Pergo-Leys BV met een druk op de knop geopend Burgemeester verricht officiële handeling STUDIEREIS INDONESIË VAN VAN GINKEL-REIZEN Afscheid van chef- badmeester A. J. Troost BE GROENE LIJN tussen stad en platteland ■fc WADDINXVEEN Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek heeft vrij dagmiddag officieel de nieuwe bedrijfsruimten, kantoren en toonzaal van Pergo-Leys BV aan de Merciriusweg 14 in gebruik gesteld. Hij deed dat door het indrukken van een knop, waardoor een aantal zonne- schermconstructies werden neergelaten. 5* ft VERSE ASPERGETIJD WADDINXVEEN In mei en juni is het verse aspergetijd. Vooral in Noord-Limburg, waar bijna alle asperges worden geteeld, kan men dan overal bordjes langs de kant van de weg zien staan: Asperges! of: Spar- gel(voor de Duitse toeristen). Er is geen product waarvan zoveel recht streeks aan de consument wordt verkocht als van deze ’’Prinses aller groenten”. Verse asperges worden in ons land naar verhouding maar weinig gegeten. Ze zijn maar kort aan de markt (in mei en juni) en ver geleken met andere groenten vrij prijzig. De winkelprijs ligt rond de 10 gulden per kilo. Duur is dat echter niet, als men ziet hoeveel werk er zit in de teelt en oogst van dit product. Het is bijna allemaal handwerk. Een aspergeplant gaat gemiddeld zo’n 10 a 12 jaar mee. Pas in het vierde groeiseizoen van de plant kan er voor het eerst worden geoogst. Voordat de oogst begint, wordt over de rijen planten grond geploegd. Zo ont staan de oogstbedden, waarin de stengels (asperges) groeien. Ze blijven, omdat ze niet boven de grond uitkomen, mooi blank (als ze wel zonlicht zouden ontvangen, zouden ze groen worden; ze vormen dan bladgroen). Helemaal witte asperges zijn hier en in de landen waarheen wij ze exporteren (vooral West-Duitsland) het meest in trek. Zodra een asperge boven de grond uit dreigt te komen moet ze worden geoogst. Het oogsten gebeurt met de hand. Met een soort beitel worden de asperges stuk voor stuk afgestoken. Na de oogst worden ze op een lengte van 22 cm afgesneden en in 15 verschillende kwaliteits categorieën verdeeld. Verse asperges moeten altijd in water worden bewaard: dan blijven ze mals. Nadat ze geschild zijn en het hardere ondereinde er is afgesneden, moeten ze in 20 minuten worden gaargekookt. Dat moet gebeuren in zoveel (zout) water, dat ze half onder staan. De asperges kunnen wor den opgediend met gekookte ham en hard gekookte eieren, gekookte aardappelen, botersaus en nootmuskaat. Eet u smakelijk! LAAT UW HOND NIET IN DE WEI Loslopende honden veroorzaken in natuur- en recreatiegebieden veel schade aan flora en fauna. Maar ook op het platteland vormen ze een groot probleem. Ze berokkenen daar heel wat dierenleed en grote financiële schade. Talrijke schapen bij voorbeeld worden elk jaar dood gebeten of levensgevaarlijk verwond door loslopende honden. Ook ge beurt het vaak dat ze dieren in de wei opjagen. Houd dus uw hond aan de lijn als u er met hem of haar op uittrekt. GA EENSDEBOER OP Ga eens de boer op! Wees eens nieuwsgierig en bekijk de nederlandse land- en tuinbouw wat nader. Talrijke boeren en tuinders zijn graag be reid u te ontvangen. Mocht u dus zin hebben om een paar uur op een boerderij of tuinbouwbedrijf door te brengen om met mensen te praten, dieren, machines en gebouwen te zien, stuur dan een briefkaart aan ”De Boer Op”, postbus 91430, 2509 EA, ’s-Gravenhage en u ontvangt gratis een adreslijst van boeren en tuinders in het hele land bij wie u welkom bent. Een betere gelegenheid om te zien waar uw dagelijkse voedsel vandaan komt is er niet. FANTASIE MET VARKENSVLEES Varkensvlees, vooral varkenslappen en koteletten, is uitstekend geschikt voor allerlei toevoegingen tijdens en na het braden. Van zoet tot zuur, van gematigd tot erg pittig gekruid. Wilt u weten hoe u, met nèt even wat meer aandacht en nauwelijks meer moeite, fantasie- en smaakvolle varkensvleesgerechten op tafel kunt brengen? Stuur dan een briefkaart aan Voorlichtingsbureau Vlees, postbus 16000, Den Haag en u ontvangt als u op de kaart vermeldt ’’Varkensvleesrecepten”, gratis een kleur rijke receptenfolder thuisgestuurd. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 3 MEI 1978 van wezenlijk belang is. Ir. C. van Suy- factoren aanwezig om een optimale be de opening van dit pand is uitbreiden, want het pand in de Goudse branche van Nederland een belangrijke ten. Een groot aantal genodigden was daar getuige van. Zij luisterden ook aandachtig naar toespraken van de burgemeester, ir. C. J. van Suylen, groepsdirecteur bij de SHV en Pergo -Leys-directeur W. J. Willems. Dinsdag en woensdag vandaag) hield het be drijf open huis voor relaties. Iedereen werd duidelijk bij de rondgang door het vergrote bedrijf er is onder meer een verdieping bij gekomen) dat zonneschermen meer zijn dan kleurige, aantrekkelijke decoraties: zij behoren tot het moderne wooncomfort. Overi gens maakt en verhandelt het uit de Goudse binnenstad afkomstige bedrijf meer dan zonneschermen alleen. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom het werken met twee vestigingen (in Gouda en Waddinxveen) een veel te kostbare aangelegenheid was. zeker niet groot zal zijn, er in de ko mende tijd voor Pergo-Leys voldoende mogelijkheden zijn. SHV De SHV, waarvan Pergo-Leys BV een onderdeel is, heeft het hoofdkantoor in Utrecht en bestaat uit een aantal groe pen. We noemen de groepen: Kolen handel, Olie en Gas, Schroothandel, Haventransport men van chef-badmeester le klas Arie Troost, die per 16 mei naar Vlaardingen vertrekt. De heer Troost is 15 jaar in dienst van de gemeente geweest. Bur gemeester mr. A. G. Smallenbroek haalde in zijn toespraak vele herinne ringen van vroeger op waaronder dat de heer Troost was begonnen in een bad dat meer op een visvijver leek dan op een bad en nu over een hypermo dern open- en binnenbad beschikt. De administrateur van de dienst van openbare werken, de heer C. C. van der Klauw, sprak namens die dienst en bood mevrouw Troost een prachtige zelfstandig kan verrichten. GESCHIEDENIS Het zonweringsbedrijf Pergo-Leys BV en t.v.-techniek en wat koeltechniek) en de Handelscompagnie Rotterdam. De top van de SHV wordt gevormd door een raad van bestuur met als voor zitter ir. F. H. Fentener van Vlissingen. van Suylen; rechtstreeks onder hem ressorteert de heer W. J. Willems, di recteur van Pergo-Leys BV. van een compleet product. Pergo beschikte niet over de ’’produc tie know-how” en koos voor het han- Zelfbedieningsgroothandel Europa en Zuid-Afrika, Zelfbedieningsgroothan- del Zuid-Amerika, Grootwinkelbedrijf Brazilië, Winkelbedrijf Berlijn en de groepen Adema, Bedema en Cedema. Elke groep is of een firma op zich en wordt dan vanuit een punt geleid, of is sfeer en samenwerking. Hij deelde mee dat duizenden in de periode van de heer Troost het diploma hebben be haald en meer dan 3.000.000 bezoekers de kassa’s hadden gepasseerd. De heer W. A. J. de Winkel, 2e voorzit ter van de personeelsvereniging, ging op de humoristische toer. Diverse ca- deaux werden de scheidende badmee ster en zijn vrouw Overhandigd. De heer Troost sprak een lang dank woord, waarbij hij vooral de heer Van Minnen sterkte toewenste en een lans zwemmen. WADDINXVEEN Van 13 tot 25 april organiseerde Reis- en Passage- buro Van Ginkel BV voor de 2e keer een studiereis naar Indonesië voor reisburo-medewerkers uit geheel Ne derland. Van Ginkel-Reizen biedt ron dreizen aan door Indonesië sedert 2 jaar. Gezien de toenemende belangstel ling voor dit land en de sterke groei van de reserveringen voor de rondreizen van Van Ginkel, niet alleen op de 5 ’’ei gen” reisburo’s, maar ook via de ruim 500 reisburo’s die voor Van Ginkel in geheel Nederland reserveringen ma ken, was deze studiereis door Indonesië van groot belang. De deelnemers leerden in 13 dagen Java, Bali en Singapore kennen. In Ja karta, waar ruim 6 miljoen mensen wo nen, verbleef de groep 2 dagen, waarna per touringcar werd gereisd naar Ban dung (via Bogor en de Puncak-pas). Ook in Bandung werden diverse excur sies gemaakt, waarna per (airconditio ned) trein werd doorgereisd naar Jo- gyakarta. Een reis, die de gehele dag in beslag nam, maar voerde door een on beschrijfelijk mooie natuur. Vanuit Jo- gyakarta werd o.a. een bezoek ge bracht aan de Borobudur, één van de 7 wereldwonderen. Via Garuda werd ge vlogen naar het ’’Goden-eiland” Bali, waar de groep nog enige dagen ver bleef. Op de terugreis werd Singapore nog bezocht, waarna met Garuda in 19 uur terug werd gevlogen naar Amster- drijven, gedwongen door de schaarste en het duurder worden van de arbeids krachten, zochten naar leveranciers precies het tegenovergestelde. Dan zijn er zoveel verschillen, dat een compacte organisatie niet mogelijk is. Een van deze laatstgenoemde groepen is "Adema”. Hierin zijn een aantal SHV- dochters ondergebracht, die totaal van elkaar verschillen en geen enkele ge- ciale constructies en binnenzonwering) meenschappelijke noemer hebben. Tot deze groep behoort Pergo-Leys BV. Verder o.a. Zephyr Zoetermeer (koel- dam. De groep verbleef in dezelfde hotels, die Van Ginkel-Reizen in de tours aan biedt. Luxe airconditioned hotels met alle faciliteiten en met een uitstekende service. Na terugkeer in Nederland wa ren de deelnemers unaniem in hun oor deel over Indonesië en over de stu diereis: een bijzonder geslaagde reis door een fascinerend land, bevolkt door zeer vriendelijke en behulpzame mensen. Op de foto, gemaakt voor het Ambarrukmo-Sheraton Hotel te Jogya- karta, poseerden de reisspecialisten: zittend van links naar rechts Gerard Krooder (Reisburo Krooder-Uden), Pim v.d. Broek (Pirn’s Reisburo- Amsterdam), Ad van Maaren (Van Ginkel Reizen-Tourleader), Tossiem (de Indonesische gids van Intan, Van Ginkel’s agent), Ben Baggerman (Reis buro V D - Den Haag) en Charles Spaan (Reisburo Breda Noord-Breda); staand van links naar rechts Jan Paulis- sen (Reisburo Paulissen-Weert), Nel Broekman (Reisburo Van Ginkel- Gouda), Nel Hayes (Reisburo Van Ginkel-Den Haag), Wilma van Yperen (Reisburo Van Ginkel-Zeist), Jannie Weeren (Reisburo Weeren - Rotter dam), Marjo Koopal (Reisburo V D - Utrecht), Elly Wolters (Reisburo Ce- buto - Leiden), Marja Koopal (Reis buro Bontour - Woerden), Berry Cree- mes (Atlas - Nijmegen). Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek maakte er vrijdagmiddag bij Pergo-Leys BV aan de Mercuriusweg een feestelijke ope ning van. Hij deed dat door middel van het indrukken van een knop, waardoor een aantal zonneschermconstructies werd neergela- J. ...oWADDINXVEEN In de kantine van is een dochter van de SHV. De geschie- werden de bedrijven samengevoegd en het gemeentehuis werd afscheid geno- denis van het bedrijf kreeg een nieuwe als Pergo-Leys BV in structuur van de impuls elf jaar geleden. In 1967 werd SHV opgenomen. Al spoedig bleek dat namelijk door de SHV het Goudse be- u~* -- - drijf van de heer Goudkuil gekocht en onder de naam Pergo Handelsmaat- o schappij BV in de SHV-structuur opge- Dit leidde tol de°bouw van dit nieuwe pand waardoor nu een geïntegreerde Waddinxveens eerste burger zei ver heugd te zijn, dat er weer een bedrijf klaar is om goed te functioneren. ’Door de overname van een ander be drijf werd de capaciteit vergroot en heeft u eraan meegewerkt voor Gouda het probleem van de stadsvernieuwing delsprincipe, d.w.z. men besteedt alles op te lossen”, aldus mr. Smallenbroek, uit dat op lijnproductie lijkt. Er is in (Jt - - IJ J J - J 1 Zwamborn, directeur van openbare werken en -bedrijven. De heer Smal lenbroek wees ook op het belang van een stuk werkgelegenheid in ons ge bied, dat gezien de structuur over en- binding mee heeft. Hetzelfde geldt kele jaren moet rekenen op voor werkloosheidsproblemen. ”De ontmoe procedures, die onder meer bij t- alleen maar winnen, als we bereid zijn naar elkaar te luisteren”, aldus de bur gemeester. Directeur W. Willems van Pergo-Leys a schetste de hele ontwikkelingen binnen onafhankelijker gemaakt. De relatief het bedrijf en zag nu de weg vrij voor kleine bezetting van de werkplaats is nu een betere mogelijkheid tot export. In het gehele jaar volgeboekt. de nieuwe opzet ligt bovendien een vin irpwn stuk continuïteit verankerd, dat zeker ,e-IJW ”Arsu voor de grote toeleveringsbedrijven De omzetgrootte van Pergo was echter van wezenlijk belang is. Ir. C. van Suy- niet voldoende om tijdens tegenval len, groepsdirecteur SHV feliciteerde lende seizoenen de continuïteit van de de jonge’’dochter” Pergo-Leys met het winstbijdrage te waarborgen. Daar nieuwe, efficiënte pand, waar men groei van het bedrijf zelf tot voldoende décentraal een heleboel handelingen grootte teveel tijd in beslag zou nemen, werd besloten een partner te zoeken. Het coliega-bedrijf George Leys Co CV uit Gouda bleek in de behoefte te kunnen voorzien. Per 1 oktober 1975 nomen. Goudkuil was de Nederlandse pand waardoor nu een geïntegreerde vertegenwoordiger van het Zweedse vestiging is ontstaan. Hiermee zijn alle bedrijf Perma op het gebied van onder- factoren aanwezig om een optimale be delen voor binnenjaloezieën. De zon- drijfsvoering mogelijk te maken. Met neschermen namen slechts een be- de opening van dit pand is een periode scheiden plaats in. De SHV wilde Pergo afgesloten. Een nieuwe firma is gebo- uitbreiden, want het pand in de Goudse ren, die als een van de grootste toele- bmnenstad was al te klein. Het Goudse veringsbedrijven van de zonwerings- O P m Pontonactiii.r r r. xrz^c&I L* n L» M J ~—1 J L 1 uiunvijv »C*11 I 1VUV11U11U wil uviailgl 1 JlkV ••ij t_ marktpositie inneemt. Pergo-Leys is in- P*ant aan’ terwijl de adjunct-chef- o...LI™L MwnuC badmeester, de heer W. van Minnen, dinxveen werd uitgeweken. In juni 1970 en de directie gelooft dan ook dat hoe- heer Troost dankte voor de goede gemeentebestuur gaf echter niet veel medewerking bij het beschikbaar stel len van grond, zodat naar Wad- middels ook op de exportmarkt doende werd daar de nieuwe vestiging geopend wel de groei van de Nederlandse markt aan de Mercuriusweg en met 16 man ------ ----- -- personeel ging men aan de slag. De huidige directeur, de heer W. J. Willems, kwam in 1971 bij Pergo Han delmaatschappij BV. De jaloezieën handel klapte toen net ïn elkaar; an dere wegen moesten worden bewan deld. 1972 en 1973 waren moeilijke ja ren. De grond naast het bedrijf aan de Mercuriusweg, waar al een optie op was, werd gekocht. De Nederlandse Bouwprojecten, Haventransport en markt vroeg om omschakeling. De Scheepvaart, G.T.l. (Groep Techni- kleine seizoengevoelige zonweringsbe- sche Installaties), Technische handel, brak voor de recreatiesport die vergezeld werd door de heer A. M. Waddinxveen wel enige productie (spe- maar de complete zonneschermen wor den geassembleerd in bedrijven waar Pergo overigens geen enkele financiële techniek), Koelrad Amstelveen (radio- mee l---r* >>-*--■«- --1-1 - .--1- een aantal metaalbewerkings- j een ting van overheid en bedrijfsleven kan constructierwerkplaats in Gouda zijn ondergebracht. Uiteraard wordt er van uit Waddinxveen strenge controle uit- Groepsdirecteur van Adema is ir. C. J. geoefend op deze toeleveringsbedrij ven. De gekozen vorm heeft het bedrijf

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 5