Restauratie Brugkerk verloopt voorspoedig Geloop ambtenaren sterk beperkt fi'J Nieuw lid van sportcommissie Ds. W. Verboom gaat niet weg Drankbelasting moet blijven Nieuw woon wagenschap Gouwsluis Ouderavond van Ligthartschool GOUDSE BIOSCOPEN Komende zaterdag kijkdag Markt wil dicht om zes uur LAi' got voortaan van een inlichtingenformulier gebruik maken dat de bodedienst heen en weer zal brengen. WADDINXVEEN Vanavond (woensdag) kan de gemeenteraad een nieuw lid van de gemeentelijke sport commissie benoemen, omdat daar d® vorige maand bij afwezigheid van sportwethouder A. H van Gent (Pro- gressieven) niet van;gekomen is. Voor de vacature, ontstaan door het vertrek uit deze gemeente van de heer J. W. Boerma, staan kandidaat van de tafel tennisvereniging Kwiek de heren K. Rijsdorp (Jan Willem Frisoweg 71) en F. Wickel (Akkerwinde 4). WADDINXVEEN De hervormde predikant ds. W. Verboom van de Cen trale Hervormde Gemeente gaat niet weg uit Waddinxveen. Vorige week be dankte hij voor de beroepen die door de hervormde kerkeraden uit Harder wijk en Ermelo op hem waren uitgebracht. JARIG ZIJN Als er iemand jarig is wordt hij of zij na tuurlijk gefeliciteerd. Maar met een kleine 90 mensen wordt dat te gek. Stelregel voor de ambtenaren wordt nu dat alleen de afdeling waar de betrok ken ambtenaar werkt iets van een ver jaardag zal merken. Geadviseerd wordt de veelal gebruikelijke tractatie daarbij aan te passen. De ambtenaren moeten zoveel mogelijk ’s middags telefoneren. Daarmee kan worden voorkomen dat ’s morgens de 13 netlijnen overbelast ra ken. Voor alle gesprekken geldt: kort en zakelijk. Er mag geen gesprek blij ven ’’hangen” als de gevraagde niet di rect bereikbaar is. Dan moet er worden teruggebeld. Vanzelfsprekend moeten bij het einde van de diensttijd de ramen worden dichtgedaan, de lichten worden uitgedraaid en alles ordelijk worden WADDINXVEEN Het ambtenaren leventje in het nieuwe raadhuis haalt het niet meer bij dat wat geleid kon worden in het oude, vorige week verla ten, gemeentehuis. Er gelden nu strenge regels, die gebaseerd lijken op het motto: Blijf zitten waar je zit. Ge oordeeld werd namelijk door gemeen tesecretaris J. Meuleman en directeur A. M. Zwamborn van Openbare Wer ken en -Bedrijven dat er in het nieuwe complex - waar iedereen bij elkaar zit in vier werklagen - een definitief einde moest worden gemaakt aan tijdrovend heen en weer geloop en meer van dat soort onnodige zaken. Een werkge meenschap van bijna 90 mensen zou dat vereisen. In de eerste plaats wordt de ambtena ren aangeraden aan de achterzijde van het raadhuis te parkeren. Daar heeft men de minste risico om parkeerschade op te lopen. Binnen gekomen is het zelf even halen van stukken uit het archief voorgoed voorbij, want dit veroorzaakt ongewenst geloop in het raadhuis. Als WADDINXVEEN De gemeente is gedwongen het in de zomer 1976 geno men besluit tot intrekking van de veror dening Drank- en Horecabelasting te rug te nemen. Aan dit raadsbesluit is koninklijke goedkeuring onthouden. Gezien de uitspraken in de raad, die ge leid hebben tot het besluit de hoge perceptiekosten in verhouding tot de opbrengst en het feit dat de functie van de heffing het tegengaan van drank misbruik is achterhaald menen B en W. dat nu getracht moet worden op landelijk niveau te bewerkstelligen dat de belastingheffing gemeentelijk ach terwege kan worden gelaten. Zo’n brief zal worden gestuurd aan de minister van Sociale Zaken, die een dergelijke wetswijziging moet regelen. vert uiteraard een belangrijk rente- voordeel op. Al met al zegt de kerk voogdij zeer verheugt te zijn dat er drie maanden na de aanvang van de restau ratie er geen tegenvallers maar enkel meevallers te melden zijn. Nu alles zo voorspoedig verloopt wordt er zelfs al gemijmert over het weer in gebruik ne men van de kerk. Dat wordt hoogst waarschijnlijk Pasen 1979. Ook over de aankleding van de brug- kerk kan nu reeds veel concreets ge zegd worden. De nieuwe verwarming komt veel overeen met het oude sy steem, namelijk voetverwarming in de banken, het plaatsen van een aantal ra diatoren in de kerk en het plaatsen van de nieuwe gasgestookte ketels op de zolder. Alleen in het midden van de kerk komt de verwarming in de vloer, hierdoor wordt het mogelijk om voor bijzondere diensten de middenvloer he lemaal vrij te maken. Er wordt inmid dels ook hard gewerkt aan het maken van een proefbank. Wanneer deze klaar is zal die geplaatst worden in de hervormde Bethelkerk aan de Bilder- dijklaan. De kerkgangers kunnen dan op de toekomstige brugkerkbank gaan zitten en hun mening over het gekozen model aan de kerkvoogdij kenbaar ma ken. WADDINXVEEN De gemeente raad is door B. en W. gevraagd op nieuw wethouder H. Huizer (SGP/Her- vormde Kiesvereniging) als lid te be noemen van het algemeen bestuur van het door 37 gemeenten opgezette nieuwe woonwagenschap Gouwsluis en burgemeester mr. A. G. Smallenbroek aan te wijzen als zijn plaatsvervanger. De raad zal gelijk besluiten tot het aan gaan van een nieuwe gemeenschappe lijke regeling, die uitgaat van een ver nieuwde visie op woonwagencentra. Deze wijziging van het regeringsbeleid ten aanzien van de woonwagens ver spreide kleine centra in plaats van ge centraliseerde grote centra is ook door het Regionaal Centrum ’’Gouw sluis’” onderkend en geconcretiseerd door vaststelling van een spreidingsp- lan, waarbij in twintig gemeenten cen tra met een totale capaciteit van 130 standplaatsen opgericht en instandge houden zullen worden. Voor Wad dinxveen is een centrum met acht standplaatsen voorzien, dat o.m. qua ligging niet aan de daaraan te stellen ei sen voldoet. kerk gebruik gemaakt worden, alleen via de Nesse te bereiken. Kinderen zonder begeleiding hebben geen toe gang en moet van het materiaal en ma chines worden afgebleven. Aanwijzin gen van kerkbestuur en aannemer moe ten worden opgevolgd. Wat de meevallers betreft bij de restau ratie van de Brugkerk deelt het kerkbe stuur het volgende mee. Bij het slaan van de eerste proefpalen voor de nieuwe fundering werd er rekening mee gehouden dat niet zou kunnen worden volstaan met de goedkopere slagpalen, maar dat het nodig zou zijn gebruik te maken van het veel duur dere systeem van pulspalen. Maar dat bleek niet nodig en betekent een finan ciële meevaller. De tweede meevaller kwam van de minister, die aanvankelijk had laten weten dat betaling van de subsidie als bijdrage in de kosten van de restauratie niet eerder zou gebeuren dan in de jaren 1980/1981. Dat hield in dat de Waddinxveense hervormden zelf zouden moeten voorfinancieren en een aanzienlijke rentelkast betekende. Kortgeleden kwam bericht binnen dat er een bedrag groot 360.000,— aan de kerkvoogdij is overgemaakt, zijnde een voorschot op de betaling. En dat le- iemand wat nodig heeft zal de bode dienst, die het interne postverkeer ver zorgt, dat doen. Met wat zelfdiscipline en mogelijk aanpassing van ieders hui dige werkmethode moet dat te doen zijn. Brieven naar andere afdelingen gaan nu alleen in een doorgeefenvelop. Je hoeft dus de deur niet meer uit voor het wegbrengen of afgeven van brieven, ty pewerk en archiefstukken. Ook aan het lopen naar het fotocopieerapparaat moest drastisch een einde worden ge maakt. De bodedienst gaat dit karwei meer en meer Opknappen. Een blik in het persoonsregister kan tegenwoordig niet iedere ambtenaar meer wagen. Dit register van de afdeling Bevolking is in verband met de bescherming van de privé-sfeer slechts toegankelijk voor de met de bijhouding daarvan aangewezen ambtenaren. Aan deze wettelijke bepa ling zal stipt de hand worden gehouden. Ambtenaren die gegevens uit het per soonsregister nodig hebben moeten WADDINXVEEN Maandagavond is in de openbare Jan Ligthartschool (Kerkstraat) de gebruikelijke voorjaar- souderavond gehouden. Om 8 uur kon voorzitter A. A. A. H. Ciere een redelijk aantal ouders welkom heten en de avond openen. Als tweede punt op de agenda stond vermeld een video recording van het jeugdprogramma "Ren je Rot”, waaraan de Jan Ligthart school vorig jaar had deelgenomen en de prijs had gewonnen. Deze recording was mogelijk doordat Heemskerk BV belangeloos een videorecorder en een kleurentelevisie beschikbaar had ge steld. Het werd door de aanwezige ou ders bijzonder op prijs gesteld hun ei gen kinderen in actie of als supporter op het scherm te zien. Na afloop hield mevrouw Hasselbach- Dijkstra een inleiding over ouderparti cipatie. Daarbij riep zij de ouders op, daadwerkelijk mee te doen met activi teiten op school. Besloten werd éénmaal per maand een ”wip-in” te or ganiseren, waar alle ouders, die mee willen doen met bepaalde activiteiten welkom zijn. De oudercommissie zal dit voorbereiden en een schema opstel len. In de pauze met koffie konden de voor de ”ren je rot” prijs gekochte boe ken worden bekeken. Na de pauze be sprak wethouder A. H. van Gent de si tuatie van de Jan Ligthartschool. Het komende schooljaar zal de boventallig aangestelde vijfde leerkracht niet be houden blijven en zal de school 4 leer krachten overhouden. Op korte termijn is geen grotere toeloop van leerlingen te verwachten. Het ligt niet in de be doeling van de gemeente de school op te heffen. Als de bouw in de Zuidpla- spolder op gang komt zijn er wel dege lijk weer toekomstmogelijkheden voor de Jan Ligthartschool. Nadat de heer Van Gent nog vragen van de ouders had beantwoord sloot de voorzitter deze geslaagde ouderavond. THALIA Do. en Vr. 8 uur, Za. en Zo. 3.30, 7 en 9.15 uur, Di. en Wo. 8 uur SMOKEY THE BANDIT, a.l. Za. en Zo. half twee, Wo. half drie DIK TROM KNAPT HET OP. a.l. Vr. en Za. 11.30 uur (nachtv.) en maandagcyclus 8 uur DOOD IN VENETIË. Nu 12 jr. REUNIE Do. en Vr. 8.15 uur, Za. 7 en 9.15 uur, Zo. 3 en 7 uur RETURN OF BRUCE. 16 jr. Vr. en Za. 11.30 uur (nachtv.), Zo. 9.15 uur, Ma. t/m Wo. 8.15 uur IK WIL HET OVERAL MET JE DOEN. 16 jr. SCHOUWBURG Vr. 7.30 uur, Za. 3 en 7 uur, Zo. 2, 4 en 7 uur, Ma. en Di. 7.30 uur, Wo. 4 en 7.30 uur ABBA. Kleur, a.l. Za. en Zo. 9.15 uur FRANKEN STEIN JUNIOR. Kleur, 12 jr. Een beeld uit het begin van de restauratie van de hervormde Brugkerk. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom WADDINXVEEN De ge meentelijke marktcommissie on der voorzitterschap van wethou der H. Huizer (SGP/Hervormde Kiesvereniging) gaat zich vol gende week maandagavond om acht uur in het raadhuis buigen over het verzoek van de gezamen lijke marktkooplieden om de ope ningstijden van de vrijdagse weekmarkt in de Willem de Zwij- gerlaan zo te wijzigen dat er voor taan het hele jaar door niet om zeven uur, maar om zes uur kan worden gesloten. Een dergelijk verzoek om de ope ningstijden van de markt te bepa len op 12.00-18.00 uur hebben de marktkooplieden ook ingediend bij de gemeenteraad. In reactie daarop heeft het college van Bur gemeester en Wethouders de raad laten weten dat de kleinst mogelijke meerderheid (gevormd door wethouder A. H. van Gent (Progressieven) en burgemeester mr. A. G. Smallenbroek meent dat aan dat verzoek niet dient te worden voldaan. In ieder geval hebben de marktkooplieden al de aandacht voor hun wensen ge vraagd van de CDA-fractie. Vo rige week vrijdagavond na zes uur bracht onder andere fractievoor zitter ing. C. van ’t Hoog een be zoek aan de weekmarkt die op 12, 19 en 26 mei het 17-jarig bestaan viert met een bonnen-actie. De publieke belangstelling voor het marktgebeuren was op dat mo ment niet groot te noemen. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 12 APRIL 1978 achtergelaten. De nooduitgangen mo gen onder geen beding anders worden gebruikt dan voor het doel waarvoor een nooduitgang is bestemd. Buiten de gebruikelijke kantooruren kan het be ste worden gewerkt als het raadhuis te vens voor andere doeleinden wordt ge bruikt, zoals avondvergaderingen. Het meenemen en verzorgen van eigen planten en bloemen is met het oog op de bacterie-gevoeligheid van de hydro cultures niet toegestaan. De groen voorziening in het raadhuis is namelijk centraal geregeld. We zullen zien hoe snel onze ambtena ren er in slagen zich deze werksfeer ei gen te maken en toch nog het noodza kelijke plezier in het werk plegen te houden. Wellicht wordt op deze manier wel bereikt dat de activiteiten van de personeelsvereniging een nog grotere belangstelling krijgen, want dan komt men elkaar weer eens tegen. Of juist niet: men kent elkaar toch niet of on voldoende WADDINXVEEN De restaura tie van de hervormde Brugkerk verloopt geheel naar wens. Is er meestal bij zulke gigantische objec ten sprake van tegenvallers, bij de restauratie van het Godshuis aan de Kerkweg kan er zelfs tot nu toe gesproken worden van meevallers. De kerkvoogdij maakt daarvan ver heugt melding in haar periodieke informatie middels de hervormde kerkbode van vorige week zaterdag. De Waddinxveense hervormden, van wie grote financiële offers worden ge vraagd om mede deze restauratie mo gelijk te maken, krijgen aanstaande za terdagmorgen gelegenheid zelf te gaan zien hoe de zaken er voor staan. Tussen 10.00 en 12.00 uur is de hoofduitvoer der van de firma Woudenberg BV uit Ameide, de aannemer van de restaura tie, de heer Karsdorp op het werk aan wezig om eventuele vragen te beant woorden. Ook leden van het kerkbe stuur en bouwcommissie staan dan klaar om toelichting te geven. Voor het deelnemen aan deze excursie zijn wel enige spelregels opgesteld. Zo moet uit sluitend van de hoofdingang van de

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 21