had gezorgd. Zo wonnen ze thuis van Alp- cr u a a k u i ei IUIC henen speelden ze 2x gelijk tegen kop- SCHAAKNIEUWS loper Alecto. Redenen genoeg dus om voorzichtig te starten. Na de start konden de Waddinxveners al vrij vlot het middenveld veroveren en de Kikkers moesten terug. Er kwa men weliswaar kansen maar deze wer den niet benut, totdat in de 20e minuut Michiel de Baare voor 1-0 kon zorgen na een fraaie solo vanaf halverwege het veld. Toen was het hek van de dam; het 2e doelpunt viel 5 minuten later' Uit een scrimmage voor het doel van de Kikkers wist Jan-Dirk van Bennekom het beslissende tikje tegen de bal te ge ven (2-0). Op dat moment liep de wedstrijd even uit de hand; de spelers van Wad- dinxveen en de Kikkers maakten hele De Gouwe 1-R.W.V. 1 (dames) 41 r. z_ z stekende prestaties leveren. Het Rot- $aprd'n terdamse R.W.V. werd overtuigend heren 7-1; De Gouwe 1-R.W.V. 1 da mes 4-1; A.Z. en P.C. 1-De Gouwe I heren 5-2. Programma waterpolo 5 april in Rijnsburg 20.15 uur Rijnkikkers A-De Gouwe B jongens. 7 april in Boskoop: v20.30 uur Alkemade A-De Gouwe B De dames van De Gouwe blijven uit- meisjes. 19.10 uur S.Z.C. 2-De Gouwe 3 heren. 8 april in Waddinxveen 18.40 uur De Gouwe 1-E.S.C.A. 1 heren; 17.50 uur De Gouwe 2-D.Z.V. 2 heren. WADDINXVEEN In het gemeente lijk overdekt zwembad gelegen in ”de Sniep” werd voor zwemvaardigheids- Voor het eerst in de 10-jarige geschie denis van de Waddinxveense hockey- club is het een elftal gelukt verder te vindt plaats op 1 mei. Waarom is het dringen in de bekercompetitie. Deze fietsen eigenlijk in het programma op- -•- 1-- -*- J- genomen? Wel fietsen kunnen wij al len, doch wij maken onvoldoende ge bruik van de fiets. We moeten meer in beweging blijven. Dit kan gedaan wor den door het specifieke wielrennen, alswel het meer algemeen beoefende speelt dit vrij jonge team in de 4e klas jmirtlptcon mat v-o a n a /sF J aspecten. Om te gaan bewegen of trim men behoeven we niet direkt een dure racefiets aan te schaffen, ook de ge wone fiets is al goed voor een begin. Wanneer we ons intensiever zouden bewegen zullen we ervaren dat we ons fitter voelen. We hebben meer energie en vitaliteit. Voor grote tourtochten is een medische sportkeuring aan te beve len. Voor de wielrenners is deze zelfs verplicht, maar bij het wielrennen wor den nu eenmaal hoge eisen aan het li chaam gesteld. Dankzij het fietsen kun- Jen op het nationaal sportcentrum papen(jai Als verdere voorberei ding zal er worden gestreefd naar twee trainingen door de week op het nieuwe terrein van de hockeyclub. Afgelopen weekend speelden de dames tegen Zoetermeer 1. Ondanks een ge degen voorbereiding konden de dames van Waddinxveen niet op tegen de Zoetermeerse aanvallen. Snel stonden zij dan ook achter met 2-0. Pasin de laatste vijf minuten werd de stand een beetje recht getrokken zodat de weds trijd eindigde met een 2-1 overwinning voor Zoetermeer. bruik te maken van het binnenbad. De finale van de ’’Prestatie Driekamp met 4-1 verslagen. Het zag er in de eer ste periode niet naar uit dat De Gouwe zou zegevieren. R.W.V. nam zelfs met een mooie omhaal de leiding (0-1). In de tweede periode maakte Andrea de Jong gelijk. De derde periode namen De Gouwe-dames het initiatief. Eerst scoorde Wilma van Ringelenstein met een fraaie afstandschot 2-1 en daarna schoot Andrea de Jong De Gouwe naar 3-1. De laatste periode liep De Gouwe door Riet Verwey nog uit tot 4-1. Uitslagen: B.Z. en P.C. A-De Gouwe A meisjes WADDINXVEEN Sinds de kansen op het kampioenschap verkeken wa ren, speelde het eerste team van de Waddinxveense Schaakvereniging WSV de resterende wedstrijden zonder inspiratie. De laatste ontmoeting tegen Wester Toren uit Rotterdam werd tot besluit met 6-4 verloren. Alleen de Roodt en Ellers wisten hun wedstrijd te vannecikhi^ShtmaJnd01’ Joosten,en H.j forse overtredingen. Dit had tot gevolg SnitcLa o den remise terwijl er een peblesseerde smitskamp, Broer en Bloem de eer aan hun gastheren moesten laten. Veel meer spanning is er in de Huishoude lijke Competitie. Wie er kampioen zal worden is nog steeds een open vraag. Nu werd de grote kanshebber van iige J. van Oort. Niettemin een glan zende prestatie van van Oort, die het van Vuuren al meerdere malen lastig feilloos werd benut (3-0). Op dat maakte. Van Alphen moest ook nu J*~ j- weer afbreken tegen de stug verdedi gende W. van Oj deed van der Starre het. Hij liet zich verschalken door Bloem. Littooy be haalde een mooie overwinning tegen Broer. Piet v.d. Hoek won van J. van Gils evenals Brinkman tegen Ket. Ton van Haaren blijft doorgaan met de volle winst, ditmaal gaf hij van Krim pen geen kans. Wim v.d. Eyck be haalde ook zijn eerste puntje tegen Ver- de stand, tevens de eindstand op 6-0. stoep, maar Ponsioen kan het niet bol- DAMES werken tegen Verhuist. Philipse had weinig moeite met Toorenbeek, maar De dames moesten thuis tegen Zoeter- bij van Grieken tegen Versluis, was het meer 1 aantreden. Ondanks een gede- van Grieken die steeds het initiatief §en voorbereiding konden de Wad- had. Toen Versluis in de slotfase met enige venijnige tegenstoten wat terug deed was de vrede gauw getekent. van er Heyde tenslotte brak in gelijke stel- hng af tegen Verhammen. WADDINXVEEN De badminton club Florida heeft de jaarlijkse jeugd- clubkampioenschappen in de sporthal de Sniep weer achter de rug. Er namen 30 meisjes en 23 jongens deel, waarvan de meerderheid dit seizoen met bad- 125- 63 20; Boskoop 3-De Gouwe 5 heren 3- minton is begonnen. Na 110 partijen in De Gouwe-B.Z. en P.C. jongens B.Z. en P.C. n.o.; De Gouwe A-L.Z. ’86 A De Gouwe 4-Z.P.S. 2 de jongste groep een belofte voor de 1 J toekomst. Bij de (grote) groep meisjes 13-18 jaar veroverde Marietta Elsborg (16) de vacante kampioenstitel, welke zes jaar achtereen in het bezit van Ilona Groeneéeld was geweest, die zich dit maal bij de organisatie verdienstelijk maakte. Corine van Lingen (17), bezig aan haar eerste seizoen! werd in de finale met 11-5 11-8 verslagen, waarbij vooral de grotere wedstrijdervaring van Marietta de doorslag gaf. Bij de jongens won in de jongste groep Max Borger met 15-9 15-3 van Efwin de Ruiter. In de grotendeels uit eerste jaars bestaande jongens B-groep be wees Roland Lensink (15) opnieuw zijn talent en won de finale met 16-17 15-8 15-5 van Maarten Beckers. Eveneens een Boskoopse aangelegenheid was de finale in de jongens A-groep. De sen. kampioen ’77, Ronald Struys (17) en de jun. kampioen ’77 Erik de Frankrijker (16) speelden een bijzondere span nende en op hoog peil staande weds trijd. Ronald heroverde de jeugdtitel (5e keer) door met 8-15 15-12 15-13 te winnen. De prijsuitreiking werd verricht door jeugdtrainer Adrie Sip, die eerst de jeugd- en de toernooicommissie dankte voor de uitstekende organisatie. Naast de vele bekers en medailles voor de verschillende winnaars was er voor Jef fry van Ham (8) een aanmoediging sprijs in de vorm van een wel zeer fraai racket, ter beschikking gesteld door de trainer, de heer van Lingen. Ronald Struys mocht de prachtige wisselbeker in ontvangst nemen, die de heer Ton Schaap uit Boskoop voor dit doel ter beschikking heeft gesteld ter gelegen heid van het 20 jarig bestaan van de vereniging. De heer Schaap heeft 11 jaar geleden de jeugdafdeling opgericht en jarenlang begeleid, ’s Avonds was er voor de wat oudere jeugd een disco- avond. Dit bleek een enorm succes. UITSLAG werd beslist door een strafschop tijdens voor brevet A als B slaagden alle kandi- de wedstrijd wonnen De Drammers Jongens A1Ronald Struys, 2. Erik de daten. De examens werden afgenomen met 2-1 en waren hierdoor winnaar van Frankrijker, 3. Jhim van Bemmel. door chef-zweminstructeur W. van het gehele tournooi. Vermeldenswaard Jongens B: 1. Roland Lensink, 2. Maar- Minnen en zweminstructeur C. Re- *s het meespelen van de bijna 60-jarige ten Reekers 3 Pim Vis 4 Erik horst. Namens de K.N.B.R.D. was aan- C. Noorland die nog partij gaf. Besemer. wezig Mevr. G. Terlouw-v.d. Hout. Wethouder H. Huizer reikte de prijzen D c Voor brevet A slaagden: Manon van uit onder het houden van een gloed- Rart Mnors0^6^ C Pinxteren, Pieter Soeteman, Marjo van volle vakkundige voetbalspeech. Ook Leeuwen, Wilma Soetekouw, Els Ger- de wethouder van sportzaken de heer Meisjes B: 1. Marietta Elsborg, 2. Co- ritsen en Marike Plat. Voor brevet B A. H. van Gent (Progressieven) had in rine van Lingen, 3. Herma Schwiebbe, slaagden: Jaap van Vuuren, Lucia van de loop van de middag van zijn belang- 4. Magda Merkestijn, 5. Sandra r-< ki::c -1 Klinkhamer. Meisjes B2: 1. Mirande v.d. Zijden, 2. Inge Zaat. Miranda Beekhuizen, Ronny Brand horst en Kees Hofman. diploma I gezwommen in paasvakantie. WADDINXVEEN De personeels- J van de gemeente Wad- dinxveen organiseerde zaterdag voor de ambtenaren een zaalvoetbaltour- nooi in de sportzaal "De Sniep”. Dit was een herhaling van het tournooi van vorig jaar september, toen F.C. KIT was nu of dat nu weer het geval zijn. Zeven teams gingen zaterdagmorgen van start, totdat omstreeks vijf uur kon der Heijden, Joan Boere, Sjonny worden begonnen met de finaleweds- trijden. Om de derde en vierde plaats streden Hollands Glorie (openbare werken) en F.V. Tikkie Trug (onder- de Schans, Matthias van Vliet, Jolanda WÜS> personeelszaken en interne za den Ouden, Marcel van Krevelen, Piet ken)- Met 2-1 won Hollands Glorie zo-

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 31