Waar Neef CDA landelijke actie voor op ISapHHn SChlUVOn PRAKTISCH HUMANISME Lezers schrijven 1 Grootse verkiezingsavond op 22 mei met afkeuring? Water Zo is-ie voor brieven. n zo voor dieven. ister verhuizen a& zaterd De Sperwer De Hoeksteen Weekblad voor Waddinxveen brengt in forum alle lijsttrekkers bij elkaar r IllIllllllllllllllllllllIIIlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllIllllllllllllllllllllllIIll I *H. P. Barth (D’66). LIJ si PTl 40°^°^ I iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 19 APRIL 1978 ij P. F. J. van Schie CDA A. H. van Gent PvdA W. M. L. van Breemen (PSP). Oosterbroek- paald. De bedoeling is in ieder geval toe hebben politieke partijen wel als nu was nog niet eerder het geval. De Verwacht mag worden dat voor deze 1 JVI F raadsverkiezingen? VULLEN GEEN I. sie tussen de raadsleden onderling moge lijk. Voor vraag en antwoord is er alleen communicatie tussen het vragenstellende raadslid en de antwoordende voorzitter. Anders zou het ook geen rondvraag meer zijn. van de Pacifistisch Socialistische Partij (lijst 5); H. P. Barth, lijsttrekker van Demo craten ’66 (lijst 6). Volkspartij voor Vrijheid en Demo cratie (lijst 3); Gouda. Aanvang 20.00 uur. Ook niet- leden zijn van harte welkom. 35 41 44 71Verkade-de Wit 38 79 118, de Kok-Bijmans 40 65 67 74, H. Vink 43 59 82 85 119, A. Bonefaas 45 56 76, C. Smit 51 107 112, J. van Erk 57 86, D. Degenhardt 72 99, J. Jansen 109, W. Metselaar 122. aan deze verkiezingsavond voor alle Waddinxveners medewerking te willen verlenen. De politie adviseert.. centrum is dan ook een unieke kans voor de bevolking. Het Weekblad voor Waddinxveen vindt het plezierig alle WADDINXVEEN De postduiven vereniging De Sperwer nam deel aan de wedvlucht Roosendaal. In concours 491 duiven. Gelost om 9.00 uur met vrij krachtige N. wind. Aankomst eerste niet optreden als iemand die de leerlin- duif 9.53.30 uur, laatste duif 10.04.17 uur. Snelheid eerste duif 1066.60 m. per min., laatste duif 895.99 m. per min. Uitslag: Gebr. Anders 1 2 8 10 23 36 78 81 83 84 113, W. Slagboom 3 7 52 88 92 101 111, N. van Vliet 4 5 17 19 49 69 80 98 114 117, C. Toor en Zn. 6 22 32 105 115, D. Heeren 9 12 18 61 64 75 91, T. H. Twigt en Zn. 11 26 55 89 93 104, W. Breedijk 13 46, P. Bonefaas 14 120, Troost-Tamerus 15 20 37 50 66 106 110, den Ouden-van Gent 16 47, D. Boere 21 28 33 39 42 48 58 62 63 68 90 94 102 116, W. Heuvelman 24 121, M. Groen 25 29 34 96, J. Koren 27 70 77 87 95, v. Gelooven-van Dijk 30 53 54 73 100, H. j van mening dat de fractievoorzitter van het CDA, ing. C. van 't Hoog, de christen- zon der meer in de betreffende raadsvergade ring aan de openbaarheid had kunnen ---■- J-L:.- --I- J, raadscommissie voor algemeen bestuur- lijke zaken waar volgens afspraak nader meente. Christen "zijn is geen vrijbTij- over deze zaak zal worden gesproken. Een mensen in moeilijkheden onde de tref fende titel: ’’Help ik zoek hulp”. De gat in het korps vormingsleiders is een bijeenkomst vindt plaats Turfmarkt 5a, organisatorisch en vooral ook finan- - cieel probleem. Als er voldoende ge schoolde vormingsdocenten waren, zouden alle kinderen op openbare scholen humanistisch vormingsonder wijs kunnen krijgen. Als hun ouders dit zouden willen. Naar alle waarschijnlijk heid zijn er voor het komende school jaar humanistische vormingsleiders be schikbaar voor openbare lagere scho len in Waddinxveen. Een humanistisch vormingsleider wil gen al pratend vooral allerlei wetens waardigheden bijbrengt of onwankel bare leerstellingen verkondigt. Hij wil dat het persoonlijk denken van jonge ren wordt gestimuleerd. Hij doet dat door ze te laten kennismaken met men selijke gevoelens; door jongeren te la ten ervaren op welke wijze meningen een rol spelen in het met-elkaar-samen- leven. Staatkundig Gereformeerde Partij/- theaterzaal van het Anne Frank- Kiesvereniging/Gere- centrum zal maandag 22 mei geheel worden ’’aangekleed” door de campag- en beleid planning vragen op langere termijn, vraagt het Humanistisch Ver- WADDINXVEEN Komende zater dag gaat - zoals bericht - het clubhuis van de Waddinxveense waterpadvind- sters De Klimop in de Oranjewijk (het voormalige clubgebouw van de hoc keyclub Waddinxveen) officieel open. Dat gebeurt ’s middags om half twee Het Weekblad voor Waddinxveen or ganiseert op maandagavond 22 mei om acht uur in de theaterzaal van het Anne Frank-centrum een grootse verkiezing sbijeenkomst. Op deze avond zullen de zes lijsttrekkers van de aan de op woensdag 31 mei te houden gemeente raadsverkiezingen zich aan de Wad dinxveense bevolking presenteren, zal een indruk worden gegeven van de be langrijkste punten uit het verkiezing sprogramma van elke partij en zal een discussie worden aangegaan met de zaal. Sinds deze week bekend is welke parti jen en politieke groeperingen aan de gemeenteraadsverkiezingen meedoen is het zeker dat op het podium in de theaterzaal van het Anne Frank- Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie- I WADDINXVEEN De zendingsbon- ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel I den GZB en IZB beleggen dinsdaga- geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. I vond 25 april om kwart voor acht in De I Hoeksteen een zendingsavond, waar- I aan voor de pauze meewerken ds. W. I Verboom en kinderen van de her- I vormde Rehobothschool aan de On- I derweg. De jongelui zullen het zending- I sverhaal ’’Lange reizen - korte reizen” I vertellen. Na de pauze spreekt de evan- I gelist A. Alblas over ’’Horen, zien I en De zendingsavond wordt be- I sloten door ds. Joh. Verwelius. ster van de Klimopgroep. Daarna is er fancy-fair en een vlootschouw. Maar weet u eigenlijk wel alles van de Wad dinxveense waterpadvindsters. Weet u bijvoorbeeld richt het Humanistisch Verbond zich sympathisanten. Humanisten zijn op vele terreinen werkzaam. In ziekenhuizen, verplee ginrichtingen, kazernes, gevangenissen, bond aan zijn sympathisanten een bij- Op het terrein van ontwikkelingshulp, drage op jaarbasis over te maken. Men onderwijs enz. De opleiding tot geeste- is dan verzekerd van regelmatiger in lijk raadsman wordt volledig door de 1J - - 1 XT' J J cent vormingsonderwijs. Ondanks het WADDINXVEEN/GOUDA Het Humanistisch Verbond heeft een steunfonds voor Praktisch Humanisme. Daarvoor wordt thans de jaar lijks terugkerende landelijke financiële actie gevoerd. Dit jaar meer spe ciaal voor humanistisch vormings onderwijs. Niet ieder, die zich ver want voelt met de ideeën van de georganiseerde humanisten, weet van het bestaan van het fonds af. Teneinde het fonds in brede kring bekend heid te geven en een planning over ’n langere tijd mogelijk te maken, richt het Humanistisch Verbond zich in heel Nederland tot zijn PRAATJES GAATJES Om dit alles beter mogelijk te maken richt het Humanistisch Verbond zich tot de geïnteresseerden onder de leuze Metselaar 31 60 97 1Ó3 108 123, F. Rip ’’Praatjes vullen geen (financiële) gaat- --••••-< -- 1 j jes”. In de hoop dat zij een bijdrage zul len willen storten op giro 6168 ten name van Het Steunfonds Praktisch Humanisme, Paulus Buyslaan 23 te Amersfoort. Omdat goede organisatie het Christen-Democratisch Appèl kers zal de gang van zaken op deze ver hijst 2); kiezingsbijeenkomst nader worden be- mevrouw L. M. C Waagmeester, lijsttrekker van de dat voor de pauze de lijsttrekkers aan het woord komen en na de pauze de verkiezingsavonden, maar zo massaal zaal. Nog niet bekend is wie op deze als nu was nog niet eerder het geval. De D. Uitbeijerse, lijsttrekker van de avond als voorzitter zal fungeren. De verkiezingsavond in het Anne Frank- Staatkundig Gereformeerde Partij/- theaterzaal van het Anne Frank- c - - Hervormde formeerd Politiek Verbond (lijst 4); W. M. L. van Breemen, lijsttrekker neteams van de zes aan de gemeente- lijsttrekkers bereid te hebben gevonden raadsverkiezingen deelnemende parti jen en -groeperingen. centrum plaats zullen nemen: A. H. van Gent, lijsttrekker van de Partij van de Arbeid (lijst 1); P. F. J. van Schie, lijsttrekker van kend. In overleg met de zes lijsttrek- het eerst dat voorafgaande aan de ge meenteraadsverkiezingen alle lijsttrek kers in een forum gaan zitten. Tot nu 1 eens gezamenlijk de schouders gezet onder L. M. Oosterbroek (VVD) Vorige week heeft het Weekblad voor grootse verkiezingsavond van de zijde Waddinxveen de huurovereenkomst van de Waddinxveense bevolking veel met het Anne Frank-centrum gete- belangstelling zal bestaan. Het is voor I reden heeft om heel blij te zijn? I dat alle kabouters en I om 13.00 uur gaan verhuizen van de 1 "Blokhut” aan de Mauritslaan naar I een eigen clubhuis, I —dat de drumband hen voor gaat naar I het sportcomplex aan de Vondellaan, I heeft om boten en clubhuis te ver- fraaien, I —dat er ijverig 24 meter vlaggetjes zijn I genaaid om de boten te pavoiseren, I —dat er die dag een gezellig terras is, waar heerlijke poffertjes gegeten kan worden, —dat er op de fancy fair een kop van I jut is om uw krachten te meten, I —dat er een waarzegster is om de na- I hije of verre toekomst te voorspellen, —dat er een verfcentrifuge staat om I Picasso te evenaren, II —dat er een grabbelton is voor de jongsten onder het publiek, dat er nog veel meer te zien zal zijn, 0 a. rad van avontuur, ballen gooien, dectrisch hengelen, anker raden, 1I dat gehoopt wordt op een mooie zonnige lentedag. j-- dat al dit groots staat te gebeuren dagse huldiging vanaf half twee. voetbalvereniging Waddinxveen de -dat iedereen in Waddinxveen uitge- rondvraag. In de rondvraag is geen discus- "odigd wordt om de vreugde van de waterpadvindsters te delen, —dat gehoopt wordt een gezellige en I drukke dag voor alle groepsleden en belangstellenden uit Waddinxveen en omgeving. D. Uitbeijerse (SGP/HKV/GPV). notabene verleende zelf zijn medewer king aan nodig op te merken dat indien er weer op een zondag in het openbaar iets te - vieren valt, dit zeker niet verboden zal juiste mogelijkheid worden. j had. De raadsleden van het CDA en de VVD moesten op dat moment nog het Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek woord in de rondvraag krijgen, indien zij .2- dat wensten. dit feest. Ja, hij vond het zelfs Kennelijk vond het CDA - evenals burge- meester mr. A. G. Smallenbroek - de rondvraag in een raadsvergadering niet de lom over deze princi piële zaak te spreken. Bekend is immers Eén van de RPF-leden, die op de tri- dat binnen het college van B. en W. wet- bune deze openbare raadsvergadering houder P. F.J. van Schie (CDA) met wet- volgde, constateerde dat het CDA zich houder H. Huizer (SGP/Hervormde Kies- in het geheel niet afkeurend heeft uit- verening) tegen de voetbalhuldiging op door kapitein E. Ligterink, groepsleid- gelaten. Afgevaardigden van de fractie zondag waren. Het Weekblad voor Wad- -j-rr,:-fielden categorisch hun mond. Is nu dinxveen maakte vorige week woensdag al ook het CDA in Waddinxveen vergeten melding van de afkeuring die hierover ook dat de overheid de dienaresse Gods is binnen het CDA was te beluisteren en zich derhalve moet onderwerpen Maar met de^ briefschrijver zijn wij aan Gods wetten en geboden ook ten dat De Klimopgroep op 22 april alle aanzien van de zondagsheiliging? Of u-.rx v... u.”_:;_q meende het CDA te moeten zwijgen in democratische, visie op deze kwestie padvindsters verband met de komende gemeente- ff J J ff raadsverkiezingen? i De RPF vindt dat onmiskenbaar duide- prijsgeven, daarbij verwijzend naar de lijk stelling genomen moet worden te gen ontkerstening ook in onze ge- —dat de groep vele liters verf gebruikt vende zaak, ook niet in°de politiek, gemiste kans van het CDA derhalve). Door ons christen zijn hebben we een grote verantwoordelijkheid te dragen. We zullen dit moeten uitdragen, niet door te zwijgen omdat we bang zijn macht te verliezen, nee maar er van moeten getuigen door woord en ge schrift. De RPF keurt derhalve die voetbalfee- stviering op het gemeentehuis volledig af en roept iedereen op zich hierover te bezinnen om eventuele volgende gele genheden te voorkomen. NAMENS DE KIESVERENI GING VAN DE RPF, Joh. Tanis, Wingerd 93 (Naschrift redactie: De heer D. Uitbei jerse koos voor zijn afkeuring over de zon- f ff; in het raadhuis van de voetbalvereniging Waddinxveen lijk raadsman wordt volledig door de komsten en is beleid op langer termijn overheid gefinancierd. Niet die tot do- mogelijk. - J 'f t In een samenleving, waarin vooraan- feit dat hiervoor een sterk toegenomen staande mensen het soms met de ethiek belangstelling is ontstaan. niet meer zo nauw nemen; waarin Kiesvereniging zich afkeurend geuit tij- Progressieven en de PSP hun beurt al ge- VORMINGSONDERWIJS veVlokkinge"^ van de* redam^heTcon- dens de raadsvergadering van 12 april had. De raadsleden van het CDA en de Enkele jaren geleden ging het Humani- sumptiepatroon op indringende wijze jl. over dat voetbalfeest_ op zondag. VVD^oefef°P_dat_ stisch Vormingsonderwijs van start met stimuleren; in zo’n samenleving kun- het opleiden van vormingsleiders. Er nen mensen het spoor wel eens bijster zijn er nu ongeveer 70, die op 170 scho- raken. Dominee of pastoor spreekt hen len wekelijks in de weer zijn. Ongeveer niet meer aan. Ze willen benaderd wor- vijfduizend leerlingen volgen het vor- den op hun eigen wijze, niet ’geestelijk’ mingsonderwijs. Maar het aantal ou- omgeturnd worden. Humanisten lijken dercommissies dat verzoekt op hun aan hun behoefte aan menselijke school ook humanistisch vormingson- warmte èn nuchterheid te kunnen vol- dewijs te geven neemt snel toe en dat doen en leveren daarmee een zinvolle stelt het Humanistisch Vormingsonder- bijdrage aan het persoonlijk geluk van wijs voor problemen. Natuurlijk is er de hun medemens. Aan hun persoonsvor- moeilijkheid van het vinden van de jui- ming. ste mensen. Die dienen behalve over de Het Humanistisch Verbond regio juiste gezindheid over een reeks kwali- Gouda houdt op 25 april a.s. een bij- teiten te beschikken en over een flinke eenkomst waarop Richard Lucasc, lan- hoeveelheid kennis. Zij moeten hun op- delijk geestelijk raadsman van het leiding zelf betalen. Daarbij komt nog H.V., een causerie zal houden over dat het werk door vrijwilligers moet worden gedaan. Het opvullen van het Terecht, vindt de RPF, heeft de heer Toen de heer Uitbeijerse zijn afkeuring D. Uitbeijerse van de SGP/Hervormde ujtte hadden leden van de, fractie van de

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 15