SGP/HKV/GPV: Beperk flatbouw tot een minimum Kruideniers legden basis voor de 60-jarige middenstandsvereniging Jeugdwerk zaak voor de ouders Stembu- reaus Adverteren doet verkopen Jehovah’s Getuigen congresseren in Bennekom Lijst SGP/ HKV/GPV definitief Gymvloer Staringlaan opgeknapt ’’Middenstand wil betere communicatie met gemeente Waddinxveen” 7 van ee vereniging geweest.- wat kruidenierswinkels. van de heer G. van Ringelenstein. De 1 vond (dinsdag) vierde de middenstand- s van 1. gelijke terughoudendheid en slechts in met de totstandkoming en vooral de I van een sterke middenstand. Daar zijn gelegenheden, groenstroken had, de noodzakelijke opknapbeurt te strijdig mogen zijn met onze grondslag. De gemeentelijke overheid moet zor gen voor voldoende mogelijkheden tot verantwoorde recreatie, waarbij met op Jehovah God en Zijn zoon, Jezus Christus. door de wereld wordt uitgeoefend op een ieder die probeert als ’christen’ te HET WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT WAARD! van door t ter rein van cultuur en recreatie dienstbaar moeten zijn aan het ontdekken, ontp looien en bereikbaar maken van in de schepping gegeven mogelijkheden. De culturele ontwikkeling van de bevol king moet worden bevorderd, onder WADDINXVEEN De vloer van het e: H :n it. x- log. De aansluiting is jaren achtereen een punt van bespreking geweest. Op WADDINXVEEN De leden van de stembureaus in Wad- I dinxveen krijgen een vergoeding 1 van f 6,50 per uur met een maxi- f mum van f 78,per lid per zit- i ting. Deze vergoeding, die de f vanavond (woensdag) vergade- rende gemeenteraad gaat vast- f stellen, komt overeen met de ver- goeding tot het bijwonen f commissievergaderingen niet-raadsleden voor 1978. H WADDINXVEEN De kandi datenlijst van de ditmaal voor het eerst aan de gemeenteraadsver kiezingen van woensdag 31 mei gezamenlijk deelnemende parti jen Staatkundig Gereformeerde Partij, Hervormde Kiesvereniging en Gereformeerd Politiek Ver bond (SGP/HKV/GPV) is nu de finitief. De complete lijst, waarop i toch weer aangesloten. Daardoor heeft de i en wan delgebieden. De verdere ontwikkeling van het Gouwebos dient door haar zo veel mogelijk te worden bevorderd.” Over ruimtelijke ordening en volks huisvesting: ”Het wonen in het dicht bevolkte westen vraagt van de overheid een zorgvuldig beleid m.b.t. de ruimte lijke ordening. Dit houdt onder meer in dat de belangen van allen die hierbij betrokken zijn goed afgewogen dienen te worden. Zeer zorgvuldig moet wor den omgegaan met de belangen van land- en tuinbouw, gezien de grote be tekenis van deze sektor voor het be staan van ons volk. Aanlegvergunnin- twintig namen voorkomen, ziet er zo uit: 1. D. Uitbeijer (HKV) 2. J. Havenaar (SGP) 3. ir.T. Drost (SGP) 4. A. van Doorn (HKV) 5. J. Knol (GPV) 6. C. de Bas (HKV) 7. P. Mulder (SGP) 8. D. van der Eyk (GPV) 9. L. D. Burger (HKV) 10. J. W. van de Werken (SGP) 11. K. van der Kaaden (GPV) 12. S. P. Bax (HKV) 13. P. Rademaker (SGP) 14. Th. J. de Vries (GPV) 15. C. D.de Hek (HKV) 16. J. Neele (SGP) 17. C. P. Voorberg (GPV) 18. A. Noorlander (HKV) 19. A. Uitbeyerse (SGP) 20. R. G. van der Laan (GPV) WADDINXVEEN Een betere communicatie tussen het gemeente bestuur van Waddinxveen en de mid- denstandsvereniging Waddinxveen. Dat is de wens die de voorzitter van de plaatselijke afdeling van het Kon inklijk Nederlands Ondernemersver- bond (KNOV), de heer G. van Rin gelenstein (46), heeft. Volgens hem is er tot nu toe sprake van een matige communicatie. ”Ik dring aan op tijdig overleg tussen het gemeentebestuur en het bestuur van de middenstand over alle zaken, vereniging voor de gehele midden- Meyendal in Wassenaar. De tocht middenstandsvereniging stand. Slager H. den Boon was o Doornheim en H. M. de Wilde. Men was ontevreden over de toewij- Na het overlijden van i niet voor niets op dit moment. Gistera- J I-1X 1_ J_ J Jx.1 v - --y--- svereniging met 136 leden het 60-jarig bestaan tijdens een feestelijke leden vergadering in het Gereformeerd Vere nigingsgebouw. Op woensdag 1 fe bruari van dit jaar was het namelijk precies zes decennia geleden dat in 1918 een aantal kruideniers besloten tot de oprichting van de middenstandsvereniging. KERNENBELEID Het zal duidelijk zijn dat de midden stand betrokken wil worden, maar ook betrokken is bij het uitstippelen van het gemeentelijk beleid voor de toekomst. Zo is er de ontwikkeling van Zuidkade 1 (waar geen winkels zullen komen), het kernenbeleid (versterking van de oude winkelcentra door woningbouw en het vervolmaken van Waddinxveens centrale kern de Passage), de opzet van Zuidplas 1 (Waddinxveens woonwijk na 1980 achter het sportpark de Sniep) en het gemeentelijk gronduitgiftebe- leid. ’’Door dit alles heen speelt de sanering en sluiting, maar ook verplaatsing van winkelbedrijven. Alles is in beweging. Ook in Waddipxveen, waar de ontwik keling weer anders is dan we eerst dachten. Daarom is dat geregeld over leg waarvoor wij pleiten en ons sterk willen maken onmisbaar”, aldus de heer Van Ringelenstein, die deze harte- kreet ook al heeft overgebracht aan het CDA Waddinxveen. De christen democraten brachten vorige week woensdag voor een gedachtenwisseling een bezoek aan een deputatie van de middenstandsvereniging. Wethouder P. F. J. van Schie (CDA) beloofde toen de zaak in het college van Burgemeester en Wethouders aanhangig te zullen maken. WADDINXVEEN Komend wee keinde zullen Jehovah’s Getuigen uit Waddinxveen en omgeving voor hun halfjaarlijkse bijeenkomst in de Con- GRONDSLAG De SGP/HKV/GPV hebben hun grond- worden slag als volgt geformuleerd: ”De grond- verscheide~nheid. De gemeente slag van al ons denken en handelen is f;- het Woord van God, onze Schepper, van "de middenstand in nauw overleg Wij aanvaarden de Drie Formulieren rnet de middenstandsorganisaties van Enigheid als zijnde daarmee in krachtig te ondersteunen en mogelijk overeenstemming. Deze g moet het richtsnoer zijn voor de orde ning van de samenleving. Ook de ge meentelijke overheid dient als Gods dienares (Rom. 13) volgens dit richt- verantwoordelijkheid van de ouders snoer te handelen”. In het gemeenteprogramma van de drie samenwerkende reformatorische parti- loop kregen de bejaarden koffie met in de Kamer van Koophandel een broodje in café Kwaak aan i' Zuidkade. De middenstandsvereniging werd ge- middenstandsvereniging telt nu 136 f samen- zetter ontbonden, maar in juli 1954 gesteld: G. van Ringelenstein (voor weer opgericht. Men besloot zich niet zitter), T. Ververs jr. (secretaris) en waarin dë’mïddenstand een roTspeelt”’ voedseldistributie was dus"de directe soon van de heer H. M. de Wilde, die meer aan te sluiten bij de Koninklijke H- van de Linde (penningmeester). In vertelt ons de eerste man van de plaat- aanleiding tot het oprichten van de meer dan veertig jaar deel uitmaakte Nederlandse Middenstands Bond (te- de Kamer zit voor de Waddinxveense saelijk georganiseerde middenstand en vereniging. De eerste voorzitter was van het bestuur. Samen met de heer genwoordig het Koninklijk Neder- middenstanders de heer C. de Bas. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 12 APRIL 1978 IHIIIIIIIIIIIIIIIlllllllIllllllllllllllllllllllllllllllIllllllllllll WADDINXVEEN We schrijven l de heer T. Ververs, de grootvader van C. van der Linde waren zij de bekend- lands Ondernemersverbond geheten); WADDINXVEEN De Staatkundig Gereformeerde Partij, de Her vormde Kiesvereniging en het Gereformeerd Politiek Verbond (SG P/HKV/GPV) hebben dezer dagen de uitgangspunten voor hun geza menlijk gemeenteprogram opgesteld. Met dit programma, dat nog plaatselijk moet worden uitgewerkt, neemt men deel aan de op woens dag 31 mei te houden gemeenteraadsverkiezingen. Op dit moment bezet de combinatie SGP/Hervormde Kiesvereniging 4 zetels (inclusief die van wethouder H. Huizer). Over het gemeentelijk bestuur zeggen genstelsels dienen met de grootst mo de drie reformatorische partijen er gelijke terughoudendheid en slechts in voorstander van te zijn dat bij de vor- uiterste noodzaak te worden toegepast, ming van het college van Burgemeester Een grotere uitbreidingssnelheid dan en Wethouders wordt uitgegaan van nodig is voor de natuurlijke aanwas en een zo getrouw mogelijke afspiegeling de directe behoefte van Waddinxveen van de verhoudingen in de gemeente- zelf achten wij ongewenst. Het beleid raad. De gemeentelijke verantwoorde- van de gemeente dient er op gericht te lijkheid en zelfstandigheid dient zoveel zijn dat alle categorieën van de bevol- mogelijk te worden behouden. Daarom king gelijke kansen hebben bij het ver wordt gewenst met het overdragen van krijgen van een passende woning. Ook taken aan intergemeentelijke lichamen dient de gemeente aandacht te hebben de grootst mogelijke terughoudendheid voor de huisvesting van grotere gezin- te betrachten. De gewesten dienen nen. Renovatie van huizen verdient, in- slechts een adviserende bevoegdheid te dien mogelijk en planologisch verant- verkrijgen bij taken, die onder de ge- woord, de voorkeur boven afbraak, meentelijke verantwoordelijkheid val- Flatbouw dient tot een minimum be ien. De verhouding tussen overheid en perkt te worden”. burgers moet worden bepaald door de Over werkgelegenheid en midden- democratische beginselen, zulks met in standsbeleid: ”De werkgelegenheid rcFK wtnizft FDmi achtneming van hetgeen in de grond- dient zo veel mogelijk te worden gesti- GEEN WINKELS ERBIJ slag van de drie samenwerkende parti- muleerd. De gemeente dient de ont- Bekend zijn de intensieve bemoeiin- Jen *s aangegeven. wikkeling van nieuwe bedrijfsterreinen gen, die de afdeling Waddinxveen van rpnNin<si af te bevorderen. Bij de ontwikkeling van het Koninklijk Nederlands Onderne- u de werkgelegenheid dient gestreefd te mersverbond jarenlang heeft gehad De SGP/HKV/GPV hebben hun grond- worden naar een zo groot mogelijke met de totstandkoming en vooral de slag als volgt geformuleerd: ”De grond- verscheidenheid. De gemeente dient omvang van het eind 1975 in gebruik °nS ^n^en cn ha^eten is een goede en evenwichtige ontplooiing genomen winkelcentrum ”de Passage”. ”Ons huidige winkelapparaat is meer dan qua bevolkingsaantal nodig is afge stemd op de plaatselijke behoeften. De capaciteit in aantallen vierkante meters is nog altijd ruim voldoende. Onze zor gen gaan in deze jaren dan ook veel meer uit naar het verplaatsen, saneren en vernieuwen van winkelbedrijven om er voor te blijven waken dat het even wicht wat er nu is er ook zal blijven. Wij maken ons mét de gemeente ook Jen wordt nog het volgende opgemerkt over de openbare orde: ”De gemeente lijke overheid dient de openbare orde te handhaven. De aantasting van de pu- blike eerbaarheid moet worden bestre den. De zondagsrust dient door haar te worden bevorderd. Zij dient drugge bruik en drankmisbruik tegen te gaan”. CULTUUR/RECREATIE Over cultuur en recreatie: voor onderwijs en opvoeding te erken nen. Het eigen karakter van het bijzon der onderwijs dient in alle facetten te worden gerespecteerd en mag in geen enkel opzicht worden aangetast. Bij het onderwijs dient het aanleren van de noodzakelijke basisvaardigheden en de onderlinge afstemming van de leerpro gramma’s met het oog op de aansluiting op het voortgezet onderwijs hoge prio riteit te behouden. Er dient gestreefd te worden naar ontwikkeling en uitbrei ding van de mogelijkheden voor onder wijs aan volwassenen. Ook moet aan dacht worden besteed aan de mogelijk heden voor groepen buitenlanders bin nen onze samenleving”. Over sociale zaken en welzijnsbeleid: ’’Hierbij dient voorop te staan de zorg voor de mens die in nood verkeert. Bij de benadering van die nood mogen de levensomstandigheden van het individu niet uit het oog worden verloren. De greshal te Bennekom tezamen komen, overheid dient er voor te zorgen dat zij Het doel van dit soort bijeenkomsten is met haar hulpverlening het persoonlijk om door middel van geregelde omgang initiatief in deze niet ontkracht maar met elkaar, elkaar te sterken in deze juist zoveel mogelijk stimuleert. Het moeilijke tijd waarin er zoveel druk welzijnsbeleid dient als grondregel te JJ ,J J* r hebben dat het treffen van voorzienin gen in deze primair een taak is die be- blijven leven. hoort tot de persoonlijke verantwoor- Uit dit soort bijeenkomsten putten de delijkheid van ieder mens naar de aard Getuigen veel kracht om de onverschil- en mate waarin deze hiervoor gaven ligheid van zoveel mensen ten aanzien ontvangen heeft. De taak voor de over- van het ’’goede nieuws” van Gods Kon- heid zal dan ook vooral aanvullend, sti- inkrijk te verduren en getrouw te blij- mulerend en ondersteunend zijn”. ven volharden en door te gaan deze .LTTrnii rDL- blijde boodschap te verkondigen, zoals JEUGDWERK jn Matthéus 24:14 wordt gezegd. De Verder formuleert de SGP/HKV/GPV Getuigen beschouwen deze tweedaagse in het gemeenteprogramma dat de zorg bijeenkomst, op zaterdag 15 en zondag grondslag te maken” voor en het ontplooien van de sch?p- 16 april, als iets wat ze niet kunnen mis ping hoge eisen stelt aan het gemeente- sen, omdat ze beseffen dat God, zoals ONDERWIJS lijk beleid om het evenwicht in de na- het thema van deze bijeenkomst te ken- ”B ij het onderwijs dient de overheid de tuur te helpen bewaren en zonodig te nen geeft, door middel van zijn woord helpen herstellen, dat bij uitgifte van en zijn geest ons sterkt en ’ons volhar- gronden verkoop regel dient te zijn en ding verschaft’ (Romeinen 15:5) erfpacht een grote uitzondering, dat de Het gehele programma is opgebouwd gemeente met sluitende begrotingen rond de gezinsomgang. Het zal o.a. la- moet werken, dat subsidies alleen mo- ten zien, hoe de bijbel ertoe kan bijdra gen worden gegeven wanneer er een al- gen het gezin te verenigen en het ook gemeen belang mee gemoeid is, dat werkelijk geestelijk verenigd te hou- niet strijdig is met de eigen beginselen den. Er zal dan ook veel aandacht wor- en dat het jeugdwerk in principe be- den geschonken aan het bijbelonder- hoort te liggen in het verlengde van de wijs, zoals dat door de gemeenten in de opvoeding en dus primair valt onder de diverse wijken van hun gebied wordt verantwoordelijkheid van de ouders. gegeven. Belangstellenden zijn op deze bijeenkomsten in de Congreshal, Ede- seweg 147 te Bennekom, van harte wel kom. Zowel op zaterdag als op zondag begint het ochtendprogramma om 10 uur v.m. en het middagprogramma om 2 uur n.m. Op zondagmiddag wordt er om 2 uur een openbare toespraak gehouden over het onderwerp ’’Behoud tot het einde toe een krachtig vertrouwen”. Dit is een passend onderwerp waaraan gymnastieklokaal aan de Staringlaan grote behoefte bestaat omdat juist in krijgt een grote beurt. Het is gebleken onze tijd van de geschiedenis er door dat deze houten vloer snel aan het slij- verschillende oorzaken zoveel vetrou- ten is. Vorig jaar werd al een verwering wen in een goede toekomst verloren is van de toplaag van de gymvloer gesig- gegaan. Gehoopt wordt dat velen op naleerd. Toen dacht de gemeente, om- deze bijeenkomst door de fijne onder- dat de verwering geen ernstig karakter linge omgang en het goede bijbelse on- had, de noodzakelijke opknapbeurt te derwijs een krachtige aanmoediging kunnen uitstellen tot volgend jaar. zullen krijgenJiun vertrouwen te stellen Maar dat is nu ijdele hoop gebleken. Om de snelle slijtage een halt toe te roepen en een gevaarlijke versplinte ring van de vloer tegen te gaan moet nu gauw worden ingegrepen. Vandaar ook dat de vanavond (woensdag) vergade rende gemeenteraad is gevraagd 6.000,— beschikbaar te stellen om de vloer tweemaal te kunnen behandelen. Dat betekent schuren, gebruik van coparsealer en het ophalen van de be lijning van de drie speelvelden. februari 1918, zestig jaar geleden. In het tegenwoordige bestuurslid, de ste en meest vooraanstaande leden dat was wel zo geweest voor de oor- die tijd telde Waddinxveen, ondanks heer T. Ververs jr. van ee vereniging geweest. -L- zijn geringe aantal inwoners, nogal Al na een jaar trad het gehele bestuur In 1926 werd de eerste bejaardenreis wat kruidenierswinkels. Want de af om plaats te maken voor een nieuw, georganiseerd. Het reisje werd ge- 1 januari 1968 van dit jaar heeft de achttien middenstanders, die in 1918 dat meteen de leiding kreeg over een maakt met acht auto's en het doel was middenstandsvereniging zich toch de grondslag legden voor de nu -o o o- - - bloeiende middenstandsvereniging stand. Slager H. den Boon was de had plaats in de middaguren, na af- vereniging nu ook een plaats gekregen Waddinxveen, waren alle kruideniers eerste voorzitter. Overige bestuursle- loop kregen de bejaarden koffie met in de Kamer van Koophandel voor den waren P. Verheul (nu bijna ne- een broodje in café Kwaak aan de Gouda en Omstreken in de persoon De opzet was aanvankelijk dan ook gentig jaar), A. Vis, C. P. Broer, J. niet zo veelomvattend als de huidige. Doornheim en H. M. de Wilde. -o o -o - 7 '"'de heer Den durende de oorlog op last van de be- leden. Het bestuur is als volgt zing van suiker en besloot daartegen Boon kreeg de middenstandsvereni- gezamenlijk te ageren. De gebrekkige ging een nieuwe voorzitter in de per- dus de directe soon van de heer H. M. de Wilde, die meer i van druk om detailhandelsactiviteiten in gebieden waar dat niet is toegestaan te gen te gaan of te beperken. Dat er am- I bachtelijke bedrijfjes in de woonwijken zullen worden toegestaan is een ont wikkeling waar wij achter kunnen staan. Maar er moet daardoor natuur lijk niet onnodig overlast ontstaan”. Middenstandsvoorzitter G. van Ringe lenstein is zich er ten volle van bewust dat het nu wellicht belangrijken is dan ”Het gemeentebestuur dient te beden- ooit om voor wat betreft de toekomst ^en dat zijn bemoeienissen op het van Waddinxveen en zijn winkelvoor zieningen de vinger aan de pols te hou den. Dat betekent informatie, overleg I en meepraten. ”Het totaal-beeld be- I ziende is er plaatselijk gezien geen re- I den voor ontevredenheid. Ons winke- lapparaat is modern te noemen. Maar voorbehoud dat de cultuuruitingen niet Waddinxveen is geen eiland. Ons be leid zal er op gericht moeten zijn onze eigen kooplustigen het naar de zin te maken, opdat de Waddinxveners mee zullen helpen aan de instandhouding name wordt gedacht aan kinderspeel- I we tenslotte allemaal mee gediend”, r

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 7