I WEEKBLAD - SPORT -a fcB I Groot pony-concours bij manege Reigersburgh Gala van gevechtssporten in de sporthal ”de Sniep” O foto sjaak noteboom Programmapunt 33e Sportweek Waddinxveen Joosten Be Fair-volley haalde het net niet in Woerden Schaak mee met WSV De Sperwer vergroot voorsprong Waddinxveen ’’uitgebekerd” WADDINXVEEN De voetbalvere niging Waddinxveen is ’’uitgebekerd”. Vorige week verloren de geel-zwarten met 0-2 van de tweede keus van het Haagse VUC. Hoewel de Waddinxve- ners voor een beter resultaat harder zwoegden, zat het niet mee. Schoten van Ron Coppejans belandden tegen paal en lat. Overigens keek Wad dinxveen al snel tegen een 0-1 achter stand aan. De prima keepende Dido Havenaar wist echter te voorkomen dat de Hagenaars nog met meer doelpun ten naar huis zouden gaan dan de twee die het zijn geworden. Gouwe neemt deel aan internationaal tournooi in Hamburg Hal Training werpt vruchten af verschillend 2^ formaat in 'C7 exclusief album wordt met ’’van hand veranderen” aanspringen”. binnengekomen DONK B-De Gouwe A pupillen (meis- uit. De trainingscampagne werpt haar Smit 98; A. Bonefaas 105. was gebleken (3-2). De eerste set werd 15-8 voor Be Fair. Grote vreugde bij maar met 35 voor Jodan Boys en 24 voor Be Fair. WADDINXVEEN Uitslag van de w addinxveen Tijdens het in- en pony-concours tussen vijf uur en half zes besloten met een parade van alle De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen prijzen dat de scheidsrechter bij een 7- 10 stand twee glaszuivere punten van Be Fair afkeurde: 7-12 bleek een te 74 78; Troost-Tamerus 4 8 10 11 15 39 groot gat en zo werd 15-7 de eindstand. ■47 53 55 66; de Kok-Bijmans 5 7 22 26 28 31 51 73 85 86 101; J. Koren 6 30 36 De herenteams op zaterdag spelen met wisselend succes. Team 1 voert na de 4- 1 overwinning op Hiaten de lijst aan, doch het vierde team zal het zeer moei lijk krijgen na de nederlaag van zater dag. De overige herenteams en de jeugdteams konden zich na de resltaten van zaterdag op in de middenmoot van hun afdelingen. De damesteams spelen met uitzon dering van het eerste geen rol van bete kenis en trachten zich te handhaven. Het eerste dameskwartet speelt na 2 overwinningen duidelijk mee in de strijd om de eerste plaats. Zondag wordt er weer een spektakel ver wacht als het eerste team in het Burge meester Warnaarplantsoen in de sterkst moge lijke opstelling het Haagse Never O --- einde omstreeks 19.00 uur. toegang vrij. nen de lijnen. Dat het schoolvoetbal- tournooi niet ontbreekt mag als bekend worden verondersteld. Gedurende de 3ee Sportweek Wad dinxveen zijn er verder de volgende ac tiviteiten: autopuzzelrit, bridge, bingo voor bejaarden, biljarten, zwemmen, wielrennen voor nieuwelingen en ama teurs, viswedstrijden, klaverjassen, wandelen en gymnastiek. Op het ter rein aan de Mozartlaan/Beethovenlaan is er woensdag 7, donderdag 8, vrijdag 9 en zaterdag 10 juni een lunapark. Bij deze kermis zullen door het Sportweek- comité nog een aantal evenementen worden georganiseerd. ABONNEMENT Het Sportweekcomité komt weer met een abonnement, dat toegang verschaft tot alle evenementen. Deze abonnementen zijn vanaf 22 mei te krijgen aan de kassa van de voetbalvereniging Waddinxveen in het sportpark ”de Sniep”. De kosten er van bedragen 15,Kinderen tot en met 16 jaar betalen 5, PASSAGE 47 WADDINXVEEN TELEFOON (01828) 2477 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 3 MEI 1978 (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer (duivensport) Vereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe zwemmen, poloënBasketbalvereniging TOOS basketbal Het kampioenschap en de promotie is een feit, dus Be Fair nam het ervan in de wedstrijd tegen Voorne. In Brielle verloren de Waddinxveners met 2-0 in een gezapig partijtje voetbal. Omdat doelman Kees Verhoef met vakantie is stond voor Be Fair Carry van der Spek onder de lat. Dick Monster verving hal verwege de eerste helft Cor van Triet. De Waddinxvener die nog het dichtst bij een doelpunt is geweest is Koert van Rijn, maar een agressief voetballend Voorne zorgde ervoor dat Be Fair niet in zijn spel zou kunnen komen. Voordat de Waddinxveners hun wedstrijd speel den bood Voorne bloemen aan in ver band met het eerder behaalde kam pioenschap en promotie. Eind vorige week zijn al diverse spelers van Be Fair onder het mes van haarstylist Cees van Es gegaan voor het gratis door deze Waddinxveense kapper aangeboden ’’krullenkop”. Maar niet iedereen wil zo’n structuurbehandeling. WADDINXVEEN De Gouwe- heren nemen op 5, 6 en 7 mei deel aan een internationaal tournooi in Ham burg. Deelnemende verenigingen zijn: S.C. Delphin (Hamburg - Duitsland), Göteborg K.K. (Denemarken), B.T.S.V. Eintrach (Braunschweig - Duitsland). Uitslagen waterpolo: Boskoop B-De Gouwe B (jongens) 0-8; jes)3-2. Programma waterpolo 5 mei in Koudekerk: 20.15 uur Koudekerk 2-De Gouwe 5 heren. 9 mei in Waddinxveen: 19.30 uur De Gouwe A-B.Z. en P.C. A jongens; 20.00 uur De Gouwe 4-OZV 3 heren. werd de eer van Reigersburgh hoog ge houden door Tineke van Vliet met Djinns Boy, die de 5e prijs haalde en Margreet de Graaf, die met Eland voor de 1 le prijs zorgde. Patricia v.d. Plasse met Isolda werd eerste in de NPC- Selectiewedstrijd springen voor de Eu ropese Kampioenschappen 1978 en als u weet dat Isolda ooit een gebroken heup heeft gehad, dan zult u de trots van alle Reigersburghers begrijpen! Voor wat betreft Dressuur was de groep ditmaal niet erg gelukkig en werd alleen in de klasse B een 2e prijs vero verd door Evelyn Aries met Prins Art hur. Wellicht waren de andere pony’s iets te veel afgeleid door alles wat ze bij deze eerste ”buiten”-wedstrijd om zich heen zagen. Als dan zo’n paardje even een paar maal naar rechts of links kijkt, kost dat je al gauw een paar punten. WADDINXVEEN De Neder landse meester Kick Langeweg heeft eens prachtig verteld over de onderstaande partij tussen Spassky-Evans. Hier volgt zijn re laas: ’’Evans doet enorm zijn best en al na 10 zetten ontstaat een vechtstelling. Met een klap ro- cheert zwart, Spassky krimpt in elkaar van schrik en doet heel voorzichtig h2-h4. Zwart reageert onmiddellijk in het centrum. Spassky doet - asgrauw van el lende - een loperzet. Zwart slaat een witte pion eraf. Spassky zit als een bange veldmuis achter het bord en durft nog net h4-h5 te spelen. Na lang nadenken slaat Evans met een enorme klap een tweede pion.... wit ruilt af en speelt schouderophalend Le3-h6 (als zeggende: sorry, ik heb niet beter). Evans slaat dreunend de derde pion (op g2) en berustend speelt Spassky zijn toren weg.... En wint vervolgens in briljante stijl zijn partij...”. Na afloop imiteerde Spassky grin- nekend zijn eigen schuchterheid en zijn tegenstanders enthousiasme! uur. bleek het moeilijk om ook die 2e set te per winnen. Jodan Boys kon zich gelukkig D. Heeren 1 17 27 50 60 69; H. Vink 2 23 97 102 108; D. Boere 3 9 14 20 42 61 1. d2-d4, Pg8-f6 2. c2 - c4, g7 - g6 3. Pbl-c3, Lf8-g7 4. e2 - e4, d7 - d6 5. f2 - f3, c7 - c6 6. Lel - e3, a7 - a6 7. Ddl -d2,b7-b5 8. 0-0-0, b5 - c4 9. Lfl x c4,0-0 10. h2-h4, d6-d5 11Lc4 - b3, d5 x e4 I 12. h4-h5, e4 x f3 13. h5 x g6, h7 x g6 14. Le3-h6,f3xg2 1 zie diagram na zwart’s 14e zet 15. Thl - h4, Pf6-g4 16. Lh6 x g7, Kg8 x g7 17. Dd2 x g2, Pg4 - h6 18. Pgl -f3, Ph6-f5 19. Th4-h2, Dd8-d6 20. Pf3-e5, Pb8-d7 21. Pc3-e4, Dd6-c7 22. Tdl -hl,Tf8-g8 1 23. Thl - h7 schaak, Kg7 - f8 24. Th7 x f7 schaak, Kf8 - e8 l 25. Dg2 x g6, Pd7 x e5 f 26. Tf7 - f8 schaak en mat op de V volgende zet. WADDINXVEEN Oefenmeester F. van der Sman zag er na de resultaten van de tennisvereniging Waddinxveen het afgelopen weekeinde weer zonnig vruchten af. Het eerste team zal met Iduna uit Utrecht gaan uitmaken wie met de eer gaat strijken; na de 8-0 zege tegen Leidse Hout 1 zijn de verwachtingen hoog gespannen. De teams 2 en 3 ble ven ongeslagen en voeren riant hun ranglijst aan. Vooral de 8-0 overwin ning van team 2 tegen concurrent Oost- voorne bracht na prachtige partijen de handen van de toeschouwers op elkaar! De teams 6 en heren 1 en 2 koersen eveneens rechtstreeks op de titel af met forse overwinningen. Alleen de teams 4 en 5 baren zorgen. Team 4 staat na de krappe nederlaag op de laatste plaats en zal alleen met volledige inzet degradatie kunnen ont lopen. Team 5 behaalde een benauwde 5-3 overwinning op Papendrecht 3 en ,lwv zal met deze tegenstander gaan uitma- haalprogramma van de Waddinxveense ken wie het slachtoffer wordt. Wad- Schaakvereniging WSV dat donderdag dinxveen staat voorlopig aan de goede werd afgewerkt, vergrootte Joosten zijn zijde van de fatale streep, voorsprong op zijn-naaste belagers, 'v. zelfverzekerd rekende hij af met Wim van Oort, terwijl Van Vuuren zijn partij 'egen Hamming in remisestelling moest afbreken. Wim van Os bleef op de vierde plaats doordat hij tegen Henk van Gils niet verder kwam dan een puntenverdeling. Van Grieken had met Littooy weinig moeite, na 12 zetten was de zaak bekeken. Broer en Burger hiel den het op afbreken en zal wel remise worden. Verstoep won regelmatig van verhulstPonsioen zag zijn derde zege ‘‘an zijn neus voorbijgaan, door zich een zet eerder, dan hij zelf van plan was, mat te laten zetten, door Peter Ve- nema. Het snelschaken, wat als nevenattractie diende, werd door Van Alphen op over tuigende wijze gewonnen. WADDINXVEEN Op Hemelvaartsdag wordt in manege Reigers burgh aan de Piasweg het 13e jeugdconcours voor pony’s gehouden, dat gratis toegankelijk is. Dit traditionele hippische festijn trekt dit jaar zo’n 270 deelnemers/sters. Waddinxveners worden van harte uitgenodigd een bezoek te brengen aan het pony-concours om eens te zien hoe moeilijk dressuurrijden is. Op die manier wordt duidelijk wat bedoeld wordt met ’’van hand veranderen” en ”in gewone galop links ruimte aanwezig. Op het terrein staat handen van mevrouw Annie Salverda- l van der Breggen. dat het op Hemelvaartsdag altijd goed aanwezig zijn sportwethouder A. H. van Gent (Progressieven). Na Hemels- vaartsdag staat op zaterdag 6 mei een om acht uur beginnen) en de spring- wedstrijd voor paarden op he pro- proeven (die om negen uur beginnen) gramma. Hiervoor zijn al zo’n 150 in- nauwkeurig van punten heeft voorzien schrijvingen binnengekomen bij de stand is opgemaakt wordt het Reigersburgh. Afgelopen zaterdag reed een grote vee wagen met oplegger in alle vroegte de Piasweg af richting Aerdenhout. Een flink aantal pony’s met hun respectieve berijders en berijdsters van de actieve ponyruitervereniging "Reigersburgh” ging daar de Waddinxveense kleuren vertegenwoordigen en behaalde de vol gende, mooie resultaten. In de Handicap Springconcours, klasse L, met 50 deelnemende combinaties, veroverde Wilma Bloemkolk met Perle WADDINXVEEN Heren 1 van Be de 4e prijs. Zij werd (met vijfhonderd- Fair-volleybal speelde op Koninginne ste seconde!) gevolgd door Cora v.d. dag mee op het jaarlijkse toernooi van Valk met Shyla, die derhalve 5e werd. Thornax in Woerden. Dit toernooi Als men uitrekent wat dit minieme ver- draagt een internationaal karakter, om schil in afstand betekent, dan is dat ca. dat Riga uit het Engelse Coventry dit 50 cm, dus ongeveer de lengte van Shy- toernooi steevast bezoekt. Deze vereni- la’s hoofd! Conny van Vliet met Spitfire ging was de eerste tegenstander van Be werd 8e, Annelies Eterman met Ach- Fair. Hoewel het niveau van de Engel- med 9e, Marcel v.d. Berg met Cesar sen in vergelijking met vorig jaar een 10e en Hans de Jong met Tornado 13e. stuk gestegen was, bleken ze niet opge- Het tijdverschil tussen deze 13e prijs- wassen tegen Be Fair, dat met 15-3 en winnaar en degene die de eerste prijs 15-11 zegevierde. Ook Vierhout- had, was 8*/2 seconde, hetgeen op een Valboval werd aan de zegekar gebon- groot buiten-parcours met 10 hinder- den. Toen de Waddinxveners na deze nissen heel weinig is. match op het scorebord keken bleek In de klasse B met 40 combinaties, dat Be Fair le was met 4 punten. Tweede was Jodan Boys met 3 punten en 3e DAC met 2 punten. Hierna kwam de wedstrijd tegen Jodan Boys. Bij winst was Be Fair zeker van de le plaats. De motivatie was wel aan wezig, temeer daar Jodan Boys in de postduivenvereniging De Sperwer van competitie de meerdere van Be Fair de wedvlucht Strombeek. In concours 456 duiven. Gelost om 9.50 uur met kalme Z.wind. Aankomst eerste duif Gerrit Koele c.s., maar zoals altijd, 11.25.52 uur, laatste duif 11.33.09 Snelheid eerste duif 1343,32 m min., laatste duif 1248,22 m per min. WADDINXVEEN Boksen in sporthal ”de Sniep”. Dat staat te ge beuren op donderdagavond 8 juni als er in het kader van de 33e Sport week Waddinxveen een demonstratie zal worden gegeven van budo- en krachtsporten. Deze avond in de sporthal duurt van half acht tot half elf. De budo- en krachtsportdemonstraties Het gaat hierbij om speerkentao (een- worden op verzoek van het Sportweek- mansserie), lange stok serie, serie met comité, onder voorzitterschap van de twee korte Chinese zwaarden, sai’s met heer H. van Gelooven, gegeven door speer, halve moonspeer tegen tonfa’s, de Goudse Boks Vereniging. Volgens butterflynife tegen speer, kwando te- de GBV, die is opgericht op 1 septem- gen drietand en kwando tegen tegen- ber 1971 en is aangesloten bij de Neder- stander met schild, landse Boks Bond (NBB), wordt het r ’’gala van de gevechtssporten” een DRIE WEKEN grootse demonstraties voor de boks- De Waddinxveense Sportweek wordt sport. Aan de demonstraties wordt ook van maandag 22 mei tot en met zater- meegedaan door de sportschool De dag 10 juni voor de 33e maal gehouden Edel uit Waddinxveen en de Wad- In die drie weken is er zeventien dagen dinxveense Kemposchool van Sifu wat te doen. Op het programma staat Scharff. natuurlijk het bedrijfsvoetbaltournooi. Behalve boksen zullen de toeschou- Nieuw is het door het Sportweekcomité wers ook judo, jiu-jitsu, tea-kwodo en te organiseren zaalvoetbaltournooi in kempo kunnen aanschouwen. Wat de sporthal ”de Sniep”. Als het goed is kempo betreft zullen er ook wapensets komen ditmaal ook de dames .weer in de sporthal ”de Sniep” te zien zijn, voor een tournooi op de grasmat bin- Nu mocht door Be Fair geen misstap meer begaan worden tegen DAC uit 90 95 103; H. Metselaar 12 21 24 35 46 Alphen. In theorie zou gelijkspel nog 72 88 91 100; W. Metselaar 13 40 45 65 mogelijk zijn, maar winst was safer. De 82 106 111; N. van Vliet 16 37 52 64 76 le set werd gewonnen, en alweer de 2e 104 113; P. Bonefaas 18 79 114; Van verloren. Grote ontevredenheid, maar Gelooven-Van Dijk 19 56 59 77 107 nog was de le plaats niet verkeken. Jo- 109; M. Groen 25 70 83; Gebr. Anders dan Boys speelde tegen Valboval en 29 34 38 41 44 54 58 71 81 93 110; moest winnen. Dit werd gedaan, en Verkade-de Wit 32 87 89 92 94 99; C. hoe: Tegen het totaal ongeïnspireerde Bode 33; J. Jansen 43 68 75; C. Toor en Vierhout/Valboval werd 15-2 en 15-3 Zn 48 62; F. Rip 49 96; W. Heuvelman bereikt. Dus +25 voor Jodan Boys. 57; Den Ouden-Van Gent 63; T. H. Met allebei 6 punten uit 4 wedstrijden Out op bezoek krijgt. Aanvang 10 uur. Twigt en Zn 67; D. Oskam 80 84 112; C. In de manege is voldoende parkeer- deelnemers. De leiding hiervan is in I z~x t* i i 1 ook een consumptietent. Ervaring leert t TT 1 - J 1 lx 1 1 J1 toeven is bij Reigersburgh. Nadat de jury elk onderdeel van de dressuur (die Bij dit gebeuren zal

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 15