Wolkbreuk maakte wreed einde aan nog maar net begonnen lampionnenoptocht Reparatie Peuleyen 15, telefoon 2604 SJOELEN TROK 758 MAN Iedereen zocht aan de Weidezoom goed heenkomen I I Televisie Radio «n Afspeelapp. BEZORGING School in kinderoptocht WADDINXVEEN Aan de verre gende kinderoptocht op de morgen van Koninginnedag nam ook de rooms katholieke Don Bosco-mavo deel. In februari van dit jaar had klas 2c van deze school de eerste prijs gewonnen van een energiewedstrijd uitgeschreven door het ministerie van Economische Zaken. Die prijs was een racefiets. Om dat de helft van deze klas uit Wad dinxveen komt, reden de jongelui mee met een bakfiets, waarmee zij reclame maakten voor verstandig energiege bruik. Ook werden er folders uitge deeld met onder meer deze tips: ge bruik verse groente want het maken en bewaren van diepvries- en blikgroente kost veel energie; trek warmere kleren aan, dat scheelt in de stookkosten; doe wat minder lampen aan; gebruik de auto en de brommer eens wat minder. 1 gfl HL gtbna N 9 H is!» A aan alle merken Öp de hoogste plaatsen kwamen f de platgetrapte grasmat in Groens- Druk en gezellig was het op alle kinderfeesten in de Waddinxveense woonwijken. Onze fotograaf ging de Wingerd- IV JJ' ---V,. uuu iwiungiruieuug iy/o in nffdinxveen: regen tijdens de kinderoptocht 's morgens (zoals de foto laat een kwartier zou duren. (Foto: Weekblad voor ^Waddinxveen/SjaakNoteboom). WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 3 MEI 1978 SERVICE CENTRUM VOOR RADIO en T.V. Dorpstraat 49, Waddinxveen tel. 5890 NIET DOKTEREN maar REPAREREN devies!! De wolkbreuk zorgde op de Weide zoom voor een chaotische situatie. Overal langs de kant stonden groepjes kletsnatte mensen. Op de straat was het druk met auto’s. Daarin had jong en oud voldoende beschutting gevonden tegen de met bakken naar beneden ko mende regen. Op straat lag menige kleurrijke lampion, die de strijd om het bestaan tegen het natuurgeweld had verloren. De gezichten van de kinderen spraken boekdelen. Het huilen over de zo plotseling beëindigde lampionne noptocht stond hen nader dan het lachen. WADDINXVEEN Koningin nedag 1978 in Waddinxveen om vatte twee driedaagse evenemen ten: de prestatie-Driekamp ’78 van de sportclub Antilope, de Tourclub Waddinxveen en de zwem- en poloclub De Gouwe en de Schiet-In van de schutters vereniging Waddinxveen. Aan de driekamp (atletiek, zwemmen en fietsen) namen in totaal 130 men sen deel, terwijl de twee fietstoch ten ove 30 en 75 kilometer op maandag 1 mei zorgden voor 200 deelnemers. De organisatoren zijn vast van plan volgend jaar op nieuw een Prestatie-Driekamp te organiseren, zij het dat wordt ge dacht aan mogelijke andere spor ten, zo vertelde ons comité- voorzitter A. P. de Graaff. De Schiet-In van de schutters vereniging Waddinxveen, ditmaal in het eigen clubgebouw aan de Alberdingk Thijmlaan, mocht er weer zijn. Drie dagen lang was het er plezierig toeven. Maanda gavond was er de prijsuitreiking. terecht Ton Ververs (schieten in dividueel), Gouwe Schutters (schieten schutterskorpsen), team Dorpstraat (schieten vereni gingen), Audicom BV (schieten bedrijven) en Helma de Bruin (schieten dames), terwijl na her kansing de heer Kersbergen be slag wist te leggen op de sjoeltitel. Aan het sjoelen namen maar liefst 758 mensen deel. Een feit dat ook werd geregistreerd door de Goudse ziekenomroep AGRO. De volledige uitslag ziet er zo uit (tussen haakjes het behaalde pun- tenaantal en prijzen): Individueel: 1Ton Ververs (49), 2. R. Lourens (48), 3. Wim de Bruin (47). Schut- I terskorpsen: 1. Gouwe Schutters (176), 2. Groep I schuttersvereni ging Waddinxveen (154), 3. groep II schuttersvereniging Wad dinxveen (147). Verenigingen: 1. team Dorpstraat (129), 2. team Passage (119), 3. groep II rijkspo litie (99). Bedrijven: 1. Audicom BV (130), 2. Horeca All-In (120), 3. Bruwa BV (117). Dames: 1. Helma de Bruin (42), 2. Joke Wieser (33), 3. Addy Rut (32). Sjoelen: 1. hr. Kersbergen (tv), 2. hr. Schoonewille (tuinstel), 3. hr. P. Sliedrecht (schommel/wip), 4. hr. C. Kuijpers (citruspers), 5. hr. R. Kuijpers (autoped). OOK S MORGENS REGEN En zo kwam er aan Koninginnedag 1978 in Waddinxveen bijna op dezelfde manier een einde als waarmee de dag begonnen was. Regen teisterde ook de 's morgens gehouden kinderoptocht. Veel kinderen waren met hun ouders thuis gebleven of probeerden vanwege het slechte weer de optocht in de auto te volgen, hetgeen voor een niet onaan zienlijke verkeersdrukte zorgde. Grote waardering oogstten het fanfarecorps Concordia en het majoretten-, drum- en trompettercorps Cormula’s. Beide muziekcorpsen wilden de naar de start plaats bij het Koningin Wilhelminap- lein gekomen meisjes en jongens niet jongeren er aan twaalf volksspelen te laten meedoen. De foto maakt duidelijk dat deze speelweide niet meer gemist kan worden in Groenswaard3 Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom o flat in om van bovenaf te zien hoe de speelweide aan de Wingerd op Koninginnedag 1978 werd gebruikt om de Daar gaan ze, de honderden ballonnen die ’s middags op het parkeerterrein Beukenhof werden opgelaten door de meisjes en jongens die daar waren. Hoe ver ze zijn gekomen zullen we later wel horen. Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom WADDINXVEEN Het leek maandagavond op de Weidezoom alsof er zich een explosie had voor gedaan: Honderden meisjes en jon gens zochten met hun ouders hard- hollend beschutting tegen de wolk breuk, die een kwartiertje na het begin op hardhandige wijze een voortijdig einde maakte aan de lampionnenoptocht. De jongelui schuilden met hun vaders en moe ders langs de huizen en bij garages, het majoretten-, drum- en trompet tercorps Cormula’s probeerden on der de galerijen van de huizen aan de Spireaweide de (deels nieuwe) uniformen te beschermen tegen de striemende regen. niet op het parkeerterrein Beukenhof, dagavond en C maar in het jeugdcentrum zelf. Daar vond) onderstrepen dat alleen maar. I W‘Ir een beeld dat z<f blijven herinneren aan Koninginnedag 1978 in I den) en regen tijdens de lampionnenoptocht ’s avonds, die overigens maar een kwartier zou duren. (Foto: Weekblad voor Waddinxvepnl^innk is ons teleurstellen en liepen daarvoor zo’n was het de hele middag een enorme drie kwartier in de regen. Te hopen valt drukte met kinderen, die zich naar har- dat de nieuwe uniformen daar tegen telust uitleefden. De ballonnenweds- bestand zijn geweest. Dat de Cormula’s trijd, de gezellige muziek van de boer- ’s avonds opnieuw door de regen zou enkapel van het fanfarecorps Concor- worden overvallen is natuurlijk dubbel dia en de voorstelling van het Haags jammer. Marionettentheater trokken terecht de Tussen de regen van 's morgens en ’s belangstelling van heel wat Wad- avonds was het overigens heerlijk zon- dinxveense lieverdjes. De avonturen nig zomerweer. En daar hebben de die hoofdmarionet Bartje Bolleboos deelnemers aan de kinderfeesten in de beleefde in "De gouden schelp” be- Zeeheldenbuurt (organisatie: speeltuin- leefde iedereen op hartveroverde wijze vereniging De Overkant), in de St. Vic- en puffend van de hitte mee. Leuk, erg torwijk (organisatie: speeltuinvereni- leuk was die middag in De Bonkelaar. ging Zonnig Zuid) en aan de Wingerd Zoals we al eerder hebben geschreven (organisatie: Oranjecomité Wingerd) is Koninginnedag 1978 in Waddinxveen hun voordeel mee kunnen doen. Op de niet onopgemerkt voorbijgegaan dank speelvelden aan de Kromme Esse, aan zij het particulier initiatief. Begin dit de St. Victorstraat en aan de Wingerd jaar hield de Oranjevereniging was het een middaglang heerlijk toe- Waddinxveen op te bestaan. Met de ven. Menig zweetdruppeltje viel er. En bestaande programma-onderdelen als hoe druk het er geweest is blijkt wel uit de autopuzzelrit van de Gouwe-Rijders de platgetrapte grasmat in Groens- en een gezellige avond voor de bejaar- waard 3. In deze woonwijk verzorgde den en een aantal nieuwe activiteiten fanfarecorps Concordia nog een hebben de organisatoren in een matig muziekshow. vlaggend Waddinxveen vorm gegeven aan een Oranje-feest nieuwe stijl. De DE BONKELAAR drukbezochte Oranjebals in de Zeehel- Het jeugd- en jongerencentrum De denbuurt (op zaterdagavond) en in de Bonkelaar vertrouwde het weer niet en St. Victorwijk en de muziekavonden in hield daarom de geplande kinderspelen De Bonkelaar (Cool Breeze op zater- Carlsberg op maandaga- ps 4 W- J ff-tn fff f At» i A Iff ‘''t'

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 3