Rehobothschool krijgt aantal verbeteringen Hervormde Wielerfestijnen binden steeds meer Waddinxveners 5 Jaarvergadering Hervormde Scholen INEKE SMALLENBROEK OPENT WH-BAZAR Naar bed, naar bed, zei Duimelot! Totale kosten f 40.000, Renners luisteren ook Sportweek 1978 op Theo Vernooij rappe jongen op schrijfmachine Bloemrijke avond voor alle bejaarden Waddinxveen Goedgekeurd n I iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllH Ir. '..f.:.-. In Waddinxveen begint zo langzamer- teboomj heeft vrijdagmiddag voor een Voorzitter H. het sportweek- het ere-comité van het Dagblad van Rijn en Gouwe uit Alphen aan den Rijn voor dit wielercircus heeft gevormd zit VERDAAGD Verdaagd hebben Gedeputeerde Staten hun beslissing op het raadsbesluit tot vaststelling van de eerste wijziging van het bestemmingsplan Zuidkade 1. gemeentelijke plannen zowel de her vormde kleuter- als de lagere school over zo’n vijf jaar te willen verplaatsen naar de nieuwe woonwijk Zuidplas 1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 12 APRIL 1978 WADDINXVEEN Mevrouw A. H. Smallenbroek-van Eek zal zater dagmorgen 22 april om tien uur voor de derde maal sinds zij in Wad dinxveen woont de bazar van de federatie Vrouwelijke Vrijwillige Hulp verlening Waddinxveen (het overkoepelend orgaan van de samenwe kende vrouwenorganisaties) officieel openen. Dat gebeurt zoals gebruike lijk in het Anne Frank-centrum. De bazar is volgende week zaterdag ge opend tussen 10.00 uur ’s morgens en 4.00 uur ’s middags. De opbrengst komt ten goede aan de bejaardensociëteit, een welbekende activiteit van de Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening Waddinxveen, welke federatie wordt voorgezeten door mevrouw E. Kamminga-Bijl. Het door mevrouw A. Stuiver-Bruinsma beheerde secretariaat van de WH is gevestigd aan de Brugweg 77. Het Sportweek-wielerfestijn kan op financiële steun rekenen van G. van Wijk Meubelen. Op de foto voorzien links G. van Wijk en rechts H. van Gelooven, voorzitter van het Sportweekcomité, de overeenkomst van hun handtekening. Links staat mevrouw N. van Wijk-Streefland. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom aan de Onderweg. Deze school is door integratie nauw betrokken aan de Re- j hobothschool aan de overkant. B. en onderwijs dienst moet doen en dat het W. kondigden, toen al aan dat bij de voor een aantal verbeteringen aan de school, die het schoolbestuur aanvan- ster mr. A. G. Smallenbroek. Als we ook nog weten dat er 1 mei (koningin nedag) als onderdeel van de Prestatie- Driekamp ’78 een fietstocht wordt ge- de grote zaal van het Anne Frank- centrum. Hij doet op uitnodiging van de culturele commissie van dit dienst- 1Opening door de voorzitter. 2. Notulen vorige jaarvergadering. 3. Jaarverslag penningmeester. 4. Jaarverslag secretaris. 5. Bestuursverkiezing. Voorzien moet worden in vacatures wegens tussen tijds aftreden van de heren J. Boon, J. Dankers, A. Uitbeijerse en ds. W. Verboom. Het bestuur stelt de le den voor in deze vacatures te ver kiezen de kandidaten: (vacature J. Boon) H. de Jong, Piasweg 37a; (va cature J. Dankers) A. C. Witvliet, Wingerd 197; (vacature A. Uitbei jerse) C. de Mos, Brugweg 112; (va cature ds. W. Verboom) A. A. J. Korevaar, Wingerd 193. Aftredend en herkiesbaar is J. W. van de Wer ken. 6. Pauze. 7. Afscheid bestuursleden. 8. Bespreking huisvesting scholen. 9. Rondvraag. 10. Sluiting. komst bestaat de mogelijkheid jonge 1 f i m /A a J 1 - i t i it siaplanten te kopen. Voor alle verdere inlichtingen betref fende autovervoer etc. verzoeken wij u zich in verbinding te willen stellen met het Anne Frank-centrum, telefoon 5555. WADDINXVEEN/GOUDA Tot 9 juli wordt in het stedelijk Museum ”Het Catharina-Gasthuis’ te Gouda de tentoonstelling ’’Naar bed, naar bed, zei Duimelot” gehouden. De tentoon stelling is een onderdeel van een onder wijsproject rond het thema ’’slapen”, dat voor leerlingen van 10 tot 16 jaar is opgezet. Er is echter getracht de ten toonstelling zo op te zetten, dat ook de ’’gewone bezoeker” er veel aan kan be leven. Iedereen heeft slaap nodig. Alleen de omstandigheden en de omgeving waarin geslapen wordt, kunnen zeer ui teenlopen. Het dagelijks leven van de mens weerspiegelt zich in de vorm en de functie van de slaapkamer, het bed, de pyama en andere gebruiksvoorwer pen die bij het slapen te pas komen. Verschillen tussen vroeger en nu, Eu ropa en de derde wereld, arm en rijk, bestaan ’s nachts evengoed als overdag. In het cultuurhistorische gedeelte van de tentoonstelling worden deze aspec ten met beeldend materiaal - schilderi jen, tekeningen, grafiek, voorwerpen en foto’s - belicht. Slapende figuren en slaapattributen als onderwerp in de beeldende kunst van de 16e eeuw tot en met 1978, is het thema van het kunsthistorische ge deelte van de expositie. Zowel aan de betekenis bijvoorbeeld slapen als symbool van het niets doen als aan de vormgeving peinzend, slapend of dood? wordt aandacht besteed. De keuze van een onderwerp en de manier waarop het wordt uitgebeeld, worden bepalad door de individuele kunstenaar en door de tijd, waarin hij werkt. De expositie in ”Het Catharina Gast huis” (dagelijks open van 10.00-17.00 uur, op zondag van 12.00-17.00 uur en op zaterdag gratis) wordt vrijdagavond 14 april om kwart over acht officieel geopend door wethouder ing. A. J. M. Houdijk (onderwijs, cultuur, jeugd en sportzaken) te Gouda. Om negen uur verzorgt de Rotterdamse kunstenares Lydia Schouten een optreden, waaraan zij de titel ’’Love is every girls’ dream” heeft gegeven. de 12-jarige Theo Vernooij. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Note- boom WADDINXVEEN De 12-jarige Theo Vernooij van de Minervalaan 10 is ge slaagd voor het diploma machineschrij- ven, zoals hij dat volgens het Scheidegger- systeem heeft aangeleerd. Onze felicita ties aan deze jeugdige Waddinxvener, die nu al zo rap is op de schrijfmachine. Theo Vernooij heeft met recht het door hem be haalde diploma ingelijst boven zijn bed hangen. WADDINXVEEN Nu zo’n kleine vijftien jaar geleden werd door enkele mensen de Nederlandse kring van Fuchsiavrienden opgericht om hier door weer aandacht te vestigen op een oude maar nog steeds waardevolle plant ”de Fuchsia”. De Nederlandse Kring van Fuchsiavrienden is inmiddels uitgegroeid tot een vereniging met meer dan 1300 leden. Dergelijke verenigingen vindt men ook ik Amerika, Engeland en Nieuw Zee land. Bij de Fuchsia zijn er vele soor ten, zeer bijzondere bloemtypen, kleu ren en groeiingen. De omvang van het totale sortiment is moeilijk te schatten; er bestaan zeker duizend cultuurva- riëteiten. Over de aspecten van de Fuchsia en de vereniging die de Fuchsia weer in het licht van de publiciteit heeft gebracht college deelt in het voorstel tot zal de heer N. Aalhuizen, voorzitter D"u" van de Nederlandse kring van Fuchsia vrienden op donderdag 20 april om acht uur een dia-voordracht houden WADDINXVEEN Om de hervormde Rehobothschool aan de On derweg te kunnen opknappen hebben Burgemeester en Wethouders de vanavond (woensdag) vergaderende gemeenteraad gevraagd f 40.000,— beschikbaar te stellen. Met dit geld kan een toiletgroep worden vervangen, een personeelskamer met pantry worden gebouwd, voorzieningen worden getroffen om een bestaand leslokaal in gebruik te nemen en stellingen worden geplaatst voor het opbergen van leermiddelen. WADDINXVEEN Bij Koninklijke Besluit zijn de volgende raadsbesluiten goedgekeurd: wijziging verordening hondenbela sting 1967; wijziging legesverordening 1977; wijziging verordening op de heffing en invordering van rechten voor het ge bruik van algemene begraafplaatsen; wijziging van de verordening op de heffing en invordering van reiniging srechten; vaststelling van de verordening op de heffing van marktgelden. Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland hebben de volgende Wad- dinxveense raadsbesluiten goedgekeurd: aankoop van grond achter de Dorp straat van Exploitatie Vastgoed Hol land BV te Gouda; ruiling van grond met opstallen met meubelfabriek Bruwa BV te Wad dinxveen; vaststelling van de gemeentebegro ting 1978 plus een aantal wijzigingen en de begroting 1978 van de dienst open bare werken en -bedrijven; de jaarvergadering op dinsdagavond 18 krediet indicatiecommissie bejaar- april in ”De Hoeksteen” aan de Es- denoorden; doornlaan. Er wordt begonnen om acht verhoging bijdragen schoolartsen uur. De agenda voor deze jaarvergade- 1-J'- ring ziet er zo uit: WADDINXVEEN Het bestuur van de Vereniging tot Stichting en Instand houding van Nederlands Hervormde Christelijke Scholen te Waddinxveen, heeft haar leden bijeengeroepen voor verhoging krediet vuilafvoer; denoorden; en -logopedische dienst; aanwending krediet atletiekbaan tweede fase; vaststelling bedrag per leerling ge woon lager onderwijs 1978; krediet reconstructieplan Eminent- fabrieken; begrotingswijzigingen samenwer kingsschool voor HAVO/Atheneum 1976 en 1977. GEEN BEZWAAR Het provinciaal bestuur heeft gezegd geen bezwaar te hebben tegen de vol gende raadsbesluiten: aanschaffing klei-oven hervormde Eben Haëzerschool; bijdrage Stichting Noodfonds voor mensen op Sumatra; geldlening van f 120.000,door de Stichting tennispark De Buitenhof. krediet-aanvraag mee dat de Reho bothschool nog zo’n vijf jaar voor het hier om redelijke verbeteringswensen raad zou worden aangeklopt om geld vooralle bejaarden uit Waddinxveenin van het schoolbestuur gaat. Vandaar dat de wensen van de Vereniging tot stichting en instandhouding van Neder- kelijk had willen renoveren, maar daar- lands Hervormde Christelijke Scholen van heeft, afgezien in verband met de verleningscentrum. Tijdens de bijeen- gehonoreerd zullen worden. komst bestaat de mogelijkheid jonge Al in de gemeenteraadsvergadering van met in de handel verkrijgbare Fuch- 2 december vorig jaar verleenden de raadsleden beperkte goedkeuring voor het laten uitvoeren van buitengewone (achter het sportpark ”de Sniep”). Met herstelwerkzaamheden aan de her- deze verplaatsing heeft het schoolbe- vormde kleuterschool De Morgenster stuur vorig jaar ingestemd. WADDINXVEEN Voorzitter H. Wijk. Hun meubelzaak wordt binnen- van Gelooven van het sportweek- kort uitgebreid met een slaapkamer- comité (rechts op de foto van Sjaak No- afdeling. week zijn handtekening gezet onder hand zowel bij het publiek als bij het houden en het feit dat vorige week be- een overeenkomst met G. van Wijk bedrijfsleven steeds meer belangstel- kend is geworden dat rijwielhandelaar Meubelen van de Wilhelminakade ling te bestaan voor wielrengebeurens. Gijs Kraijestein J (tweede van links). De overeenkomst Zo ligt de fietstocht Parijs- nieuw geld heeft gestoken in een 14 voorziet erin dat de traditionale wieler- a wedstrijd in het kader van de 33e Sport- iedereen nog vers in het geheugen, ken- lijk zijn dat in Waddinxveen week Waddinxveen 1978 (van maandag nen we de gebruikelijke wieleractivitei- L 22 mei tot en met zaterdag 10 juni) door ten van het Sportweekcomité en weet belangstelling deze meubelzaak wordt gesponsord. Het wielerspektakel in de tweede week van de ditmaal drie weken in beslag ne- van Zuid-Holiand aan. van de Brugweg op- Zo ligt de fietstocht Waddinxveen eind augustus vorig jaar man sterke wielerploeg, dan zal duide- i een goede week Waddinxveen 1978 (van maandag nen we de gebruikelijke wieleractivitei- basis aanwezig is voor een groeiende - - VOO[. (le wie]erSpOrt iedereen van de bemoeienissen die Ge- Tenslotte doet ook ieder jaar de Ronde broeders Bakker Meubelen van de van Zuid-Holland ons Gouwe-dorp Noordkade met de wielersport heeft. mende Sportweek Waddinxveen (de Daar komt bij dat deze zomer de ”Zes vaste dag van het wielerfestijn is nog van Rijn en Gouwe” wordt verreden, niet bekend) omdat wedstrijden voor Dit unieke wielerspektakel zorgt er- adspiranten en amateurs en staat onder voor dat op maandag 10 juli in Wad- auspiciën van de Koninklijke Neder- dinxveen een wielerwedstrijd voor landse Wieken Unie (KNWU). Wel- nieuwelingen zal worden gehouden. In licht dat dit jaar een ander parcours wordt gekozen dan dat van 1977 in Groenswaarden. Op de foto staat ook nog de echtgenote van de her Van onder meer Waddinxveense burgemee- 4

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 9