Honderden Waddinxveners willen uniek boek hebben Wel of geen bril? Zie maar. Mr.Opticien J.Grit B ESTELFORMULIER Goudse spuit gasten eerder dan de onze? Eminent heeft tekort aan geschoolde krachten Jehovah’s Getuigen bijeen in Bennekom AGENDA GOUDSE BIOSCOPEN Weekblad publiceert greep uit inhoud J. F. Hijkoop gecremeerd I 1 Kom maar eens langs om uw ogen te laten testen. Blijkt u dan bij zo’n oogmetmg aan een bril toe te zijn, dan kunt u bij ons uit een uitgelezen collectie monturen en al dan niet getinte (of dégradé) glazen kiezen. Ot u contact lenzen aan laten meten. Want ook daarin zijn wij gespecialiseerd. Tot kijk dus. /A\ Gedipl. Optometrist O.V. lorrt I Gedipl. Contactlensspecialist A.N.V.C. LmiümJ Gedipl. Audicien F.l.DA BRIU’IMM” Gouda, Korte Tiendeweg 12, Tel: 01820 -1 30 33. Gouda, Kleiweg 108, Tel: 01820 -1 60 33. Gouda, Winkelcentrum Bloemendaal 41, Tel.: 01820 -1 84 92. Waddinxveen, Winkelcentrum de Passage 220, Tel: 01828 - 43 03. Nieuwerkerk a/d IJssel, Winkelcentrum Dorrestein 21, Tel: 01803 -49 75. Datum: Naam: Adres: Woonplaats: Handtekening Dit bestelformulier afgeven bij of sturen naar: Kerkvoogdij Hervormde Gemeente van Waddinxveen, p/a de heer J. L. Brouwer, Tesselschade- laan 54. Waddinxveen). Ondergetekende wenst te ontvangen: ex. Omme 't woort Gods f 35,bij voorintekening, na verschijnen f 39,50 dankte dominee - Predikantsbed in ge vaar - Die meent te staan niet als troebles en oneenigheden on der d’ingesetenen Donder en stilte - Dideric van Schagen - Grensconficten - Lieftallige kerkmee ster ofmoordenaar? Is dit nu mijn Vader? goudstempel opdruk uitgevoerd boek van 16,5 x 22,5 centimeter op houtvrij wit MC-papier. De prijs van het boek ’’Omme ’t woort Gods” bedraagt na raadschap van Schieland en had van 1949 tot 1953 voor de VVD zitting in de gemeenteraad van Waddinxveen. Ook THALIA Do. en Vr. 8 uur, Za. en Zo. 3.30, 7 en 9.15 uur, Di. en Wo. 8 uur SMOKEY THE BANDIT, a.l. Za. en Zo. half twee, Wo. half drie PIPPI IN TAKA-TUKA- LAND. a.l. Vr. en Za. 11.30 uur (nachtv.) en maandagcyclus 8 uur PASO LINI’S DECAMERONE. 16 jr. REUNIE Do. en Vr. 8.15 uur, Za. 7 en 9.15 uur, Zo. 3 en 7 uur VERKRACH TERS DIE OM DE WET LA CHEN. 16 jr. Vr. en Za. 11.30 uur (nachtv.), Zo. 9.15 uur, Ma. t/m Wo. 8.15 uur HET STAM(P)CAFÉ 16 jr. SCHOUWBURG Do. 7.30 uur, Za. 2 uur, Zo. 2, 4 en 7 uur, Di. 7.30 uur ABBA. Kleur, a.l. Zo. 9.15 uur. Ma. 8.15 uur THE HUMAN FACTOR. Kleur, 12 jr. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 19 APRIL 1978 WADDINXVEEN/BENNEKOM Zaterdag en zondag zijn de Getuigen van Jehovah uit Waddinxveen en om geving in de Congreshal te Bennekom bijeen geweest met hun geloofsgenoten en vrienden uit de Rijnstreek en Utrecht voor het bijwonen van een gee stelijk leerzaam onderwijsprogram. De bijeenkomst stond onder het thema ’volhardt door middel van nauwe om gang’, gebaseerd op Hebreeën 10:36. De noodzaak van het blijven volharden in geloof en in het dienen van Jehovah God werd in het gehele programma be klemtoond, terwijl tevens in verschil lende dialogen werd getoond hoe het gezin in z’n geheel hierin kan worden betrokken. In de openbare toespraak over het onderwerp ’’Behoud tot het einde toe een krachtig vertrouwen” vertelde de heer P. Kushnir, dat het in deze wereld moeilijk is vertrouwen te behouden. Hij stelde de 1632 aanwezigen de vraag: ’’Houden wij vast aan dat vertrou wen?” Om het antwoord te weten te komen, nodigde hij zijn gehoor uit het bijbelboek Hebreeën eens open te slaan om samen de krachtige raad te gaan lezen en bespreken die de apostel Paulus in de hoofdstukken drie en vier aan de Joodse christenen schreef. Deze Joodse christenen stonden toendertijd ook veel onder druk van de zijde van hun omgeving. Sommigen waren hier door onverschillig geworden en weer anderen vertrouwden teveel op zich zelf. ”Het was een tijd die veel overeenkomst vertoonde met onze tijd en daarom doen wij er goed aan deze raad ter harte te nemen, want ook wij moeten, zoals staat in 1 Korinthe 10:12, oppassen dat wij niet in het geloof val len”. In de verdere bespreking van He breeën 3 en 4 liet de spreker uitkomen, dat het nu de tijd van aanvaarding door God is. ”Wij moeten er nü aan werken want wij weten niet wat de dag van morgen ons zal brengen. Vandaar dat de raad van Petrus in 2 Petrus 3:12, na melijk dat wij ’de tegenwoordigheid van de dag van Jehovah goed in ge dachten moeten houden’ thans actueel is”. Hij bedoelde hiermee dat christe nen iedere dag datgene moeten doen wat christenen behoren te doen. ’’Heel belangrijk is dan ook dat wij onszelf on derzoeken met betrekking tot onze har- tetoestand. Zijn wij er van doordrongen dat Gods beloften werkelijk betrouw baar zijn? Indien dat zo is, put dan kracht uit Hebreeën 4:12 waar Paulus duidelijk maakt dat ’het woord van God levend is en kracht uitoefent’. Me diteren over dat woord schenkt ons kracht. Het maakt onze geest sterk en vol vertrouwen en het zal ons hele le ven met die goede geest in overeen stemming brengen”. Tot slot werd over de laatste verzen (4:15,16) gezegd: ’’Schep dus moed. Herwin eventueel verloren vreugde en versterk je vertrouwen. Blijf in het op enbaar onze Hogepriester en Koning belijden. Benader Hem om ons met I onze zwakheden te helpen. Doe dit I zonder angst en vol vertrouwen, niet in I eigen kracht maar door als het ware zwaar op Hem te steunen opdat wij met I een krachtig geloof vreugdevol en vol I vertrouwen in Zijn liefde en in de belo- I mng die Hij schenkt, het einde zullen bereiken”. I Geestelijk verfrist keerden de Getuigen van Jehovah na afloop van de bijeen komst naar hun woonplaatsen terug om het geleerde weer met vele belangstel lenden te gaan delen. WADDINXVEEN Eminent BV (electronische orgels) in Wad dinxveen kampt al een poos met een tekort aan geschoolde krach ten. In de ondernemingsraad van dit Bodegraafse concern wordt daarover geregeld gesproken. De directie probeert in overleg met het Gewestelijk Arbeidsbureau (GAB) in Gouda wat aan dit pro bleem te doen. In dit verband wordt naar mogelijkheden ge zocht om werklozen om te scho len tot het vak meubelmaker of machinaal houtbewerker. Vooral snog is de animo hiervoor gering. Contacten zijn ook gelegd met het beroepsonderwijs. Het aan trekken van geschoolde werkne mers uit Engeland wordt voor lopig nog niet als een oplossing gezien. Het tekort aan ge schoolde krachten lost Eminent BV in Waddinxveen op dit mo ment op door gebruik te maken van uitzendkrachten en part timers. 1-9 i II WADDINXVEEN/GOUDA In de laatst gehouden vergadering van de raad van de regionale brandweer Midden-Holland, waar zonder moeite goedkeuring werd gehecht aan een aantal begrotin gen en de gang van zaken tot nu toe, kwam de Waddinxveense ver tegenwoordiger wethouder H. Huizer met een vraag. Hij wilde wel eens precies weten wat er waar is van het gerucht dat de Goudse beroepsbrandweer sneller bij een brand op Waddinxveens grondge bied kan zijn dan de eigen vrijwil lige spuitgasten onder leiding van brandweercommandant A. M. Zwamborn. ”Ik hoor nu voor het eerst dat Gouda ergens eerder bij was dan Waddinxveen”, grapte voorzit ter Chr. van Hofwegen, de burge meester van Gouda. In de raad van de regionale brandweer werd in ie der geval het gevoelen uitgespro ken dat het wel zo moet zijn dat de het eerst bij de brand aangekomen eenheid maar direct moet gaan blussen, zonder eventueel te wach ten op de plaatselijke collega’s. Want anders hoeft het misschien niet meer. WADDINXVEEN Vorige week is in stilte gecremeerd de Waddinxvener Jan De zachtmoedige Holthenus - Geen Frederik Hijkoop. De aan de Piasweg tijd gehad - Geschorst - ”Ik soude u 6a gewoond hebbende heer Hijkoop raeden om een goedt ambacht te gaen was donderdag 6 april op 79-jarige leef- leeren” - Zwervend predikant - ”Dit ’s tijd geheel onverwacht overleden, geen paklaeken, daer is een doode in”. De overledene was oud-plaatselijk bu- Dit tranendal reauhouder van de Hollandsche Maat- Een merkwaardige classis - Ergernis - schappij van Landbouw en een zeer be- Wederopbouw van de gemeente - De kende figuur in agrarische en water grote smart. schapskringen. De heer Hijkoop trad in Swarigheden 1932 in dienst bij de Crisis Controle De student uit Benthuizen - Het beroep Dienst. Van 1943 tot 1963 was hij plaat- - Tegenwerking van Heer Dideric - Een selijk bureauhouder, een functie losbol op de kansel? - De komst van Sa- waarin hij aller achting verwierf, muel. De heer Hijkoop was een veelzijdig Stoutigheden man, die in tal van plaatselijke, regio- Dorp en gemeente - ’’Predikatie op het nale en landelijke organisaties be ys” - De Remonstrantse gemeente - stuursfuncties vervulde. Hij was vele ja- Baljuw Cloots - Prinselijk schrijven - ren hoogheemraad van het Hoogheem- Bijna ’’versmoort” - De Rooms katholieken Souburgh - Catechisatie. Om het saxcken Strijd tussen kerk en overheid - ”Gou- was hij acht jaar bestuurslid van de den” eeuw? - Hier komt geen diaconieZuidplaspolder. De verboden verkiezing - De eerste ’’diakonen” - Kermisloten - Proces voor het Hof van Holland - Eindelijk vrij. Kerckendienaer in de gemeijnte Christi De kerkdienst - De Doop - Het Avond maal - De kerkeraad - Het vuur der liefde - De zwarte dood - Statenbijbel - Kerkelijk leven in de eerste helft van de 17e eeuw. BESTELLINGEN Waddinxveners die bij voorintekening dit waardevolle boek willen hebben Kerkhistorie van Waddinxveen van 1233 - 1657 Ook zaken in Zwijndrecht (2x) en IJmuiden. WADDINXVEEN Honderden Waddinxveners hebben al van de ook in het Weekblad voor Waddinxveen van woensdag 29 maart geboden moge lijkheid om in te tekenen voor het door de Waddinxvener C. Neven geschreven boek ”Omme ’t woort Gods” (160 pa gina’s) over de kerkhistorie van her vormd Waddinxveen in de jaren 1233- 1657 gebruik gemaakt. Het boek ver schijnt in november van dit jaar en de opbrengst ervan komt ten goede aan de restauratie van de Brugkerk. De voor intekening met vermelding in het na menregister sluit op maandag 15 mei 1978 (Tweede Pinksterdag). Iedereen is het er over eens dat het op stapel staande boek leerzaam, boeiend en interessant is. Het is geschreven door de archivaris van de Centrale Hervormde Gemeente, C. Neven (30). De Waddinxvener heeft daar jarenlang veel van zijn vrije tijd in gestoken. De in het dagelijks leven boekhouder zijnde heer Neven is intussen bezig met het schrijven van het tweede deel van de kerkgeschiedenis van hervormd Waddinxveen van 1657 tot nu. Vier eeuwen geleden - de achtste sep tember 1577 - sloten de inwoners van Waddinxveen een accoord met ds. Ge rrit Jacobsz. vander Goude ’’Omme twoort gods ende sijn heijlige Evange- lium te prediken ende vercondigen voor de gemeente”. Om het belang van deze gebeurtenis in het licht te stellen besloot de kerkvoogdij bij de herden king van dit feit de verschijning moge lijk te maken van een boek, dat de kerkhistorie van dit veendorp beschrijft. GREEP UIT INHOUD Dank zij de medewerking van de heer Neven kunnen wij de lezers van het Weekblad voor Waddinxveen nu al een greep uit de inhoud van het boek ’’Omme ’t woort Gods” aanbieden: Onsen luden van Waddinxvenen Het woeste veen - De eerste bewoners - ’t Ontgonnen land - Kerk en Schutspa troon. Het Ghoodshuis in Bloemendale De Bloemendalers: een apart volkje - Kapel of kerk? - Toch Waddinxveen. Alle heure veenlanden verdolven Verdwenen welvaart - ’t Verveende dorp: 46 huizen, een kerk en een mo len. Onse heijlich kerck van Waddincxveen Heer pastoor - De parochie - De dorps kerk - ’t Pastoorshuis - Aflaten - Pest! - Kerkrovers - Brandstapels. De troubelen In naam van Oranje - ”Wat wilt gij toch den arme prince dienen?” - Om twee honderd daalders - ’t Spaanse geuzenle ger - Plundering - De samenzweerders - ’t Bedrogen vendel. Als daer met moort en brant Tussen twee vuren - Ketterse landlie den - De Spanjaarden komen! - ’t Ge roofde vee - Verdronken land - De prijs voor de vrijheid. Omme 't woort Gods De Reformatie - Predikant gezocht - De schout - Reformatie in de Rijns treek - Eerste predikant. Terug naar de bronnen Het klooster - Verloren erfenis - Augu stijner monnik - De schat binnen de dienen hun bestelling(en) te richten aan kloostermuren. de Kerkvoogdij van de Centrale Her- Om hier te blijven ende niet te vertrecken vormde Gemeente, p/a de heer J. L. Ds. Gerrit Jacobsz. Douw - Gemeente- Brouwer. Tesselschadelaan 54, tele- opbouw - De schoolmeester - Eredienst foon 2453. Bij dit artikel hebben we een - Levensavond. bestelformulier afgedrukt om het niet- Al te rijp van ontrouwe beschuldight hervormd Waddinxveen gemakkelijk te ’t Rectoraat van Meester Lucas - Predi- maken. De voorintekenaars ontvangen kant op z’n geus - Predikende zakken- voor f 35,een in kunstleer met drager. dat daer niemand over sal hebben te klagen Een jonge Arminiaan - Niet Oudewa- ter, maar Waddinxveen - De afge- verschijning 39,50.

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 7