Toi-Toi bijna klaar Afkeuring over zondagse huldigt ’’Waddinxveen” 1 Midden-Holland Roefie Hueting in Zoetermeer Leerlingensets Geref. school DOKTER P. VAN DER LINDE: DOE MEE AAN DRIEKAMP I I I op weg naar een gewest Wethouder H. Huizer: "Ik ben diep bedroefd" Brandblussers voor hervormde scholen H I I L a llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 12 APRIL 1978 IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHI kF- F I K (VERVOLG VAN DE VOORPAGINA) wethouder P. F. J. van Schie (CDA) en 5 gevraagd een methode Vaderlandse ge- i ooi 1, im, 5, erd onke- :houw- im, kr :erd geveer 80 leerlingen de school aan de Staringlaan zullen bezoeken. De ge- van de Gereformeerde school. De vanavond vergaderende gemeente- IKV, v, aan WADDINXVEEN U weet het al uit het Weekblad voor Waddinxveen: Za- De Gerefor- 1- ir 1, van bedragen 1.842,85. Destijds bij de inrichting van de school (in 1976) was er i jaar zou komen, omdat bekend was dat binnen twee jaar een methode Vader landse geschiedenis zou verschijnen die met behulp van de onderlinge re- -t wanneer de mogelijkheid elkaar tege moet te treden vertroebeld raakt door 1 ZATERDAG 29 APRIL Zwemmen: a) 250 m zwemmen; b) 750 m. zwemmen, organisatie: WZC De Gouwe, plaats: open zwembad De Sniep, aanvang: resp. 16.00 en 16.30 uur. MAANDAG 1 MEI Fietsen: a) 75 km tourtocht; b) 30 km tourtocht buiten Waddinxveen, organi satie: Tourclub Waddinxveen, plaats: start en finish - atletiekbaan, Alber- dingk Thijmlaan, aanvang: resp. 14.00 en 14.15 uur. Aan het ver- ALLEEN VOOR WADDINXVENERS De driekamp is uitsluitend voor de in woners van Waddinxveen. Vanaf 8 jaar WADDINXVEEN/GOUDA Het in tergemeentelijk aanschaf van deze in totaal vijf brand- ning van de exploitatie-vergoeding blusapparaten is 997,- gemoeid. De vanavond (woensdag) vergaderende ge meenteraad is gevraagd dit bedrag be schikbaar te stellen. Haag. Het komt erop neer dat de deel nemende gemeenten vrijwillig een aan tal bevoegdheden naar het gewest over hevelen. Zo kan het gewest regionale problemen aanpakken. Voor dergelijke problemen hebben de gemeenten in Midden-Holland tot nog I toe afzonderlijke gemeenschappelijke regelingen gemaakt. Daarvan zijn er ongeveer negentig. Als het gewest er is kan deze ’’lappendeken” van overeen komsten tussen gemeenten verdwijnen. COÖRDINATIE I Het gewest zal zich in de praktijk 11 vooral bezighouden met het maken van regionale plannen, met coördinatie van het beleid van de gemeenten en II met het voeren van overleg. Het van Een aantal bewoners van de Mozartlaan bij de omgehakte bomen achter deze laan. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN ”Met de meeste klem adviseer ik mee te doen aan de ’’Prestatie-driekamp” 1978”. Dat is het welgemeende advies van de Wad- dinxveense huisarts P. van der Linde sr. Hij komt daarmee in de aanbeveling, die hij heeft gegeven aan de sportclub Antilope, de Tourclub Waddinxveen en de Waddinxveense zwem- en polo club De Gouwe. Dat zijn de organisa toren van de op vrijdag 28 april, zater dag 29 april en maandag 1 mei (Konin ginnedag) voor de eerste maal in onze gemeente te houden driekamp. Dokter Van der Linde: ”Aan L— zoek van de verenigingen SC Antilope, Tourclub Waddinxveen en WZC De Gouwe in verband met hun initiatief kan iedereen aan dit evenement deel- een prestatie-driekamp te organiseren, nemen. Ten aanzien van de keuze der heb ik als sportliefhebber met plezier sportonderdelen is men vrij. Wel dient gevolg gegeven. Het zal dan vooral als aan alle drie de sporten te worden deel- medicus zijn, dat ik de mogelijkheden genomen. Iedere deelnemer(ster) krijgt om onder leiding creatief bezig te zijn bij het volbrengen van de Prestatie zal belichten. In de loop der jaren is mij Driekamp een medaille waarop de tak- duidelijk geworden, welk belang de ken van sport zijn uitgebeeld. Het in- conditie van de patiënt heeft bij het schrijfgeld bedraagt f 5,per persoon ontstaan en genezen van ziekten. Door en dient bij inschrijving te worden vol- sportbeoefening wordt onze conditie daan. Inschrijvingen vanaf heden en in verbeterd. De weerstand tegen het op- lichtingen bij P. C. Wennekes-van treden van ziekten is groter en de her- Ham, Heggewinde 47, tel. 3623, W. den stelperiode na ziekte verloopt sneller Ouden, Roemer Visscherstraat 30, tel. als de conditie goed is. Daarnaast 3777 en E. Overdam, Mozartlaan 7, tel. speelt ook de psychische factor voor ie- 3021 der mens een rolk van betekenis. De uitspraak uit de grijze oudheid ’’mens sana in corpore sano” geldt nog steeds. De gezondheid van de geest wordt door sportbeoefening gunstig beïnvloed. Be paalde karaktereigenschappen worden gestimuleerd, andere (en dit is mis schien wel zo belangrijk) worden afge remd. Deze factoren met elkaar, ma ken dat ik de bevolking van Wad dinxveen met de meeste klem adviseer het streven van de drie bovenge noemde verenigingen van 28 april tot 1 mei te steunen”. PROGRAMMA Het programma van de ’’Prestatie- driekamp”, waarover het Weekblad voor Waddinxveen vandaag voor de derde maal bericht, ziet er zo uit: VRIJDAG 28 APRIL m. loop; b) 5700 m. atletiekbaan Alberdingk Thijmlaan, aanvang: resp. 19.00 en 19.30 uur. Bekend is dat wethouder H. Huizer (SGP/Hervormde Kiesvereniging) zich bij de besluitvorming binnen het col lege van B. en W. over deze kwestie het felst en resoluut heeft uitgesproken te gen een huldiging op zondag van de voetbalvereniging ’’Waddinxveen”. Maar hij vormde de minderheid. Reac tie van burgemeester mr. A. G. Smal- lenbroek: ”Ik ben burgemeester voor de gehele gemeente. ’’Waddinxveen” is zondag kampioen geworden, daarom hebben we de huldiging ook op die dag laten plaatsvinden. Laten we bedenken dat de gemeente niet christelijk is”. Wethouder Huizer: ”Ik ben bedroefd dat er binnen het college van B. en W. een meerderheid was te vinden voor deze zondagse huldiging. Tegen dit soort zaken van gemeentewege ben ik principieel tegen. Het gemeentebe stuur dient rekening te houden met de samenstelling van de bevolking. Maar ik heb mijn bezwaren gemaakt. Ik heb dit nog nooit meegemaakt. Ik hoop ook dat het ook niet meer zal gebeuren”. Burgemeester mr. Smallenbroek: ”0 ja, hoor. Als er weer standaardteams kampioen worden zullen ze op zondag op dezelfde wijze door de gemeente worden gehuldigd. Ik ben er ook voor die bevolkingsgroep die daar geen bez waar tegen heeft”. Hij zei ons geen kennis te dragen van het feit dat kerk diensten zondagavond even onderbro ken moesten worden door lawaaierige voetbalsupporters, die na de huldiging in het raadhuis nog een tochtje met een groot aantal auto’s door de gemeente maakten. WADDINXVEEN/ZOETERMEER Roefie Hueting’s Down Town Jazz band .zal met vocaliste An van Duren op zaterdag 15 april optreden in Jazz Club Zoetermeer. Liefhebbers van dixie-jazz kunnen daar hun hart weer ophalen. Voor niet-leden is dit een goede gelegenheid eens kennis te ko men maken met de bijna vijf jaar be staande jazz club. De clubavonden vin den plaats elke eerste en derde zater dag van de maand in Dorpsstraat 18c. Club open 20.30 uur; aanvang muziek 21.30 uur; informatie telefoon (079)312493. I gewestregeling. Het ontwerp daarvoor schiedenis voor het 4e, 5e en 6e leerjaar is vorige week gepubliceerd. te mogen aanschaffen. De kosten hier- Eén van de redenen waarom haast l wordt gezet achter de gewestvorming rond Gouda is de angst dat het groene hart van Holland wordt opgedeeld on- der grote stadsgewesten rond Amster- I dam, Den Haag, Utrecht en Rotterdam (het al bestaande Openbaar Lichaam geheel zou aansluiten bij het leerplan I Rijnmond). - - - Door nu al een eigen regionaal bestuur in het leven te roepen hoopt Midden- II Holland bij de toekomstige reorganisa- tie van het binnenlands bestuur (waar- I bij Nederland in mini-provincies wordt verdeeld) aan een dergelijk versnip- E pering te ontkomen. I De opzet van het nieuwe gewest Midden-Holland is vergelijkbaar met B die van bijvoorbeeld het gewest Den WADDINXVEEN Zondagavond heeft zich in Waddinxveen een uniek feit voorgedaan: het raadhuis ging open voor een feestelijke huldi ging. In de raadzaal kwamen zo’n vijftig mensen bijeen om met burge meester mr. A. G. Smallenbroek, wethouder A. H. van Gent (Progres- sieven), waarnemend gemeentesecretaris W. F. Meijer en sportambte naar A. R. Bakker het kampioenschap van de vierde klasse KNVB en promotie naar de derde klasse KNVB te vieren van de voetbalvereni ging ’’Waddinxveen”. Café Sport zorgde bij afwezigheid van de bode dienst voor de drankjes. In de raadzaal werden toespraken gehouden, toasten uitgebracht en uit volle borst het voetbalclublied van ’’Wad dinxveen” gezongen. Het feit dat het college van Burgemee- tebestuur heeft getrapt op de gevoelens ster en Wethouders vorige week dins- van een belangrijk aantal Waddinxve- dag al had afgesproken zondag het ners en heeft meegewerkt aan de ont- raadhuis te zullen gebruiken voor een heiliging van de zondag, feestelijke huldiging, indien het eerste elftal van ’’Waddinxveen” de titel zou weten te behalen, en de omstandigheid dat die festiviteiten ook daadwerkelijk zijn gehouden heeft kwaad bloed gezet bij raadsleden van de SGP/Hervormde Kiesvereniging en het Christen- Democratisch Appèl (CDA). Vana- WADDINXVEEN vond (woensdag) zal in ieder geval frac- meerde basisschool (Staringlaan) heeft tievoorzitter D. Uitbeijerse van de SG- de gemeente gevraagd 15 leerlingensets P/Hervormde Kiesvereniging nader te mogen aanschaffen en enkele inrich- op deze, volgens hem onverkwikke- tingsvoorzieningen te mogen aanbren- lijke, zaak terugkomen in de dan te gen welke niet waren opgenomen in de houden gemeenteraadsvergadering. De begroting voor de eerste inrichting van heer Uitbeijerse meent dat het gemeen- de school. Om het bestuur van de Vere niging tot stichting en instandhouding van scholen voor onderwijs naar de leer van de Gereformeerde Kerken in Ne derland deze aanschaffingen te laten doen hebben B. en W. de vanavond (woensdag) vergaderende gemeente raad gevraagd daarvoor de benodigde 2.296,03 beschikbaar te stellen. Het college deelt de raad nog mee dat de Gereformeerde school thans beschikt over 70 leerlingensets, terwijl ko- overlegorgaan mende augustus naar verwachting on- Midden-Holland, waarvan Wad dinxveen één van de 25 deelnemende gemeenten is, zal in 1979 worden omge- vraagde aanvulling tot 85 sets is dus ze- zet in een gewest. De deelnemende ge- ker nodig. meenten zullen tegen die tijd moeten Dezelfde school heeft de gemeente ook I hebben ingestemd met een definitieve Deze foto maakten we tijdens de repetitie van Toi-Toi in de St. Jozefschool de Kanaalweg. Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). Regisseuse Marianne Sülzle over de in houd van het blijspel ”Met mes en- vork”; een door Alan Ayckbourn ge- fulltime voorzitter dinxveense toneelvereniging Toi-Toi in schreven stuk: ”Op zeer uitgekiende dd- Khet Gereformeerd Verenigingsgebouw wijze toont de schrijver ons, met een I Het gewest wordt, zoals ook bij andere het blijspel in twee bedrijven ”Met mes glimlach tussen vertedering en cyni- ■g^^esten - fc- -t'.-t- o- -- Innancierd door het rijk. Het andere len Hans Bandell, Zeger van der Hou- laties tussen drie paren, wat er gebeurt gen via een voor elke gemeente gelijke Jaap Heukelom en Anneke Smits-Arts I 'O' t'„.V V* v v v '■hjks met een kwartje verhoogd tot een licht treden. Regisseuse is Marianne poging lief te hebben, zou aanleiding Hardlopen: a) 3000 I -- iyv.1 aaiav, -i O---- 'J'“ - --w. oor Waddinxveen komt dat maximum leuse Helga Kolster, terwijl het decor glimlach is misschien minstens B een eigen beleid voeren via aanbevelin- gen, richtlijnen en aanwijzingen voor I de gemeenten en via verordeningen. H Nog niet duidelijk is hoe de gewestraad |1 van het nieuwe gewest zal worden sa il mengesteld. Het college van overleg van het huidige Overlegorgaan heeft een voorkeur voor een systeem waarbij alle vijfentwintig gemeenteraden uit B hun midden een vertegenwoordiger I aanwijzen. Daarbij komen vijfentwintig 1 leden die de gemeenteraden kiezen na 1 kandidaatstelling door politieke parti- B jen. B Als alternatief is er een systeem waarbij 1 politieke partijen kandidaten stellen die door de gemeenten worden geko- Bzen. Op den duur hoopt men in elk ge- B val te komen tot directe verkiezingen in B plaats van dit getrapte systeem. De bur- B gemeester van de centrumgemeente B Gouda was automatisch voorzitter van -- - het Overlegorgaan. De bedoeling is dat terdagavond 22 april voert de Wad- Bhet gewest een f krijgt, te benoemen door de Kroon. het Gereformeerd Verenigingsgebouw wijze toont de schrijver ons, met een WADDINXVEEN De hervormde Rehobothschool aan de Onderweg al gerekend dat dit verzoek dit krijgt drie brandblusapparaten, terwijl de kleuterscholen De Goede Herder aan de Prinses Margrietstraat en De Morgenster aan de Onderweg van de zelfde Vereniging tot stichting en in standhouding van Nederlands Her vormde Christelijke scholen ieder één raad krijgt met betrekking tot de Gere- brandblusapparaat krijgen. Met de formeerde school ook nog een herzie- i ---j-- 1976 te behandelen. De school kan nu op basis van een gemiddeld aantal leer lingen van 64 over 1976 f 10.171,73 te gemoet zien, in plaats van de eerste uit gerekende 8.137,39. bedragi van deze kapwoede meerdere bomen met een diameter van 40 tot 50 centi meter het slachtoffer waren geworden. xzDe bewoners hebben als schrale troost directeur A. M. Zwamborn van Open- voor hun bemoeiingen nog over dat de ''■..Iover het beplantingsplan mondig toe dat de gemeente gemaakte overleg met hen zal voeren. Vanmor- afspraken niet had nagekomen. Pas dinsdagmiddag, toen bleek dat diverse bewoners van de Mozartlaan de raadscommissie-vergadering zouden komen bijwonen, was het het college van de voormalige B-fabriek van Eminent iets was misgegaan. ”Er is te gen alle afspraken in maandag grof ge hakt”, betoogde bewoner H. P. Barth. Hij had een stuk hout meegenomen naar 1 bare Werken en -Bedrijven gaven vol- gemeente gen (woensdag) om elf uur heeft burge meester mr. Smallenbroek zelf de situa tie in ogenschouw genomen. De ge meente probeert door een te leggen riool met een meter te verleggen te duidelijk geworden dat er in het gebied voorkomen dat de bestaande groengor- del nog verder zal worden aangetast. Alle aandacht gaat nu uit naar het in standhouden van het nog aanwezige groen en houtopstand, zodat van ver dere aantasting geen sprake meer kan het raadhuis om te laten zien dat zijn. het geval is, gedeeltelijk ge- en vork” op. Vanaf kwart over acht zul- sme, deel moeten de gemeenten zelf opbren- wen, Mieke Bruining, Julia de Vries, L wa waaa^r gwaaa^aaaaaw ^waajaaa. --- [bijdrage per inwoner. Die wordt jaar- met hun toneelprestaties voor het voet- gedragsregels en conventies. Elke open [maximum van 3,50 gulden per inwoner. Sülzle, grimeur Hans Bandell, souff- kunnen zijn voor een tragedie maar de loop, organisatie: S.C. Antilope, plaats: j j ZO alL. 'eer op bijna driekwart ton 73.500,-) in handen is van Cor de Ree. effectief’. i 1 'f r -

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 3