D’66 neemt toch deel aan raadsverkiezingen Oud-raadslid H. P. Barth: ARRIBA-CURSISTEN OP BEZOEK IN LONDEN Veel activiteiten van de ponyruiters Reigersburgh Collecte van Hartstichting: 14.528,78 1 .IA ’’Si «w-, ~r~ -1 1 22 26 31 17 llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllyIllllllllllllllllllIllllllllllllllllllllllllll |iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiio 12 13 14 16 15 De indiening van de kandidatenlijst ging voor D’66 gistermiddag in het 4 23 33 32 Een voorbeeld van een ultra mo- Eminent-fabriek aan de Staringlaan WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 19 APRIL 1978 *r - derne lakstraat zoals die in de nieuwe gaat komen. raadhuis gepaard met de aanbieding van een lindeboom. (Foto: Op de foto staat links burgemeester mr. A. G. Smallenbroek en rechts de heer W. F. Meijer van de gemeentesecretarie. In het midden staan de D ’66-kandidaten V. C. S. Krauwer en H. P. Barth (lijsttrekker). (Foto: Weekblad voor Wad- dinxveen/Sjaak Noteboom). Verbaan van de PPR kondigde ons vo rige week aan dat-hij binnenkort nog met een stemadvies zou komen. 22. koelkanaal 3,75 meter 23. schuur en borstelmachine 24. 5 meter transport 25. infrarood voorverwarmer 3 meter 26. gietmachine met inloopbaan en uitwisselbare kop 27. remroibaan 28. 180° transportbocht met 6 meter en 2 meter uitloop 29. 180°droogkanaal 30. 26 meter transportbaan 31droogkanaal 8 meter 32. droogkanaal 7,5 meter 33. koelkanaal 7,5 meter 8. gietmachine met inloopbaan 9. rembaan 10. 90° transportbocht 1190° overkapping zonder afzuiging 12. 17 meter transport 13. uitdampkanaal 15 meter 14. 180° transportbocht 15. 180° droogkanaal 16. 12,5 meter transport 17. droogkanaal 11 meter 18. 90° transportbocht 19. 90° overkapping zonder lucht beweging 20. 12 meter transport 21. droogkanaal 6,25 meter meedoen. Vandaar onze beslissing”, al dus .E/óö-lijsttrekker Barth. De kandi datenlijst die hij aanvoert ziet er volle dig als volgt uit: 1. H. P. Barth 2. V. C. S. Krauwer 3. M. van Heijst 4. J. W. Koorengevel 5. C. E. Bokma-Brouwer 6. B. J. Evers-Jonker 7. J. J. Koorengevel-van Eek 8. S. Barth-van den Hondel 9. A. M. J. C. vanTilborgh wending - voor zo’n stormachtige com binatie betekent een half metertje al heel veel. Marielle Koot met Gold Flo wer kwam foutloos rond maar deed er iets te lang over. Red Devil van Catha rina Reigwein weigerde eenmaal, wat citeiten. Elaine van Henny v.d. Eng weigerde ook eenmaal en gooide er een balk af. Annelies Eterman viel op het laatste moment omdat Achmed de an- WADDINXVEEN Van ponyruiter- vereniging Reigersburgh zijn van de af gelopen weken diverse sportieve activi teiten te melden. Daarvoor gaan we even terug naar Tweede Paasdag, toen ’s morgens vroeg om 4.30 uur(!) al di verse' en omgeving zoals Alphen aan den Rijn, Nieuwkoop en Gouda. Een 10-tal jeugdige amazones en ruiters van ’’Rei gersburgh” laadde nl. al om 5.30 uur de 1—f hele stoet inclusief trouwe vaders, moe- dere kant uitging dan zij (het zou wel makkelijk zijn als pony’s de nummers van de hindernissen konden lezen!jen Monique de Vos viel buiten de prijzen omdat Lady Shira eenmaal weigerde. In de klasse M Springen werd Diego wekkers afliepen in Waddinxveen Fraenkel met Lady Mabel 3e en aange- KANDIDATENLIJST ”De progressieve combinatie functio neert niet meer. Sinds onze kandidaat mr. R. H. Holl begin 1976 de gemeen teraad verliet wegens verhuizing staan de D’66 kiezers buiten spel. En die zou den ook niet aan bod zijn gekomen, ge zien de laatste twee verkiezingsuitsla gen, als wij niet zelfstandig zouden Waddinxveense cursisten op Trafalger Square in Londen. Midden op de achtergrond mevrouw A. C. Bloemkolk-van Oyen, eigenaresse van de steno-typ-school Arriba. mi WADDINXVEEN De Vrienden van de Nederlandse Hartstichting, afdeling Waddinxveen, heeft met behulp van vele collectanten in onze gemeente 14.528,78 opgehaald. Dit bedrag is bijna tweeduizend gulden hoger dan dat van 1977. De Vrienden van de Ne derlandse Hartstichting bedanken dan ook iedereen voor het verzette werk en de giften. Eminent’s moderne lakstraat WADDINXVEEN De aan de Sta ringlaan in aanbouw zijnde nieuwe fa briek van Eminent BV (electronische orgels) krijgt een ultra moderne lakaf- werkerij. De lakstraat wordt maar liefst 147 meter lang. Hoe die lakafwerkerij precies is ’’opgebouwd” maakt de teke ning duidelijk. 1. schuur- en borstelmachine 2. beitsmachine 3. 8 meter transport 4. droogkanaal 4 meter 5. lakwals 6. 8 meter transport 7. droogkanaal 3,75 meter WADDINXVEEN Democraten ’66 neemt deel aan de op woensdag 31 mei te houden verkiezingen voor de gemeenteraad. Als lijsttrekker fungeert de heer H. P. Barth. Tweede man is de heer V. C. S. Krauwer. Dat D’66 de voorkeur heeft gegeven aan zelfstandige deelname met een eigen kandida tenlijst en een eigen gemeentepro- gramma komt toch nog als verras sing, omdat organisatorisch op een laat moment activiteiten in deze richting zijn ontplooid. Pas vorige week vrijdagavond werd in het restaurant van de sporthal ”de Sniep” door de afdeling Waddinxveen van de democraten een vegadering be legd waar de twintig aanwezige leden het besluit namen aan de gemeente raadsverkiezingen met een eigen lijst deel te nemen en daarvoor op de kandi datenlijst negen namen te zetten. De bekendste is ongetwijfeld die van lijst trekker H. P. Barth. Hij zat al eerder voor D’66 in de raad (1970-1974). De D’66 maakte in de afgelopen vier jaar met de PvdA, PPR en PSP deel uit van het samenwerkingsverband Progressie- ven. Volgens D’66-lijsttrekker Barth is het logisch dat zijn partij een gooi doet naar raadszetels in Waddinxveen, mede gezien de uitslagen van de verkiezingen voor de Tweede Kamer in mei 1977 en voor de Provinciale Staten vorige maand. Beide keren behaalden de de mocraten 6,1 procent van de stemmen. Vorig jaar waren er welgeteld 726 en dit jaar 680. Met het zelfstandig deelne men van D’66 aan de raadsverkiezin gen is het uiteenvallen van de progres sieve combinatie in de gemeenteraad een feit. Zoals bekend doet naast de PvdA (lijstrekker A. H. van Gent) ook de PSP (lijsttrekker W. M. L. van Bree- men) zelfstandig mee. Alleen de PPR laat het afweten. Raadslid drs. W. C. even slipte vanwege de rulle bodem. Niettemin kreeg Lucy de 4e prijs. LEIDSE PAARDENDAGEN gen met al die beminde dieren rijdt niet OP donderdagavond 30 maart ging weer een groepje naar Leiden, waar voor het eerst de Leidse Paardendagen j r werden gehouden en wel in de Groe- zorgd en hebben even tijd om zich op noordhallen, bekend van de TV. Dat was een heel nieuwe belevenis, want toen bijvoorbeeld tijdens het inrijden, dat in dezelfde hal plaats vond, ineens een drumband losbarstte, schrok alles en iedereen zo dat het een ’’sauve qui peut!” werd. Gelukkig zonder nare ge volgen. Aan het Klassiek Springcon cours deden van ’’Reigersburgh” mee: Klasse L: Saskia Best met Pretty Boy, Wilma Bloemkolk met Perle, Henny zien hij 5e was geworden bij de dres suur, zorgde hij voor de tweede verras sing door de ’’dagprijs” voor de klasse M in de wacht te slepen! Lucy de Gel- pony’s in de grote veewagen, waarna de der zou met Spinky foutloos rond geko- hele stoet inclusief trouwe vaders, moe- men zijn als hij niet een balk had afge- ders, zusjes en broertjes zich in bewe- gooid omdat hij in een snelle bocht ging zette richting Muiderberg, Ma nege Any Dale. WADDINXVEEN Voor de derde wind thuishoren. Genoten van de maal heeft steno-typ-school Arriba afternoon-tea bij Fortnum Mason, (Tesselschadelaan 15) voor de cursisten waar de heren van het bedienende per- Engels een zeer geslaagd weekeind soneel in ”rok” lopen. Meegezongen naar Londen gerorganiseerd. Een met de Engelse volksliedjes bij de Bee- groep mannen en vrouwen onder lei- featers, waarvan de Engelsen 3 of 4 ding van mevrouw J. C. Bloemkolk-van coupletten helemaal kennen. Een be- Oyen vertrok vrijdagmorgen van het zoek gebracht aan Dirty Dick, een bi- vliegveld Zestienhoven naar Engeland, zarre punt onder straat-niveau, met een waar men na een uurtje vliegen eens geschiedenis van 1725. Men kan bij kon horen hoe het Engels daar klinkt. zo’n kort bezoek maar een deel van al- Men weet wel dat Londen zo groot is les zien, maar de kroonjuwelen, de St. als onze gehele provincie Utrecht (en Pauls-cathedral, enz. zullen er volgend 8.000.000 inwoners heeft), maar beseft jaar zeker nog zijn. dat pas werkelijk als men in 1 van de 40.000 zwarte taxi’s stapt en dan even GESLAAGDEN een ritje maakt van ’’Utrecht naar Rest ons nog te vertellen welke ge- Amersfoort”. Overigens zijn er nog slaagden deze week steno-typ-school zo’n 20.000 mini-cabs. Beroemde na- Arriba te melden heeft. Praktijk- men als Carnaby-, Regent- en Oxford- diploma stenografie Nederlandse taal: street, Piccadilly-circus (geen ’’circus”, de dames G. van Engel, S. Schrooder, maar een rond plein), enz., enz., zijn nu D. Treffers, C. v.d. Weghe. Praktijk- door de deelnemers werkelijkheid ge- diploma machineschrijven: de dames worden. Geweldig, de antiek-markt L. Emmink, M. v.d. Heyde, M. Tie- van Portobelloroad met prachtige types man, M. v.d. Toom, E. Nieuwhof, B. om te fotograferen. Niet de kleine aap- Troll, I. Sekewael, Y. van Mastrigt, C. jes, die weliswaar warm gekleed zijn Stel, I. v.d. Ven; de heren R. Hoogen- maar toch echt niet in die koude gure doorn en B. Tamerus. met Achmed (2e prijs), Hans de Jong met Tornado (6e prijs), Marielle Koot met Gold Flower, Ilse de Meer met Ke- bry (8e prijs), Catharina Reigwein met met Lady Shira. Klasse M: Diego Fraenkel met Lady Mabel (4e prijs). was duidelijk nog verbaasder, want hij DIPLOMA’S Tot slot volgt - met felicitaties van Rei gersburgh - de lijst van geslaagden op vrijdag 31 maart jl. Een diploma behaalden: B-dressuur: Saskia Best met Remoor, Anja Baas met Woody Wood Pecker, Eveliene de Boer met Mini Boy, Gert Jan Dijken met Hannes, Corien Kruis met Lavina. L-dressuur: Cora v.d. Valk met Shyla, John v.d. Reyden met Mr. Whippy, Hanke Boerma met Lavina, Margreet de Graaf met Eland. L-springen: Cora v.d. Valk met Shyla, Madelaine de Meer met The Saint. erg iammer was gezien zijn springcapa- M-springen: Use de Meer met Kerbry, en van andere maneges: Malou de Jong met Pykel Posy, Andy Kwaaitaal met Mira, Peter ter Veer met Meta en met Jonker Nooras. ’’Waarom zo vroeg?” Wel, de veewa- zo hard en na aankomst in Muiderberg wordt alles weer uitgeladen, de paar den krijgen een fijn plekje, worden ver- hun gemak te voelen. Daarna worden ze een poosje ingereden om de spieren warm en soepel te maken en om 9 uur begon dan het feest. Dat was het inderdaad want de betrek kelijk kleine groep is erg goed uit de bus gekomen. De grote verrassing be zorgde Wilma Bloemkolk met Perle, die zelf volkomen beduusd was van de 4 prijzen die ze haalde: in de klasse L de 2e prijs voor dressuur en de 3e in het v.d. Eng met’Elaine, AnnêüësEterman Handicap Springconcours. Daardoor r - j -TTJ- 1 haalde ze het hoogste aantal punten en ontvingen de ’’dagprijs” en tot grote verrassing van bijna iedereen (er waren er die al iets hadden opgevangen!) Red'Devif^’e prijs), Monique de Vos kreeg ze de kampioensprijs van Any - Dale voor het hoogste aantal punten over het winterseizoen (3 wedstrijden: oktober/december/maart). De pony kreeg niet alleen een rode en een witte rozet aan zijn hoofdstel, maar ook - en dat vertrouwde hij niet helemaal - een prachtig groen/wit lint met rozet om zijn hals! Voorts haalde Margreet de Graaf de le prijs Dressuur Klasse B, met Eland, die ervoor even een paar grote ’’bokken” weggaf. Klasse L Springen: Meededen nog Hans de Jong met Tornado, die een balk afgooide wegens een iets te korte w K-' iWSafe r V-- I

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 5