WEEKBLAD - SPORT Een zonnebril is óók een bril. Hockeyclub schrok zich een hoedje: Straks weer weg? Mr.OpticienJ.Grit 13e Ronde Excelsior Florida hield een gezellig C-tournooi Arno Kleiweg zesde bij strijd om Nederlandse turntitel Burgemeester repte over mogelijke verhuizing Be Fair-tennis blijft succesvol Taarten voor winnende mini- volleyballers TOP 10 RECORD DISCOUNT RECORD DISCOUNT Een zonnebril moet u niet alleen staan, hij moet u ook passen. Daarom verkopen wij u een zonnebril f als een gewone bril. Compleet met bijbehorende service. Als u een goed zittende zonnebril hebt, gaat u die ook vaker gebruiken. En terecht. Af Denkt u maar eens aan de laagstaande zon in voor- en najaar. En aan de wintersport. Kortom, onze zonnebrillen bieden werkelijk comfort (o.a. zelfkleurende glazen!) en beschermen uw ogen écht. Tot kijk dus. )+ip|z Gedipt Optometrist O.V. Gedipt Contactlensspecialist A.N.V.C. Gedipt Audicien F.I.D.A. BRILUINI\IM Alle singles Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek hijst de nieuwe clubvlag van de hockeyclub Waddinxveen. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). 1Rivers of Babylon - Boney M 2. Only a fool - Mighty sparrow and byron 3. Argentina - Conquistador 4. Come back my baby - Darts 5. Substitute - Clout 6. Night fever - Bee Gees 7. U o me - Luv’ 8. With a little Luck - Wings 9. Baker street - Gerry Rafferty 10. Amor amor - Rod Mckeun Groensvoorde 16 Waddinxveen, telefoon 3298 men wordt u er niet slechter van”, hield onze eerste burger de verbaasde hoc keyers voor. Het zal duidelijk zijn dat REGIONALE FUNCTIE Burgemeester mr. Smallenbroek bena drukte in zijn openingswoord de regio nale functie die' de hockeyclub Wad dinxveen vervult. Over de groei en bloei van de hockeyclub spraken ook ere-lid dr. H. Zwenk, districtsvoorzitter mr. H. Mees en hockeyclub-voorzitter P. van Rooy (net terug uit het zieken huis na een rugoperatie). Het woord werd ook nog gevoerd door vertegen woordigers van commissies en elftallen, terwijl er verder complimenten met de nieuwe huisvesting werden uitgedeeeld namens de afdeling tennis van de chri stelijke sportvereniging Be Fair. Be Fair had tijdens de verbouw van het ei gen clubhuis een gastvrij tijdelijk ont haal gekregen in het Finse complex van de hockeyers. Na de officiële ingebruikname van het clubhuis en de drie velden werd op veld 2 een demonstratiewedstrijd gespeeld tussen de selectie meisjes A district Zuid-Holland en ’t Gooi-Utrecht. ’s Avonds was er een groot openingsfeest voor leden met introducees, ouders en oud-leden. De muziek was er tot in de WADDINXVEEN Waddinxveens burgemeester mr. A. G. Smallen broek leek zaterdagmiddag met één simpele mededeling de hele hoc keyclub Waddinxveen te verrassen. Voordat hij met het hijsen van de nieuwe clubvlag het nieuwe Finse clubhuis en de drie nieuwe hockey velden in het sportpark ”de Sniep” officieel in gebruik stelde zei hij: ”U WEEKBLAD VOOR W ADDINXVEEN WOENSDAG 3 MEI 1978 De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoe- geven)Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad- dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen beker uitgereikt. Namens de deelne mers dankte Ronald Struys de weds- trijdcommissie, bestaande uit Mary Vermeulen, Arie Noorland (wedstrijd leider), Gerard Cats en Gerard Ver meulen, voor het vele werk dat zij voor eh tijdens het tournooi hadden verzet. UITSLAGEN Halve finales en finales: Ronald Struys-B. Wijnbergen 15-0, 15-4; A. Kieboom (Lisse)-Adrie Sip 15-4, 15-4. Finale: R. Struys-A. Kieboom 15-6, 15-6. DE: Be tsy ’t Hart- M. van Maaren (GBC) 11-0, 11-3; Ilona Groeneveld-M. Schmidt toch sportief om de (GBC) 11-6, 11-2. Finale: B. ’t Hart-L 1 -,J c 1 - een behoorlijk aantal toeschou- Meisjes A: Jodan Boys kampioen I-t op punten); Meisjes B: Jodan Boys kampioen (winst op punten); Meisjes C: Schippers Berkel kampi oen; Jongens A; Zevenklappers kampioen; jongens B: Zevenklappers kampioen; Jongens C: Be Fair kampioen. Het team Jongens C bestaande uit Marco Be Bruin, Eugène Domanschot en Bob Jijema leverde hiermee een goede pre statie want zij versloegen Zevenklap pers, de mini-volleybalkampioen van Nederland. D, kx,..- Ben behalve met de eer ook nog met (tennissen) Be Eair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer (duivensportVereniging De Vogelvrienden zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe (zwemmen, poloën) Basketbalvereniging TOOS (basketbal). WADDINXVEEN Afgelopen wee keinde werd door de badmintonvereni ging ’’Florida” in de sporthal ”de Sniep” voor het eerst een open C- tournooi georganiseerd. Hoewel de deelname met 62 inschrijvingen van 17 verenigingen nog betrekkelijk gering was, was het een bijzonder gezellig toe rnooi, dat zonder haperen verliep. Zoals uit de uitslagen blijkt, werden de meeste prijzen weggesleept door de WADDINXVEEN Zaterdag werd in Zaltbommel het Nederlands kampioen schap turnen gehouden voor heren in de sectie wedstrijdsport. Aan dit kam pioenschap namen in totaal 18 turners deel die afkomstig waren van vijftien verschillende gymnastiekverenigingen uit het gehele land. Het Nederlands kampioenschap werd voorafgegaan door provinciale- en dis- trictskampioenschappen, zodat zater dag de achttien beste turners moesten strijden om de eerste plaats. De Wad dinxveense gymnastiekvereniging TOOS werd bij deze kampioenschap pen vertegenwoordigd door Arno Klei weg. Er werd die dag geturnd op de zes vaste lurntoestellen namelijk vrije oefening, paard-voltige, ringen, springen, brug en rek. Arno Kleiweg kon het hoge turnni- veau goed bijhouden want bij het eerste onderdeel, de vrije oefening, wist hij 8.20 punten te behalen wat hem op een derde plaats bracht. Ook zijn brug en springoefeningen waren hoog in de cij fers namelijk 8.25 en 8.65 punten. Toch bleek dat aan het eind van het kam pioenschap dat Arno niet in de prijzen is gevallen, maar met een eindtotaal van 47.95 punten zesde werd. De kampioenschappen werden gehou den in een splinternieuwe sportaccom modatie van Zaltbommel namelijk de sporthal ”De Ring” die kort voor de aanvang van het kampioenschap was geopend. Ondanks de helaas wat ma tige publieke belangstelling had de plaatselijke gymnastiekvereniging AR GOS het geheel uitstekend georgani seerd. De uitslagen van de winnaars van het Nederlands kampioenschap turnen was als volgt: 1. Alex Knip (VOLO Haar lem) 51.30 punten; Hans Semler (GTVH Hoorn) 50.75 punten; 3. Fons Hoenkamp (K&V Utrecht) 50.35 pun ten; 6. Arno Kleiweg (TOOS Wad dinxveen) 4795 punten. kleine uurtjes in handen van het Blue Note Trio. In de afgelopen dagen zijn er steeds hockeywedstrijden en - tournooien gehouden met gastelftallen, zoals die van Racing Club de France. Zondag was er na het hockeyen een barbecue-dansant, terwijl dinsdaga vond een beat- en en punkfeest werd gehouden met muziek van The Third Mistake. Ook donderdag, zaterdag en zondag zijn er nog wedstrijden en tour nooien, terwijl in de avonduren nog een filmavond, een speelavond en een dixielandfeest op het programma staan. Zondagmidag 7 mei om half zes komnt er een einde aan de feestweek van de hockeyclub Waddinxveen. WADDINXVEEN Be Fair-tennis werkte zaterdag onder werkelijk ideale weersomstandigheden de derde com- petitiedag voor de tennissers af. Het eerste jeugdteam hield de stijgende lijn vast en won 4 van de 5 partijen met groot verschil van Z’67, waarbij 6-0 en 6-1 setstanden troef waren. Het tweede jeugdteam won met 4-1 van Ready en het derde staat er dank zij een 4-1 over winning tegen Oostvoorne met acht wedstrijdpunten erg goed voor. Bij de heren moest het eerste het on derspit delven tegen Westvoorne, maar wist de schade te beperken tot 2-3. Heren 4 boekte de eerste overwinning door Ridderkerk met 3-2 te verslaan en heren 5 won met 4-1 van TVKL waarbij in de laatste partij een 5-0 achterstand in een 7-5 overwinning werd omgezet. Heren 6 had drie setten nodig om Ze venhuizen er met 5-0 onder te houden. Mixed 2 behaalde tegen VLTC de eer ste winst en Mixed 3 had geen enkele moeite met Aeolus wat bewezen wordt door de slechts dertien games die Aeo lus in de 10 sets wist te behalen. Mixed 5 en 6 verloren beiden met 2-3 van We stvoorne waarbij Mixed 6 de pech had dat door een blessure de dames single wegens opgeven verloren ging. De dames deden het vorige week weer goed, zij het dat de 5-0 overwinning van dames 1 tegen Viktoria niet zo gemak kelijk tot stand kwam als de vorige wedstrijd, terwijl dames 5 via een 5-0 winst tegen Reyersbos op totaal zes wedstrijdpunten kwam. Groeneveld 11-7, 11-5. GD: I. Groene- veld/R. Struys-R. v.d. Zijden/A. P. van Nes 15-12, 15-2. M. Brussel/A. Sip-M. Schmidt/H. Ferber (GBC) 15-6 15-7. Finale: I. Groeneveld/R. Struys-M. Brussel/A. Sip 15-9, 15-4. DD: L. Ijssel-' stein/M. Schmidt (GBC)-E. Bos (Vlaar- dingen)/M. Elsborg jr. 15-5, 15-6; 1. Groeneveld/L. de Baat-R. v.d. Zij- den/M. Brussel 15-7, 15-6. Finale: L. IJsselstein/M. Schmidt-I. Groene veld/L. de Baat 15-12, 10-15, 15-8. HD: A. P. van Nes/A-Sip-N. v.d. Krogt/H. Ferber (GBC) 12-15, 15-5, 15-5; A. Kie- boom/W. Griethuijsen (Lisse)-R. De winnende teams kon- Struys/A. Vermeulen 15-8, 15-4. Finale:. 2. o ..._t A. Sip/A. P. van Nes-A. Kieboom/W. een taart naar huis vertrekken. Griethuijsen 15-3, 16-18, 15-9. bij het werkelijkheid worden van de ge meentelijke plannen naarstig zal moe ten worden gezocht naar een andere plek voor de betrokken sportvereni gingen. Voorlopig lijkt daarvoor de groene ’’long” achter de samenwer kingsschool voor HAVO/Atheneum, tussen de Kanaaldijk en de spoorlijn Alphen aan den Rijn-Gouda, het meest in aanmerking te komen. WADDINXVEEN De afdeling vol ley van de christelijke sportvereniging Be Fair heeft zaterdag in de sportzaal Groenswaard een mini- volleybaltournooi georganiseerd waar aan door zes teams uit Waddinxveen en omgeving werd deelgenomen. HE: L_. Mini-volleybal wordt gespeeld met drie (Zegveld) of vier spelers in een team. Er wordt ge- Brink gemaakt van een kleiner veld en net net hangt op een hoogte van 2,l 5 meter. Er werd fanatiek en I eer gevochten en de uitslag van dit door t wers bezochte tournooi was als volgt: Meisjes A: Jodan Boys kampioen (winst c--r> ,_j__ WADDINXVEEN Voor het club- kampioenschap speelde de Wad dinxveense damclub Excelsior de 13 ronde. Er zijn nu nog drie ronden te spelen. C. J. Barelds is door zijn remise tegen T. Twigt nu wel uitgeschakeld voor de titel. De stand aan de kop is: T. den Ouden 12 gesp. 22 pnt; C. H. Kramp 12 gesp. 21 pnt; C. J. Barelds 12 gesp. 18 pnt. De uitslagen zijn: (Poule A) C. J. Barelds-N.N. 2-0; T. den Ouden-C. Rietveld 2-0; C. H. Kramp-J. Slappen del 2-0; J. Both-T. Driesse 0-2; T. Twigt-C. J. Barelds l-l; N.N.-G. Heeren 0-2; A. A. Rietveld-R. van Dijk 0-2; H. den Outer-P. Swart 0-2; G. van der Zijden-G. Heeren 0-2. Poule B: J. Borsboom-J. Vermeulen 2-0; G. Dankers-J. van der Eist l-l. Gouda, Korte Tiendeweg 12, Tel.: 01820 l 30 33. Gouda, Kleiweg 108, Tel.: 01820 -1 60 33. Gouda, Winkelcentrum Bloemendaal 41, Tel.: 01820 -1 84 92. Waddinxveen. Winkelcentrum de Passage 220, Tel: 01828 - 43 03. Nieuwerkerk a/d IJssel, Winkelcentrum Dorrestein 21, Tel: 01803 - 49 75. Ook zaken in Zwijndrecht (2x) en IJmuiden. bent de laatste bewoner van dit sportcomplex, maar u bent misschien ook de eerste weer die moet vertrekken”. De mogelijke verhuizing van de hoe- dorp te isoleren overweegt het gemeen- keyclub in de jaren tachtig (en die van tebestuur het sportcomplex ook voor wellicht de tennisvereniging Be Fair en woningbouw te gebruiken om daarmee de voetbalvereniging Waddinxveen) een verbinding tot stand te brengen houdt verband met de achter het hui- met het "oude” dorp. dige sportpark ”de Sniep” te bouwen "Maar als het tot verhuizing mocht ko- nieuwe woonwijk Zuidplas 1Om de woningen daar niet van de rest van het hK

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 13