Heel Waddinxveen kan intekenen voor boek over de kerkhistorie van hervormden Nieuw raadhuis bewoond vrijdag 7 april 12.00 uur Vox Jubilans op EO-tv Zaterdag rommelmarkt BESTELFORMULIER Officiële opening op donderdag 18 mei Bingo-avond Midden Holland eens met plan Bredeweg bejaarden op 6 april I I i i llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll s I 1 - jfl Het programma was Datum: Naam: Adres: Van het optreden Woonplaats: Handtekening sterd gezeten omkennis te kunnen ne men van - vond 6 april om acht uur voor alle Waddinxveense bejaarden een bingo- J j die mee willen doen betalen f 1,50 (in i' Dit bestelformulier af geven bij of sturen naar: Kerkvoogdij Hervormde Gemeente van Waddinxveen, p/a de heer J. L. Brouwer, Tesselschade- laan54, Waddinxveen). Ondergetekende wenst te ontvangen: -ex. Omme 't woort Gods f 35,bij voorintekening, na verschijnen f 39,50 van de Berg bespeelde het gerestau reerde Königorgel van de Stevenskerk. kleding, tv- en radiotoestellen, meubels enz. Voor iedereen beslist de moeite waard om weer eens te komen neuzen. De rommelmarkt begint om 9.30 uur. De opbrengst is bestemd voor het en evangelisatiewerk van de we deze beeldbuisopname. (Foto: Weekblad voor ste dag van Gouwe-oever verwisselt. Op die dag neemt ook de gemeente-ontvanger zijn intrek in het nieuwe complex. decennia lang lief en Ingaande vrijdag 7 april om 12 uur ’s middags is het gehele gemeentelijke ap paraat te bereiken op het adres Raad huisplein 1, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Het bekende telefoon nummer 4433 is vanaf die dag goed voor alle diensten: gemeentebestuur, gemeentesecretarie, gemeente ontvanger en openbare werken en - bedrijven. In het nieuwe gemeentehuis staat ook een telex. Alle andere ge meentelijke telefoonnummers komen dan te vervallen. BUREAU BEVOLKING Het gemeentebestuur deelt nog mee dat het bureau bevolking, burgerlijke stand en militaire zaken op donderdag 6 april tot 12.30 uur nog in het oude ge meentehuis aan de Zuidkade 8 bereik baar zal zijn. Met de officieuze inge bruikname van het nieuwe gemeente- ri van Vox Jubilans via de EO-televisie maakten Waddinxveen/Sjaak Noteboom WADDINXVEEN Weer een week later dan de bedoeling was neemt het Waddinxveense gemeentebestuur zijn intrek in het nieuwe gemeen tehuis aan het Raadhuisplein 1De verhuizing gebeurt nu op woensdag 5, donderdag 6 en vrijdag 7 april. Verhuizen op de eerste dag burgemee ster mr. A. G. Smallenbroek en zijn staf, gemeentesecretaris J. Meule- man en de afdeling financiën, de volgende dag zijn de overige afdelin gen die het oude gemeentehuis en noodgebouwen bevolken aan de be urt, terwijl de dienst openbare werken en -bedrijven op de derde en laat- Kerkhistorie van Waddinxveen van 1233 - 1657 WADDINXVEEN Het Weekblad voor Waddinxveen biedt heel Waddinxveen de mogelijkheid om in te tekenen voor het door de Wad- dinxvener C. Neven geschreven boek over de kerkhistorie van hervormd Waddinxveen in de jaren 1233-1657. Dit boek, dat 160pagina’s met il- lustraties omvat en "Omme ’t woort Gods” is getiteld, zal in november van dit jaar verschijnen. De voorintekening met vermelding in het na- amregister sluit op maandag 15 mei 1978 (Tweede Pinksterdag). Waddinxveners die bij voorintekening dit waardevolle boek willen heb- ben dienen hun bestelling(en) te richten aan de Kerkvoogdij van de Centrale Hervormde Gemeente, p/a de heerJ. L. Brouwer, Tesselscha- delaan 54, telefoon 2453. Bij dit artikel hebben we een bestelformulier afgedrukt om het niet-hervormd Waddinxveen gemakkelijk te maken. De voorintekenaars ontvangen voor f 35,een in kunstleer met goud- stempel opdruk uitgevoerd boek van 16,5 x 22,5 centimeter op houtvrij wit MC-papier. De prijs van het boek "Omme 't woort Gods bedraagt na verschijning f 39,50. Aan een voortreffelijke uitvoering van dit leerzame, boeiende en inte- ressante boek zijn hoge eisen gesteld en de Kerkvoogdij van de Cen- trale Hervormde Gemeente meent dan ook met deze uitgave zeer velen een bijzonder genoegen te doen. De baten zullen geheel ten goede ko- men aan de restauratie van de Brugkerk aan de Kerkweg-Oost, een markant beeld in ons dorp aan de Gouwe. Het boek werd geschreven door de archivaris van de Centrale Hervormde Gemeente, de heer C. Neven. Na jarenlang onderzoek heeft hij getracht een zo getrouw mo- gelijk beeld te geven van de in dit deel beschreven periode. Een onbe- kende, maar niettemin uiterst boeiende geschiedenis! Vier eeuwen geleden - de achtste september 1577 - sloten de inwoners van Waddinxveen een accoord met ds. Gerrit Jacobsz. vander Goude "omme twoort gods ende sijn heijlige Evangelium te prediken ende ver- condigen voor de gemeente". Om het belang van deze gebeurtenis in het licht te stellen besloot de kerkvoogdij bij de herdenking van dit feit de verschijning mogelijk te maken van een boek, dat de kerkhistorie van dit veendorp beschrijft. van het ’’huis der gemeente” uit 1911. Hier werd op woensdagavond 15 maart de laatste gemeenteraadsvergadering avond met mooie prijzen gehouden. Zij gehouden. In een korte toespraak zei die mee willen doen betalen f 1,50 (in- burgemeester mr. A. G. Smallenbroek clusief koffie). Degenen die slecht ter bij die gelegenheid dat in dat gebouw, been zijn kunnen voor vervoer één dag waarin de streekmuziekschool Wad- van tevoren bellen naar het AF- dinxveen gehuisvest zal gaan worden, centrum, tel. 5555. kosten zo’n tien miljoen gulden heeft gekost, op donderdag 18 mei officieel worden geopend. Dat is anderhalve week later dan aanvankelijk de bedoe ling was. De langverwachte verhuizing van het gemeentebestuur betekent dat er een aantal gebouwen leeg komen die opnieuw zullen worden bestemd. In het uit 1911 stammende gemeentehuis komt (zoals gezegd) de streekmuziek school Waddinxveen, het pand van de gemeente-ontvanger (Zuidkade 12) leed zijn gedeeld gaat gebruikt worden door eigenaar en dat er in de loop der jaren veel is Baan’s Meubelen, terwijl het onderko- veranderd. Toch vond hij het niet nodig men van de dienst Openbare Werken met nostalgische blikken terug te kij- en -Bedrijven (Henegouwerweg 42-43) ken naar wat was geweest, omdat de betrokken zal gaan worden door meu- democratie ook in het nieuwe gemeen- belfabriek Bruwa BV van de Jan tehuis aan het Raadhuisplein zal blijven Dorrekenskade-Oost. De houten nood- bestaan. gebouwen tussen het oude en het Zoals eerder bericht zal het nieuwe ge- nieuwe gemeentehuis zullen worden af- meentehuis, dat met alle bijkomende gebroken. Op die plek kan een kantoor - komen. WADDINXVEEN/GOUDA -- -WADDINXVEEN In het Anne nel huis komt er een einde aan het gebruik Erank-centrum wordt op donderdaga- coilege van overleg (dagelijks bestuur) van het intergemeentelijk overlegor gaan Midden Holland kan zich vereni gen met het ontwerp-bestemmingsplan bedrijfsterrein Bredeweg van de ge meente Waddinxveen. Met betrekking tot de structuurschets bedrijfsterrein Bredeweg neemt het college geen standpunt in. WADDINXVEEN Het kan niet an- programma was opgenomen in de dirigent Jan Bonefaas werkten aan de ders of Waddinxveen heeft vorige week prachtige, monumentale Stevenskerk uitzending mee het Elburgs Vocaal En- dinsdagavond aan de beeldbuis geklui- in Nijmegen. Met koor- en samenzang semble o.l.v. Maarten Seybel en de so- werd het lijden van Jezus Christus her- praan Koos Glerum uit Werkendam, het EO-televisieprogramma dacht en Zijn opstanding gevierd. Te- die in deze uitzending haar televisiede- "Zijn dood, ons leven”. Aan dit passie- keningen met verbindende teksten en buut maakte. De Delftse organist Jan J. en paasprogramma werkte mee de Her- muziek beeldden het lijdens- en opstan- vormde Gemengde Zangvereniging dingsverhaal uit. Naast Vox Jubilans en Vox Jubilans uit Waddinxveen. Het het jeugdkoor, beide onder leiding van een enorme selectie van allerhanden ge meente van Waddinxveen een rommel- s. markt gehouden. De plaats waar dit nijen te koop. Kinderfestiviteiten zoals huishoudelijke artikelen, speelgoed, --•*— -'z‘: - ook een ballonnenwedstrijd beloven een groot succes te worden. Als bijzonderheid kunnen er nu ook te gen zeer gunstige prijzen planten wor den besteld, waarvoor het nu eigenlijk jeugd- Naast het verkopen van de ’’rommel” nog te vroeg in de tijd is. Wat betreft de Centrale Hervormde Gemeente. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 29 MAART 1978 WADDINXVEEN Voor de vierde zullen er ook nog vele attracties zijn, spullen die door een 50 tal mensen te keer wordt er op zaterdag 1 april a.s. Zo worden er de hele dag pannekoeken koop worden aangeboden. Er is door de Centrale Hervormde Ge- gebakken in de smikkelhoek. Vanzelf sprekend zijn daar ook andere lekker- bruiksvoorwerpen zoals gereedschap, grandioze rommelfestijn wordt gehou- grabbelton, prijswijzer en natuurlijk den is ook nu weer in en om De Hoek steen aan de Esdoornlaan. De voorbe reidingen zijn nog in volle gang, maar het belooft toch weer iets geweldigs te worden. V y®.

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 9