Kind staat centraal op Koninginnedag 1978 19.00 uur - Gekostumeerd voetbal Programma 30 april staat bol van het particulier initiatief 15.00 uur - Haags Marionettentheater 20.00 uur - Film: Devil Angels 08.45 uur - Carrillonmuziek 14.30 uur - Oplaten ballonnen 20.00 uur - Lampionnenoptocht Wingerd 15.30 uur - Muziekshow Wingerd 20.00 uur - Oranjebal Victorwijk 20.00 uur - Bingo-avond bejaarden 12.30 uur - Kinderspelen 13.30 uur - Optreden boerenkapel 13.30 uur - Kinderfeest Wingerd 14.00 uur - Kinderspelen 16.00 uur - Prestatie-driekamp Zeeheldenbuurt 20.00 uur - Optreden Cool Breeze 14.00 uur - Zeskamp Victorwijk VRIJDAG 28 APRIL 19.00 uur - Prestatie-driekamp MAANDAG 1 MEI (KONINGINNEDAG) 06.00 uur - Puzzelrit Gouwe- Rijders 20.00 uur - Jeugdcabaret ZATERDAG 29 APRIL 10.00 uur - Schiet-In (2) 20.00 uur - Schiet-In (1) 10.00 uur - Schiet-In (3) 10.00 uur - Puzzelrit Victorwijk 21.00 uur - Optreden popgroep ’’Carlsberg” ZONDAG 30 APRIL 12.00 uur - Optreden ensemble ’’Clappaert” 10.30 uur - Kinderoptocht 12.30 uur - Open huis De Bonkelaar 14.00 uur - Prestatie-driekamp n ij Aan de Kromme Esse in de Zeeheldenbuurt. Jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar aan de Beukenhof. In de middaguren is De Bonkelaar voor iedereen toegankelijk. Jeugd- en jongerencentrum De Bonkelaar aan de Beukenhof. Een kwartier lang speelt het klokkenspel van juwelier-horloger Ez. Vermeij aan de Kerkweg-Oost. Op het plein van de Beukenhof. Ballonnen worden beschikbaar gesteld door Gebr. Bakker Zn. Meubeltoon- zalen. Muzikale medewerking: majoretten-, drum- en trompettercorps Cormula’s. Start: Speelweide aan de Wingerd. Jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar aan de Beukenhof. Het Haags Marionettentheater verrast de Waddinxveense lieverdjes met de spannende avonturen van de marionet Bartje Bolleboos. Het marionetten theater werkte mee aan zo’n twintig tv-uitzendingen en werd enkele jaren geleden winnaar van een internationaal poppenspelerstournooi. De marionet Bartje Bolleboos speelt in De Bonkelaar de hoofdrol in het stuk ”De gouden schelp”. Speelweide aan de Wingerd. Het dit jaar 80 jaar bestaande fanfarecorps Concordia verzorgt op de speelweide in Groenswaard 3 een muzikale show. In het wijkgebouw aan de St. Victorwijk houden de speeltuinvereniging Zonnig Zuid en de gemeentelijke commissie voor het wijkwerk een feestelijk Oranjebal met muziek van Sjef v.d. Linden. Toegangsprijs 2,50. In de recreatiezaal van het Anne Frank-centrum. Aan deze bingo-avond kunnen alle bejaarden uit Waddinxveen deelnemen. Op het plein van de Beukenhof diverser kinderspelen gedurende enkele uren. Op het plein van de Beukenhof verzorgt de boerenkapel van Concordia een op treden van een uur. Speelweide aan de Wingerd. Op de speelweide in Groenswaard 3 staan twaalf volksspelen opgesteld voor kinderen die via door de organisatoren verstrekte bonnen hieraan kunnen mee doen. Er zijn vele prijzen. Op het terrein staat een feestartikelenkraam en een koffietent. Overdekt zwembad in het sportpark ”de Sniep”. Aan de Kromme Esse in de Zeeheldenbuurt. 16.00 uur-Zwemmen 250 meter. Een middag lang voor de jeugd uit de Zeeheldenbuurt tot en met 14 jaar 16.30 uur-Zwemmen 750 meter. zaklopen, hindernisspelen, hockeyspel, watertransport, werpspel, verspringen, verkleedlopen en dergelijke. Jeugd- en jongerencentrum De Bonkelaar aan de Beukenhof. De formatie ’’Cool Breeze” vindt zijn oorsprong in de Boskoopse country- groep ’’Sunny Side” van enkele jaren geleden, waarmee landelijke bekendheid werd verkregen. In januari 1976 startten twee ex-Sunny Side-leden (Ted Valk uit Waddinxveen en Hans de Bruin uit Boskoop) met het formeren van een nieuwe country-groep. Na de start van de repetities in januari van dit jaar en enkele proefvoorstellingen vorige maand treden Hans de Bruin (gitaar/zang), Pim de Ruigh (drums/banjo), Kees Valk (zang/percussie), Ted Valk (zang/basgitaar), Jan Visser (pedal steel guitar) en Trudy Visser (solo/gitaar) vanavond voor de eerste maal op in Waddinxveen. Een première voor de Waddinxveners dus. Startplaats en finish: Alberdingk Thijmlaan. 19.00 uur - Hardlopen 3.000 meter. Route: Alberdingk Thijmlaan, Bosboom Toussaintsingel, Staringlaan, Noordtunnel, Groensvoorde, Beethovenlaan, Prins Willem-Alexandertunnel, voetpad aan oostkant spoorlijn, Willem de Rijkelaan, Koningin Wilhelminasingel, Brederolaan, Staringlaan, Alberdingk Thijmlaan. 19.30 uur - Hardlopen 5.700 meter. Route: Zelfde als deelnemers aan 3.000 meter-loop, alleen tweemaal. Tussen zes en zeven uur start van de gebruikelijke eerste puzzelrit in het nieuwe seizoen van de Gouwe-Rijders. Er kan worden ingeschreven van vijf uur tot zeven uur in de kantine van de voetbalvereniging ’’Waddinxveen” in het sportpark ”de Sniep” In het gebouwtje van de speeltuinvereniging De Overkant aan de Kromme Esse treedt op het jeugdcabaret Spotlight. Na dit cabaretgedeelte is er een Oranjebal voor leden en donateurs van de speeltuinvereniging. Clubgebouw schuttersvereniging ’’Waddinxveen” aan de Alberdingk Thijmlaan. 10.00-23.00 uur - Open kampioenschappen schieten voor individuelen, vereni gingen en bedrijven. 10.00-23.00 uur - Sjoelen (kampioenschappen van Waddinxveen), dartspel, bal- gooien, rad van avontuur, grabbelton. Clubgebouw schuttersvereniging ’’Waddinxveen” aan de Alberdingk Thijmlaan. 20.00-23.00 uur - Open kampioenschappen schieten voor schutterskorpsen. Clubgebouw schuttersvereniging ’’Waddinxveen” aan de Alberdingk Thijmlaan. 10.00-19.30 uur - Open kampioenschappen schieten voor individuelen, vereni gingen en bedrijven. 10.00-23.00 uur - Sjoelen (kampioenschap van Waddinxveen), dartspel, bal- gooien, rad van avontuur, grabbelton. 19.30 uur - Sluiting open kampioenschappen schieten. 20.00 uur - Prijsuitreiking open kampioenschappen schieten. Voor deze puzzelrit te voet kunnen de jongelui uit de Victorwijk zich vanaf half tien opgeven in het wijkgebouw Zuid aan de St. Victorstraat. Jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar aan de Beukenhof. Toegangsprijs vijf gulden. Jeugd- en jongerencentrum De Bonkelaar aan de Beukenhof. Het ensemble ’’Clappaert” bestaat uit Norbert Kunst (blokfluit), Jan Quick (blokfluit), Mariëtte Akkerman (clavecimbel) en Erik Beijer (gamba). De muziek waarop de ensemble van voornamelijk conservatoriumstudenten zich toelegt stamt uit de Renaissance en barok. Het programma in De Bonkelaar deze middag vormt een doorsnede van de muziek uit deze periode. Gespeeld zullen worden werken van Sweelinck, Morley, Telemann en Bach. Startplaats: Koningin Wilhelminasingel. Muzikale medewerking; Fanfarecorps Concordia en majoretten-, drum- en trompettercorps Cormula’s. Route: Koningin Wilhelminasingel, Willem de Zwijgerlaan, Prins Willem-Alexander tunnel, Beethovenlaan, Groensvoorde, Noordtunnel, Staringlaan, Perkstraat, Bilderdijklaan, Tesselschadelaan, Vondellaan, Brederolaan, Koningin Wilhel- minaplein. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 19 APRIL 1978 WADDINXVEEN Het Weekblad voor Waddinxveen publiceert nu al de festiviteiten S die dit jaar op en rond Koningin- nedag 1978 in Waddinxveen op touw worden gezet. Wij doen dat omdat ons herhaalde verzoeken hebben bereikt om nadere infor- matie over de Oranjefeesten, die tot een minimum beperkt zou- S den blijven gezien het feit dat be- gin dit jaar de Oranjevereniging Waddinxveen een eind aan haar J bestaan maakte wegens gebrek aan geld en voldoende belang- h stelling. i Dat neemt niet weg dat er dit jaar toch weer een reeks van ac- tiviteiten zijn te melden, mede dank zij initiatieven die sport- verenigingen, speeltuinvereni- gingen en groepen in de woon- wijken hebben genomen. Bij de organisatie, waarbij de mensen van het jeugd- en vrijetijdscen- trum De Bonkelaar een centrale 1 rol spelen, is niet betrokken het gemeentebestuur van Wad- dinxveen. Het college van Bur- gemeester en Wethouders is dit jaar de mening toegedaan dat de gemeente wat dit betreft een af- zijdige rol dient te spelen. MEERDAAGS FEEST J Dit jaar is opnieuw sprake van een meerdaags Oranjefeest. Dat komt omdat er tenminste twee evenementen zijn die maar liefst drie dagen in beslag nemen: de Prestatie-Driekamp 1978 en de Schiet-In. Deze twee ’i programma-ondèrdelen maken gelijk duidelijk dat Koninginne- S dag niet alleen in het teken zal staan van een stuk gezonde sportbeoefening. Maar ook de jeugd komt volop aan bod: in het - jeugd- en vrijetijdscentrum De 'i Bonkelaar, op de Beukenhof en in de Victorwijk, aan de Win- gerd en in de Zeeheldenbuurt. Als we daarbij nog voegen de i' muzikale happening waarvoor h de Waddinxveense muziekkorp- sen tekenen, dan zal duidelijk dat Waddinxveen toch een gezel- lige en levendige Koninginnedag staat te wachten. Zonder meer zal - als het weer i meewerkt - de Beukenhof op 1 mei een echt "pretplein” worden met kinderspelen zoals we die 1 van vroeger kennen. Maar ook met passief plezier rond de boer- enkapel van Concordia en het Haags Marionettentheater in De Bonkelaar. Een aantal Wad- dinxveense woonwijken tekenen eveneens voor ouderwetse Oran- jefeesten. In heel het dorp zal j het op Koninginnedag gonzen van sfeer en gezelligheid. Het zal een Oranjefeest worden dat i bol staat van het particulier ini- 1 datief met een sportief pro- gramma, dat vooral is afge- 1 stemd - en zo hoort het ook - op de Waddinxveense lieverdjes. Op het terrein van de speeltuinvereniging Zonnig Zuid en in de St. Victorstraat worden tot 16.00 uur zeskamp-spelen gehouden voor zes groepen jongelui: 4-5 jaar, 6-7 jaar, 8-9 jaar, 10-11 jaar, 12-13 jaar en 14-15 jaar. Startplaats en finish: Alberdingk Thijmlaan. 14.00 uur - Fietsen 75 km. Route: Waddinxveen, Boskoop, Hazerswoude-Dorp, Hazerswoude-Rijndijk, Koudekerk aan de Rijn, Leiderdorp, Woubrugge, Hoog- made, Woubrugge, Leimuiden, Nieuwveen, Ter Aar, Alphen aan den Rijn, Boskoop, Reeuwijk-Brug, Waddinxveen. 14.15 uur - Fietsen 30 km. Route: Waddinxveen, Moerkapelle, Zevenhuizen (Rottemeren), Waddinxveen. (Terwijl de fietsen rijden houdt de sportclub Antilope aan de Alberdingk Thijmlaan een aantal kinderspelen en worden in de kantine wedstrijdjes ge houden waarmee prijzen zijn te winnen).

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 9