Meer leefruimte tennissers FAIP Discussie over de dag van koopavond duurt voort Reparatie Feestelijke jaarvergadering in Nieuwe Vaart Toneelavond NKV-dames 400 Bonnen geknipt uit het Weekblad Adverteren doet verkopen De nieuwe winkelslui tingswet Middenstand: Donderdag, Publiek: Vrijdag Waddinxvener B. J. Sonneveld: Naar spoorbaan in Zuiderpark Vertrek en benoemingen bij gemeente Televisie, Radio e„ Afspeelapp. l Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^l a k A WH aan alle merken den. Bekend is verder dat ook de koopavond. I d 5, 4, 5; L De Be Fair-tennisvlag heeft zich geopend en ballonnen en tennisballen rollen het verbouwde en groter gewor- 2 tt Bezichtiging ling Werd verricht door oud-voorzitter de rente en aflossing gegarandeerd van De n contributieverhoging. ongeveer 200 ondervraagde winke lende Waddinxveners spraken slechts enkelen zich uit voor de huidige don derdagavond als koopavond. CDA-BEZOEK ding van talrijke geschenken en was re den voor een zeer druk bezochte recep tie. dinxveen met een dag te vervroegen. Alleen de heer H. van Ek (Progressie- - --een- beurd, maar dat de middenstandsvere- niging Waddinxveen op een vergade ring waar driekwart van de leden aan wezig was eenparig had besloten ak- tot chef-badmeester bij de gemeente Vlaardingen. SERVICE CENTRUM VOOR RADIO enT.V. Dorpstraat 49, Waddinxveen tel. 5890 s. m Ou. 1- ■y ic is- 4; 0 7 i WADDINXVEEN/DEN HAAG De 1 no vember 1978 volledig in werking tre den. Vanaf die dag komen de verplichte vakantie- en halve dagsluiting te verval len en mogen winkels niet meer dan 52 uur per week voor het publiek geopend clubgebouw kwam de gemeenteraad in februari 1973 met een garantie van 60.000,- over de brug (bouwkosten Om de verbouw en vergroting van het destijds f 65.000,-). nieuwe clubgebouw te kunnen betalen heeft het Waddinxveense gemeentebe stuur de Stichting Tennispark De Bui tenhof (die eigenaresse is van de opstal- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEENWOENSDAG 12 APRIL 1978 vond. In de krant van woensdag 15 maart werd een bon afgedrukt, die men kon invullen en uitknippen. Tegen de zaken bij verplaatsing van de koopa- rNIET DOKTEREN maar REPAREREN is ons devies!! van i van de WADDINXVEEN In Wad dinxveen duurt de discussie over de definitieve dag van de koopavond (de huidige donderdag of de vroe gere vrijdag) in alle - hevigheid voort. Dat komt omdat afgelopen weekeinde bekend is geworden dat de nieuwe Winkelsluitingswet op 1 november 1978 volledig in werking zal treden. Deze wet vraagt ook om een de gemeenteraad, waaronder het vaststellen van de dag van de weke lijkse koopavond, die de raadsle- (na een duidelijke enquete onder het Waddinxveen) publiek), Bodegraven, Alphen aan den ""1 en Boskoop ongewijzigd zullen blijven. Op wat verdere afstand is het Rotterdam dat vast houdt aan de vrij- WADDINXVEEN De afdeling Waddinxveen van de Vrouwenbewe- ging van het Nederlands Katholiek Vakverbond houdt vrijdagavond 21 april de jaarlijkse toneelavond. In het Gereformeerd Verenigingsgebouw zal die avond de klucht in drie bedrijven ’’Tante Miet betaalt het gelag” worden opgevoerd. Begonnen wordt om acht uur. Na afloop is er een gezellig samen zijn voor de NKV-dames en overige aanwezigen met muziek van The Orientals. Leden hebben vrij entree op deze tonaalavond. Niet-leden zijn een toegangsprijs van f 3,50 per persoon verschuldigd. WADDINXVEEN/GOUDA Don- I derdagavond 20 april wordt in het ge- I bouw van de Christelijke Technische I School Nieuwe Vaart aan de Kanaals- I traat in Gouda de jaarvergadering ge- I houden, die volledig in het teken zal I staan van het 25-jarig bestaan van de I Vereniging voor Christelijk Algemeen I Voortgezet Onderwijs en Beroepson- 1 derwijs voor Gouda en Omstreken. De I agenda voor deze jaarvergadering ziet I «zo uit: 1 7.45-8.00 uur Ontvangt met koffie. 8-00 uur: I 1. Samenzang. 2. Opening door de voorzitter, de heer LMeijers. I 3. Notulen van de vorige jaarvergade ring worden gelezen door de heer H. R. M. Meindert, adj.dir. van de Chr. Techn. School ’’Nieuwe Vaart”. I 4. Ingekomen voorstellen van de le den. 5. Bestuursverkiezing (alleen leden hebben stemrecht). Aftredend en herkiesbaar zijn de heren J. J. Jager vond op donderdag of vrijdag. Naast de l worden 5 koopavonden vóór Sinterklaas en drie vóór 24 december mogelijk. Onder be paalde voorwaarden kan een winkelier op grond van zijn godsdienstige over tuiging zijn winkel op zondag van 10 tot 18 uur openstellen. Op basis van gemeentelijke vrijstellin gen of ontheffingen kan een winkel lan ger open zijn dan 52 uur. Bij iedere voor het publiek bestemde ingang van een winkel moet een aankondiging worden aangebracht, waarop de toege- stane openingstijden staan vermeld. In de maand juli zal aan de winkeliers gratis een aankondigingsformulier wor den toegezonden. De bijbehorende toelichting geeft de inhoud van de wet sartikelen weer, die voor de winkelier van belang zijn, en licht toe hoe de aan kondiging moet worden ingevuld. De gemeente zal nadere informatie ver schaffen over het verkrijgen van extra aankondigingsformulieren en het waar merken van de aankondiging. WADDINXVEEN De Wad dinxvener B. J. Sonneveld van het Neptunuspad 3 (tel. 4185) nodigt namens de Stoomgroep West Zui derpark (SWZ) van de Neder landse Vereniging van Modelbou wers (NVM) belangstellende Waddinxveners van harte eens een bezoek te brengen aan de clubbaan in het Haagse Zuider park (nabij de zijingang van FC Den Haag) aan de Mr. Droogle ver Fortuijnweg/Melis Stokelaan. Dit terrein is per openbaar ver voer te bereiken met tramlijn 8 en 9 en WSM bus 56 (halte Aagje Dekenlaan) en HTM bus 13 en 25 (halte Vreeswijkstraat) en per auto door het zuiderpark vanaf het Veluweplein in te rijden. Dit in verband met éénrichtingsver keer. Aan het einde van de rond weg, ligt aan de linkerzijde de clubbaan met een miniatuur- spoorbaan aangelegd, waar de be zoekers zittend op wagons, ver voerd kunnen worden. De breedten van de spoorbaan zijn 3*/2”/5” en 7*/4”, terwijl ook een spoor 1 baan in voorbereiding is. De 3‘/j”/5” baan is verhoogd aangelegd en heeft een lengte van 180 meter; de 7*/4” baan heeft een lengte van 720 meter en loopt ge deeltelijk door het bos. In het af gelopen jaar zijn op het terrein onder meer een remise/werkp- laats, waar het nodige onderhoud wordt verricht, en een seinhuis verrezen. Vanuit dit seinhuis wordt een authentieke overwe- ginstallatie bediend, welke tot voor kort dienst deed op de NS spoorlijn Den Haag C.S.- Rotterdam-Hofplein. De SWZ heeft thans een tweetal 7V4” locomotieven in eigendom, te weten 1 stoomlocomotief, free lance model, ’’Wielewaal” en 1 diesel-electrische locomotief type NS 2200. Een jaarlijks terugke rend evenement op het Haagse Zuiderpark zijn de Stoomdagen die dit jaar op 29 en 30 april en 1 mei gehouden worden. Tijdens deze dagen kunnen diverse lo comotieven en stationaire ma chines in actie zien, terwijl een echte stoomwals ook niet zal ont breken. Gedurende dit seizoen wordt op de volgende dagen en tijden gere den: zondags: 11.30 tot 16.30 uur; mei-aug. zaterdag/zondag: 11.30 tot 16.00 uur en half juli-half au gustus: dagelijks van 11.30 tot 16.30 uur. WADDINXVEEN De heer J. J. F. Mestorm, hoofdcommies op de afde ling financiën van de gemeente is be noemd tot hoofdcommies B op de afde ling financiën van de gemeente Spijkenisse. H. J. G. SCHOLTS Met ingang van 1 juni 1978 is aan de af deling algemene zaken van de secreta rie van Waddinxveen benoemd tot: adjunctcommies A. de heer H. J. C. Scholts, thans adjunctcommies te Rijsenhout. A.J.H. JANSEN Tot receptioniste-telefoniste van de ge meente Waddinxveen is benoemd me vrouw A. J. H. Jansen-Maes uit Gouda. In het nieuwe raadhuis is een plaats ge creëerd voor full-time job van deze functie. A. J. TROOST De heer A. J. Troost, chef- zweminstructeur le klas in het gemeen- wellicht als gevolg van een nog te korte ervaringsperiode, met de Kamer van Koophandel blijft vasthouden aan de donderdag als koopavond. Bekend is dat dezelfde Kamer vorig jaar Reeu- wijk adviseerde (mede uit een oogpunt van recreatieve belangen in de zomer maanden) de koopavond op vrijdag te houden en dat ook de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor ’s- Gravenhage en omgeving het gemeen tebestuur van Zoetermeer heeft aange- den clubhuis van de tennissers in. Applaus voor de openingshandeling van oud-voorzitter W. P. Ploemacher. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom en W. J. A. Ming. Het bestuur stélt WADDINXVEEN Zaterdag voor voor hen opnieuw te verkiezen. Af tredend en niet herkiesbaar is de heer J. J. Priester. Het bestuur stelt voor in zijn plaats voorlopig geen ander te verkiezen. Aanwijzingen betreffende wijze van stemmen; dhr. M. J. Dijkshoorn. P-30 uur: 6. Pauze; Rondleiding en T van C.T.S. ’’Nieuwe Vaart” toege licht met een in deze school opge- L nomen film. p-30 uur. 17. Uitslag bestuurverkiezing. 1° Verslagen van de scholen: a) ”De Wegwijzer” door de heer C. A. I Israël; b) De ’’Nieuwe Vaart” door I o d heer J- Dijkshoorn. I Rondvraag. |0- Sluiting. op verzoek van de middenstands- Waddinxveen. De christen-democraten vereniging Waddinxveen en onder steund door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en omstreken. Om de Waddinxveense gemeenteraad- koopavond op donderdag gehandhaafd moet blijven. Vooral de omzet van duurzame gebruiksgoederen is op die voorleggen, schakelde het college avond toegenomen, zo werd verteld. Burgemeester en Wethouders vo- Jammer wordt echter wel gevonden dat 1 -i i dinxveen in voor een meningspeiling op donderdagavond hun deuren sluiten v®n) wees op.het naar zijn mening dinxveense winkelcentra niet ten goede in de Winkelsluitingswet met consumentenorganisaties en de mening gepeild van de Waddinxveense consument. Wethouder H. Huizer(SG- P/Hervormde Kiesvereniging) moest vond. Bovendien hebben degenen die graag een lang weekeinde. dat de kwaliteit van het winkelperso- Vorige week maakten we al melding belang van een nieuw advies van de Kamer 1, van Koophandel aan de gemeentebe- gaat”’ sturen van Gouda en Waddinxveen om - in beide plaatsen de koopavond op donderdag te houden, zoals dat deze Het nieuwe clubgebouw van Be Fair- tennis is nu driemaal zo groot gewor den. Met de bouwwerkzaamheden x__. w werd vorig najaar gestart, vrij kort na- len in het tennispark aan de Sniepweg) dat wethouder A. H. van Gent (Pro- gressieven), notaris J. in ’t Hol en ten- een geldlening voor f 1ZU.UW,-. De nisvoorzitter J. Lodder de eerste obli- kosten van de verbouwing werden toen gaties hadden gekocht die waren ’’aan wagen was opgehaald. Felicitaties kwa- geraamd op ƒ170.000,-. I' J men niet alleen van hem (voordat hij berekende verschil van 50.000,-is ge- clubgebouw heeft een gedeeltelijk ver een touw doorknipte waardoor de Be financieerd uit de opbrengst van een grote bovenverdieping gekregen met Fair-vlag zich ontvouwde en tennisbal- obligatielening. De uit de verbouwing kamers voor trainers, bestuur en com- len de zaal in rolden), maar ook van voortgevloeide kapitaalslasten worden missies. Op de begane grond is een gro- telijk zwembad De Sniep is benoemd sportwethouder A. H. van Gent (Pro- gedekt uit 7? '-J~- gressieven). De officiële ingebrui- ring van de tennisclub van Be Fair het terras is vergroot. De verbouwing is kname van het vernieuwde clubgebouw goedgekeurde contributieverhoging, naar een ontwerp van architect ir. F. ging uiteraard gepaard met de aanbie- Voor de bouw van het oorspronkelijke Vink uit Moordrecht uitgevoerd. J. een week heeft de afdeling tennis van de christelijke sportvereniging Be Fair in het sportpark de Sniep een vergroot en verbouwd clubgebouw officieel in gebruik genomen. De vernieuwde ac commodatie staat bij de tien tennisba nen van het complex dat de naam ”De Buitenhof’ draagt. De openingshande- geldlening voor f 120.000, W. P. Ploemacher, die voor dit doel door voorzitter J. Lodder met paard en 1,-7 Het destijds gedragen” door parachutisten. Het men niet alleen van hem (voordat hij berekende verschil van f 50.000,- is ge- financieerd uit de opbrengst van een obligatielening. De uit de verbouwing kamers voor trainers, bestuur en voortgevloeide kapitaalslasten worden 1 T J een door de ledenvergade- tere leefruimte gekomen, terwijl ook sleden straks niet alleen de adviezen van de betrokken organisaties te kun nen van rige maand het Weekblad voor Wad- veel zaken in de levensmiddelensector onder de bevolking over de koopa- omdat dit de gezelligheid in de Wad- zijdige belang van de middenstand, dat gemeenteraad aangewezen - koopa- 1 c -naar voren i j komt. Betwijfelt wordt echter of deze komt. Hij had graag overleg gevoerd wekelijkse koopavond 1 1 J 1 rr»#»t nnnci im pntpnnraan icoti^c on 1. J ..XX C 400 Waddinxveners deden dat. Van hen vond naar de vrijdagavond wel weer kozen op een 20-tal na voor de vrijdag open zouden gaan. Voorzitter Van Rin- als koopavond. In dezelfde periode gelenstein is van mening dat de voor- hield de Goudsche Courant/Rijnland- standers van de vrijdagavond als namelijk toegeven dat dat niet was ge- sche Courant een kleine enquete onder koopavond te weinig rekening houden 1 1 1 het kopend publiek in het winkelcen- met het winkelpersoneel. Ook voor hen trunT”de Passage”. Resultaat: Van de is de vrijdagavond een gezelligheidsa- bij toerbeurt op zaterdag vrij zijn ook koord te gaan met de donderdagse graag een lang weekeinde. ”De slech- 1 1 tere arbeidstijden kunnen ertoe leiden, neel achteruit gaat en hiermee is het L van de consument zeker niet ge- diend, omdat dan de service achteruit betoogde de heer Van Ringelenstein. OPVALLEND zomer een jaar het geval is. De donder- Het mag opvallend worden genoemd dagse koopavond zou in het belang zijn dat de Waddinxveense middenstand, Ifllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllini plaatselijke besluitvorming in van het^ubhek^de^ raden de_koopavond op vrijdag te hou- gelenstein van de afdeling Wad- vcr-cr _at _c dinxveen van het Koninklijk Neder- koopavonden op vrijdag in Woerden lands Ondernemersverbond (de mid- den per 7 juli 1977 - vooruitlopend denstandsvereniging U.„21 op de nieuwe Winkelsluitingswet - heeft dat nog eens nadrukkelijk onder Rijn bepaalden op donderdagavond. Dit de aandacht gebracht van het CDA brachten vorige week woensdagavond dagse koopavond. De Waddinxveense de middenstandsvereniging voor een -voorkeur lijkt uitsluitend te zijn geba- gedachtenwisseling een bezoek. seerd op de koopavond in Gouda, die nieuwe Winkelsluitingswet zal op 1 De 25 aanwezige middenstanders zei- vorig jaar ook naar de donderdag is ge- - ----- den unaniem van mening te zijn dat de gaan, welk voorbeeld Waddinxveen sti- muteerde hetzelfde te doen. In de gemeenteraad is vorig jaar niet erg veel gezegd toen het voorstel aan de orde was om de koopavond in Wad- zijn/ Deze uren liggen" tussen °5 en 17 uur op zaterdag en van 5 tot 18 uur op andere werkdagen en bovendien tussen 18 en 21 uur op de wekelijkse - door de

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 15